I Vijf ‘Voorrondes’ op MTV Zaterdag 8 februari 20.00 uur in 'Den Boogaard' Judovereniging St. Jan bedankt: Ouderwetse Statiedag Gilde St. Sebastiaan en Barbara Lezing windbestuiving 91 Professionele kunstenaars bewonderen Pastoorspaadje c Moergestelnaar Jan Bergman schreef boekje: ’Schrijven als een zot’ vrijwilligers gezocht Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen O Stanislaus te komen, laat het ons tijdig weten, dan regelen we dat. Wilt u rond de klok van 14.00 uur klaarstaan, zodat iedereen op tijd aan de koffie zit? Een telefoontje naar Corry de Jong 513 3295. Tot donderdag 6 februari 14.30 uur. Jacqueline, Gina, Corry, Corry en Ricky Een van de gedichten: Tel ik tot acht nee dat wordt niet verwacht dan hou ik mezelf voor de gek en is het dan na het hek zie je wel je weet het nu het is geen menu dat is geschreven maar blijf ik even al is het maar acht tellen ik zal je vertellen dat ik het nu ben en doe je aan zen dan gaan we samen alles okay en amen Toegangskaarten a 10,- euro (incl. 'n kopje koffie) zijn verkrijgbaar bij Novy Van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo en Den Boogaard. ronde, waarbij men alleen met Ja of Nee mag antwoorden, geeft in korte tijd veel informa tie. Voor Moergestel is het zeker belangrijk hoe men denkt over specifieke Moergestelse onder werpen. Hier komt men achter in “de Moergestelse Hoed”. In deze ronde wordt een aantal Moer- gestel-gerelateerde vragen uit de hoge hoed getrokken, waarbij de partijen mogen aangeven hoe men hierover denkt en wat men hiermee denkt te gaan doen. De uitzendingen worden speciaal, buiten de reguliere uitzendingen, op de woensdagavond uitgezonden, waarna op 17 maart nog een live uitgezonden debat volgt vanuit den Boogaard. Kortom, reden genoeg om vanaf 12 februari af te stemmen op het MTV-kanaal O o CD GEEF ELKAAR DE HAND! Donderdag 13 februari starten wij 2014 met een gratis bingomiddag in Park Stanislaus. Woont u niet in Stanislaus maar elders in Moergestel en voelt u zich alleen of bent u slecht ter been, u bent van harte welkom. We beginnen om 14.30 uur met koffie/thee en wat lekkers. We starten met de bingo om 15.00 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Er zijn weer mooie en lekkere prijzen te winnen. Heeft u geen eigen vervoer om naar Park De in Moergestel woonachtige schrijver/dichter Jan Bergman heeft een gedich tenbundel het licht doen zien: ‘Schrijven als een zot’. De prijs van het boekje bedraagt€ 12,95. Titel: Schrijven als een zot. Auteur: Jan Bergman. Uitvoering/formaat: Paperback 12,5 cm x 20 cm. Aantal pagina’s: 30. ISBN: 9789402204414 Het boekwerkje is te bestellen bij Novy van Wezel en Tankstation Johan van Esch. In het boek wordt u meegenomen op een reis vol triviale dingen. Denk hierbij aan leven en dood, droom en werkelijkheid. Utopische gedichten die als een tweede huid aanvoelen en die u zullen ontroeren. Heeft ieder gedicht een diepere betekenis en wat zou die dan kun nen zijn? De aangehaalde metaforen kunnen immers op verscheidene wijzen worden uit gelegd. Kijkt u nu naar uw eigen spiegelbeeld of kunt u hartelijk lachen om de cabaretachtige uitingen? Een uiteenlopende bundel dat ook nog eens op muzikaal en seksueel vlak niet achterblijft. In aanloop naar de verkiezingen Weet u al waarop u gaat stemmen met de gemeenteraadsverkiezingen op 19 maart? Wat vindt belangrijk maar vooral, wat vinden de verschillende partijen belangrijk? U bent er nog niet helemaal uit en wilt weten wie onze belangen behartigen en ook hoe men dit denkt te gaan doen? Kijk dan vanaf 12 februari elke woensdag naar MTV! Op deze avonden zendt Moergestel TV name lijk “de Voorronde” uit, een nieuw programma van MTV, speciaal gericht op de komende ver kiezingen. In verschillende rondes presenteren de politieke partijen hun programma's en speerpunten aan elkaar en aan de kiezers. “De Voorronde” is zo opgezet dat steeds één politieke partij centraal staat en door panelle den van de andere partijen kan worden be vraagd. Dit gebeurt dan in verschillende rondes, waar bij alles strak wordt geleid door de twee MTV- presentatoren die elke ronde nauwlettend in de gaten en zo nodig tijdig bijsturen. Zo is er bijvoorbeeld “de brandende vraag” waarbij elke partij de mogelijkheid krijgt hun brandende vraag aan de centrale partij te stel len. Maar ook bijvoorbeeld de “Ja of Nee” Het Gilde viert haar statiedag volgens eeuwenoude traditie op de naamdag van haar patroonheilige. Omdat het Gilde St. Sebastiaan en Barbara van oorsprong alleen verbonden was met de patroonheilige St. Sebastiaan, Barbara is na de fusie toegevoegd, houdt het gilde haar statiedag op 20 januari. Uit praktische overwegingen is ervoor gekozen de statiedag te houden op de zaterdag die het dichtst bij 20 januari ligt. Dit jaar viel de statiedag op 18 januari en in de vroege ochtend was dat merkbaar voor de Moergestelse bevolking. Na samenkomst in de café het Centrum, vertrok het gilde met slaande trom en vliegend vaandel door de stra ten van Moergestel. Na het ophalen van de Keizer Frans van der Sande werd richting gezet naar Koning Gert van Elderen. Een statiedag is de dag dat de gildebroeders en -zusters van vroeg in de ochtend tot laat in de avond samen zijn. Om te zorgen dat ze dit volhouden biedt de Koning zijn gildebroeders en -zusters een ontbijt aan, bestaande uit wor stenbrood, broodjes, koffie en natuurlijk bran dewijn. Door de grote opkomst is het gezellig druk met 35 gildebroeders in een huiskamer. De eerste gelegenheid om met elkaar maar eens wat meningen uit te wisselen. Om half tien maant opperdeken Ruud Hurkmans de gildebroeders naar buiten voor het vertrek naar de kerk. Onderweg valt op dat de vier tamboers in de maat slaan, er wordt wat gegrin nikt en er bestaat het vermoeden dat de tam boers in het geheim hebben geoefend. Stan daarddrager Eddie Hermus gaat trots voorop en geeft het looptempo aan. In de kerk bege leidt een delegatie pastor Theo te Wierik naar het altaar. Tijdens de traditionele gildemis is er aandacht voor de overleden gildebroers en -zusters, maar ook vreugde dat Koen van Elderen er weer bij is, gezien het zware ongeval dat hij vorig jaar heeft gehad. Aansluitend aan de mis is het gilde blij omdat de twee aspirant gildebroeders Chris de Veer en Ruud van Esch geïnstalleerd mogen worden. Op naar gildehuis ’t Stokske, maar eerst gaat het gilde naar Park Stanislaus om de ouderen te verrassen met een bezoek. In het gildehuis aangekomen genieten de gil debroers en -zusters van de maaltijd. De hoofd man neemt het woord en gaat over tot het hul digen van tamboer Erwin van der Sande. Hij is 25 jaar gildebroeder en van jongs af aan al bij het gilde. Daarna richt de hoofdman zich tot Fien van Elderen. Fien, de echtgenote van Op 13 februari zal Rini Kersten op verzoek van IVN Oisterwijk en LNMH te Haaren een interessante lezing geven over windbestui ving. Bestuiving gaat over bloemen en meestal wordt dan meteen, in een adem, ook gedacht aan bijen. Maar wat is bestuiving eigenlijk, wat gebeurt er bij de bestuiving? Voor bestuiving door insecten moeten we in het algemeen wachten op hogere temperaturen, later in het jaar. Van windbestuiving kunnen we vanaf het (zeer) vroege voorjaar al genieten! Wat maakt bestuiving door de wind tot een heel eigen, specifieke vorm van bestuiving? Via een powerpoint- en diapresentatie wordt geprobeerd een antwoord te geven op deze vragen en wordt het onderwerp nader toege licht. De (gratis) lezing begint om 20.00 uur in De Voorhof, Kerkstraat 64 in Oisterwijk. U bent van harte welkom! www.lnmh.nlwww.ivnoisterwijk.nl BINGO Komt u ook weer gezellig op donderdagmid dag 20 februari bingo spelen? Dat kan. Om 14.00 uur in Den Boogaard. Of u nu lid bent van de Senioren Vereniging Moergestel of niet, dat maakt niet uit. We spelen 6 rondes en natuurlijk is er een kopje koffie/thee met iets lekkers erbij. Kom dus ook op donderdagmiddag 20 februari naar Den Boogaard. Gezellig! Zaterdagmiddag brachten 91 profes sionele kunstenaars een bezoek aan Moergestel. Daarbij werd ook het Pastoorspaadje bewonderd. De kunstenaars waren in Moergestel in het kader van het kunstevenement Kunst en Bo men 2014. In Moergestel, Heukelom en Ois terwijk zijn 100 bomen geselecteerd. Honderd kunstenaars uit binnen- en buitenland maken een kunstwerk in een van de bomen. Ook in Moergestel komt een flink aantal kunstwerken. Het bezoek aan Moergestel maakte deel uit van een rondrit door de gemeente. De kunst manifestatie die naar verwachting veel bezoe kers naar Moergestel zal brengen wordt op 25 mei geopend. Jan, komt al heel veel jaren bij het gilde en heeft zich altijd enorm ingezet. Het gilde eert Fien met de titel Gildemoeder, wat bijzonder is omdat deze titel in het verleden nog maar door één andere persoon is gedragen. Fien is duidelijk blij met de titel. “Het is haar zeker gegund”, wordt er opgemerkt. De laatste tijd heeft ze veel meegemaakt, maar toch is ze er weer bij. Als de vaandelgroet is gebracht, start de jaarvergadering. De middag wordt afgeslo ten met een onderlinge schietwedstrijd. Jo van Zon heeft een bijzondere uitvinding ge maakt om de vogelverschieting binnen in het gildehuis mogelijk te maken. De wedstrijd wordt uiteindelijk gewonnen door Erwin van der Sande. De gildebroeders en -zusters ver trekken aansluitend naar Café ’t Centrum voor een buffet. Tot laat in de avond is er een goede sfeer. Een statiedag zoals hij hoort te zijn: ouderwets gezellig. De auteur is op 22 september 1958 geboren in Alphen als oudste van drie kinderen. Nadat hij de Mavo, Havo, vier jaar academie en mili taire dienst (genie-centralist) had afgerond, besloot Jan na een psychologische test van de MEAO, twee cursussen te gaan volgen. Te weten: activiteitenbegeleider (praktiserend) en schrijver. Met zijn mensenkennis schrijft hij gedichten en verhalen. Het schrijven voelt voor hem aan als een tweede huid. Zes sauwelaars: Maikel Denissen, Gerard Vugts, Ron Hermus, Eric Boogaers, Ron van der Sanden en Hans Denissen MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 FEBRUARI 2014 PAGINA 3 ■HMBK Spuiterij Medos MVIVEIMI 20W www.contourdetwem.nl Voor twee dames op leeftijd zoeken we leuke vrijwilligers Beide dames zijn visueel beperkt. Door dat zij niet meer kunnen lezen, wordt hun wereld kleiner. We zoeken creatieve vrij willigers die de dames willen activeren en hen een leuke middag willen bezorgen. Echtpaar zoekt hulp Mijnheer is de laatste jaren fysiek achter uit gegaan. Dagvoorziening is niet pas send voor hem. Mevrouw zorgt alle dagen voor hem en zou graag wat ruimte krij gen om een paar dingen voor haarzelf te doen. Zo kan ze de zorgtaak beter vol houden. Wie wil een middag per week dit echtpaar helpen? Wij zijn verhuisd! Nieuw adres: Blokshekken 3 Oisterwijk mail: info.oisterwijk@contourdetwern.nl 013 528 40 80 U kunt bellen van ma. t/m do. van 9.00 tot 17.00 uur ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■BH Slagerij Ketelaars Atelier M. de Laat-van Oirschot Klusgroep Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3