Automobiel- en schadebedrijf Persoons Moergestel goes Back to the 90’s voor Stichting Semmy Rode Kruis Oisterwijk/Haaren doet het weer MTV-Bingo morgen van start Over Rouw Troost BOVAG PROGRAMMA GO Crematorium Tilburg en omstreken Alzheimer Café Oisterwijk- Moergestel Nationale Voorleesdagen in de Bibliotheek 37 gasten welkom in zorghotel De Valkenberg genieten”. - Reparatie van alle automerken - Erkend A.P.K.-bedrijf - Tevens vakkundig schadebedrijf - Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Maandag 24 maart 2014 20.00 uur Troost van (ver)beeld(ing) door Cora Westerink Maandag 27 januari 2014 20.00 uur Door een spiegel, in raadselen - over taal die troost - door Felicia Dekkers Maandag 24 februari 2014 20.00 uur Muzikale Troost door Martin J.M. Hoondert Aanmelding via e-mail: info@zmbr.nl Toegang lezingen is gratis informatie: 013 4657355 Plaats: Aula Crematorium Tilburg en omstreken, Karei Boddenweg 5, 5044 EL Tilburg www.nietmeerbeter.nl www.crematoriumtilburg.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Dinsdag 21 januari gastspreker Larissa Laanbroek, psycholoog GGz. Thema: Omgaan met dementie. Bibliotheek, krijgen een vingerpopje cadeau (op=op)! Industrieweg 24 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 513 1404 Fax (013) 513 2762 Crematorium Tilburg en omstreken organiseert i.s.m. het Netwerk Palliatieve Zorg Midden-Brabant - drie lezingen: over rouw troost door poëzie, muziek en beeld. BINGO Gezellig op donderdagmiddag 16 januari bingo spelen? Dat kan. Om 14.00 uur in Den Boogaard. Of u nu lid bent van de Senioren Vereniging Moergestel of niet, dat maakt niet uit. We spelen 6 rondes en natuurlijk is er een kopje koffie/thee met iets lekkers erbij. Kom dus ook op donderdagmiddag 16 januari naar Den Boogaard en doe mee om die mooie prijzen... Denk je aan dementie dan denk je automatisch aan een verpleeghuis. Mensen met dementie kunnen echter heel lang thuis verblijven. Waar moet je in de thuissituatie rekening mee hou den? Hoe ga je om met dementie in de thuis situatie, wat mag je wel doen, maar wat moet je vooral niet doen? Dat is waar Larissa Laanbroek deze avond met u over in gesprek gaat. Het Alzheimer Café is een ontmoetings plaats voor mensen met dementie jong en oud, familie, vriendenook hulp en dienstverleners en andere belangstellende zijn van harte wel kom. De gasten praten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de mogelijkheden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete kenen, zij herkennen wat de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekend. Graag heten we u allen van harte welkom. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00-22.00 In De Coppele, Prunusstraat 69, Oisterwijk, vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk Tel: 528 4571. .Bingo uitzending 23 januari .Bingo uitzending 30 januari Bingo uitzending 6 februari Op woensdagavond 5 februari gaat partyboerderij ’t Draaiboompje Back to the 90’s. Deze benefietavond voor Stichting Semmy wordt speciaal voor u georga niseerd door le-jaars leerlingen van de opleiding partymanagement aan de Rooi Pannen te Breda. Het zal u deze avond die begint om 19.30 uur aan niets ontbreken. Kent u ze nog, de hits van o.a. the Back Street, Clouseau, Britney Spears, de Spice Girls en van eigen bodem De Dijk en Marco Borsato. Ze komen deze avond allemaal voorbij, terwijl u ondertussen kunt genieten van overheerlijke hapjes passend bij een bier- en wijnproeverij, inclusief 2 extra consumpties. Voor slechts 20 euro per persoon, heeft u met vrienden of familie een fantastische avond en draagt u tegelijkertijd bij aan een bijzonder mooi doel. Stichting Semmy maakt het verschil voor kinderen met hersenstam- kanker. Een deel van de opbrengst van de Zo worden kleintjes grote lezers! MOERGESTEL - De Nationale Voorleesdagen zijn speciaal gericht op kinderen die zelf nog niet kunnen lezen. Prenten- en voorleesboeken worden tijdens deze campagne volop onder de aandacht gebracht. Tussen 22 januari en 1 februari staat de Bibliotheek Midden- Brabant in het teken van het voorlezen aan de allerkleinsten. Dit jaar staat het prentenboek ‘Krrrr...okodil!’ centraal. De Nationale Voorleesdagen Voorlezen aan kinderen is belangrijk. Het prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalgevoel en bezorgt hen veel plezier. Speciaal voor baby’s, peuters en kleuters zijn er De Nationale Voorleesdagen. Deze dagen hebben als doel het voorlezen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen, te bevorderen. Zo worden klein tjes grote lezers. En... alle kinderen die tijdens De Nationale Voorleesdagen (gratis) lid worden van de Hulpbehoevenden op vakantie met Rode Kruis De afdeling Rode Kruis Oisterwijk/Haaren maakte in oktober vorig jaar via de lokale nieuwsbladen bekend dat zij in 2014 weer een vakantieweek gaat organi seren voor inwoners van haar werkgebied die door een sociale of lichamelijke beperking niet zelfstandig met vakantie kunnen gaan. De voorbereidingen, met veel aandacht voor een passende en aantrekkelijke programmering, zijn in volle gang. De vakantieweek loopt van 5 tot 10 mei 2014 (week 19) en omvat een verblijf van 5 volle dagen in zorghotel De Valkenberg in Rheden op de Veluwe (Gelderland). Er is plaats voor 37 gasten uit het werkgebied. Rode Kruis Oisterwijk/Haaren heeft hiervoor gereserveerd. De vrijwilligers die de gasten gedurende de gehele vakantieweek zullen begeleiden komen allemaal uit het werkgebied en hebben ervaring met verpleging en/of verzorging. Voorstelling ‘Voorlezen met gebaren’ door Wapperkids - vrijdag 24 januari om 15.00 uur Tijdens deze interactieve voorstelling wordt het Prentenboek van het Jaar 2013 'Krrrr... okodil' voorgelezen met ondersteuning van gebaren. Maar ook een aantal boeken uit de Prentenboek Top Tien komen aan bod. Het is een interactieve voorstelling dus de kinderen kunnen lekker meedoen en zo spelenderwijs enkele gebaren leren. Samen gaan we helemaal op in het verhaal. We worden krokodillen, eten met Emilie, zitten op de tractor van Boer Boris en zoeken naar Bunny! Leeftijd: 2 tot 4 jaar. Maximaal aantal deelnemers: 12 ouders met hun kinderen. Toegang is gratis. Vborwaarden voor deelname Van de gasten wordt een eigen bijdrage gevraagd van 150,-. Over de wijze van beta ling worden zij tijdig ingelicht. Gelet op o.a. de noodzakelijke beperking van het aantal gasten (hotelcapaciteit voor maximaal 37 men sen) en de persoonlijke omstandigheden van de kandidaat-deelnemers zal er een selectie plaatsvinden. Deze wordt gedaan door oor deelkundige medewerkers van Rode Kruis Oisterwijk/Haaren. De geselecteerde gasten zullen zo kort mogelijk na 16 februari op de hoogte worden gesteld. Zij worden bezocht door een verpleegkundige medewerker van het Rode Kruis voor een intakegesprek op basis waarvan de definitieve aanwijzing plaats vindt. Er wordt een reservelijst opgesteld omdat het kan voorkomen dat geselecteerde gasten door onvoorziene omstandigheden toch niet mee naar zorghotel de Valkenberg kunnen. Ook deze “reservisten” worden tijdig inge licht. De ambitie van Rode Kruis Oisterwijk/Haaren De afdeling Rode Kruis Oisterwijk/Haaren zet zich voor de volle honderd procent in om van de vakantieweek een succes te maken. Er wordt alles aan gedaan om de gasten een onver getelijke en heilzame vakantiebeleving te bezorgen. Het thema dat voor deze vakantie is gekozen luidt dan ook: Samen onvergetelijk genieten”. Rode Kruis Oisterwijk/Haaren Mont Ventoux gaat beklimmen om de inza melingsactie voor Stichting ALS kracht bij te zetten. Wij wensen iedereen die een Bingo kaart heeft gekocht veel succes. Winnaars kunnen hun prijs ophalen op de eerste dinsdag na de trekking in Den Boo gaard, tussen 19.00 en 20.00 uur. Zaterdag 18 januari, ergens tussen 10.00 uur en 14.00 uur komen wij weer bij u aan de deur om de kaarten voor de tweede ronde van de MTV-Bingo te verkopen. Koop een bingokaart, of meerdere natuurlijk, en steun hiermee stichting ALS. Steun hiermee een groep Moergestel-naren die de Ziekte ALS de wereld uit willen hebben. Alvast hartelijk dank! Aanmelden voor deelname Inwoners van het werkgebied die van mening zijn door hun persoonlijke situatie tot de hier boven omschreven doelgroep te horen en aan de vakantieweek willen deelnemen kunnen zich schriftelijk aanmelden bij Rode Kruis Oisterwijk/Haaren. Dit moet gebeuren met een persoonlijk ondertekend aanmeldingsfor mulier dat zij kunnen afhalen bij een van de onderstaande adressen. Ook familieleden, vrienden, kennissen en buren van iemand met een beperking kunnen deze man of vrouw aanmelden. De aanmeldingsformulieren moe ten uiterlijk 16 februari 2014 ingeleverd zijn (mag ook per post of e-mail) bij Herman Donders, Mgr. Verhoevenlaan 22, 5061 BE Oisterwijk (tel. 523 4520 of e-mail: hfjdon- ders@home.nl). Het aanmeldingsformulier is af te halen bij Henriëtte van Gils, Raadhuisstraat 24, tel. 513 3207. Wie Wat Waar-Quiz Een avontuurlijke ontdekkingstocht om samen op een speelse wijze kennis te maken met de tien mooiste prentenboeken. De vragen nodi gen uit om in de mooiste prentenboeken te kijken. En als je goed kijkt vind je snel de ant woorden. Kijk op www.bibliotheekmb.nl voor meer informatie. avond, die hard nodig is voor meer en beter onderzoek, gaat naar Stichting Semmy. Het initiatief voor deze avond is voortgekomen uit een schoolopdracht om samen een cate- ringbedrijfje op te zetten en vervolgens een echte catering uit te voeren op de locatie van een opdrachtgever. Maak aan het begin van dit jaar nog een mooi voornemen en vraag een aanmeldingsformulier voor deze avond aan bij ‘Vinho-Verde’ via onze mail: vinho-verde@hotmail.com en geef kinderen met hersenstamkanker een kans. Wij verheu gen ons op uw komst! Anouk, Ilse, Luc, Matt en Stephanie Morgen, 16 januari, zal in de uitzending van MTV de eerste ronde van de MTV- bingo gespeeld worden. Voor als u het nog niet heeft gehoord of gelezen: het goede doel dat dit jaar aan de Bingo is gekoppeld is Stichting ALS, de stichting die onderzoek naar deze spier/zenuwziekte mogelijk maakt. Afgelopen zaterdag is een grote groep vrijwil ligers door de straten van Moergestel getrokken om aan u de Bingo-kaarten te verkopen. Mede dankzij de lage kaartprijs van 1 euro 25 en een prijzenpot van 400 euro, zijn er door u veel bingo-kaarten gekocht. Hiervoor onze dank. Mocht u op zaterdagmorgen bij de deur- aan-deur-verkoop niet thuis zijn geweest en toch willen meespelen, kunt u alsnog kaarten kopen bij de vaste verkooppunten: Kadoshop Novy van Wezel, Jumbo Supermarkt en Slijterij in den Korenmaaier. Als dat voor deze bingo niet meer lukt, er volgen er nog drie! De komende trekking wordt verzorgd door Jan Bertens, Captain van het team “Kan ik iets voor je doen”, het team dat op de fiets de Nog even de komende data op een rij: Verkoopdag zaterdag 18 januari Verkoopdag zaterdag 25 januari Verkoopdag zaterdag 1 februari ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 JANUARI 2014 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3