Expositie KiKu (KinderKunst) Moergestel Carnavalsoptocht We staon op springe! Tweede bingo voor Margriet Simons bedrag beschikbaar stellen aan ’n stichting die zich inzet voor die patiënten. Open Dag Kempenhorst College MA. '^5— - L Over vier weken en een paar dagen is het weer zover! Op zondag 2 maart, vanaf 12.45 uur staat onze bont gekleurde opstoet in de startblokken. Dit is net als afgelopen jaar een kwartier eerder waardoor je na de optocht ook nog gemakkelijk kunt deelnemen aan de optocht in Oisterwijk. Aan het eind van de uitzending werd nog ’n aantal prijzen getrokken op de lotnummers. Dat waren de nummers 1028, 0493, 0421 en 1619 )van de twee andere getrokken nummers zijn de loten niet verkocht; die draaien de laatste uitzending opnieuw mee als extra prij zen). Nog geen loten voor de uitzending van mor gen? Snel nog even naar Novy van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier of Jumbo De nissen. Voor 1,25 maakt u kans op de hoofd prijs van 135,- en steunt u een uitstekend doel! Donderdag 30 januari, MTV, 19.00 uur. Op 1 februari 2014 opent het Kempenhorst College zijn deuren voor alle belangstellenden, maar natuurlijk in het bijzonder voor de kin deren en hun ouders die kennis willen maken met alle onderwijsvormen van de school. Ontdek tijdens de Open Dag waar het Kempenhorst College voor staat. Het Kempenhorst College is een VMBO- school met de leerwegen TL, KBL en BBL en biedt onderwijs in de sectoren Techniek, Zorg Welzijn, Groen en Economie. De school laat leerlingen hun talenten ontdekken en ontwikkelen in de reguliere vakken en door middel van sport, kunst en cultuur. Daarnaast volgen leerlingen in diverse leerwegen een module sociale media. Sinds dit schooljaar is de theoretische leerweg (TL) vernieuwd. Met dit VMBO-TOPm T op maat) speelt het Kempenhorst College in op vragen van leerlingen, ouders, basis scholen, vervolgonderwijs en het bedrijfsleven. Leerlingen die zich aanmelden voor TOPm hebben vanaf leerjaar 3 de keuze uit twee pro gramma’s: één dat hen specifiek voorbereidt op doorstroom naar het Middelbaar Beroeps Onderwijs (met o.a. leren binnen en buiten school en speciale projecten voor alle sectoren) en één dat hen specifiek voorbereidt op door stroom naar het HAVO (met bijvoorbeeld Er wordt in diverse schuren en schuurtjes alweer druk geknutseld aan de meest schitte rende creaties. Zie het resultaat van vorig jaar wat de Durdraaiers met de Prinsen wagen voor elkaar heeft gekregen. Dit jaar gaan ze hard hun best doen om een keer de le plaats te ver overen. Wat ze dit jaar er van gaan maken, dat verklappen ze nog niet, dat zie je in d’n opstoet! Natuurlijk kan deze niet vol genoeg zijn, dus als je ook nog wilt deelnemen is dit je kans! Je kunt zelfs tot woensdag vóór de optocht nog inschrijven! Bedenk ook een leuke act onder het motto van 2013: ‘We staon op springe’ Duik met vriend, vriendin, buur, neef of nicht het rommelhok in en kom er pas weer uit als je denkt dat je act belachelijk genoeg is om in d’n optstoet te vertonen, er staan tenslotte schitterende (geld)prijzen op jullie te wach ten. Zaterdag a.s. Een spannende tijd breekt aan voor leerlingen uit groep 8 van de basisschool en hun ouders. Veel kinderen hebben hun schooladvies al gekregen en de CITO- eindtoets staat in februari op het programma. Een bezoek aan de Open Dagen van scholen voor voortgezet onderwijs hoort daar in deze periode uiteraard bij. extra aandacht voor wiskunde op HAVO- niveau en Management en Organisatie). De school is gevestigd aan de Eikenbussel in Oirschot, in een gebouw waar ‘transparantie’ zowel letterlijk als figuurlijk het kernwoord is. Eigentijdse leerpleinen in een moderne vormgeving bieden leerlingen een aantrekke lijke leerplek en een omgeving waarin ze zich thuis voelen. De geborgenheid die de school uitstraalt wil niet zeggen dat er niet naar buiten wordt gekeken, integendeel. Leerlingen komen door middel van stages, projecten, excursies, bedrijfsbezoeken en buitenlandse reizen voort durend met de ‘echte’ wereld in aanraking. Kinderen krijgen op het Kempenhorst College veel ruimte om zichzelf te ontplooien, maar worden niet aan hun lot overgelaten. Persoon lijk contact en het leerlingvolgsysteem staan hier garant voor. Ook voor leerlingen met een bijzondere zorgindicatie wordt er op het Kempenhorst College een passend onderwijs traject aangeboden. Zo is er veel extra aandacht voor leerlingen met leerwegondersteuning (LWOO). Alle klassen hebben leerling-coa- ches; deze leerlingen helpen andere leerlingen. Ervaring leert dat dit de begeleide leerlingen een veilig gevoel geeft. Dit alles, en de betrokkenheid van alle mede werkers, zorgt ervoor dat leerlingen zich thuis voelen en het Kempenhorst College als een fijne school ervaren. Ook na het behalen van hun diploma blijft de school altijd een beetje ‘hun’ school. Wilt u de Open Dag op het Kempenhorst College niet missen? Noteer dan alvast zaterdag 1 februari in uw agenda. Belangstellenden zijn van harte welkom om tussen 10.00 uur en 14.00 uur een kijkje te komen nemen. Daarnaast worden op donderdag 20 en dinsdag 25 februari informatieavonden verzorgd voor leerlingen van groep 8 en hun ouders. Aanvangstijd 19.30 uur. Voor meer informatie kunt u terecht op www.kempenhorst.nl Margriet Simons, De Werft 16, was afgelopen week de winnaar van de bingo op MTV De familie Bertens heeft deze bingo’s opgezet voor de inzamelingsactie van de Stichting ALS. ’n Stichting die zich inzet voor de spier ziekte waarnaar nog zo veel onderzoek moet worden gedaan. Dit keer was het Kirsten Bertens die de trekking verrichtte. Haar vader, Erik, overleed ’n viertal jaren geleden aan de ziekte waarvan herstel in de meeste gevallen niet mogelijk is. Margriet kwam de eerste prijs in de studio ophalen en stelde die ter beschikking voor wetenschappelijk onderzoek voor weer ’n ander goed doel, ’n Goede vriend nl. was vorig jaar overleden aan kanker en Margriet wil het Kinderoptocht: Ook dit jaar kun je vette prijzen winnen! Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere zak met snoep en een cadeautje! Dus roep al je vrienden en vriendinnen bij elkaar, trek de step, bolderkar en alles wat rijdt uit de garage. Maak er een kleurig geheel van en zorg ervoor dat jullie de eerste plaats op het podium veroveren! Schrijf jein! Je kunt je vanaf nu inschrijven. Inschrijffor mulieren zijn te verkrijgen op de website www.carnavalmoergestel.nl, bij Novy van Wezel en de onderstaande contactpersonen. Voor vragen of meer informatie kun je terecht bij Toon Moorman, Raamackerstraat 6, tel. 513 3732 of Ad Bakker, Prinses Margrietstraat 15 tel. 513 3923 of e-mail: carnavalsoptocht moergestel@gmail.com Alweer voor de achtste keer houden we een expositie van kunstwerken ge maakt door de Moergestelse jeugd. Er zijn 11 deelnemers in de leeftijd van 6 tot 14 jaar die hun kunstzinnige crea ties tentoon zullen stellen. Zij laten u versteld staan van him kleurrijke objec ten, zoals schilderijen, vilt, sieraden, etc. Op vrijdag 31 januari om 19.00 uur wordt deze voor genodigde geopend door meester Pascal van de basisschool de Bienekebolders. U bent ook van harte welkom van 2 t/m 9 februari op de zaterdag van 13.00-17.00 uur en op de zondagen van 11.00-17.00 uur. Een expositie die u zeker niet mag missen, dus kom een kijkje nemen in galerie “De Verdieping” aan de Industrieweg 16. KiKu Moergestel is een stichting en heeft als doel kinderen te stimuleren in hun crea tiviteit. Kortom de jeugd leren omgaan met allerlei materialen waarbij de eigen creativiteit voorop staat. Dit wil de stichting verwezen lijken door het jaarlijks houden van een expo sitie waar de eigen creaties tentoon gesteld worden. Daarnaast zijn er werken te zien die ze gemaakt hebben tijdens onze workshops waar ze zich kunnen ontplooien in het leren omgaan met materialen en technieken. U kunt alvast kijken op onze website www.kikumoergestel.nl/ www.galeriedeverdieping.nl De 11 deelnemers zijn: StanAdams, Wouter Adams, Annika Arke- steijn, Femke Bergman, Tessa Hermans, Inge de Kruijf, Myrthe de Kruijf, Madelief Schriks, Lieke Schepens, Else Smetsers en Meeke Smetsers. - .X 't MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 JANUARI 2014 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5