QOEF! Negen PR’s en een baanrecord voor schaatsers “De Vennen” Audacia- nieuws GUO daagt David Munnelly uit tot uniek concert in Oisterwijk Bronzen medaille voor Marjetta van Esch op NK synchroonzwemmen Orgel en gitaar... VIDO bekijken www.vidotilburg.nl Ons adres is Het Spoor, Schaepmanstraat 36, 5041 AR Tilburg. U kunt ons vinden op de tweede etage kamer 4. 15.25 14.50 14.20 .8-00 .9.00 den ze de bronzen medaille in ontvangst ne men. Van Mozart tot Avicii, van Orgelmuziek tot Gitaarspel in de Oirschotse Montfortkapel. Op zondagmiddag 2 februari geeft het Éind- hovense ensemble Cantesk een concert in de Montfortkapel in Oirschot. Het klarinetconcert van Mozart en de filmmuziek van 1492 Con quest of Paradise worden uitgevoerd op het prachtige Vermeulen-orgel van de Montfort kapel. Verder worden Franse en Ierse liederen van o.a. Celtic Woman ten gehore ge-bracht. Na de pauze begint Cantesk ingetogen met songs van o.a. Adèle. Langzaam gaat het tempo omhoog met o.a. Avicii. Tot slot swingt het publiek de kapel uit met een blues van Aretha Franklin en rock van Amy Winehouse. Zondag 2 februari 2014, aan vang 14 uur, kapel open om 13:30. Montfortkapel, Montfortlaan 12 A in Oirschot. Entree 7,50 incl. koffie. Kaartjes kunnen gereserveerd worden bij VW Oirschot (info@vwoirschot.nl of0499-550599) of een half uur voor aanvang van het concert. Sport, muziek en nog véél meer... u vindt het wekelijks in Moergestel-Nieuws Op zondagavond 19 januari viel er weer heel wat te genieten op de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg. Tijdens de schaatswedstrijd verbeterden leden van de wed- strijdploeg negen persoonlijke records (PR’s) en veroverde Merel Bertens het baanrecord voor meisjes Junioren-C op de 3000 meter. af arrangeur en componist. Altijd was er een excuus om voorrang te geven aan traditioneel en andermans werk. Met The Loose Connec tions, The Chieftains, De Danann, Gerry O Connor, Arty McGlynn, Sharon Shannon en nog later al die andere bands gaf hij zijn draai aan wat hem werd voorgeschoteld. Maar als artist in residence speelt hij zich voor het eerst pas echt uit de kleren. Een wereldprimeur van een wereldartiest. David Munnelly neemt u mee naar zijn Ierse moederschoot (Belmullet, County Mayo). Vanuit zijn Keltische wortels waaiert hij uit, maar keert hij ook weer terug. Hij voert u ver der weg van thuis om nog dichter bij zichzelf te komen. Met wonderbaarlijke composities en experimentele modernismen komt hij tot speltechnische innovaties op trekharmonica. Onbevangen start, ongewisse reis, open einde: niets is wat het lijkt. GUO-concert: 'David Munnelly the Secrets of the Amazing Squeezebox' zaterdag 1 februa ri, 20 uur in Tiliander Oisterwijk Info tickets: www.guo.inoisterwijk.nl (Vrouwen in de overgang) Op 5 en 19 februari houden wij inloop tussen 09.30 en 10.30 uur. Iedereen die behoefte heeft om over de overgang te praten of daar vragen over heeft is van harte welkom. Voor informatie tel 06-49237269 of per e-mail info@vidotilburg.nl U kunt ook onze website Audacia 2 - Ziggo 2 Audacia 3 - VOAB 8 Nemelaer 6 - Audacia 4 EDN’56 3 - Audacia 5 Audacia 6 - Hilvaria 10. 14.30 uur 12.00 uur 10.00 uur 12.00 uur 11.00 uur 10.00 uur Hieronder alle tijden: Veerle van Hulten en Lisan op ’t Hoog reden een rit over 300 (le tijd) en 500 meter (2e tijd): Veerle 36.69 en 1:01.35; Lisan 38.88 en 1:00.42 (PR). 6 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Harry Sonnenschein 46.26 en 132.72; Mado- lyn Appeldoorn 51.29 (PR) en 1:43.88; Julian Haans 49.70 (PR) en 1:50.42 (PR); Koen Barten 51.81 (PR) en 1:46.73 (PR); Wouter Weber 53.14 (PR) en 1:54.33; Jochem van Hulten 53.84 (PR) en 1:53.81 (PR). Merel Bertens en Bas Beex reden respectieve lijk 4:58.63 (baanrecord) en 4:58.69 op de 3000 meter. Op zondag 2 februari is er tussen 18.00 en Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg. De toegang is chroonzwemmen gehouden, gratis. - Bij de foto: Julian Haans, sneller dan 50 secon den op de 500 meter (foto Henk Haans). Op 11 januari 2014 had deze groep ook al een zilveren medaille tijdens de landelijke inter- regio wedstrijd in Zoetermeer. Op bijgaande link de uitvoeringen van Marjetta tijdens het NK: http://youtu.be/A-KpuLF3xO8 De pas dertienjarige Julian Haans doorbrak op de 500 meter de magische grens van vijftig seconden. Koen Barten en Lisan op ’t Hoog bleven met hun tijden op respectievelijk de 1000 en 500 meter maar net boven de limiet voor promotie naar een hogere klasse. Ook Madolyn Appeldoorn keerde tevreden huis waarts omdat zij voor het eerst sinds 26 februari 2012 weer een PR had verbeterd. Merel Bertens en Bas Beex waagden zich voor het eerst in hun schaatscarrière aan een wed strijd over 3000 meter. Geheel onafhankelijk van elkaar reden zij in verschillende ritten een identieke race met nagenoeg dezelfde ron detijden en slechts 0.06 seconde verschil in de eindtijd. Opvallend was daarbij dat zij bei den na een snelle eerste ronde in de volgende zes ronden hun rondetijden binnen een marge van één seconde wisten te houden. Merel kreeg het certificaat behorend bij het baanrecord 3000 meter als bewijs dat zij het snelste meisje Junior-C op de 3000 meter is sinds de opening van de Ireen Wüst Ijsbaan in 2009. Uitslag: Audacia 3- SC ‘t Zand 8 3-0 Programma zondag 2 februari: Audacia 1 - Ons Vios 1 Concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk vroeg de Ierse topmuzikant David Munnelly om een grensverleggende concertavond samen te stellen. Het trek- harmonica-fenomeen nam de uitdaging aan. Resultaat: 'David Munnelly the Secrets of the Amazing Squeezebox'. Vuurdoop is op zaterdag 1 februari in Oisterwijks Cultuurcentrum Tiliander. Vanaf 20 uur warmt fiddle-kwartet 'Bows Bubbles' de zaal op. Daarna ontrolt zich een spannend jongensavontuur waarin de hoofdrolspeler trekkend en duwend buiten de lijntjes kleurt. De 'artist in residence' trakteert zijn publiek op meesterlijke speel technieken en ongebrei deld speelplezier. Voorbij komen gemoderni seerde arrangementen uit de Keltische traditie, maar ook vernieuwende wereldmuziek van eigen hand. Gitarist Shane McGowan, fidd- ler/mandolinespeler Lorcan Fahy en vocaliste Soetkin Collier durven het aan om dit gewaag de experiment met één van 's werelds meest weergaloze squeezeboxers in première te laten gaan. Celtic Party In wisselende bezettingen liet David Munnelly al menige GUO-gig ontsporen tot Celtic Party. Twee jaar geleden nog koos de Ierse trekza- kwizard samen met zijn friends through music het GUO-concert in Tiliander uit voor de cd- launch van Andar. Behalve in Andar speelt hij in zijn eigen David Munnelly Band, Hot Spoons, The Samuraï, Morga, The Rambling Boys of Pleasure, als duo met Mick Conneely, in gelegenheidsbezettingen met wisselende samenstelling, als gastmuzikant op podia en in opnamestudio's. Met regelmaat toert hij door Europa, de VS, Japan. Energiek slingert hij betoverende jigs, reels en overige (roaring twenties, jiddische, balkan) danstunes uit zijn diatonische trek- harmonica's. De zich in gutsend zweet total loss spelende, aaibare knuffelbeer Munnelly dendert van de ene in de andere kakafonie. Maar evengoed neemt hij een dienende rol in, bijvoorbeeld als pianobegeleider van poë tische Robert Burns songs van ontwapenende eenvoud. Wereldprimeur Behalve één van de meest begenadigde trek- zakspelers wereldwijd, is Munnelly van jongs ROEF! HANDBAL Uitslagen: E2 Roef 2-Witte ster 1 1-7; El Roef 1-Elshout 10-5; DB Roef-Arena 20-20; DS Roef-Mixed-up 2 16-18; HS Roef-Zephyr 31- 14. Dinsdag 28 januari: Heren-recr. 20.30 uur OHC-Roef 1 februari: DB 16.25 uur DOS-Roef El 15.50 uur Elshout-Roef 2 DS 15.20 uur HCB-Roef 2 februari: D 9.00 uur Tachos-Roef El 10.00 uur Witte Ster 2-Roef 1 HS 13.40 uur Blauwwit 2-Roef... Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is mag vrijblijvend mee komen trainen op don derdagavond in de sporthal. Voor meer infor matie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF! KORFBAL DAVERENDE VERRASSING Van tegenstander DSV uit Diessen hebben we de afgelopen jaren niet meer kunnen win nen. Desondanks begint Roef! vol goede moed aan de. Voor DSV is er geen doorkomen aan en het is de thuisclub, die via Aniek Denissen en Cille van den Brink een 2-0 voorsprong neemt. Pas na een kwartier spelen weet DSV de korf te vinden, echter meteen gevolgd door een mooi afstandschot van Anita Timmermans (3-1). Het kan niet op en Cille tekent met haar 2de doelpunt zelfs voor een 4-1 voorsprong. Met nog tien minuten op de klok scoren de gasten, maar Anita haalt weer uit van afstand waardoor het 5-2 wordt. De gasten hebben het slotakkoord en bepalen de ruststand op 5- 3. Na rust scoort DSV de aansluitingstreffer en wordt het steeds spannender. Nu is het Geke Denissen die de voorsprong weet uit te breiden tot 6-4. Vlak daarop weten de gasten zo maar twee keer te scoren en is het in een keer gelijk 6-6. De spanning blijft om te snijden en de wedstrijd kan zo maar twee kanten op. Cille met haar derde treffer zorgt dat de thuisclub weer aan de goede kant van de score komt. Wederom lukt het DSV om gelijk te maken en dan zijn er nog tien minuten te gaan. Kansen aan beide zijden maar geen doel punten, tot de laatste minuut is aangebroken. Roef! gaat nog eenmaal in de aanval en met een mooie doorloper brengt Anita de 8-7 op het scorebord en wint Roef! onverwacht maar volkomen verdiend deze wedstrijd. De afge lopen twee weekenden heeft Roef! laten zien wel degelijk goed te kunnen korfballen. Ko mend weekend de uitwedstrijd tegen DDW in Reusel. Hopelijk kan Roef! de opgaande lijn dan doortrekken. Programma 2 februari: DDW - Roef!aanv. 10.40; vertr. 9.30 uur Ben je na het lezen van deze rubriek nieuws gierig geworden? Lijkt korfbal jou een leuke sport? Iedereen is van harte welkom dus... Wil je een keer meedoen, je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! De groep senioren van De Dokkelaers, waar Marjetta deel van uit maakt, zwom zaterdag de technische uitvoering. Bij deze uitvoering moeten verplichte figuren en elementen gezwommen worden. Hierbij plaatste de groep van De Dokkelaers zich voor de finale op zon dag. Ze stonden voorlopig op een 3e plaats. Tijdens de vrije uitvoering op zondag hebben ze deze 3e plaats vast kunnen houden en kon- .u. ^x, xm vxx ^et weekend van 18 en 19 januari 2014 werden er in het Pieter van den Hoo- 20.00 uur&weer een*schaatswedstrijd op de genband zwemstadion in Eindhoven de Nederlandse kampioenschappen syn- MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 JANUARI 2014 ■MM MHMMMHMMMI V MMMMMMMMMMMHMMMBMBBMHMMBMMMMHI MMMMMMNi PAGINA 7 MIBBBlaBaiallaBlalBaBBBaaaBaiaaaaiaBllaBBBBaBBBi^HHBaaaBaBHBaHaBaaiaBi

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7