(QOEF! Audacia- nieuws Felicia Dekkers Weer een bijzonder schaatsweekend voor Merel Bertens Judovereniging St. Jan Waarin deelt Thijs van de Wouw keukens zijn geluk... ijs van de He uw KEUKEN- EN INTERIEURBOUW Expositie in De Verdieping Kies wijzer met Stemwijzer I Expositie, sport, activiteiten u vindt het wekelijks in Moergestel-Nieuws Sorry dat ik doof ben 10.00 uur 11.30 uur 10.30 uur Wat doe je in tijden van rouw en gemis? Als je iemand wilt troosten of zelf ver driet hebt? ‘Ik heb er geen woorden voor’ hoor je mensen dan zeggen. Bij verdriet zoeken we de juiste woorden, een mooie tekst. En dat komt heel nauw. Soms belt iemand mij met zo'n vraag: ‘Hebt u een mooie tekst voor iemand die zijn vader verloren heeft? Ik wil iets sturen wat haar kan troosten.’ Die persoon wil met een mooie tekst de ander laten weten: ik ben bij jóu met mijn gedachten. Voor de begrafenis van mijn moeder vond ik zelf een tekstje dat mij geholpen heeft als ik haar miste. In alle gevallen doen die woorden iets om het gemis te verbeelden, om het onbe grijpelijke van de dood te vertalen in woorden die troost geven. Veel kunstenaars hebben met dezelfde levensvragen geworsteld en daar woor den voor gevonden. In deze lezing wil ik samen met u bijzondere gedichten en verhalen bekij ken die datgene verbeelden waar we soms geen woorden voor hebben. 11.30 12.45 ..9.00 ..9.45 10.30 De mensen van voorbij zij blijven met ons leven. De mensen van voorbij ze zijn met ons verweven in liefde, in verhalen, die wij zo graag herhalen in bloemengeuren, in een lied dat opklinkt uit verdriet. Hanna Lam Felicia Dekkers is neerlandica en theologe, en is gefascineerd door de relatie beeld, taal en communicatie. Vanuit haar Bureau Beeldzin is zij sinds 1997 daarin actief: zij schrijft en geeft lezingen en studiedagen. Daarnaast bege leidt zij projecten ter realisatie van een boek of brochure op het gebied van zingeving. Zij is ook als redacteur verbonden aan Uit geverij Abdij van Berne, www.beeldzin.nl Lezing op maandag 27 januari 2014 in de aula van Crematorium Tilburg aanvang 20.00 uur (geen entreekosten, koffie en thee gratis). www.crematoriumtilburg.nl www.netwerk- stervenenrouw.nl veroverde zij namelijk het Baanrecord en was zij bovendien 3.41 seconde sneller dan het oude Clubrecord dat sinds 28 januari 2006 op naam van Meeke Rijnen had gestaan. Merel Bertens met haar certificaat van het Baanrecord. Op zondagavond 12 januari namen veertien leden van “De Vennen” deel aan een lange- baanwedstrijd in Tilburg. Ondanks de kou verbeterden zij maar liefst dertien persoonlijke records (PR’s). De meest bijzondere prestatie werd hier wederom door Merel Bertens gele verd. Met haar tijd van 1:06.53 op de 700 meter Door een spiegel, in raadselen over taal die troost Kansen geen garantie voor winst Nu de vuurwerk- en oliebollenluchten weer uit de lucht zijn en de winter zich nog steeds verschuilt is de winterstop weer voorbij. Na de fraaie overwinning op 3e klasser VCB afge lopen week stond op zondag 19 januari de derby tegen Biest-Houtakker op de agenda. De eerst helft was duidelijk in het voordeel van Audacia en het had toen ook al afstand moeten nemen op SVSOS, maar de voorwaart- sen waren te gulzig en sprongen slordig om met de vele kansen. In de 64e minuut bracht Bram Swinkels de bal vanaf de middenlijn naar Jim van Gestel die vanaf de achterlijn fraai terug legde op de aanstormende Richard van den Meijdenberg... goal: 1 - 0. Over en weer waren er vele kansen maar in de 88e minuut kreeg SVSOS een verlaat kerstcadeau middels een eigen Audaciagoal 1-1. In de laatste seconde kroop Audacia nog door het oog van de naald, een kopbal van SOS schampte de paal... Programma zondag 26 januari: WSJ 1 - Audacia 1 Audacia 2 vrij Audacia 3 - SC ‘t Zand 8 SVSOS 3-Audacia4 Tuldania 3 - Audacia 5.... Audacia 6 vrij PAGINA 7 uitgevoerd. Het is echter toch Rosoio dat in de 5de minuut op voorsprong komt en deze even daarna weet te verdubbelen (0-2). Meteen na deze score is het Paulien Jans die voor de aansluiting zorgt. Door weer twee afstand schoten lopen de gasten uit tot 1-4. Uit een vrije worp door Geke Denissen wordt de stand 2-4. Nog voor rust weten beide ploegen te sco ren, voor Roef! scoort Kim Vrijhoeven, waar door 3-5 de ruststand wordt. Direct na rust de aansluitingstreffer van Geke (4-5), gevolgd door wederom een afstandsschot van de gasten (4-6). De 5-6 door Anita Timmermans wordt gevolgd door een afstandschot (5-7). Cille van den Brink scoort de 6-7, gevolgd door 6-8. Met tien minuten op de klok scoort Marlijn van Esch de 7-8 en kan de wedstrijd nog alle kanten op. Ondanks kansen aan beide zijden wordt er niet meer gescoord en is Rosoio de gelukkige winnaar. Jammer, maar komend weekend wederom een thuiswedstrijd en wel tegen DSV, waarin het Roef! mogelijk wel zal lukken om zichzelf te belonen. De steun van onze supporters kunnen we daarbij zeker gebruiken. Dus tot zondag. Programma 26 januari: Roef! - DSVaanv. 10.30; aanw. 10.00 Ben je na het lezen van deze rubriek nieuws gierig geworden? Lijkt korfbal jou een leuke sport? Iedereen is van harte welkom dus... Wil je een keer meedoen, je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef. Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Merel Bertens is dit schaatsseizoen het succesvolste lid van de “Maxim-De Vennen-ploeg”. Ook in het weekend van 11 en 12 januari voegde zij weer een paar mooie prestaties aan haar lijst toe. Op zaterdag won zij als vijftienjarige in Eindhoven een marathonwedstrijd voor senioren en op zondag was haar tijd op de 700 meter zowel goed voor het Baanrecord van de Ireen Wüst Ijsbaan als voor verbetering van het bijna acht jaar oude Clubrecord. Na haar successen in de marathons voor meis jes Junioren-C waagde Merel Bertens op zater dag 11 januari haar kans in Eindhoven tijdens een marathon voor dames senioren. Dit bete kende dat zij het moest opnemen tegen oudere rijdsters en dat de wedstrijd over veertig ronden ging, in plaats van de tien ronden die zij gewend is. Desondanks handhaafde Merel zich moeiteloos in het peloton en toen er zeven ronden voor het einde een kopgroep werd gevormd, was zij van de partij. Deze kopgroep werd niet meer door het peloton teruggepakt en Merel kon als enige de demarrage beant woorden die bij voorlaatste bocht werd ingezet door Ilse Uithoven uit Babyloniënbroek. In de laatste bocht reed Merel de vijf jaar oudere Ilse voorbij en in een spannende sprint won Merel haar eerste marathon bij de senioren. Als beloning mocht zij de bloemen mee naar huis nemen. Bij de Masters-2 behaalde Jan op ’t Hoog een verdienstelijke vierde plaats, die hem twee punten meer opleverde dan zijn belangrijkste concurrent voor de tweede plaats in de Zuid-Nederlandse Marathoncompetitie, Wil van der Hamsvoord uit Hoogeloon. ROEF! HANDBAL Uitslagen: Dames recr. Roef-Desk 19-2; Dl Avanti-Roef 7-7; E2 Wh. Demons 1-Roef 2 14-0; DB Taxandria-Roef 12-16; El Witte Ster 1-Roef 1; DS Wh. Demons 3-Roef 25-16; HS Avanti 2-Roef 23-17. Programma zaterdag 25 januari: E2 9.30 uur Roef 2-Witte ster 1 El 10.15 uur Roef 1-Elshout DB 11.00 uur Roef-Arena Zondag 26 januari: DS 12.00 uur Roef-Mixed-up 2 HS 13.15 uur Roef-Zephyr Dinsdag 28 januari: Heren-recreanten 20.30 uur OHC-Roef Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is mag vrijblijvend mee komen trainen op don derdagavond in de sporthal. Voor meer infor matie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF! KORFBAL AFSTANDSCHOTEN BEPALEND Roef! begint vol goede moed aan de wedstrijd en de verdedigende opdrachten worden prima Fotogroep TEMA uit Tilburg exposeert 25 en 26 januari van 11.00-17.00 uur in galerie De Verdieping. Op zondag 19 januari hebben 5 Judoka’s van Judo Vereniging St. Jan Moergestel deelgeno men aan een Judo toernooi in Diessen. Deze 5 Judoka’s hebben goede resultaten behaald, hard gewerkt en mooie worpen laten zien voor hun prijs. De resultaten zijn als volgt 3 derde plaatsen voor Samé van Mensvoort, Djint van Mensvoort en Robin Hoeven. Er waren ook 2 eerste plaatsen die waren dit weekend voor Martijn van Elderen en Jan de Laat, onderaan op de foto ziet u onze Judoka’s staan. Zou jij ook eens willen komen judoën en het eens komen opnemen tegen een van onze Judoka’s kom dan gerust een langs om een kijkje te nemen en om zelfs mee te doen als je dat wilt! De trainingstijden zijn als volgt voor kinderen vanaf 5 t/m 10 jaar op woensdag en donderdag vanafl8:30 tot 19:30 en voor lOjaaren ouder op woensdag en donderdag vanaf 19:30 tot 20:30. Judo is dus voor jong en oud! Afgelopen weken is hard gewerkt aan een stemwijzer voor de komende gemeenteraads verkiezingen, deze is vanaf deze week beschik baar. Inwoners kunnen de stellingen van de stemwijzer via een website beantwoorden. Vervolgens vergelijkt de computer de antwoor den met die van de vijf partijen en geeft de uitkomst weer. Deze Oisterwijkse stemwijzer staat vermeld op www.oisterwijknieuws.nl/stemwijzer ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JANUARI 2014 T De kerstwensen die bij ons binnen kwamen hebben ons geraakt. We weten nu heel zeker, dat deze actie ook in ons dorp welkom was. Adrie Kouwenberg wenste een stel nieuwe oren. We hebben er, samen met Adrie, onder de koffie om kunnen lachen. Maar toch had hij er een serieuze boodschap bij. Deze boodschap willen we zeker ook voor andere mensen publiceren. Wij hopen dat al deze mensen genieten van dat beetje geluk, wat ze voor eventjes, van ons hebben gekregen... Verder hebben we een groot gezin bioscoopkaartjes gegeven. Een vrouw 4 gezonde boodschappenpakketten van vlees, groenten en fruit. Een gezin een mooie dag in de Efteling. En een vrouw een heerlijke ontspannen behandeling bij sport en gezondheidscentrum II Cuore Jullie schreeuwen soms zo hard Neem mij liever eens apart Dan kun je ervan opaan Dat ik het beter kan verstaan Het komt zo heel vaak voor Dat ik het echt niet versta, maar wel hóór Mensen zeggen dan al gauw Luister! Ik heb het tegen jou. Het doet mij heel veel verdriet Als wordt gezegd, 'Je luistert niet'. Praten meerderen tegelijk Weet ik echt niet waar het op lijkt. Dat ik niet goed reageer Op een afstand van een meter meer Denk er maareensover na Dat ik er dan buiten sta Mensen ik zou iets willen zeggen Het is zo moeilijk uit te leggen Want het komt zo dikwijls voor Dat ik het - echt waar - niet hoor Ik trek me terug, dit is niet om aandacht te trekken En ik denk heus niet, 'laat ze maar verrekken'. Ik blijf in de buurt om er nog wat bij te horen Ook al heb ik van die hele slechte oren. PROOST!!!! Adrie Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel 013-5130648 www.thijsvandewouwkeukens.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 7