Moergestel-Kreatief 2013 Vrijwilligers ruimen eerste keer al negen zakken met zwerfvuil op Er staat een nieuwe kerststal in Moergestel... Dromen van twee Moergestelse inwoners komen uit Twan, Ruud en Luuk van Gestel alle drie op het podium tijdens veldrit van Moergestel Luuk van Gestel: prachtige tweede plek! 1 J F ongeren Werk oergestel Afgelopen week trokken ze er voor het eerst op uit, gewapend met grijpertjes en vuilnis zakken van gemeentewege en gehuld in fluo- riscerende hesjes. Geregeld werden grappen gemaakt - of ze taakstraffen uitvoerden? Het groepje Moergestelnaren heeft het plan om in de winter eens in de twee weken de rotzooi langs de wegen op te ruimen en in de zomer eens per week. De vrijwilligers kunnen nog wel een paar mensen meer gebruiken. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij Jules Degreef, Krijtenhof 5. Tel. 521 1808. Jules Degreef had geplaatst, kreeg hij hulp van zes vrijwilligers. Het jongerenwerk in Moergestel orga niseert dit jaar nog enkele activiteiten zo zijn we vrijdag avond 20 december geopend voor de jeugd vanaf 10 jaar. Tijdens deze avond kun je gebruik ma ken van de faciliteiten die aanwezig zijn zoals de xbox en de ps3. Verder kun je muziek draaien of een film kij- Deelnemers aan Moergestel-Kreatief: Ruud Pluijms, Sjef Geerts, Toos van der Sande, Tine Waltmans, Wally Wonnink, Dirk Won- nink, Tinie Romijn, Hilda van Gisbergen, Betty Nagel, Matjan Denissen, Ankie Wessels- Beljaars, Addy van Gorp, Teronique van Oort, Karin van Rooij, Kees van Rooij, Ton van Elsdingen, Miranda Denissen, Bas Berkel- mans, Monique Bruurs, Ans Scheffers-Wolfs en Bertus van Berkel. ken. We zijn open vanaf 19.00 uur tot 23.00 uur entree gratis. Open podium Woodstreet Sessions Op zaterdag 21 december treden en tijdens het open podium een 5 tal jeugdige bands op. We starten vanaf 21.00 uur met 3 Factorium bands met eigen werk en covers. Aansluitend treden The Shade en Johnny Jester op beide bands komen uit Oisterwijk. Entree gratis Winterdance Ook zin in een feest? Op zaterdag 28 december a.s. van 20.00- 01.30 uur organiseert Jongeren werk Moergestel een Dancefeest in winterstyle. Met medewerking van DJ Dirk Kemps en een spectaculaire lichtshow door 2Sound Events. Entreeprijs: 2,50. Doelgroep 16-26 jaar. Hoi, ik ben Dimitri en vind het leuk om vol gend jaar in Oisterwijk op mezelf te gaan wonen! We kijken er al lang naar uit. Ik werk in Boxtel, dus dan is Oisterwijk ook dichter bij mijn werk! Ik heb er ook veel zin in omdat ik het leuk vind om dan mijn eigen apparte ment te hebben wat ik helemaal zelf mag inrichten! Groetjes Dimitri Ook dit jaar kunt u bij Galerie de Verdieping weer genieten van kunst van plaat selijke bodem. Schilderijen, foto’s, glas-in-ïood, aquarellen, ruimtelijk werk en documentaires van dorpsgenoten zijn te bewonderen tijdens Moergestel-Kreatief. Zoals in Moergestel het wooninitiatief Olivier al jaren een begrip is, is er in Oisterwijk een aantal jaren geleden ook een wooninitiatief opgericht: GOED wonen Oisterwijk. Aan het Cia van Boorthof wordt op dit moment druk gebouwd door ACM uit Moergestel om het wooncomplex in juni 2014 het complex op te kunnen leveren en zal het voor 19 jong volwassenen het nieuwe woonadres worden. Onder hen ook 2 mensen uit Moergestel: Di mitri don Basco en Danny Moorman. Zij kunnen na 8 jaar van voorbereiding niet meer wachten om te verhuizen naar hun nieu we woning, die naar verwachting in juni 2014 opgeleverd zal worden ject met als thema: op weg naar de stal. Deze nieuwe kerststal nodigt uit om dit ook werke lijk te doen. Doordat de schoolklassen deze stal bezoeken brengt dit activiteit en leven voor de bewoners van Park Stanislaus. Het is de bedoeling dat er rondom deze kerststal de komende jaren van alles gaat plaatsvinden. Dit jaar staat de prachtige kerststal er als eerste kennismaking. Iedereen is van harte welkom om de kerststal te bezoeken. En Stanislaus nodigt u uit om binnen te komen voor een kopje koffie en een praatje. Moergestels burgerinitiatief van Jules Degreef slaat aan “Negen zakken, gróte zakken”, antwoordt Jules Degreef op de vraag hoeveel zwerfvuil hij en nog zes andere vrijwilligers hebben opgeruimd. Op initiatief van Moergestelnaar Jules Degreef ruimden ze vorige week rommel op langs een aantal doorgaande wegen die naar Moergestel leiden. Ze gebruikten daarbij materiaal dat door de gemeente Oisterwijk ter beschikking was gesteld. De weg met de meeste troep was de Oister- wijkseweg. De vrijwilligers werkten langs deze weg tot een het kapelletje. Andere wegen die onderhanden werden genomen waren de Tilburgseweg tot aan het Bakseven, de Oir- schotseweg tot aan het Draaiboompje en de weg vanaf het viaduct Vinkenberg. in de tuin van Park Stanislaus, achter de nieuwe school de Vonder, daar waar het voetpad doorloopt... Bij de meeste ben ik wel bekend (zie foto), want als er iemand bij ons in het dorp aan het verbouwen is, of z’n voortuin aan het veran deren is met grote machines kom ik meestal wel een kijkje nemen. Mijn hobby’s zijn: scouting bij de Blauwe Vogels in Oisterwijk, vissen aan de stroom en vogeltjes kweken. Ook ga ik graag met mijn ouders carnaval vie ren, waarvan sommige mij ook wel van ken nen. Mijn dagelijks werk doe ik bij Amarant in Tilburg op de kinderboerderij “de Hanekam”. Jules Degreef nam het burgerinitiatief nadat Moergestel-Nieuws een foto had afgedrukt van aan protestbord langs de Akkerweg. Onbe kenden verklaarden luid en duidelijk dat ze zich ergerden aan de rommel die door auto mobilisten en fietsers wordt weggesmeten. Nadat Moergestel-Nieuws een oproep van Hallo inwoners van Moergestel, Mi jn naam is Danny Moorman en woon vanaf mijn geboorte in Moergestel. Op 14 november a.s. word ik 24 jaar en dus tijd om op mezelf te gaan wonen. Dit ga ik doen bij Goed Wonen in Oisterwijk, dit is een ouderinitiatief die het appartemen tencomplex aan de Cia van Boorthof in Oister wijk heeft verwezenlijkt. Het complex wordt medio juni 2014 opgeleverd. Ik heb heel veel zin om bij Goed Wonen te gaan wonen omdat ik alle jongeren al goed ken en zeker weet dat het er gezellig gaat wor den. Dit komt mede omdat er regelmatig acti viteiten georganiseerd worden waar we met ons allen veel plezier aanbeleven. Daarom hoop ik dat ik daar heel gelukkig zal worden met alle medebewoners van Goed Wonen, maar jullie zullen me nog wel regel matig in Moergestel zien. Groetjes Danny Moorman Het is de derde kerststal van de parochie. Naast de kerststal in de kerk en de hangende kerststal aan de kerk, die sfeer brengt in het dorp, kan deze grote kerststal écht bezocht worden. Er staat een levensgrote Maria en Jozef met een in doeken gewikkelde baby(pop) in de kribbe. Op verzoek van de parochie is deze stal in een zeer korte tijd gebouwd door vrijwilligers. Dat bewijst maar weer de kracht van ons dorp. Dit jaar is er een samenwer kingsproject gestart tussen de parochie en de basisschool de Vonder. Een Advent-Kerstpro- Deze inmiddels tot traditie verheven expositie wordt geopend door wethouder Maarten Pie ters op vrijdagavond 20 december om 20.00 uur. De galerie is verder open op zaterdag 21 en zondag 22 december, tweede Kerstdag, 28 en 29 december en 4, 5, 11 en 12 januari, op de zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur en op de zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. Op eerste Kerstdag en nieuwjaarsdag is de galerie geslo ten. Afgelopen weekend was de jaarlijkse veldrit aan de Zandstraat. Gelukkig waren de weer goden de organisatie dit jaar goed gezind. Onder prima omstandigheden vonden op zaterdag de wedstrijden voor de jeugd plaats. Maar liefst 180 deelnemers uit het hele land kwamen op het professioneel uitgezette par cours in actie. In de categorie jongens 10 jaar behaalde Ruud een verdienstelijke 4e plaats. Later die middag kwam broer Luuk in de categorie jongens 14 jaar aan het vertrek. In een bloedstollende finale en grote plaatselijke publieke belangstelling finishte hij verdien stelijk op de 2e plaats achter Nederlands kam pioen Perry Frijters. Luuk is daarmee goed op weg naar een topklassering tijdens het NK Veldrijden jeugd dat op zaterdag 4 januari in Bakel zal plaatsvinden. De zondag was voor de senioren. In diverse klassen streden hier 200 deelnemers om de prijzen. In de categorie Masters kwam vader Twan van Gestel aan het vertrek. Hij finishte op een zeer verdienstelijke 3e plaats in een zéér sterk deelnemersveld. Twan was hiermee de derde Van Gestel die dit weekend in Moer gestel op het podium stond.. Aanstaande donderdag is er in de nieuwe uitzending van MTV een item over de spor tieve carrière van Luuk van Gestel. Ra.9 len PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 ■5/ mi

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5