Vier huldigingen tijdens Nieuwjaarsconcert (Rft) YAN ALP HE NJ ’Zolang ik tekst kan onthouden blijf ik spelen!’ Aphrodite ’’Tweede Jeugd” speelt weer! r Oisterwijk I I I ONZE SERVIC^: Nico van Elder en: 25 jdar ‘Tweede Jeugd’ Gratis vervangend vervoer Gratis haal- en brengservice FOCWA Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl lx 65 jaar lid; 2x 25 jaar lid; Vrijwilligersprijs Direct en vriendelijk geholpen; ook zónder afspraak Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis Huidverzorgingsinstituut Tel. (013) 542 17 55 Het weekend van 23, 24 en 25 januari staat hij voor de 25e keer op de planken: Nico van Elderen (74). Hij is daarmee de nestor van het gezelschap waar het aankomt op het aantal jaren toneelervaring. kan inleven in het personage dat hij moet spelen. Soms gaat hij daarin, misschien wel extreem, ver! Zoals voor het stuk ‘Het ont volkte huis’... Hij draaide thuis wekenlang cd’s van ‘Queen’. Heel bijzonder dus: de muziek waardoor hij zich concentreert op zijn toneelrol... I I - zijn inzet voor de vereniging. Timmerklussen, geldwervende activiteiten en noem het maar op. Het is teveel om op te noemen wat hij in die 65 jaar gedaan heeft voor de vereniging. Dezelfde inzet toont hij bij de EHBO ver eniging St. Christoffel. Ook is Toon actief binnen de werkgroep Onderhoud van de parochie in Moergestel. Toon is een echte vrijwilliger, bescheiden man en een mensen mens. Een man die laat zien wat “vrijwilliger zijn” is. Een man die het verdiende om deze onderscheiding opgespeld te krijgen. Daarna volgde een pauze die muzikaal werd opgeluisterd door Maaike van de Loo en Jean- Marc van Herck. Dat werd bijzonder op prijs gesteld. Na de pauze vond het concert van het har monieorkest plaats. Onder leiding van diri gent Arthur Verhofstad liet het orkest dui delijk horen tot wat het op dit moment in staat is waarbij ‘veelzijdigheid’ de hoofdrol speelde. Compliment! Om precies half elf klonk het slotapplaus waarna velen nog van de gelegenheid ge bruik maakten om gezellig na te keuve len... Al vanaf het begin kent hij Wilna Schut als regisseuse. Wilna ziet Nico in al die jaren groeien als toneelspeler en steeds krijgt hij ’n rol toebedeeld waarvan zij hem het meest geschikt acht. Welke rol dat is maakt Nico niets uit. ‘Wilna beslist en ik vind dat prima’, zegt hij resoluut, ’n Voorkeur heeft hij wél. het liefst speelt hij een komische rol. Wat dat betreft trof hij het enkele jaren geleden met de rol van pastoor. Nico rookt en drinkt niet, maar dat moest hij voor die rol juist wél. Het werd ’n hoofdrol voor ‘m! Hij is ook een persoon die zich ongelooflijk Korting op uw eigen risico tot 135 euro De toneelgroep van 'De Tweede Jeugd’ met voorste rij, tweede van rechts, Nico van Elderen. Hij kwam er eigenlijk per ongeluk mee in aanraking. Hij had altijd al geroepen dat hij na zijn pensionering als vrijwillig brandweer man toneel zou gaan spelen. Dat zou wat zijn om van het ‘bleu zijn’ af te komen. Zolang kon ‘De Tweede Jeugd’ echter niet wachten en via Kees Jansen kreeg Nico, als invaller weliswaar, een rol toebedeeld in ‘Beloofd is beloofd’. Nico kreeg tijdens dat eerste optreden let terlijk ’n black-out van de zenuwen. Zijn col- lega-spelers hielpen hem uit de nood en sinds dien is Nico niet meer weg te denken van het toneel. Wel moest er in de eerste jaren dispensatie worden gevraagd. ‘De Tweede Jeugd’ nl. was een onderdeel van de KBO en om daarvan lid te mogen zijn moest je de leeftijd van 55 jaar hebben bereikt. Zo oud was Nico dus nog niet maar omdat hij nodig was werd het door de vingers gezien. Op de vraag hoe lang hij nog door wil gaan antwoordt Nico (eigenlijk voor de hand lig gend): ‘Zolang ik mijn teksten kan onthouden ga ik door’. Om zijn hersenen te trainen bui ten de repetitiemaanden houdt Nico zich bezig met puzzels: kruiswoord- en Zweedse puzzels. Daarnaast is het natuurlijk het plezier dat hij heeft in het spelen. Hij voelt zich thuis op het toneel, vindt ‘De Tweede Jeugd’ ’n fijne groep en hij geniet ervan om mensen te laten lachen... Meer heeft Nico niet nodig! We wensen hem en zijn medespelers weer veel plezier de komende weken en de dagen van uitvoering straks (zie elders) en we hopen nog lang van zijn toneelspel te mogen genie ten. Nico: van harte proficiat! V.l.n.r: Peter Geerts, Marieke van Kerkoerle (beide 25 jaar lid); Hein de Wérd (Vrijwilligersprijs) en Toon Fonken (65 jaar lid). In een bomvolle en feestelijk aangeklede Den Boogaard werden tijdens het Nieuwjaarsconcert van Muziekvereniging Prinses Juliana maar liefst vier leden in het zonnetje gezet. Allereerst werd na het verrassende optreden van de slagwerkgroep de ‘Rien van de Wouw- Vrijwilligersprijs’ uitgereikt. Met deze prijs wordt elk jaar een lid beloond om zijn extra inzet van het afgelopen jaar. Dit jaar viel de eer aan Hein de Werd. Jong als hij is, is hij naast repetities en optredens bijzonder actief binnen de vereniging. Muziek uitzoeken en archiveren, jeugdactiviteiten, kascontrole..., kortom een betrokken lid die het absoluut verdiende om deze prijs in ontvangst te mogen nemen. Daarna had de voorzitter Martien Oerlemans de eer om twee zilveren jubilarissen te hul digen. Marieke van Kerkoerle is van jongs af aan al lid geweest en betrokken geweest bij de muziekvereniging. Na een ‘pauze’ van een jaar of tien meldde zij zich 25 jaar geleden wederom aan als actief lid. Naast het muziek maken is Marieke erg betrokken bij de com missie Leden en Activiteiten. De organisatie van het jaarlijks jeugdkamp, organisatie van de jaarlijkse meiwandeling... ze doet het alle maal. Bijzonder fijn om zo’n actief en betrok ken lid binnen de vereniging te hebben. Daarna viel die eer te beurt aan Peter Geerts. Als klein manneke kwam hij geregeld mee kijken als zijn vader foto’s kwam maken van optredens. En tijdens een van de concerten was hij verkocht: hij wilde ook muziek gaan maken. Inmiddels zijn hij en zijn saxofoon aardig onafscheidelijk. Want ook is hij al ruim 10 jaar muzikaal leider van het ensemble For 4 Saxes. Behalve musicerend lid is hij ook actief binnen het bestuur als penning meester en dat doet hij zeer verdienstelijk. Vraag je Peter om advies, lepelt hij zo een plaatje op met zijn visie. Een betrouwbare en fijne kracht voor de vereniging. Vervolgens nam locoburgemeester Joost Wa genmakers het woord over van Martien. Hij had namelijk de eer om namens gemeente Oisterwijk de “gemeentelijke blijk van waar dering” uit te reiken. Toon Fonken jubileerde met zijn 65-jarig lidmaatschap. Dat is op zich al bijzonder maar het meest bijzondere is Zoals elk jaar heeft toneelclub “De Tweede Jeugd” weer een toneelstuk ingestudeerd. Dit jaar is dat “De Gouden Theepot”, een klucht in drie bedrijven van D. J. Eggengoor. Een boer woont samen met zijn enige dochter op de leuke boerderij, “Ora et Labora”, “Bid en werk”. Wie zou het niet fijn vinden om zo’n mooi bedrijf in zijn bezit te krijgen? Maar dan moeten er wel avances gemaakt worden naar de dochter of desnoods naar de oude boer. Er worden pogingen ondernomen en waartoe dat leidt kunt u zien in deze dol komische klucht. Wij beloven u een voor stelling waarin u volop kunt lachen om de dolle fratsen die zich op het toneel afspelen. De uitvoeringen zijn te zien in Den Boogaard op: Donderdag 23 januari om 14.00 uur voor alle seniorenToegang 5,50 Vrijdag 24 januari om 20.00 uur voor iedereenToegang 6,50 Zaterdag 25 januari om 20.00 uur voor iedereenToegang 6,50 Kinderen tot 12 jaar betalen 3,50 Kaarten zijn nu al in voorverkoop te verkrij gen in Den Boogaard. Weekblad voor Moergestel t oe es WOENSDAG 15 JANUARI 2014 38e JAARGANG Nr. 1739 Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn een Schodegoronl totanlherstelbedrijf en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraol Beheer Achmeo Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 gemeente ii wufi 1880 nieuws Uitgave en redactie: Buro '16, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl In leveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur (wanneer dit niet te verhalen is bij een tegenpartij)

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1