Nieuwjaarsconcert in ’Den Boogaard’ Opnieuw bingo bij MTV I Onderscheiding voor organist Hans Festen Veel gouden bruidsparen in 2014 Aphrodite Oisterwijk i Uw Gemeenteni'eum op www.oisterwijk.nl Kopij en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Naar verluidt zijn er in 2014 behoorlijk wat gouden bruiloften te vieren in ons dorp. Wij willen die bruidsparen graag een plekje geven in ‘Moergestel-Nieuws’. Wij komen met plezier ’n praatje maken en aan de hand daarvan een artikel schrijven voor ’Moergestel-Nieuws’ en maken ook een foto van het gouden paar. Vervolgens mogen ze het ‘verhaal’ lezen voordat het - gratis - wordt gepubliceerd. We worden graag getipt door het bruidspaar zelf of door een van hun kinderen. We gaan dus niet in op meldingen die we ‘zomaar’ te horen krijgen. Graag ’n telefoontje (513 2268) of mailt je (buro76@planet.nl) en we maken 'n afspraak. Dit betekent dat een ALS patiënt elke dag weer wat minder kan. Elke dag moet inleve ren. Sporten kan niet meer, boodschappen doen kan niet meer, praten kan gaat niet meer. Dingen die voor ons zo vanzelfsprekend zijn. Tot nu toe is er geen medicijn tegen deze vre- Nog even de dagen op een rij: Verkoopdag zaterdag 11 januariBingo uitzending 16 januari Verkoopdag zaterdag 18 januariBingo uitzending 23 januari Verkoopdag zaterdag 25 januariBingo uitzending 30 januari Verkoopdag zaterdag 1 februariBingo uitzending 6 februari Koop de loten en maak kans op één van onze fantastische prijzen. U steunt bovendien een bijzonder goed doel. Namens MTV en Tour du ALS alvast hartelijk dank. selijke ziekte. Daarom is er veel geld nodig voor onderzoek. Onderzoek naar de juiste medicijnen, maar ook onderzoek naar de oor zaak van ALS. Er is nog altijd niet bekend waar ALS vandaan komt. Iedereen zou deze ziekte kunnen krijgen. Wij zijn met een groep Moergestelnaren aan het strijden tegen deze ziekte. Zo willen wij ook op 30 mei 2014 de Mont Ventoux beklimmen om aandacht te vragen tegen voor ALS. Ook zoeken wij zoveel mogelijk donateurs om geld te werven voor genoemd onderzoek. Een van onze acties is het organiseren van de MTV bingo. Uiteraard doen wij dit samen met MTV De bingotrekking wordt zoals gebruikelijk gehouden op de MTV uitzendavond. De eerste bingo uitzending is op donderdag 16 januari 2014. De zaterdag voorafgaand aan de bingoloterij komen wij bij u aan de deur om de bingoloten te verkopen. Als u niet thuis bent maar toch graag met de bingoloterij wilt mee doen kunt u terecht op onze vaste verkooppunten: Slijterij In den Korenmaaier; Jumbo Supermarkt of Kadoshop Novy van Wezel. Zaterdag 11 januari 20.15 uur Muziekvereniging Prinses Juliana is er voor ALLE Moergestelnaren. Het jaar lijks nieuwjaarsconcert wordt u daarom van harte aangeboden door de muziek vereniging. Zaterdagavond 11 januari om 20.15 uur zal zij u hartelijk ontvangen en met u proosten op een gezond 2014! BINGO Gezellig op donderdagmiddag 16 januari bingo spelen? Dat kan. Om 14.00 uur in Den Boogaard. Of u nu lid bent van de Senioren Vereniging Moergestel of niet, dat maakt niet uit. We spelen 6 rondes en natuurlijk is er een kopje koffie/thee met iets lekkers erbij. Kom dus ook op donderdagmiddag 16 januari naar Den Boogaard en doe mee om die mooie prijzen... Pastor Te Wierik overhandigt Hans, onder toeziend oog van diens echtgenote Ria, de oorkonde behorende bij de pauselijke onderscheiding. Beeld uit het Nieuwjaarsconcert van Muziekvereniging ‘Prinses Juliana’ in 2013. De slagwerkgroep zal ook dit jaar weer het eerste gedeelte van het nieuwjaarsconcert voor haar rekening nemen. Zoals u van deze groep gewend bent zullen ze u ook dit jaar, en dat onder leiding van de nieuwe instructeur Paul Schepers, weer op bijzondere wijze mee slepen in de wereld van slagwerk. Met ‘Uit elkaar getrokken drumstel’ en ‘Bongo Song’, welke begeleid zal worden door toetsenist Jean-Marc van Herck, zal de slagwerkgroep u weer versteld doen staan! Voorafgaande aan de pauze mogen we dit jaar weer enkele jubilarissen in het zonnetje zetten en zal er aandacht zijn voor de “Rien van de Wouw-vrijwilligersprijs”. Na de pauze is het de beurt aan het harmo nieorkest onder leiding van Arthur Verhof- stad. “Russian Christmas Music” of “Concerto per Timpani e orchestra” vervoeren u naar muziekstijlen uit diverse landen. Natuurlijk wensen wij u een gezond en muzi kaal 2014! Wij hopen u met velen te mogen Vanaf donderdag 16 januari: De komende bingo van MTV staat dit jaar 4 weken lang geheel in het teken van de ziekte ALS. Amyotrofische Laterale Sclerose (ALS) is een ziekte van de zenuwcellen die de spieren aansturen. Deze neuromusculaire (zenuw- /spier-) aandoening leidt tot het onvoldoende functioneren van de spieren. Dat komt door dat de motorische zenuwcellen in het rug genmerg en het onderste deel van de hersenen - de zogenaamde hersenstam - afsterven. Hierdoor komen de signalen vanuit de her senen niet meer aan bij de spieren. De her senen kunnen dan geen spierbewegingen meer op gang brengen. Steeds meer spieren zullen langzaam hun functie en kracht ver liezen. Het uitvallen van de ademhalingsspieren is meestal de oorzaak van het overlijden van iemand met ALS. Hoe snel dat gaat verschilt per persoon. Maar de gemiddelde levensver wachting van een ALS-patiënt is slechts drie tot vijf jaar. Er zijn ongeveer 1500 ALS patiën ten per jaar. begroeten bij het nieuwjaarsconcert van onze “eigen harmonie”. Graag tot ziens a.s. zaterdag 11 januari in Den Boogaard op het nieuwjaarsconcert van muziekvereniging Prinses Juliana. Op zondag 5 januari aan het eind van de Eucharistieviering met samenzang met orgelbegeleiding van Hans Festen, vroeg pastor Herman van den Broek de heer Festen af te dalen van het orgel en naar voor in de kerk te komen. Ver volgens sprak hij Hans en zijn echtge note Ria toe. Hij dankte hem voor zijn verdiensten als organist gedurende de afgelopen 40 jaar met de steun van Ria boven op het oksaal. Hij heeft het orgel bespeeld als vrijwilliger, zonder vergoeding dus, hield het oog op de conditie van het orgel en hielp bij het stemmen en de schoonmaak ervan. Daarna speldde pastor Theo te Wierik bij Hans de onderscheiding “Pro Ecclesia et Pontifice” op als waardering en dank voor zijn inzet. Hij kreeg ook de daarbij behorende oorkonde en een felicita tiebrief van de bisschop. Echtgenote Ria ont ving bloemen. Hans dankte voor deze onver wachte waardering en onderscheiding en wil graag met plezier doorgaan met het bespelen van het orgel en een bijdrage leveren aan de diensten in onze kerk. Aanwezigen konden zich aansluiten, nadat onze organist-vrijwil- liger de dienst besloot met orgelspel, om Hans en zijn echtgenote te feliciteren in aanwezig heid van hun familie. Huidverzorgingsinstituut Weekblad voor Moergestel oe es WOENSDAG 8 JANUARI 2014 38e JAARGANG Nr. 1738 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 gemeente nieuws E Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosferlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur ar

Weekblad Moergestels Nieuws | 2014 | | pagina 1