Moergesteldiner Nieuwe Hemelse Klanken! Groepsexpositie Tiende Voorjaars Rommelmarkt C Scouting Moergestel C.V. De Pierewaaiers bedankt Moergestel! Mottoverkiezing 2015: hebt u een leuk motto?! Jury Nationale Groencompetitie komt op 26 juni oordeel vellen «c* Pacht landbouwgrond Heukelom, Moergestel en Oisterwijk gaan samen voor Groenste Stad Nederland ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 FEBRUARI 2014 PAGINA 3 89RMHMH 11498 Provincie Noord-Brabant Kadastrale gegevens: OTW, sectie K, nr.1216 Oppervlakte: 09.86.10 ha. Het college van Gedeputeerde Staten van de Provincie Noord-Brabant; maken bekend: Dat binnen de gemeente Oisterwijk een perceel landbouw grond beschikbaar is voor verhuur. Het betreft: Gelegen aan: Beekerseberg, Oisterwijk Groepsexpositie van een aantal enthousiaste vrouwen die onder begeleiding van Liesbeth Backelandt tijdens de wintermaanden bij elkaar komen om te schilderen. Galerie ‘De Verdieping’ te Moergestel is een prachtige locatie om voor de tweede keer met hun werk naar buiten te treden. Deze expositie is te zien op 15-16 en 22-23 februari in Galerie De Verdieping aan de Industrieweg. Openings tijden zaterdag van 13.00 tot 17.00 en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Uitnodiging tot inschrijving voor verhuur van perceel landbouwgrond in de gemeente oisterwijk Inschrijving Kandidaten kunnen uitsluitend op het door de provincie verstrekte formulier inschrijven voor de verpachting van het landbouwperceel. Het inschrijfformulier wordt ingeleverd in een gesloten enveloppe met daarop vermeld “verpachting grond 2014 Oisterwijk”. Een nieuw initiatief van Muziekvereniging Prinses Juliana (MPJ); Het Moergesteldiner. Enkele jaren geleden toen de vereniging 100 jaar bestond heeft MPJ in samenwerking met Europrof het Centenniumdiner verzorgd. Dat was een daverend succes en nog steeds komt van veel kanten de vraag om dat te herhalen. Zo groots als toen wordt er niet meer uitgepakt, dat zou niet kunnen. Maar de contacten met Europrof en Den Boogaard zijn gelegd en het Moergesteldiner is geboren! Met als ondertitel Tapas en Spaans Mexicaanse entertainment. Europrof verzorgt een tapasdiner van maar liefst 11 gerechten. Daarnaast mag de muziek natuurlijk niet ontbreken. MPJ speelt heerlijke Spaanse en Mexicaanse muziek, waarbij je de warmte van de zon alvast op je huid voelt branden. Als dat geen heerlijke vooruitblik naar de zomer is! Daarna de warme ritmes van de slagwerkers en als klap op de vuurpijl een optreden van Anke van Noppen, docent aan de Gitaarschool Brabant. Eeh, wanneer, waar... Natuurlijk in Den Boogaard, zondag 30 maart van 16.00 uur tot plm. 19.00 uur. De kosten zijn slechts 19,50. Aanmelden kan uiterlijk tot 20 maart en alleen per mail: moergesteldiner@gmail.com wedstrijd. Hiervoor hebben zich in 2014 tien plaatsen in Nederland ingeschreven. Vijf vallen onder de categorie steden, vijf onder de dorpen. Oisterwijk heeft stadsrechten en bovendien meer dan 15.000 inwoners. De grens is gesteld door de organisatie. Dit betekent dat de ge meente Oisterwijk meedoet in de categorie steden. Bergen op Zoom dingt in deze categorie ook mee. Brabantse dorpen die meedoen zijn Willemstad en Werkendam. De deelnemende gemeenten worden door een onafhankelijke jury beoordeeld. Deze jury beoordeelt Oisterwijk op 26 juni op zeer uit eenlopende ‘groene’ gebieden. Gekeken wordt onder meer naar het gemeentelijk groenbeleid nu en in de toekomst, naar de relatie groen en toerisme, groen en cultuurhistorie en groen en biodiversiteit. Dat laatste is in 2014 het centrale thema. Ook de betrokkenheid van de inwoners speelt een rol. .Zz zondag 30 maart a.s. vanaf 10.00 uur tot 14.00 uur organiseert Scouting St. Jan uit Moergestel alweer voor de 10e keer haar jaar lijkse voorjaars rommelmarkt. U kent dat vast wel: elk jaar bij de voorjaars schoonmaak komt u spullen tegen waarvan u denkt: ik doe er eigenlijk niets meer mee. Dan biedt de voorjaarsmarkt van de scouting uit komst. Deze markt is inmiddels een begrip geworden voor mensen uit Moergestel en direc te omgeving. Want men weet dat hier altijd kwalitatief goede spullen worden aangeboden tegen een zeer vriendelijke prijs. En de markt is geheel binnen, dus onafhankelijk van het weer. Ook deze keer zal de voorjaarsmarkt worden gehouden in ons verenigingsgebouw Den Donk aan de Bosstraat. Wij hopen dat de markt weer net zo’n succes wordt als de voorgaande jaren. En omdat we dit jaar het 10 jarig jubileum van de voorjaars rommel markt vieren willen we er een extra feestelijke gebeurtenis van maken! Enkele regels voor degenen die iets te koop aan willen bieden: Iedereen kan bij ons één of twee tafel(s) huren waar hij/zij nog goed bruikbare spullen te koop kan aanbieden. Een tafel van ca. 2m2 kost 10,-, te voldoen bij inschrijving of overmaken op rek. 13.45.12.200. Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft u nog wel bruikbare spullen over waar u niets De nieuwe motto’s voor 2015 zullen worden genomineerd tijdens de openingsmiddag in Den Boogaard op zaterdagmiddag 1 maart 2014. Tijdens deze middag kunnen geen nieu we motto’s meer worden aangeleverd, maar een veel groter publiek zal hierdoor nog meer betrokken worden in de stemmingsronde. Dus tijdens deze middag hoeft u niet meer naar de motto’s toe, maar komen de ingezonden mot to’s naar u! Aanlevering nieuwe motto’s Voor het aanleveren van alle nieuwe motto’s 2015 hebt u twee mogelijkheden: Per e-mail richten aan: motto@camavalmoer- gestel.nl (aanlevering van max. 3 motto’s per deelnemer) of schriftelijk achterlaten in de aanwezige "mottobox" bij Novy Van Wezel (vanaf 17 februari, ook aanlevering van max. 3 motto’s per deelnemer). Vergeet niet om uw telefoonnummer te vermelden! De uiterste inleverdatum voor zowel e-mail als mottobox is woensdag 26 februari 2014 om 18.00 uur. De winnaar van het nieuwe motto zal aansluitend op de pierrotverbranding een mooie prijs ontvangen voor zijn creatieve bij- Meer informatie Kandidaten kunnen nadere informatie opvragen bij de provincie Noord-Brabant, cluster Projecten Vastgoed, contactpersoon B.B.C.A.D. van Dongen; email: bvdongen@brabant.nl en/of 06-18303088. Brabantlaan 1, postbus 90151, 5200 MC ’s-Hertogenbosch. Er wordt op aanvraag een informatiepakket toegestuurd met de gegevens over oppervlakte, de ligging, de kadastrale tekening en de voorwaarden die bij de verpachting worden gesteld. Ook wordt een inschrijfformulier toegevoegd. ’s-Hertogenbosch, februari 2014 Pastor Theo te Wierik heeft recent tijdens de Eucharistie vieringen de plaatsing van een nieuw orgel op het priesterkoor gemeld. Het oude orgel bleek niet meer te repareren. Mede dank zij een gift van de Stichting Vrienden van St. Jan is de aankoop van een “nieuw” orgel mogelijk geweest. Dit is vorige week geplaatst en ingeregeld. Onze solidaire geloofsgemeenschap toont daarmee opnieuw haar vriendschap en betrokkenheid met de parochie kerk. Organist en dirigent Ruud Verbunt heeft afgelopen zondag laten horen welke Hemelse klanken het orgel kan voortbrengen. Hij deed dit tij dens de Hoogmis waar het spran kelende kerkkoor Cantate Domino hoorbaar genoot van de begeleiding. Na afloop van de mis trok Ruud alle registers open en liet horen wat voor geweldige mogelijkheden dit orgel biedt. Ook organist Hans Festen liet de toetsen en pedalen dansen. Kort om, de gift van de Vrienden is waar dig besteed. Namens het bestuur, Jan Vriens en Joe Stieger De provincie verpacht de kavel op basis van eenjarige (geliberaliseerde) pacht (2014). De verpachting vindt plaats bij inschrijving, waarbij de grond wordt gegund aan de kandidaat met de hoogste inschrijving. De grond wordt uitsluitend verpacht aan inwoners of economisch gebonden personen van de gemeente Oisterwijk. meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 29 maart vanaf 13.00 uur brengen bij Den Donk. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande num mers. Wij halen het dan gratis bij u op. Al met al een goede reden om binnenkort uw garage, zolder of speelkamer eens grondig op te ruimen. We hebben dit jaar ongeveer 80 tafels om te verhuren. Wees er snel bij want de ervaring van voorgaande jaren is dat onze markt erg gewaardeerd wordt en dat we snel vol zitten. Er zijn geen professionele marktkooplieden aanwezig op onze markt, maar alleen mensen uit onze gemeente of omstreken die particulier iets aan te bieden hebben. Uiteraard hopen we dat het weer druk wordt want zonder kopers ook geen markt. Dus noteert u de datum alvast op uw kalender of in uw agenda en hopelijk tot ziens als koper of verkoper op zondag 30 maart a.s.. Voor info of aanmelding: Peter van de Wouw 06-22171727; Henk van Oort 06-34539706; Jan Jonkers 06-23932361 na 17.00u of e-mail voorjaarsmarkt.scouting@gmail.com Afgelopen vrijdag of zaterdag zijn Stadsprins Marcus d’n Urste en zijn gevolg bij u aan de deur geweest om ‘t Pierewaaiersblaoike 2014 aan te bieden. Zoals gebruikelijk hoopte C.V De Pierewaaiers daarbij ook dit jaar weer op uw gulle, vrijwillige bij dragen. En deze hoop bleek niet ijdel, zoals inmiddels ook bijna tra ditioneel genoemd mag worden. Eens te meer werd overduidelijk dat Gèssel het openbaar carnaval en C.V. De Pierewaaiers in het bijzonder nog steeds een warm hart toedraagt. Wij willen dan ook de gehele Gès- selse bevolking bijzonder hartelijk danken voor hun geldelijke, maar ook morele steun! Mocht u de ‘carnavalskrant’ onver hoopt niet ontvangen hebben: bij café De Brouwer zijn nog enkele exemplaren te verkrijgen, bovendien kunt u ‘t Pierewaaiersblaoike ook digitaal bekijken op onze site www.cvdepierewaaiers.nl Nogmaals bedankt! Stadsprins Marcus d’n Urste, hof houding, bestuur en leden van C. V. De Pierewaaiers Het SMC (Samenwerkend Moergestels Carnaval) heeft sinds 2010 een nieuwe opzet om te komen tot het motto voor het komende carnavalsseizoen. De ver kiezing van het camavalsmotto moet gelden als een inspiratiebron voor de vele carna- valsactiviteiten rondom en tijdens carnaval (o.a. de optocht en het Pieregeblèr). drage aan het openbaar carnaval in Moergestel. Procedure mottoverkiezing tijdens openings middag Bij binnenkomst in Den Boogaard wordt u een stemmingsformulier uitgereikt met daarop alle ingeleverde motto’s die meedingen voor het nieuwe motto 2015. U hebt dus alle gele genheid om onder het genot van een lekker kopje koffie met een versnapering leuk actief mee te denken voor het nieuwe Moergestelse motto. Nadat u uw favoriete motto op het formulier hebt aangegeven, worden de formulieren door het SMC opgehaald en worden de stemmen geteld. Aan het einde van de middag zal een publieks-top 11 worden bekendgemaakt, waar aan de 3 Gèsselse Prinsen nog ieder een voor keursmotto mogen toevoegen. Onthulling motto 2015 Uit de uiteindelijke top 14 wordt door de 3 Prinsen, onder technische leiding van de SMC- voorzitter, het motto voor 2015 gekozen. Dat motto zal groots worden onthuld op dinsdag na de pierrotverbranding op het St.-Jansplein. We zien graag uw creatieve reacties tegemoet! De gemeente Oisterwijk - dat wil zeggen: Oisterwijk, Moergestel en Heukelom - doet mee aan de Nationale Groencompetitie 2014. Op donderdag 26 juni komt de jury naar de drie dorpen om een oordeel te vellen. “Een zeer belangrijke dag voor onze gemeente want dan wordt bepaald of we gaan winnen”, aldus voorzitter Frans Kapteijns van de stuurgroep. In deze stuurgroep zitten inwoners van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. De stuurgroep is druk in de weer met de voor bereidingen. Een voorbeeld daarvan was een bijeenkomst op 28 januari voor de inwoners van de gemeente. Deze bijeenkomst werd druk bezocht. Er werden tientallen ideeën en sug gesties aangedragen om de gemeente Oister wijk te presenteren als Groenste Stad van Ne derland. Op woensdag 12 februari gaan de vrijwilligers naar Dalfsen in Overijssel. Deze plaats won vorig jaar de Nationale Groencom petitie. De stuurgroep hoopt daar ideeën op te doen. De Nationale Groencompetitie heeft een Euro pese oorsprong. In 1975 organiseerden Groot- Brittannië en Frankrijk voor de eerste keer deze wedstrijd. In 1999 deed Nederland voor de eerste keer mee. Tegenwoordig is de Groen competitie een van de populairste wedstrijden tussen landen in Europa. Aan de basis van deze Europese competitie staat een landelijke Het inschrijfformulier moet bij de provincie Noord-Brabant persoonlijk worden ingeleverd (tegen afgifte van een ontvangstbewijs) en bij de provincie ontvangen zijn vóór donderdag 27 februari 2014. Na de sluitingsdatum worden de enveloppen geopend en besluiten Gedeputeerde Staten van de provincie Noord- Brabant omtrent de gunning. (Onder voorbehoud van gunning door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant). 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3