ALLROUND MAKELAARDIJ Moergestel, Heukelom en Oisterwijk doen mee aan de Nationale Groencompetitie Moergestel Fietsdorp voor de vijfde keer ‘aan de wandel’ van Theo Tcaedpna. ’’Lekker Evenwichtig” leven? Dat kan iedereen! Theaters Oisterwijk Moergestel Asterius geeft een Concerto d’Amore Crematorium Tilburg opent nieuwe derde aula “Andante” ALLROUNU iwnn*-*" funda Wilt u uw woning verkopen? Neem dan snel contact met ons op! EVENEMENTEN IN TILIANDER Dichter bij ’t volk - Andy Marcelissen Genre: Cabaret Donderdag 30 januari 20.30 uur Entree: 18,- Nooit meer geld zorgen - Geert Kimpen Genre: Muziek en lezing Vrijdag 31 januari 20.00 uur Entree: 15,- GUO-artist in residence-concert - David Munnelly the Secrets of the Amazing Squeezebox (Eire) Genre: Muziek Zaterdag 1 februari 20:00 uur Entree: 20.- Nu reserveren 521 7220 of via www.theatersoisterwijkmoergestel.com Judith Fonken. Gezond eten en daardoor gewicht verminderen betekent absoluut niet dat je honger hoeft te lijden of dat er een streng dieet voorgeschreven moet worden. “Ik geloof heilig in het langere Vijf vallen onder de categorie steden, vijf onder de dorpen. Oisterwijk heeft stadsrechten en bovendien meer dan 15.000 inwoners. Dit betekent dat de gemeente Oisterwijk meedoet in de categorie steden. Bergen op Zoom dingt in deze categorie ook mee. Brabantse dorpen die meedoen zijn Willemstad en Werkendam. De deelnemende gemeenten worden door een onafhankelijke jury beoordeeld. Deze jury beoordeelt een gemeente op zeer uiteenlopende ‘groene’ gebieden. Gekeken wordt onder meer naar het gemeentelijk groenbeleid nu en in de toekomst, naar de relatie groen en toerisme en groen en cultuurhistorie. Ook de betrok kenheid van de inwoners speelt een rol. De jury komt vermoedelijk half juni zijn licht opsteken in Oisterwijk, Moergestel en Heuke- lom. Voor het zover is moet er nog heel wat gebeuren. Onder meer daarover wil de ‘burger’-werk- groep de inwoners bijpraten op dinsdagavond 28 januari. Gezond eten en bewegen? Lekker Evenwichtig leven? Dat kan echt iedereen. Voor iedereen is wat te bedenken waar hij of zij zich prettig bij voelt. termijn denken. Een gezond eetpatroon en bewegen. Dat is echt het enige wat blijvend werkt. Het is een knop omzetten en dat heel bewust in je leven inpassen”, zegt Judith Fon ken. Vanwege onze succes volle woningverkopen in de afgelopen periode zijn wij op zoek naar aanvulling van onze woningportefeuille. Deelname aan de 40 kilometer kost 8 euro, voor de 20 kilometer is men 5 euro kwijt. Beide afstanden zijn volledig verzorgd. De 8 kilometer kost 2 euro. De deelnemers krijgen een versnapering. De routes voeren door de natuur en de mooie ommelanden van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Op verzoek van vele wandelaars worden dit jaar meer bospaden in het parcours opgenomen. naar de kerk gaan. In de stad zijn er veel ver sieringen en veel lichtjes... We zitten hier nu in de regentijd en dat hebben we al flink kunnen merken in de afgelopen weken! Een paar keer dat er hele stukken van de stad onder water stonden. We zitten nog in de grote vakantiemaar inmiddels zijn de inschrijvingen voor het nieuwe schooljaar begonnen, en begin februari starten de scholen weer. Het zal weer even wennen zijn voor iedereen, en het is dan ook meteen een stuk drukker in de stad. Beste allemaal, nogmaals veel dank voor jullie inzet voor onze jeugd hier! Dank aan iedereen! En nogmaals ook de allerbeste wensen voor 2014! Tot de volgende keer! Theo Raaijmakers Casilla 2431 Cochabamba Bolivia theojgmr@gmail.com Koninklijke Vereniging Sociëteit Harmonie Asterius geeft op 7 februari 2014 een concert over de liefde. Alles staat in het teken van de liefde; de liefde voor elkaar, de liefde voor kunst en muziek. Het is echt een Concerto d’Amore. Het concert wordt met passie voorbereid door de orkestleden en dirigent Jack Otten. Het programma is gevarieerd, met klassieke en lichte muziek, verrassende intermezzo’s en unieke gasten. De muziek zal worden afge wisseld met passende gedichten, uiteraard over de liefde. Stadsdichter Jan van Rijthoven maakt speciaal voor Asterius een gedicht dat hij tijdens het concert zal voordragen. Een concert in stijl, zoals u van Asterius gewend bent, maar ook luchtig en vermakelijk. Het orkest presenteert zich op een steeds pro fessionelere wijze. Dit concert belooft dan ook weer een hoogtepunt te worden voor de 168 jaar oude vereniging die vele vurige jonge har ten kent. Kaarten voor het Concerto d’Amore zijn ver krijgbaar bij Cultuurcentrum Tiliander, tel. 521 7220, of via www.tiliander.com Judith heeft sinds mei 2012 haar voedingsad viesbureau Lekker Evenwichtig. “Ik zal mijn cliënten nooit een hongerdieet voorschrijven. Ik geloof er eenvoudigweg niet in. Dat is voor niemand vol te houden. Met een paar aanpas singen en wat slimme trucs kom je vaak al heel ver. Zelfben ik er het levende bewijs van en mijn eigen ervaringen deel ik graag met mijn cliënten.” Deze week staat Judith nog met een eigen ‘stand’ in de bibliotheek. De afgelopen twee weken bleek deze druk bezocht. Aanstaande vrijdag 24 januari houd ze er nog vragenuurtjes van 15.00 tot 17.00 uur. Iedereen met vragen over gezond leven is welkom. Of het nu gaat over afvallen of juist aankomen, vitaminen, emotie eten, vegetarisch eten..noem het maar op! En weet u... de hele maand januari zijn de intake gesprekken gratis! Bent u niet in de gelegenheid om naar de vragenuurtjes te komen? Kijk dan even op mijn website www.lekkerevenwichtig.nl of bel me gewoon even voor een vrijblijvend gesprek 06-54258487. Uw voedingsadviesbureau voor begeleiding naar een evenwichtige leefstijl Tilburg - Crematorium Tilburg heeft de derde aula “Andante” in gebruik genomen. Het nieuw gebouwde vrijstaande ronde gebouw is ge bouwd voor hen die in een klein gezelschap afscheid willen nemen van de overleden dier bare. De ruimte is bestemd voor afscheids- diensten of herinneringsdiensten tot maximaal 50 personen. De aula ligt, bij binnenkomst op het terrein, rechts van de bestaande gebouwen. Het gebouw heeft veel hoge ramen zodat de mooie natuur van het afscheidspark te zien is. De aula kan in de ochtend of middag gere serveerd worden voor max. 2,5 uur. Die tijd hebt u geheel tot uw beschikking en u bepaalt zelf de lengte van de auladienst en de lengte van de koffiekamertijd. U kunt ook zelf uw rituelen bepalen zoals bijvoorbeeld zelf de bloemen neerleggen, dichterbij de kist staan of zitten, of met uw kopje koffie naar de aula lopen. Ook kunt u de overledenen begeleiden tot het laatste moment. Op 6 april is er een open dag voor iedereen die achter de schermen wil kijken bij het Crematorium Tilburg. Bijeenkomst voor inwoners op 28 januari De gemeente Oisterwijk - dat wil zeggen: Oisterwijk, Moergestel en Heukelom -doet mee aan de Nationale Groencompetitie 2014. Het initiatief tot deelname aan deze wedstrijd is genomen door inwoners van de drie dorpen, óók Moerges- telnaren. Zij worden ondersteund door de gemeente. Op dinsdagavond 28 januari wordt om 20.00 uur in het voormalig raadhuis op De Lind in Oisterwijk een bij eenkomst belegd voor de inwoners van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. Tijdens deze bijeenkomst worden de inwoners bijgepraat over wat deelname aan de Nationale Groencompetitie zoal inhoudt en waarom dit initiatief is genomen. Vragen kunnen worden gesteld. Op deze manier willen de initiatief nemers de inwoners betrekken bij de verkie zing. “Dit is echt een ‘van onderop-beweging’”, zegt voorzitter Frans Kapteijns van de werk groep. “Dit betekent dat we de verkiezing wil len winnen met hulp van de inwoners. Ik hoop dan ook dat de informatieavond druk bezocht wordt.” De Nationale Groencompetitie heeft een Eu ropese oorsprong. In 1975 organiseerden Groot-Brittannië en Frankrijk voor de eerste keer deze wedstrijd. In 1999 deed Nederland voor de eerste keer mee. Tegenwoordig is de Groencompetitie een van de populairste wed strijden tussen landen in Europa. Aan de basis van deze Europese competitie staat een lan delijke wedstrijd. Hiervoor hebben zich in 2014 tien plaatsen in Nederland ingeschreven. Zondag 1 juni drie prachtige routes door Parel in ‘t Groen Op zondag 1 juni organiseert Moergestel Fietsdorp voor de vijfde keer een wan delevenement. Wandelliefhebbers kunnen kiezen uit drie afstanden: 40 kilometer, 20 kilometer en 8 kilometer. Inschrijven is vanaf nu mogelijk. Wie vóór 1 mei inschrijft voor de twee langste afstanden krijgt 2 euro korting. Inschrijven en informatie amestrum@home.nl Het wandelevenement werd vijf jaar geleden aan Moergestel Fietsdorp toegevoegd omdat de organisatie van dit evenement het uit wilde laten groeien tot een breed opgezet ‘beweeg- evenement’. Oorspronkelijk was het wandel evenement opgezet rond een Kennedymars. Later werden er andere afstanden aan toege voegd. De belangstelling voor de 80 kilometer nam af, terwijl die voor de andere afstanden toenam. Beste mensen van Moergestel, Jullie hebben tien dagen geleden alweer Drie koningen gevierd, en er is weer flink wat geld opgehaald voor onze kinderen en jeugd hier, zowel met het Driekoningenzingen als met de collecte in de kerk. Daarom wil ik jullie allemaal van harte bedanken voor jullie gulle bijdragen! Heel veel dank aan iedereen die heeft meegedaan: aan de MOV-groep, aan de kinderen die gezongen hebben voor ons, aan de jury, aan de mensen die geld gegeven hebben voor ons werk hier, aan alle vrijwilligsters en vrijwilligers, aan de mensen van Park Stanis laus voor hun gastvrijheid, aan pastor Theo te Wierik voor de warme aanbevelingen, aan iedereen die zijn of haar steentje heeft bijge dragen! Wij zijn er enorm blij mee dat jullie weer zo hard voor ons hebben gewerkt en we zouden niet zonder kunnen. Heel veel dank! Hier hebben we ook Driekoningen gevierd, maar dan heel anders. De mensen brengen op die dag allemaal hun kerstkindjes naar de kerk en die moeten dan gezegend worden; daarna worden ze opgeborgen tot het volgend jaar. Ik had de Mis van zeven uur 's morgens en die zat stampvol! En meestal heeft elk lid van een gezin zijn/haar eigen kerstkindje en die moeten allemaal wijwater over zich heen krij gen. Toen ik er mee klaar was, was de hele kerk nat! Maar het is altijd wel een mooi en feestelijk gebeuren. Met Kerstmis hebben we ook mooie en goede vieringen gehad op verschillende plaatsen. Natuurlijk heeft ook hier de commercie toe geslagen, maar er zijn ook veel mensen die PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JANUARI 2014 I Meer informatie: Judith Fonken info@lekkerevenwichtig.nl 06 54258487 lEMCC Gilzerbaan34 5037 KV Tilburg T 013-5920080 F 013-4688259 I www.allroundmakelaardij.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3