Open inloop avonden Busbedevaart Lij sttrekkersdebat in Den Boogaard! naar Lourdes ’De Voorronde’ op MTV Stille Omgang Amsterdam De Tiliander- Den Boogaard cultuurprijs wordt weer uitgereikt! Carnavalsconcert Seniorenorkest Tilburg en ”Agge Mar Weg Bent” Close-Harmonykoor Didamiek in Tiliander J «Jongeren Werk Moergestel Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Elke woensdagavond te zien op MTV tot aan de Gemeenteraadsverkiezingen. ‘De Voorronde’ wordt ook steeds herhaald in de reguliere MTV-uitzendingen van donderdag, vrijdag en zaterdag. Lourdes een plaats waar de hemel de aarde raakt. Ook dit jaar zorgt het Dixie-Kliekske voor vrolijke en dansbare muziek tijdens de pauze en na afloop van het concert. Bij de echte carnavalsvierder zal deze middag het hart sneller gaan kloppen en voor hem of haar, die het carnaval te druk of te luidruchtig vindt, is dit dé gelegenheid om te genieten van een heerlijke, ontspannende en vrolijke muzikale middag Het volgende programma wordt aangebo den: Jeugdcarnaval 1 maart 2014 Jongerenwerk Moergestel, Bosstraat 1b Een reis met meerwaarde Wilt U in 2014 ook met ons mee met de bus naar Lourdes? Dat kan van 29 mei t/m 6 juni 2014 met de Lourdesgroep Bisdom ’s-Herto- genbosch, verbonden aan de Limburgse Bedevaarten. Dit is een geheel verzorgde 9 daagse reis met veel extra’s. Op de heenweg gaan we naar de Notre Dame in Reims en de 2 dag naar Nevers, waar Bernadette in haar schrijn in het klooster St.Gildard ligt. Op de terugreis bezoeken we het mooie plaatsje Rocamadour. Op de heenreis 2 overnachtingen en op de terugreis 1 overnachting. En dit alles is inclusief: Op debus, chauffeur, een ervaren reisleidster die al 58 x naar Lourdes is geweest en 2 mede werkers die U helpen met de koffers en alle hulp geven, ook in Lourdes. Alle maaltijden vanaf het diner op de eerste dag, dus volpension. •Reis- en annuleringsverzekering. Dus die hoeft U niet zelf meer af te sluiten. Insigne en gebedenboekje Een eigen programma in Lourdes, waar U kunt kiezen of U daar aan mee wilt doen. Indien U dat nodig heeft, hulp van onze eigen dokters in Lourdes. Dus een veilig ge voel. Eventueel rolstoel of rollator in Lourdes. En veel extra’s die U aangeboden wordt door de Lourdesgroep. 18.00 uur tot 20.00 uur voor leeftijd 8 tot en met 10 jaar •20.30 uur tot 23.00 uur voor leeftijd 11 tot en met 14 jaar Voor meer informatie kunt u kijken op www.denboogaard.com of www.tiliander.com Opstapplaats Oisterwijk. Prijs 800.- p.p op basis van een tweepersoonskamer. Gaat U met ons mee. Wacht dan niet te lang met aanmel den. Wilt U verdere inlichtingen kunt U contact opnemen met Joke Hoekman tel. 521 6701. U kunt ook veel informatie vinden op onze website: www.lourdesgroepbisdomshertogen- bosch.nl geopend en gratis toegankelijk ‘Het Lijsttrekkersdebat’ wordt gehouden op maandag 17 maart in Den Boogaard. Aanvang: 20.30 uur, zaal geopend vanaf 19.30 uur. Toegang is gratis. De uitslag van de verkie zingen vindt plaats op woensdag 19 maart in Theater Tiliander. Aanvang: 20.00 uur Toegang is gratis. Close-harmony vrouwenkoor Didamiek staat op zondag 16 maart om 15.00 uur in Theater Tiliander. Het koor staat onder leiding van Annemieke Kamphuis en bestaat uit 20 vrouwen van aller lei pluimage. Er wordt meerstemmige, moder ne muziek gezongen, ieder jaar met een nieuw thema. Dit jaar brengt Didamiek New World: bekende klassieke arrangementen in een nieuw jasje. Hiernaast zal het koor een aantal nieuwe nummers ten gehore brengen uit het eigen repertoire. Begeleiding tijdens de New World stukken komt van een kinderballet onder lei ding van Frederique Veltman van Studio Max uit Vlijmen. Het koor wordt op vleugel begeleid door Maarten van den Hoven. Toegangskaarten a 7,50 zijn te bestellen via www.binnenbrabant.nl. Voor informatie kunt u contact opnemen met info@binnenbra bant.nl of bellen naar 06 22 73 88 00. Tijdens het concert wordt samengewerkt met het meezingkoor “Agge Mar Weg Bent”. Zij zijn van de partij om ‘n aantal gezellige liedjes te zingen, soms begeleid door de eigen muzi kanten en soms begeleid door het Senioren orkest. Meezingen wordt zeer op prijs gesteld. Dat belooft dus zeer veel sfeer en gezelligheid! Het geheel wordt op professionele en carna valeske wijze gepresenteerd door Martien Oer- lemans. Entreekaarten a 5,- zijn op de gebruikelijke wijze te verkrijgen via www.denboogaard.com of telefonisch via 521 7220. Bovendien in de voorverkoop aan de bar in Den Boogaard. En op de dag, 27 februari, aan de zaal. Dan be draagt de toegangsprijs 6,- per stuk. Op maandag 17 maart wordt het lijsttrekkers debat gehouden in Den Boogaard te Moergestel. Ruud van de Ven (AB), Ruud van der Star (PrO), Kees van Elderen(PGB), Con van Beekhoven (CDA) en Ina Batenburg-van Veen (VVD) zijn de lijsttrekkers die van zich laten horen in het kader van de komende gemeente raadsverkiezingen. Het debat start om 20.30 uur. Tegelijkertijd kan het debat worden gevolgd op de lokale TV van Moergestel (MTV) die het rechtstreeks uitzendt via kanaal 43. Toegang is gratis en de zaal is geopend vanaf 19.30 uur. Reserveren is niet nodig. Op woensdag 19 maart wordt de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen bekend ge maakt in Theater Tiliander te Oisterwijk. Deze is tevens ook weer live te volgen op de lokale TV van Moergestel. De zaal is vanaf20.00 uur Jongeren Werk Moergestel heeft voor de komende weken weer tal van activiteiten op het programma staan. Zo kun je vrijdag a.s. weer komen gamen, chillen, darten, muziek draaien of gewoon een kijkje komen nemen tijdens de open inloopavonden die we lx per twee weken organiseren. Heb je zelf leuke ideeën voor het opzetten van activiteiten kom ermee en bespreek de mogelijkheden. Leeftijd 10entree gratis. Carnaval 2014 Samen Erop Uit organiseert in samenwerking met Jongerenwerk Moergestel een carnavals avond voor mensen met een beperking. Datum: 28 februari van 20.00 tot 24.00 uur Bosstraat 1b, Moergestel. Gratis entree! Heb je vragen en wil je aan deze activiteit deel nemen? Bel dan naar Sanne: 06-10697333 Stuur een mail naar: sameneropuit@contour- detwern.nl Jeugdcarnaval 3 maart 2014 Den Boogaard 18.00 uur tot 20.00 uur voor leeftijd 8 tot en met 10 jaar •20.30 uur tot 23.00 uur voor leeftijd 11 tot en met 14 jaar De entree is gratis, consumpties zijn verkrijg baar voor 1,-. Naast losse consumpties wordt er ook gewerkt met kaarten a 5,- voor 2 consumpties, een zakje chips en diverse snoepgoed. Om deze avonden goed te laten verlopen heb ben we de volgende uitgangspunten: - Leeftijdgrens wordt strikt gehanteerd; - Eenmaal binnen is binnen, er mag tussen door niemand naar buiten; - Kinderen moeten in bezit zijn van een tele foonnummer dat bij calamiteiten gebeld kan worden; - Na afloop van de activiteit gaan wij ervan uit dat de kinderen zelfstandig naar huis kun nen of dat ze opgehaald worden door de ouders/verzorgers; - Ouders worden niet toegelaten tijdens de activiteit, enkel halen en brengen is toege staan. Tot ziens namens de organisatie! Camavalsdisco’s voor de jeugd Net zoals vorig jaar slaan verschillende orga nisaties de handen ineen om twee carnavals avonden te organiseren voor de Moergestelse jeugd. Den Boogaard, het Samenwerkend Moergestels Camaval (SMC) en Jongerenwerk Moergestel (JWM) staan garant voor de invul ling van deze avonden. Op zaterdagavond kun je terecht bij Jongeren werk Moergestel; tegen 18.15 uur komt Prins Marcus d’n Urste van C.V. De Pierewaaiers met zijn hofhouding op bezoek. Op maandagavond is er disco in Den Boo gaard; de Prins zal daar om 20.30 uur met zijn gevolg aanwezig zijn. BINGO IN DEN BOOGAARD Komt u ook weer gezellig op donderdagmid dag 20 februari bingo spelen? Dat kan. Om 14.00 uur in Den Boogaard. Of u nu lid bent van de Senioren Vereniging Moergestel of niet, dat maakt niet uit. We spelen 6 rondes en natuurlijk is er een kopje koffie/thee met iets lekkers erbij. Kom dus ook op donderdagmiddag 20 februari naar Den Boogaard. Gezellig! De Tiliander-Den Boogaard cultuur prijs voor de gemeente Oisterwijk gaat voor de derde keer uitgereikt worden op vrijdag 14 maart 2014. De Tiliander-Den Boogaard cultuurprijs wordt jaarlijks toegekend aan een instelling of ver eniging die cultuur brengt die toegankelijk is voor inwoners uit de drie kernen. Een onafhankelijke jury gaat de winnaar/geno- mineerden aanwijzen. Voor de genomineerden en aanhang is er een gala avond waar de wis seltrofee met geldprijs en oorkonde wordt uit gereikt aan de winnaar. Oisterwijk 800 heeft de prijs gewonnen in 2012. Aan wie mogen zij de wisseltrofee af staan? ‘Uitreiking Cultuurprijs 2013’ vindt plaats op vrijdag 14 maart in Theater Tiliander. Aan vang: 20.00 uur. Toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u kijken op www.tiliander.com of bel 521 7220. In Den Boogaard zal op donderdag 27 februari om 14.00 uur weer een carnavals concert verzorgd worden door het Seniorenorkest Tilburg. Het orkest staat onder leiding van Jan Hermans en bestaat uit zo’n ruim veertig muzikanten, jong van hart en zeer gemotiveerd om een goede muzikale prestatie neer te zetten. Het wordt een vrolijk concert met veel herkenbare en goed in het gehoor liggende muziek. In de nacht van 22 op 23 maart 2014 wordt in Amsterdam de Stille Omgang gelopen. De algemene intentie: In de stilte hoor je meer - God spreekt in onze tijd. Misschien weet u niet zoveel van de Stille Omgang. Ik zal proberen het in het kort uit te leggen. Op 15 maart 1345 vroeg een stervende man aan een priester hem de hostie te geven. De man moest braken en met het braaksel werd de hostie in het vuur gegooid. Tot ieders verbazing verbrandde de hostie niet. De pries ter bracht de hostie terug naar de St. Nico- laaskerk, maar de volgende dag keerde deze op wonderbaarlijke wijze terug naar het huis van de man. Deze mirakuleuze gang van de hostie was de aanleiding voor het houden van een bedevaart. De bedevaart leidde een slui merend bestaan tot in 1881 een particulier het initiatief nam de bedevaart nieuw leven in te blazen en sindsdien wordt deze gelopen in het 1ste weekend na de 15 de maart. Een aantal mensen uit onze parochie neemt al enkele jaren deel aan deze bedevaart. Het programma ziet er als volgt uit. Men rijdt op eigen gelegenheid naar Hilvarenbeek waar om 19.30 in de St. Petruskerk een plechtig lof is. Daarna rijden we met bussen naar het Spui en lopen naar het Begijnhof waar de H. Eu charistie wordt gevierd. Na de viering gaan we in een stille tocht door Amsterdam, duurt ongeveer 1 uur. We komen terug op het Spui waar de bussen klaar staan die ons weer naar Hilvarenbeek brengen. Het is wonderlijk hoe het rumoerige Amsterdam die Stille tocht door haar stad laat gaan. We lopen: Spui, Kal- verstraat, Nieuwendijk, Prins Hendrikkade, Warmoestraat, Nes, Langebrugsteeg en weer naar het Spui. Als u mee wilt lopen kunt u zich tijdens de ochtenden van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur opgeven op het parochiecentrum. De deelname bedraagt 10,00 die u tegelijk met u opgave kunt betalen. Wilt u op het for mulier dat op het parochiecentrum ligt uw naam en adres vermelden? Lia van der Zanden-van Grinsven DE VOORROfIDE MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 FEBRUARI 2014 PAGINA 3 Foto: Evie Verbakel MMMM3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3