Vier generaties familie Burgers Nu ook AED in de Heuvelstraat Burgemeester biedt aan wisseltrofee te plaatsen in hal van het gemeentekantoor Zaterdag 8 februari 20.00 uur in 'Den Boogaard' ^AUWELEf/ 20W I Schilderclub exposeert in Park Stanislaus Van harte gefeliciteerd!!! Zes sauwelaars: Maikel Denissen, Gerard Vugts, Ron Hermus, Eric Boogaers, Ron van der Sanden en Hans Denissen Waar vindt u als Moergestelnaar al het nieuws dat voor u belangrijk is? Deze jarige, met keu, is het nog steeds niet beu. Zaterdag wordt hij 65 jaar, nee, met hem zijn we nog lang niet klaar! Op 2 december 2013 is Emma Hamers geboren. Emma zit op schoot bij haar trotse overgroot moeder Bertha van den Boogaart-Hofhuijzen, 93 jaar en woonachtig op Park Stanislaus. Achter haar staat haar oma Jacqueline Burgers-van den Boogaart, 53 jaar en links van haar zit haar moeder Janet Hamers-Burgers, 28 jaar. Ze wonen allen in Moergestel. Toegangskaarten a 10,- euro (incl. 'n kopje koffie) zijn verkrijgbaar bij Novy Van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo en Den Boogaard. Zorgcoöperatie Oisterwijk-Moergestel-Heukelom wint prijs De coöperatie Zorg voor Elkaar - werkzaam in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom - is onderscheiden met het Gouwe Peerke. De coöperatie is een bur gerinitiatief dat zelf de zorg regelt voor de aangesloten leden. Volgens de jury is Zorg voor Elkaar ‘een mooi actueel voorbeeld’ van hoe mensen zelf een antwoord bedenken en in de praktijk brengen op een overheid die de zorg steeds meer aan de burgers zelf overlaat. Hennie van Schooten uit Moergestel is een van de mensen achter deze zorgcoöperatie. Het Gouwe Peerke werd uitgereikt in het Peer ke Donders Museum in het Peerke Donders Park in Tilburg-Noord. De prijs werd voor de vierde keer toegekend door de gelijknamige stichting. Eerdere winnaars waren het Rode Kruis Tilburg e.o in 2010, het ronde tafelhuis in 2011 en de Blauwe Maan in 2012. Het was voor de eerste keer dat de prijs buiten Tilburg viel. Het Gouwe Peerke richt zich op indivi duele personen en organisaties in Midden- Brabant die zich inzetten voor de medemens. Het thema voor de prijs 2013 was ‘zorg van onderop’. Zorg voor Elkaar werkt samen met en wordt ondersteund door Rural Alliances, ene Europees netwerk van initiatieven zoals LTB Bruurs heeft de AED gesponsord. René Bruurs (bijgestaan door zijn vrouw Monique, links op de foto) overhandigt de AED aan Jan Zoontjens van Oisterwijk Heartsafe voor HartslagNu en Gerard Vugts heeft hem geleverd. In Moergestel werd onlangs een AED in gebruik genomen dank zij de mede werking van LTB Bruurs VOF in de Heuvelstraat en aangemeld bij het alarme ringssysteem HartslagNu via Oisterwijk Heartsafe. Het systeem werd helemaal door René Bruurs bekostigd en ter beschikking gesteld voor Oisterwijk Heartsafe. Oisterwijk Heartsafe wordt door grote en klei nere sponsoren evenals de gemeente financieel ondersteund maar dit is onvoldoende om het project financieel zelfstandig te kunnen laten zijn. Alle donaties zijn daarom altijd bijzonder welkom. De vrijwilligers zijn naast de AED’s, het hart van het project Oisterwijk Heartsafe. Belangstellenden kunnen zich vanaf nu op geven voor een basiscursus Reanimatie en bediening AED die binnenkort wordt geor ganiseerd. De training is voor de deelnemers gratis; Oisterwijk Heartsafe zorgt voor de registratie in HartslagNu. Dus meld u nu aan! Voor verdere informatie kunt u terecht op de website van Oisterwijk Heartsafe en via info@oisterwijkheartsafe.nl U kunt natuurlijk ook altijd contact opnemen met René Bruurs. Nu is deze omgeving 24 uur per dag, 7 dagen per week, ‘heartsafe’ voor werknemers, werk gever en omwonenden. Maar natuurlijk ook voor toeristen en andere voorbijgangers. Na een melding van een hartstilstand bij 112 komt HartslagNu in werking en meestal bin nen 4 minuten zijn er vrijwilligers ter plaatse bij het slachtoffer die kunnen reanimeren en een AED bedienen. Als de AED op de patiënt is ‘aangesloten’ vertelt de AED precies wat er moet gebeuren. Dit alles moet erg snel gebeu ren want immers elke seconde telt en de eerste 6 minuten zijn cruciaal bij een hartstilstand. Op dit moment zijn er in Moergestel negen AED’s 7 dagen per week, 24 uur per dag toe gankelijk. Ook is er nog een achttal AED’s beschikbaar tijdens openingstijden van winkels en bedrijven. Zoals we allemaal weten: “Oefening baart kunst”. De resultaten mogen zeker gezien wor den, zijn zeer divers en voor elk wat wils. Schilderclub “De Vrienden” streeft naar gezel ligheid, kwaliteit en voldoening, terwijl zij aan het schilderen zijn. In sommige gevallen hebben de leden van de club in het verleden wel eens kennis gemaakt met de schildertech niek, maar er bestaat vaak nog een drempel om echt zelfstandig te gaan schilderen. Er wordt in een “veilige” omgeving de mogelijk heid geboden, om met verschillende technie ken kennis te maken. Vaak kunnen mensen meer dan ze zelf denken. Doordat er al geruime tijd geschilderd wordt, is het voor leden van de club mogelijk om in het verzorgingstehuis Park Stanislaus te expo seren op maar liefst 4 etages. Wij nodigen u uit om te komen kijken en hopen hierdoor mensen te stimuleren om creatief bezig te zijn. De expositie is te bezichtigen van 1 februari t/m 8 maart op werkdagen van 10.00-17.00 uur en in het weekend van 10.00-16.00 uur. de zorgcoöperatie. De winnaar ontvangt een cheque ter waarde van 1000 euro, te besteden aan het doel waar voor de organisatie zich inzet. Bovendien krijgt de winnaar een bronzen wisseltrofee. Na een jaar wordt deze wisseltrofee ingeruild tegen een blijvend aandenken. Deze wisseltrofee is de komende tijd te zien in de hal van het gemeentekantoor aan De Lind in Oisterwijk want de suggestie van de burgemeester werd door voorzitter Hans Jagers van de zorgcoö peratie meteen opgepikt. Tegelijk met het ten toonstellen van de wisseltrofee krijgt de coöpe ratie Zorg voor Elkaar de gelegenheid zich in de publiekshal te presenteren. “Het winnen van het Gouwe Peerke stimuleert ons om met het werk voor de zorgcoöperatie door te gaan”, aldus voorzitter Hans Jagers. Voorzitter Aziza Aboukacem (rechts) van de Stichting Het Gouwe Peerke heeft de bronzen wisseltrofee en de cheque van 1.000 euro overhandigd aan een delegatie van de coöperatie Zorg voor Elkaar. Van links naar rechts Dré van Hal, Ria stam, Hennie van Schooten en Hans Jagers (voorzitter). Burgemeester Henk Willems woonde samen met wethouder Maarten Pieters de prijsuit reiking bij. Hij was zo enthousiast dat hij aan bood de wisseltrofee die bij het Gouwe Peerke hoort te plaatsen in de hal van het gemeente kantoor. “Een geweldig initiatief om mensen dichter tot elkaar te brengen”, aldus burge meester Henk Willems. Hij zei dat de gemeente initiatieven van inwoners, zoals de zorgcoö peratie, moet faciliteren. Dankzij het feit dat de prijs werd gewonnen was de zorgcoöperatie meteen landelijk nieuws. Naastenliefde (Li.J Y5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JANUARI 2014 PAGINA 5 BMMMKHH ■I L MMMH ■At-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5