1 Dolkomische ’Tweede Jeugd’ iM Wat in de bermen wordt gegooid... Zaterdag 8 februari 20.00 uur in 'Den Boogaard' Collecte Hartstichting Lotgenotengroep rouwenden: Onder de regenboog O Theaters Oisterwijk Moergestel Km r een Jongeren Werk Moergestel Zes sauwelaars: Maikel Denissen, Gerard Vugts, Ron Hermus, Eric Boogaers, Ron van der Sanden en Hans Denissen een uitbereiding willen hebben van enkele mensen die enkele avonden willen collecteren in april. We komen voor enkele wijken nog mensen te kort. Als u zich geroepen voelt om voor dit goede doel te collecteren kunt contact opnemen met de organisator van deze collecte, Hans Willems, De Looijakker 22, Moergestel tel. 513 3106. Ook via de mail kunt u contact zoeken en wordt er contact met u opgenomen, e-mail J.G.W.Willems@home.nl Wil je op de hoogte blijven van het activi teiten aanbod van JWM volg ons op facebook of op www.jwmoergestel.nl Toegangskaarten a 10,- euro (incl. 'n kopje koffie) zijn verkrijgbaar bij Novy Van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo en Den Boogaard. FF wat anders - Roué Verveer Genre: Cabaret Zaterdag 8 februari 20:30 uur Entree: 21.- EVENEMENTEN IN TILIANDER De Storm (2009) - Met Sylvia Hoeks, Barry Atsma, Dirk Roofthooft Genre: Film Maandag 3 februari 14.30 uur en 20.30 uur Entree: Een kaartje kost 6,50 Locatie: Tiliander City Filmhuis Concerto d’Amore - KVSH Asterius Genre: Muziek Vrijdag 7 februari 20:00 uur Entree: 10.- ze doen het met z’n allen! Dank: Mien van de Boogaart, Ria van El deren, Johanna Schut, Jo van Elderen, Chris Kaal, Jo van Zon, Bart de Laat, John Steijger en Rien Ceulemans. Weer héél graag tot volgend jaar! De bermenploeg heeft deze week weer de routes gelopen die regelmatig worden geschoond. Op bijgaande foto ziet U hoeveel rommel nog wordt weggegooid in bermen en trottoirs. Heel veel blikjes, heel veel plastic flesjes, en heel veel lege sigarettendoosjes en gewoon plastic. Maar ook een grote oude sporttas vol met hennepafval. En wat ook opvalt is dat hondenbezitters niet plastic zakje. Prima! Maar gooi dat plastic altijd de poep opruimen. zakje dan niet ergens in een verloren hoekje, Ook zijn er die het wél oprapen d.m.v. een maar deponeer het s.v.p. in de daarvoor bestem de blauwe containertjes. Wat U op de foto ziet is het resultaat van slechts 2 van de 7 routes welke wij deze week liepen. U ziet, er is nog veel werk aan de winkel. Zo veel dat we graag nog wat extra vrijwilligers zou den zien komen. Veel tijd kost het niet. Een keer per 2, 3 of 4 weken een paar uurtjes. U helpt dan mee ons mooie dorp mooi te houden. Belt U even? Tel. 521 1808 Jules Degreef. EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Sauwelavond - Den Boogaard Genre: Carnaval Zaterdag 8 februari 20.00 uur Entree: 10,- inl. koffie/thee voor aan vang Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com ii'ii// Het Jongerenwerk in Moergestel heeft weer een breed aanbod aan activiteiten voor de eerste maanden van 2014. Om de week is het jongerenwerk op vrijdag avond geopend voor de tieners uit de gemeente Oisterwijk. Op deze avonden kun je komen gamen, darten, muziek- draaien of een film kijken. Carnaval jeugd disco 2014 Net zoals vorig jaar organiseert het jongeren werk i.s.m. het SMC en Den Boogaard twee avonden tienercarnaval op zaterdag 1 maart is iedereen welkom bij JWM en op maandag bij den Boogaard. Ook dit jaar werken we weer met een consumptie kaart die voor 5,- te verkrijgen is. Verdere info zie flyer. Carnaval disco i.sm. Samen erop uit Voor mensen met een beperking organiseren wij op vrijdag 28 februari een carnavalsavond aanvang Van 8 tot 12uur is iedereen van harte Het stuk ‘De gouden theepot’ van DJ. Eggen goor speelde zich af op de statige hoeve ’Ora Et Labora’. Er woonde een boer op leeftijd samen zijn vrijgezelle dochter. De toekomst van de boerderij stond op het spel en lui van allerlei pluimage kwam z’n opwachting maken om bij de boer en z’n dochter in de gunst te komen. We zagen de al van jaren bekende spelers weer in schitterende rollen. Cees van Dijk en Jeanne van Herck, resp. boer Nico en z’n dochter Aaltje. Francine Kaal die met allerlei verkoop- waar aan de deur kwam en uiteraard ook haar graantje wilde meepikken. Nico van Elderen als zwager Sjaak. Geef hem ’n paar ‘neuten’ en hij schittert in z’n rol. Toos van Dijk als buurvrouw, met haar zoon Tinus. ’n Rol van debutant Ron Siteur die de rol van ‘sul’ voor treffelijk neerzette.‘Wén gedoe.Daarnaast waren er Jan van Zon en Leo Boogaers die hun, al was het niet zo’n grote rol, keurig neer zette. Ook waren er twee debutanten ‘van buiten’ omdat de groep afgelopen jaar afscheid had genomen van enkele vaste spelers. Petra van Hees deed dat voortreffelijk als zus van de boer en Hans Krist was de vastberaden pro jectontwikkelaar die de strijd om de dochter van de boer in zijn voordeel besliste. Wilna Schut (compliment weer voor jou hoor!) had er als regisseuse samen met de spelers en mensen achter de schermen een dolkomisch spektakel van gemaakt! Geen wonder dus dat drie uitvoeringen meer dan uitstekend bezocht waren. En daar doen ze het tenslotte allemaal voor... Complimenten ook aan alle medewerkers die je vaak niet ziet, maar zeker zo belangrijk zijn: In de week van 6-12 april is weer de jaarlijkse collecte voor de Hartstichting. Onze vrijwilligers en collectanten zijn al bijna 50 jaar onmisbaar voor de Hartstichting. Mensen willen graag aan ons geven. Als we maar voldoende vrij willigers hebben om deze bijdrage op te halen. Dagelijks overlijden er ruim 100 mensen aan hart- en vaatziekten. En in totaal zijn er 1 mil joen hart- en hartpatiënten. Iedereen kent wel iemand die te maken heeft met hart- en vaat ziekten. Eigenlijk is er dan ook geen betere reden om te collecteren voor de Hartstichting. Want wat is een avond per jaar voor een men senleven? Daarom zoeken wij altijd naar nieu we collectanten. In Moergestel wordt dit al jaren door een vast groep vrijwilligers gedaan. De groep zou graag Het was gezegd... ‘zorg dat je ’n zakdoek bij de hand hebt’, en daarmee was niks te veel gezegd! Het was ’n dolle boel op het toneel. De uitdrukkingen die gebezigd werden waren weliswaar veelal voorspelbaar en lieten vaak aan duidelijkheid niets te wensen over! den aan leeftijd noch aan kerkelijke gezindheid. In totaal zijn er acht bijeenkomsten gepland steeds op dinsdag tussen 10.00 en 12.00 uur. Na aanmelding zal voorafgaand een individueel gesprek met één de begeleiders plaatsvinden. De bijeenkomsten vinden plaats bij: Het In- looppunt - Kerkstraat 48 - Oisterwijk met start op dinsdag 18 februari 2014. De vervolg- data zijn: 12 en 26 maart - 2,9, en 16 april. Deze gespreksgroep wordt begeleid door Bep Smaruis-Coolegem (tel: 528.60.51) en Jan Daem (tel: 528.61.88) waar meer informatie is op te vragen. Aanmeldingen en inschrijving kan rechtsreeks gebeuren via: www.metgeze- linzingeving.com Metgezel in Zingeving is lid van: VHVO (Ve reniging van Hulpverlenende Vrijwilligers organisaties die actief is op het gebied van welzijn en zorg in de gemeente Oisterwijk. Zie www.vhvo.nl voor meer informatie). In het voorjaar 2014 starten vier deskundige professionele vrijwilligers in de rouwbegeleiding onder het initiatief van: “Metgezel in Zingeving” een lotgeno tengroep voor rouwenden. In het kader van de eenzaamheidspreventie krijgt dit initiatief de steun en medewerking van de gemeente Oisterwijk. Bij deze opzet willen zij rouwenden een plaats bieden waar een luisterend oor wordt aange boden. Een veilige plaats waar mensen gedra gen worden door elkaar van vriendschap en verbondenheid in de vaak, soms eenzame momenten. Een vertrouwd samenzijn waar ruimte en tijd is om stil te staan bij de per soonlijke beleving en het verdriet om het ver lies van een geliefde. Een plaats waar mensen leren loslaten, anders vasthouden en uitkijken naar morgen. Deze bijeenkomsten hebben een therapeutisch, genezend effect maar het is geen therapie. De last wordt verlicht, de rugzak van het verdriet aan gemis wordt meegedragen doorheen de vele emoties. De begeleiders ver vullen een ondersteunde rol in de zoektocht naar een veerkrachtige zelfontplooiing. Met de groep leren wij kijken en invoelen naar de ervaringen van de andere deelnemers. De gespreksgroep bestaat uit een kleine groep (max. 8 personen). De deelname is niet gebon- welkom entree gratis. Aan deze avond zullen ook vrijwilligers van woongroep Olivier hun medewerking verlenen. Open podium Semmy’s Rock Battle Het open podium wat 1 x per kwartaal geor ganiseerd wordt door JWM wordt gekoppeld aan een goed doel te weten Stichting Semmy’s Rock. Deze stichting verzorgt eens in het jaar een benefiet concert avond met als motto geef kinderen met hersenstam kanker een kans! Aan het open podium wordt een battle gekop peld met als hoofdprijs voor de winnaar een plek op Semmy’s Rock. Een leuke uitdaging om eens op een groot podium op te treden. In de aanloop naar Semmy’s Rock 2014 organi seren wij op zaterdag 15 maart en op zaterdag 17 mei een open podium waarvoor steeds elke keer 4 bands zich kunnen inschrijven. De winnaars van deze twee avonden gaan samen met de strijd aan om een plek op Semmy’s Rock te bemachtigen. Geïnteresseerde bands kunnen zich aanmelden via facebook Jonge renwerk Moergestel. W 7; k ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 JANUARI 2014 PAGINA 3 .4 c p I i W, - HUmUH 2019 Foto: Jan Geerts ■Hl -S

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3