Moergestelse kinderen actief voor Serious Request! Bedevaart naar Lourdes per bus, trein of vliegtuig Nationale Scoutingloterij 2013: de winnaars zijn bekend! Bijzonder slot 2013 voor wedstrijdschaatsers “De Vennen” Adriaan van Esch Bart de Kort Annie van Esch-Wijten Toos de Kort-Hoffmans Het collecteteam van Scouting St. Jan Moergestel Kopij en advertenties: buro76@planet.nl Het bedrag hebben ze afgeleverd bij het opge richte Glazen Huis in Goirle op zondag 22 december. Op maandag 23 december is de totaalopbrengst van het Glazen Huis in Goirle (totaal 21.000) door Bob Mijling (die van 19 tot 22 december opgesloten heeft gezeten in het glazen huis), naar Leeuwarden gebracht. zakmessen en natuurlijk de hoofdprijs: een Fiat Panda t.w.v. 9.425! Op de volgende lotnummers zijn prijzen geval len: 218287,489281,218369, 107814,550015, 432292, 515675; en op alle lotnummers die eindigen op: 32192,38204,88562,5018,9008, 6709,731,275 en 326. Ook in Moergestel zijn enkele mooie prijzen gevallen. Op de achter zijde van uw lot staat precies hoe te handelen als u een prijs heeft gewonnen. Nadere infor matie is ook te verkrijgen via 0900-2015046. De trekkingsuitslag is ook te vinden op inter net, gewoon even googlen op ‘uitslag nationale scoutingloterij 2013’. Wij feliciteren alle prijswinnaars in Moergestel van harte met hun prijs. En voor iedereen die niet bij de gelukkig prijswinnaars hoorde: ook dit jaar is er weer een Nationale Scoutingloterij. Wij hopen dat u ons dan weer een steuntje in de rug wilt geven door een lot te kopen van één van onze lotenverkopers. Wilt U iets meer weten over deze reizen vraag dan de uitgebreide informatie aan bij Joke Hoekman uit Oisterwijk tel. 5216701. Verdere informatie kunt U vinden op onze website: www.lourdesgroepbisdomshertogenbosch.nl Tweede plek voor Merel (links). Bij het marathonkampioenschap op zaterdag 28 december stonden de sterkste meisjes Ju- nioren-C uit Noord-Brabant, Limburg en Zeeland aan de start. Toen titelkandidaat Larissa Vos uit Puttershoek in de derde ronde ten val kwam, leek het spel al vroeg in de wed strijd op de wagen te komen. Gedurende twee ronden werd er bijzonder hard gereden, maar het tempo viel weer terug toen duidelijk was dat Larissa niet meer in het peloton terug zou kunnen keren. In gesloten formatie reed het peloton de volgende ronden, waarbij alle favo rieten op kop kwamen. Juist toen Merel Bertens anderhalve ronde voor het einde van de wedstrijd over tien ronden haar kopwerk had verricht, demarreerde haar trainingsmaatje Vera Mallens uit Riel. Omdat Merel zich op dat moment in het tweede deel van de groep Veel mensen willen dolgraag eens naar Lourdes, maar weten niet goed hoe ze dit moeten aanpakken. Zo’n reis, helemaal naar Zuid-Frankrijk. Hoe kom ik daar? Met wie zal ik mee gaan? Hoe vind ik daar de weg? Hoe weet ik waar er vieringen in het Nederlands zijn? Zit U met dit soort vragen? Schrijf U dan in voor een volledig verzorgde Lourdesreis van de Lourdesgroep Bisdom ’s-Hertogenbosch. Onze reizen worden verzorgd door de Orga nisatie Limburgse Bedevaarten. Anders dan de naam misschien doet vermoe den, is dit een landelijke bedevaartorganisatie die al meer dan 90 jaar bedevaarten naar Lourdes organiseert. De reizen waarbij vrijwilligers van de Lourdes groep aanwezig zijn: •9 daagse busreis van 29 mei t/m 6 juni 2014. Opstapplaats Oisterwijk •8 daagse treinreis van 2 t/m 9 september 2014. Vertrek vanaf station Maastricht. We vertrekken vanaf station Den Bosch met een touringcar naar Maastricht. De pelgrims die met het vliegtuig gaan kunnen in Lourdes logeren in hetzelfde hotel als de trein- of buspelgrims. Het vliegtuig vertrekt vanaf vliegveld Eindhoven. Tevens wordt U van harte uitgenodigd voor de Informatiebijeenkomst. Op deze middag kunt U alles te weten komen over de reizen. Er wordt informatie gegeven over de reis, het leven van Bernadette en de bedevaartplaats Lourdes. U bent welkom op zondag 12 januari in de Kelderzaal Johannes Parochie (ingang in de Peperstraat aan de zijkant van de kerk). Aanvang 14.00 uur. Er is een lift aanwezig Reactie van de kinderen: volgend jaar weer! Op zaterdag 21 en zondag 22 decem ber hebben Karlijn Theeuwes, Veerle Burgers en Meeke Denissen bij de Jumbo in Moergestel een legeflessen- actie gehouden ten behoeve van Serious Request. De meiden hebben 100,- opgehaald met deze actie. Ook in 2013 was er weer de jaarlijkse Nationale Scoutingloterij. Tussen 30 maart en 20 oktober gingen heel veel scoutinggroepen in Nederland op pad om de loten te verkopen. Van de opbrengst is 60% voor de verkopende scou tinggroep en 40% voor Scouting Nederland. Ook scoutinggroep St. Jan Moergestel deed hier natuurlijk aan mee. Op 21 september trokken scoutingleden door heel Moergestel om loten te verkopen. Met zijn allen hebben we 568 loten verkocht, de opbrengst hiervan voor onze scoutinggroep bedroeg 852. Hiermee kunnen wij weer leuke programma’s draaien voor de jeugd die lid is van onze scou- tingvereniging. Iedereen die een lot van ons heeft gekocht: heel hartelijke bedankt! Inmiddels is ook de trekking van de Nationale Scoutingloterij 2013 geweest en zijn er weer prachtige prijzen verdeeld onder de verkochte loten. Waaronder Philips Home Cinema-sys- tems, Philips flatscreen tv’s en Icd-tv’s, gps’en, Leatherman tools, led-zaklampen, Walibi Holland dagkaarten, verschillende soorten De wedstrijdschaatsers van de “Maxim-De Vennen-ploeg” hebben het jaar 2013 erg goed afgesloten. Het meest tot de verbeelding spreken de prestaties die Merel Bertens en Dai Dai Ntab tijdens de dagen tussen Kerst en Nieuwjaar leverden. Merel won in Breda de zilveren medaille tijdens het Zuid-Nederlands Kampioenschap Marathon voor meisjes Junioren-C en Dai Dai mocht deelnemen aan de 500 meter tijdens het Olympisch Kwalificatie Toernooi in Heerenveen. bevond, kon zij deze demarrage niet direct beantwoorden. Zij moest in de laatste twee bochten veel extra meters maken om de andere rijdsters buitenom te passeren. Hierdoor ging Vera Mallens onbedreigd als kampioen over de finish en was voor Merel de tweede plaats het hoogst haalbare. Door de spannende sprint om de tweede plaats te winnen veroverde Merel de zilveren medaille. Dai Dai Ntab behaalde op vrijdag Tl december de zeventiende plaats op de 500 meter tijdens het Kwalificatie Toernooi waarbij de start plaatsen voor de Olympische Winterspelen in Sotsji werden verdeeld. Zoals verwacht kon de pas negentienjarige Dai Dai zich niet men gen in de strijd om de startplaatsen voor de Olympische Winterspelen. Die gingen naar de wereldtoppers Michel Mulder, Ronald Mulder en Jan Smeekens. Voor Dai Dai was deelname aan deze wedstrijd voor veel publiek in Ijsstadion Thialf te Heerenveen vooral een leerzame ervaring voor de toekomst. Met zijn tijden 36.11 en 36.53 tijdens de twee ritten over 500 meter presteerde de jongste rijder van het deelnemersveld uitstekend. Met de 36.11 was hij bovendien 0.02 seconde sneller dan zijn eigen clubrecord van Schaatsclub “De Vennen”. De ritten van Dai Dai Ntab kunnen worden bekeken op www.devennen- moergestel.nl. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JANUARI 2014 PAGINA 3 t Moergestel, 5 januari 2014 Oisterwijk, 1 januari 1926 58 jaar gehuwd met Moergestel, 3 maart 1929 t Goirle, 5 januari 2014 55 jaar gehuwd met i Op vrijdag om 19.00 uur zal in voornoemde kerk een avondwake worden gehouden ter nagedachtenis aan hem. Aansluitend kunt u afscheid nemen van Bart in het Rouwcentrum Moergestel, Industrieweg 16B in Moergestel. 't Vunderke 15 5066 XV Moergestel Zorgcentrum Park Stanislaus Kloosterdreef 1-68 5066 AA Moergestel Daags daarna, op vrijdag 10 januari, vindt om 11.45 uur de crematiedienst plaats in Aula 2 Atrium van het Crematorium Tilburg, Karei Boddenweg 5. Na een leven dat gekenmerkt werd door eenvoud, hartelijkheid, bezorgdheid en liefde, is heengegaan Als u persoonlijk geen uitnodiging heeft ontvangen, wilt u dan dit familiebericht als zodanig beschouwen. In zijn eigen vertrouwde omgeving, waar hij zo gelukkig was, is kalm en rustig ingeslapen, mijn lieve man, ons pap en lieve opa en overgrootvader Als u door omstandigheden persoonlijk geen uitnodiging heeft ontvangen, wilt u dan dit familiebericht als zodanig beschouwen. Als leven lijden wordt is rusten goed. Op donderdag 9 januari is er om 19.00 uur een avondmis ter nagedachtenis aan hem in de Kapel van Stanislaus, Kloosterdreef 3 in Moergestel. Aansluitend kunt u afscheid nemen van Adriaan in zijn appartement Kloosterdreef 1-68. De uitvaartplechtigheid vindt plaats op zaterdag 11 januari om 10.30 uur in de parochiekerk St. Jans Onthoofding in Moergestel. Daarna begeleiden we hem naar zijn laatste rustplaats op het kerkhof van de parochie. Toke en Peter Joey en Cathalijne Rick en Denise Fem Ad en Astrid José en Jac Remco Niek en Pauline Lisanne en Dennis Ans en John Sander en Candice Dennis Youri Noëlle f Bea en Wim Maik Ruud Elke

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 3