Oh Website voor 75-jarige Zesdeklassers ’mister Klomberg’ houden reünie Evaluatie activiteiten Werkgroep Ziekenpastoraat te Moergestel Stichting “Oh, kom maar eens kijken” maakte veel kinderen blij Dit jaar heeft de Stichting “Oh, kom maar eens kijken” weer 94 kinderen blij kunnen maken met het cadeau dat deze kinderen graag wilden hebben. kom maar eens kijken De Gerarduskalender Komende periode bij het Huis voor Zingeving Vervolg Parochieberichten Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) f Voor wekelijkse info uit eigen dorp: 'Moergestel-Nieuws'! Met het vertrek van Sinterklaas naar Spanje houdt het werk voor de stichting niet op. De stichting doet nog meer. Ook de verjaardag is een belangrijk moment voor kinderen zeker als ze nog de lagere- schoolleeftijd hebben. De kinderen waar “Oh, Kom maar eens kijken” iets voor wil betekenen, groeien op in een gezin waarvoor het financieel Wilt u de stichting steunen in het werk dan kunt u een gift storten op 1362.66.282 t.n.v. St. “Oh, kom maar eens kijken” te Oisterwijk. Namens de Werkgroep Lia van der Zanden,voorzitter Zaterdag 16 november was het weer een gezellig weerzien voor de zesde- klassers van de St. Jozefschool van 1959. Het eerste jaar dat Gerard Klomberg er de scepter zwaaide. Het is inmiddels de derde keer dat de groep bijeen is geweest. Koffiedrinken op zondagmorgen na de H. Mis. Intussen hebben zich enkele vrijwilligers opge geven. We denken verwachten nog in januari te kunnen starten met het koffiedrinken na de viering van 10.00 uur voor iedereen die daar belangstelling voor heeft. Het zou fijn zijn als zich nog een paar vrijwilligers mel den! We vragen minimaal 10 personen die willen meehelpen. Dan is iemand één keer in de 4 5 weken aan de beurt. Secretariaat Parochie Moergestelsecretariaat@parochiemoerges tel.nl (513 27 74) Derde keer in acht jaar tijd... Op de foto staand v.l.n.r.: Henk Steijger, Piet van lersel, Mari Rommen, Frans Roozen, Jan Denissen, Sjack Donkers, Louis Timmermans, J an Timmermans, Pirn Mouthaan, J o van Zon, Gerard Willems, Jack Muis, Kees van Roessel, Rinus Vugts, Peter Verheijen, Gerard Habra- ken, Bert Mees, Kees Smetsers, Kees Kinscho ten, Ad Wolfs, Toon Op *t Hoog en Wim Hamers. Zittend v.l.n.r.: Martien Oerlemans, Theo de Laat, Ton van Hest, Frans van den Meijdenberg, Ger van Beers, Wim Smits en Dit is mogelijk gemaakt dankzij de gulle giften van een aantal instellingen en particulieren in Oisterwijk en Moergestel en dankzij de medewerking van Intertoys in Oisterwijk en speelgoedwinkel Novy van Wezel in Moerges tel. Begonnen in 2005, gevolgd door 2010 en nu dus in 2013. De leeftijd van de heren ligt in middels op ruim 65 jaar en dat was ’n mooie gelegenheid om weer bij elkaar te komen. Stof om over te praten is er meer dan voldoende. Misschien niet meer over de werkzaamheden, maar wel datgene wat ieder als verleden achter zich heeft en hoe het hen tegenwoordig vergaat. De keuze van opnieuw een bijeenkomst óf over vijfjaar óf over drie jaar was aan het eind van de middag gauw gemaakt... Voor 2016 staat de volgende afspraak! De groep is helaas niet meer helemaal com pleet: vier personen zijn ons ontvallen: Piet van de Wouw, Ad van de Wouw en Wim Damen (allen al vóór 2005) en afgelopen zomer overleed Jan van Gils. Vier personen (Ton van Esch, Kees Hoosemans, Èvert Dolman en Henk van Laak) konden vanwege omstandig heden dit keer jammer genoeg niet van de partij zijn. Op woensdagavond 4 december hebben leden van de stichting diverse adressen bezocht om namens Sinterklaas dozen af te geven zodat ouders binnen het eigen gezin het feest konden gaan vieren. Maar Sint en zijn Pieten zijn ook zelf op pad geweest om cadeaus uit te reiken. Dat Sinterklaas met zijn gevolg kwam, was al een cadeau op zichzelf en de reacties van kin deren en hun ouders waren hartverwarmend en vaak ook ontroerend. niet altijd mogelijk is om ook de verjaardag te vieren voor vriendjes en vriendinnetjes. Dat betekent dan vaak dat deze kinderen ook voor andere verjaardagen niet uitgenodigd worden. Met behulp van een aantal Oisterwijkse en Moergestelse toeristische bedrijven kan de stichting voor deze kinderen een mooi ver jaardagsfeest organiseren. Lees meer hierover op de website www.ohkommaareenskijken.com U kunt zich ook via de website aanmelden voor een verjaardagsfeestje. Traditie, nostalgie, klompen, zwarte pet en boerenkiel zijn kenmerken van de 75-jarige Mirlitonfanfare ‘De Klomp’. De vereniging sluit echter niet de ogen voor de toekomst en heeft door Niels op ’t Hoog een prachtige web site laten ontwikkelen. Daarop vindt u niet alleen contactgegevens, maar ook in het kort de historie van de fanfare weergegeven. Het geheel wordt gecomplemen teerd door een paar mooie foto’s. Interesse om meer te weten te komen over deze vereniging? Ga dan naar www.mirlitonfanfaredeklomp.nl Op 6 december overleed Diny de Rooij, echt genote van Toon Lapien. Diny werd geboren in Tilburg als jongste in een gezin van 5 kin deren waarvan de moeder op jonge leeftijd overleed. Na de lagere school ging ze naar een kostschool, ze kreeg hier een goede opleiding en nadien een goede baan. Haar geluk werd compleet toen ze Toon ontmoette en met hem trouwde in 1971. Ze waren zielsgelukkig met de geboorte van een dochter, door de levens bedreigende ziekte die haar trof bleef dit hun enige kind. Diny was een dappere vrouw, een doorzetter, iemand die er wilde zijn voor haar man, haar dochter en haar gezin en haar naas ten. De 2 kleinkinderen waren haar grote geluk. Deze zomer werd duidelijk dat Diny weer ziek was en dat ze het gevecht niet zou kunnen winnen. Ze overleed te Oisterwijk op 74 jarige leeftijd. ...een beetje inspiratie voor elke dag... In onze tijd zijn er veel mensen die even ruimte en rust willen om tot zichzelf te komen, om even bij te tanken, om inspiratie op te doen, om een moment in stilte te mediteren of te bidden. De Gerarduskalender, al jaren door de paters Redemptoristen uit Wittem op dezelfde wijze verzorgd, wil aan die behoefte tegemoet komen en biedt voor elke dag diepgang via spreuken, bijbel- en bezinningsteksten, gebeden enz. En de achterzijde van de kalenderblaadjes die dagelijks afgescheurd worden, biedt luchtige ontspanning in puzzeltjes, interessante infor matie, praktische tips en mopjes. Bovendien blijkt deze kalender dikwijls een onverwacht, maar welkom cadeau op feestda gen, bij verjaardagen of speciale gelegenhe den. De opbrengst van de kalender is bestemd voor het pastorale werk en missionaire activiteiten van de redemptoristen. U kunt de kalender verkrijgen a 6,50 bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8 (513 2527). zijn gaan eten. Tijdens dat etentje hebben we afscheid geno men van twee trouwe leden van onze werk groep. Jo Denissen-van Kerkoerle - die de Werkgroep Ziekenpastoraat mee heeft opge richt en sinds de oprichting in 1972 lid was - en Jo Denissen-van de Wouw die sinds 1985 lid was van onze Werkgroep. Beide jojo’s - zo werden ze in onze Werkgroep genoemd - nogmaals hartelijk dank voor jullie activiteiten in onze Werkgroep. Het ga jullie goed. We hebben dit jaar ook twee nieuwe leden erbij gekregen. Zij nemen de plaats in van de twee Jo’s. Vanmorgen (12-12-2013) hoorde ik op de radio dat het aantal vrijwilli gers in ons land stijgende is. Zijn er in ons dorp nog twee vrijwilligers die onze werkgroep willen versterken, neem dan contact op met Mevr. C. van der Zanden, Nieuwenhoflaanl, Moergestel, tel. 513 6081. In je ritme uitje hoofd Stiltewandeling met Saskia Basten Tijdens deze stiltewandeling in natuurgebied De Logt (grens Moergestel-Oisterwijk-Oir- schot) staan we stil bij het begin van de winter. Door de rustige beweging die je lichaam maakt tijdens het wandelen kun je hierbij in korte tijd helemaal tot jezelf komen. Dit geeft inner lijke rust. Praktische informatie: De stiltewandeling is op 20 december van 09.00 tot ca. 11.30 uur. Kosten: 5,- p.p. incl. thee na afloop. Met inschrijving. Verzamelen vanaf 8.45 uur op de parkeerplaats, vlakbij Logtsebaan l,Oirschot. Aan tafel links: Jo Denissen-van Kerkoerle met naast haar Jo Denissen-van de Wouw. Een terugblik op het jaar 2013 vertelt ons dat we een actief jaar hebben gehad. Na de drukte van de Kerst begonnen we in het nieuwe jaar met het organiseren van de paasattentie. Bij ’n kwekerij werden zo'n 80 planten besteld, die in de de dagen voor Pasen bezorgd werden bij de mensen in ons dorp, in Park Stanislaus en in de verzorgingshuizen in de omgeving. Dat herhaalde zich met de Kerst, alleen zijn het dan geen planten maar is de attentie in de vorm van een kerstcake. In oktober was dit jaar de ouderenzalving. Altijd een indrukwekkend gebeuren waar degenen die gezalfd werden en hun familie veel voldoening van hebben gehad. Allerzielen was ook zo’n gebeuren, zij het dan dat de mensen die komen allemaal het afge lopen jaar met verlies te maken hebben gehad en het op zo’n avond met elkaar kunnen delen. Intussen gaat het bezoeken van de mensen (ruim 80 personen) gewoon door. De jaarlijkse uitstap was dit jaar naar de St. Nicolaaskerk te Helvoirt - waarna we gezellig - PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 2013

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3