Dfl VAN OERS MAKELAARDIJ Kinderen houden traditie in ere Van Oers Makelaardij feliciteert Tante Lilly met haar nieuwe winkel! Moergestelnaar maakt onderscheiding voor een landelijke prijs voor reisjournalisten Noud Smits en Paul Spapens ondertekenen akte Activiteiten Jongeren Werk Moergestel De Vonder steunt computerproject in Ghana Mooie tuinen.nl Carnavalsoptocht; We staon op springe! ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 JANUARI 2014 PAGINA 5 funda1 Bronzen beeldje vol symboliek van Adry Hoeven ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie In Moergestel staan twee kunstwerken van hem die bekendheid genieten. Dat zijn het Mariabeeld in de dagkapel naast de kerk en de ‘Korenaar’ bij appartementencomplex Korenschuur. Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl Driekoningenzingen beschermd immaterieel erfgoed Het Driekoningenzingen (3KZ) is offi cieel geplaatst op de Nationale Inven taris Immaterieel Cultureel Erfgoed. De plaats op deze ‘monumentenlijst’ is van kracht geworden met het onder tekenen van een akte. Deze is onder meer ondertekend door de Moergestel- naren Noud Smits en Paul Spapens. 013 536 80 55 www.vanoersmakelaardlj.nl extra prijzen voor deelnemende groepen. Omdat alle kinderen hun best hebben gedaan, worden deze prijzen door het lot bepaald. Dat de inzet van de groepen groot was, blijkt uit de opbrengst. Zij zongen ruim 600 euro bij elkaar. Samen met de opbrengst van de collecte in de kerk komt het totaalbedrag uit op 927,20 euro. MOV Moergestel dankt de koningen, allen die de collectebus hebben gespekt, Park Stanislaus voor de gastvrije ontvangst, vrij willigers en bedrijven die prijzen gratis beschik baar stelden. De prijswinnaars zijn: 1. Coert en Babette Muys Marjolijn Wolfs; 2. Job, Loek en Julot van der Bruggen Tess en Lois Berg mans; 3. Lonne en Niene van Nunen. MOV Moergestel Het jongerenwerk in Moergestel start weer met het activiteitenaanbod. Zo kun je vanaf vrijdag 24 januari om de twee weken muziek draaien, komen ga men of gewoon komen chillen op de open avonden. Aanvang 19.00 uur en trée gratis. Disco de Mix Op zaterdag 25 januari staat er weer een dis- coavond ingepland voor mensen met en zonder een beperking. Deze avond wordt mede moge lijk gemaakt door inzet vanuit familieleden van woongroep Olivier. Schenking JWM bedankt Stichting Gezondheid, Zorg en Welzijn voor de gift van 1000. Deze stich ting schenkt de gelden aan de gemeenschap die zijn overgebleven uit o.a. het Wit Gele Kruis, destijds ingebracht door de Moergestel- se bevolking. JWM heeft het bedrag besteed aan beeldmateriaal voor activiteiten ten behoe ve van de jeugd van Moergestel e.o. Mooi dat deze financiën alsnog ten goede komen aan de gemeenschap, nogmaals dank! Carnaval 2014 Net zoals vorig jaar gaan er in samenwerking met Den Boogaard en het SMC er weer enkele carnavalsavonden georganiseerd worden. Op zaterdag kun je gaan carnavallen bij JWM en op maandagavond bij Den Boogaard. Wil je op de hoogte blijven volg ons op face book jongerenwerk Moergestel. Het beeld dat de winnaar van de Aad Struijs- prijs ontvangt zit vol symbolieken. Het figuur tje rust als het ware tegen een ganzenveer, symbool van schrijverschap. Hij staat op een kompasroos, symbool voor het maken van rei zen naar alle windstreken. Het boek in de hand laat ook niet aan duidelijkheid te wensen over. De prijs is genoemd naar een overleden reisschrijver. Voor de pers worden journalisten genomineerd van alle soorten media. De uit reiking was in de Jaarbeurs in Utrecht. Adry Hoeven met de door hem ontworpen prijs. Adry Hoeven was gisteren in Utrecht aanwezig bij de uitreiking van de Aad Struijs-prijs voor journalisten die zijn gespecialiseerd in reizen en toerisme. De winnaar ontving een door Adry Hoeven ontworpen en gemaakt bronzen beeldje en een cheque van 1.500 euro. Het was de zevende keer dat de prijs werd uitge reikt. Van meet af aan maakte Adry Hoeven ook de bronzen herinnering. “Een hele eer”, aldus Adry Hoeven.” Je krijgt hierdoor contacten in heel Nederland.” Adry Hoeven is van beroep tuincoach. Boven dien ontwerpt hij tuinen en adviseert hij tuin eigenaren. Het maken van bronzen beelden doet hij ‘erbij’, maar hij mag met recht een verdienstelijk kunstenaar orden genoemd. Gezeten achter de tafel zet Noud Smits zijn hand tekening. Links Paul Spapens en in het midden Henny Konings van de Werkgroep 3KZ. Noud Smits zette zijn handtekening als voor zitter van heemkundekring De Kleine Meijerij en Paul Spapens als voorzitter van de Werk groep 3KZ. Deze werkgroep zet zich in voor het behoud van het Driekoningenzingen. De plaatsing op de nationale inventaris is bewerk stelligd door deze werkgroep. De akte werd ondertekend door vertegenwoor digers van erfgoedorganisaties uit Tilburg en omgeving. Door het plaatsen van ene handte kening verklaarden zij zich mede in te zullen zetten voor het behoud van de eeuwenoude Driekoningentraditie. Voor de ondertekening was ook een vertegenwoordiger van de gemeen te Oisterwijk uitgenodigd omdat in Moergestel het Driekoningenzingen nog actief wordt beoe fend. Van de gemeente Oisterwijk was echter niemand aanwezig. Driekoningenzingen is de eerste traditie in Midden-Brabant op de Nationale Inventaris. Op deze lijst staan onder meer het Bloemen corso in Zundert en de Heilig Bloedbedevaart in Boxmeer. Plaatsing op de lijst schept veel verplichtingen voor de Werkgroep 3KZ. Paul Spapens kondigde als voorzitter van de Werkgroep 3KZ aan dat in oktober in Tilburg een internationaal congres over het Drieko ningenzingen wordt gehouden. Met het overhandigen van acht goed nageke ken en goed werkende PC’s van basisschool De Vonder aan John Duphey is een school Ghana weer een stap verder met inrichting van een computerlokaal. John die al jaren actief is voor de stichting Educare is voor veel Moergestelse kinderen geen onbekende. Door de jaren heen is hij bij de scholen op bezoek geweest. Bijna in alle groepen kwam hij op zijn enthousiaste manier vertellen over Ghana, zijn werk daar, hoe de mensen daar hun kin deren vervoeren, water halen, muziek maken, zich kleden. In 2012 was dat de laatste keer in het kader van de kerstactie van de toenmalige alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere zak met snoep en een cadeautje! Dus roep al je vrienden en vriendinnen bij elkaar, trek de step, bolderkar en alles wat rijdt uit de garage. Maak er een kleurig geheel van en zorg ervoor dat jullie de eerste plaats op het podium veroveren! Schrijf je in! Je kunt je vanaf nu inschrijven. Inschrijfformu lieren zijn te verkrijgen op de website www.car- navalmoergestel.nl, bij Novy van Wezel en de onderstaande contactpersonen. Voor vragen of meer informatie kun je terecht bij onderstaande personen: - Toon Moorman, Raamackerstraat 6, tel. 513 3732; Ad Bakker, Pr. Margrietstraat 15, tel. 513 3923 of e-mail: carnavalsoptochtmoergestel@gmail.com Graaf van Urselschool en Hertog Janschool. Het geld - 1635 euro - dat daarmee werd opge haald werd rechtstreeks gebruikt voor de aan schaf van computers voor de school in de slop penwijk Ashongman in Accra, de hoofdstad van Ghana. Computerzaal De in de kerstvakantie aangeboden computers die vanwege de nieuwbouw van de nieuwe brede school De Vonder overbodig zijn, worden binnenkort naar Ghana verscheept. Bedoeling is dat men op 18 januari begint met het ter plaatse inrichten van de computerzaal met 22 computers waarvan dus acht van onze. Daar waar nodig zullen de ICT-ers van De Vonder vanuit Moergestel met adviezen ondersteunen. In deze tijd van moderne media geen probleem. Maandag 6 januari gingen de kinderen voor het eerst in 2014 weer naar school. Die dag is het feest van Driekoningen. Dan wordt het bezoek van de drie wijzen aan de pasgeboren Jezus herdacht. In veel plaatsen gaan kinderen, verkleed als koningen zingend langs de huizen. Ze hopen dan wat centjes en wat lekkers te krijgen. In Moergestel is het traditie dat de opbrengst naar een goed doel gaat. Kinderen gaan op pad om straatkinderen in een ver land een kans te geven op een beter leven. Pater Theo Raaijmakers heeft een opvanghuis voor deze kinderen in Bolivia. Met een collectebus gingen twintig kinderen zingend langs de deuren. De omstandigheden waren gunstig; het was droog en de temperatuur was aangenaam. Vanaf 18.00 uur kwamen de koninkjes samen in Park Stanislaus. Daar konden de aanwezigen de kleurrijke kleding bewonderen en naar een driekoningenlied luisteren. De kinderen kre gen er chocomel met een eierkoek. De traditie schrijft voor dat in enkele koeken een boon is verstopt en dat levert een extra prijsje op. Elke koning krijgt een attentie. Bovendien zijn er Op zondag 2 maart, dan mogen we weer! Vanaf 12.45 uur staat onze bont gevulde opstoet in de startblokken. Dit is net als afgelopen jaar een kwartier eerder dan de jaren daarvoor, waardoor er meer tijd is voor deelnemers die ook in Oisterwijk mee willen doen. Ook dit jaar laten we weer zien dat Moergestel uitblinkt in humor, creativiteit en gezelligheid. Buren, klasgenoten, collega’s, vrienden en familie zijn van harte welkom om mee te doen. Zo wordt er links en rechts al druk geknutseld voor deze grote happening. Natuurlijk kan de optocht niet vol genoeg zijn, dus als je nog nooit hebt deelgenomen is dit je kans! Wat je moet doen: Bedenk een leuke act onder het motto van 2014: We staon op springe, en duik met vriend, vriendin, buur, neef of nicht het rommelhok in en kom er pas weer uit als je denkt dat je act belachelijk genoeg is om in d’n optstoet te vertonen, er staan tenslotte schitterende (geld) prijzen op jullie te wachten. Kinderoptocht: Ook dit jaar kun je vette prijzen winnenVoor ■i pawwiWtoy ran NVM ■■■■■■■■■■■■■aRnHaMaMMMMNBHanMMMRafflBISHHNMMI EX

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5