Mjé Driekoningenzingen 2014 Dierenarts Hans van Gils weg bij Dierenartsenpraktijk Moergestel in MOERGESTEL CENTRUM 'Moergestel-Nieuws' zoekt 'n MEDITEREN/ MINDFULNESS op vrijdagavond 17 januari theaters Feestelijke opening Blokshekken 3 Een goed begin van 2014! Geïnteresseerd? www.yogamoergestel.nl Alle nieuws uit eigen dorp vindt u in Moergestel-Nieuws! Wekelijks overal bezorgd! Martje Blankers Gedipl. Yoga-Meditatie en Zwangerschaps-docente werden ontvangen... We zijn met spoed op zoek naar een nieuwe bezorger! Liefst 'n jongen-meisje vanaf plm. 13/14 jaar (alleen of met 'n vriendje). Een serie van 7 avonden (om de week) van 19.30 tot 20.30 uur Meer rust Meer concentratie Meer ontspanning Het gaat om het gebied: Oirschotseweg (ged.), Waterhoefstraat, Heikant, 't Stokske, Heiligenboom, Hild en Zandstraat. Interesse? Stuur 'n mailtje naar: buro76@planet.nl of bel 513 2268 Maandag 6 januari gingen zo’n 20 Juvans? de'Kredietbank” SNV kinderen op pad om bike! Voor herstel bleef ik wel 4 maanden thuis en heb toen de zaken eens op een rijtje gezet. Ik heb toen om diverse redenen het besluit genomen om DAP Moergestel vaarwel te zeggen, ook omdat ik gevraagd werd om in een nieuwe kliniek in westBrabant te partici peren. Het moeilijkste was wel om daarmee van mijn trouwe klanten afscheid te moeten nemen. Reden om het hier nog eens nadruk kelijk te noemen; ik dank alle klanten van DAP Moergestel voor hun vertrouwen in mij en wens ze in de toekomst heel veel succes met hun dier(en)!’ De redactie van ‘Moergestel-Nieuws’ wenst Hans van Gils veel succes op zijn nieuwe werkplek! ten medewerkers van Surplus Wel- pater Theo Raaijmakers. Binnenkort komen we hierop terug, maar nu alvast ‘n paar sfeerplaatjes die we maakten op Park Stanislaus waar alle leeftijden. Iedereen is welkom vanaf ‘koningen’ hartelijk 14.30 uur. Wethouder Maarten Pie ters verricht om 15.00 uur de officiële opening. Tot 17.00 uur is er de moge lijkheid om een kijkje te komen ne men in het nieuwe pand en dit met de verschillende organisaties te vie ren. i MEDISCH wel mooi; dierenarts is een roeping!’ Zo ging het leven door, en ook in de privé- sfeer gebeurden er mooie en minder mooie dingen. De laatste jaren was Hans eigenlijk terug bij af; hij keerde terug in de spreekkamer en de O.K. van de gezelschapsdieren, eerst alleen op een aantal spreekuren en later als 100% kleine huisdieren-dierenarts. ‘De routine van opereren, diagnostiek en behandelen was weer terug, en daarenboven, had ik goed en intensief contact met de betrokken baasjes!’ In maart 2013 is Hans succesvol geopereerd aan een lekkende hartklep. ‘Het gaat gelukkig weer 100 procent met mij en ben weer regel matig te zien op mijn racefiets of mountain- Per 1 januari jl. Na 29 jaar heeft Hans van Gils DAP Moergestel verlaten. Als net afgestu deerde dierenarts startte hij in novem ber 1984 in de maatschap van dieren artsen van Helvoort, Grimme en Tinne- mans. Voor veel (melkvee)boeren was hij toen al geen onbekende meer, omdat hij al een aantal jaren in de winter maanden had geassisteerd in de jaar lijkse Mond en Klauwzeer campagne. In die tijd moesten jaarlijks alle runderen vanaf 4 maanden leeftijd ingeënt worden tegen deze virusziekte. ‘Met mijn eendje ging ik boerderij voor boerderij af en vaccineerde zo in een paar weken tijd meer dan 10.000 koeien. Het was een goede voorbereiding op het werk als practicus, want er werd natuurlijk ook wel gevraagd naar toevallige ziektegevallen op een bedrijf te kijken. Bovendien maakte ik zelf mijn afspraken en leerde zo communiceren met mijn klanten. Het beviel me erg goed en toen mij werd gevraagd om na mijn afstuderen terug te keren naar Moergestel als dierenarts, hoefde ik ook niet lang na te denken,’ aldus van Gils. (Zoals de meeste Moergestelnaren wel weten is hij de zoon van de 3 jaar geleden overleden schoenfabrikant Toon van Gils, ook bekend als raadslid/wethouder en organist in de kerk.) In de eerste jaren heeft Hans algemene praktijk gedaan; zowel landbouwhuisdieren (varkens en koeien) als kleine huisdieren werden door hem behandeld. Maar vooral ook paarden had den vanaf de start zijn speciale interesse. De differentiatie in diergeneeskundig werk kwam in de jaren 80 op gang en zodoende werd Hans vanaf die tijd bi jna fulltime paardenarts. ‘Voor de verhuizing naar het huidige pand aan de Heuvelstraat keurden we op de Krijte- straat, waar toen onze praktijk was gevestigd, al regelmatig paarden, iets wat niet meer voor te stellen is in de huidige tijd!’ Maar zijn echte passie was toch de voortplan ting bij paarden. In die tijd waren er 4 grote hengstenhouderijen klant bij DAP Moergestel, die in het dekseizoen allemaal dagelijks bezocht werden om merries te controleren. De KI bij paarden kwam goed van de grond en het inse- mineren hoorde toen ook door een dierenarts te worden uitgevoerd. En het reguliere werk (zieke en kreupele paarden, keuringen etc.) ging gewoon door! ‘In het voorjaar en de zomer werkte ik 7 dagen per week en was ik ’s avonds vaak pas na achten thuis. En dan nog de nacht diensten! Een erg inspannende periode, maar Zaterdag 11 januari vanaf 14.30 uur Op zaterdag 11 januari wordt het pand Blokshekken 3 in Oisterwijk op feestelijke wijze geopend. Afgelo pen oktober zijn de medewerkers van j j Brabant Centraal en Contourde- Driekoningen te Twem verhuisd naar dit gezamenlijke gaan zingen voor onderkomen. In het nieuwe jaar slui- het goede doel: zijn, Stichting MEE en Impegno zich hierbij aan. Hoog tijd dus voor een feestje waarvoor alle inwoners van de gemeente zijn uitgenodigd. De verschillende partners hebben samen met cliënten, deelnemers en vrijwilligers een multicultureel pro gramma samengesteld. Met eten, drinken en infotainment voor alle 'O CALIFORNIA M ei lm Vr ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JANUARI 2014 PAGINA 5 1 feb. city filmhuis Vr. 10 jan: Weekmarkt St. Jansplein 13.30u. Za. 11 jan: Nieuwjaarsconcert muziekvereniging Prinses Juliana om 20.15u. in Den Boogaard, en tree gratis. Za..11 jan: Moergestel Kreatief van 13.00- 17.00u. Galerie de Verdieping. Zo. 12 jan: Moergestel Kreatief van 11.00- 17.00u. Galerie de Verdieping De Storm 3 februari 2014 14.30 20.30 uur OISTERWIJK b MOERGESTEL Info: WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 5066 AR Moergestel Open: wo, do en vr van 10.00 tot 14.00 uur. Tel. 013-5136009 E-mailvw-agentschap@denboogaard.nl Mees Kees (Kinderfilm) 15 januari 2014 Kaarten 81 informatie: www.theatersoisterwijkmoergestel.com of 013-5217220 Volg Tiliander of Den Boogaard op Twitter en Thea ters Oisterwijk Moergestel op Facebook! UIT K-ec Te 2:ien in Den Boogaard: 11 jan. Nieuwjaarsconcert - Muziekvereniging Prinses Juliana (muziek) 23/24/25 jan. De Gouden Theepot - De Tweede Jeugd (TONEEL) Te zien in Tiliander: 10/11/12 jan. Fotogroep FOMO (tentoonstelling) 17 jan. Ladies Night met pianovirtuoos Jan Vayne (muziek) 18 jan. Afdansavond - Danscentrum Mecaro 19 jan. Jungle Book - Opus One (MUSICAL) 22 jan. 2014 en verder - Peter Toonen (LEZING) 24/25 jan. Sauwel en gala avond - St. Döllekesgat 30 jan Andy Marcelissen - Dichter bij 't volk (CABARET) 31 jan. Nooit meer geldzorgen - Geert Kimpen (LEZING) GUO - David Munnelly and the Secrets of the Amazing Squeezebox (Eire) Theatertip: De Tweede Jeugd sr.S Hlü.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 5