Audacia E2 kampioen! Geboorte... QOEF! Audacia- nieuws Ook winst voor Merel Bertens in marathoncompetitie Breda Ouderen uit Moergestel welkom op Oisterwijkse ijsbaan 4 4- 24 Oldtimers voor Oldtimers Een week na haar overwinning in het eindklassement van de marathoncompetitie in Eindhoven heeft Merel Bertens van de “Maxim-De Vennen-schaatsploeg” ook het eindklassement van de marathoncompetitie in Breda op haar naam geschreven. Nadat zij in de eerste twee wedstrijden van deze competitie voor meisjes Junioren-C tweede en eerste was geworden, won zij op zaterdag 7 decem ber de finalewedstrijd over tien ronden. Er hoefde dan ook niet lang te worden gerekend om vast te stellen dat Merel de beste in het klassement over de drie wedstrijden was. Bij de foto: Merel Bertens met nummer 51 tijdens de marathon (foto Jeroen Happel). Programma zondag 22 december: Audacia 1 vrij Audacia 2 vrij Audacia 3 - Nevelo 4 Audacia 4 - Hilvaria 7 Viola 7 - Audacia 5 Audacia 6 - EDN’56 10.00 uur 10.30 uur 10.30 uur 10.00 uur Deelname Op 30 december, ’s morgens rond 10.30 uur (ook rolstoelers) of’s middags rond 14.00 uur (geen rolstoelers), komen de chauffeurs de ouderen uit heel de gemeente Oisterwijk aan de deur ophalen; ze brengen ze allemaal na anderhalf uur weer thuis. Hiervoor zijn een aantal bijzondere automobielen gevraagd en ..10.00 ..10.00 ...12.10 de Oisterwijk Express is bereid gevonden voor deze mensen te rijden. Zaterdag 14 december is de E2 van Audacia kampioen geworden. De najaars- competitie van 2013 was voor de jeugd er eentje waarin veel geleerd is op zowel training als in het spel en dit zag je zeker terug in de wedstrijden. Vanaf de eerste wedstrijd, 6-3 winst, was het geloof er dat er een kampioenschap kon volgen. Omdat de directe concurrent voor het kampioenschap ook bleef winnen was de laatste wedstrijd alles beslissend. Iedereen zette zich voor 200% in, en mede door aanmoediging van de vele toeschouwers, werd de spannende wedstrijd met 2-0 gewonnen. Deze stand was met de rust al bereikt. Na de rust waren er tal van kansen, maar het derde doelpunt wilde er niet in, hierdoor was de wedstrijd tot het laatste spannend. Een knappe prestatie van het hele team! end nam Merel Benens op zondag 8 december in Tilburg deel aan het Zuid-Nederlands Af- standskampioenschap 1500 meter. Zoals gebruikelijk bij een Zuid-Nederlands Afstands- kampioenschap werd er bij de verdeling van de prijzen slechts onderscheid gemaakt tussen dames en heren. Dit betekende dat zij het als pas vijftienjarige moest opnemen tegen veel oudere junioren en senioren. Met haar uitste kende tijd van 2:25.77 behaalde Merel de veer tiende plaats in het veld van de vierendertig sterkste dames van Zuid-Nederland. In de uit slag per categorie zou Merel vierde bij de meis jes Junioren-C zijn geworden. Ondanks het feit dat Merel na haar tweede en eerste plaats in de eerste twee wedstrijden stevig aan de leiding van het tussenklassement stond, was allerminst zeker dat zij ook het eindklassement zou gaan winnen. Tijdens de finalewedstrijd zou namelijk nog heel veel kunnen gebeuren. Een valpartij of een suc cesvolle uitlooppoging van een van haar be langrijkste concurrentes Larissa Vos uit Put- tershoek of Amanda Grandia uit Zuilichem, zou zomaar roet in het eten kunnen strooien. Merel pareerde echter elke ontsnappingspoging en haar inmiddels bekende demarrage in de laatste ronde kon door niemand worden beant woord. Door solo als eerste over de finish te komen, sloot Merel de marathoncompetitie in Breda op stijlvolle wijze af. Als winnares van de eindklassementen van Breda en Eind hoven staat Merel ook trots bovenaan in het tussenklassement van de regiocompetitie. De laatste wedstrijden van de regiocompetitie zul len op 4 januari 2014 en 15 februari 2014 in Tilburg worden gereden. Na de jeugdmarathons kwam Jan op ’t Hoog in Breda aan de start van de negende wedstrijd in het kader van de marathoncompetitie van Zuid-Nederland voor Masters-2. In de eind sprint na veertig ronden moest Jan genoegen nemen met de tiende plaats. Jan staat nog wel op de tweede plaats in het tussenklassement maar zijn belangrijkste concurrenten Twan van Heel uit Zaltbommel en Wil van Hams- voord uit Hoogeloon brachten door een hogere klassering het verschil met Jan terug tot twee respectievelijk negen punten. Aan het einde van weer een druk schaatsweek- Deelname is simpel en kost niets; alleen het drankje is voor eigen rekening, de rest is gere geld. Stuur naam, adres, telefoonnummer, rol- stoelgebruik en voorkeurstijd naar oldtimer- rit@oisterwijknieuws.nl of kijk op www.ois- terwijknieuws.nl/oldtimerrit voor meer infor matie. Ouderen kunnen zichzelf aanmelden, maar weet u iemand die hier van wil genieten, help hen dan even mee met de aanmelding. vakken verdeeld (vorige wedstrijd vak 1 en 2 respectievelijk 7 en 6 doelpunten). Hoe anders is het in de wedstrijd van afgelopen zondag tegen EDN uit Haghorst. Voor rust weet vak 1 vijf keer te scoren, maar krijgt ook zes doel punten tegen. Vak 2 scoort slechts eenmaal maar hoeft ook geen doelpunt te incasseren! De wedstrijd gaat voor rust gelijk op en waarbij Roef! steeds de voorsprong neemt. Via Aniek Denissen en Geke Denissen 2-0 en daarna via Moniek Jans en wederom Geke 4-2. Zo gaat het door en met nog twee minuten op de klok word het 6-4 door Kim Vrijhoeven en Geke (3de). Voor de rust weet EDN de stand echter nog gelijk te trekken. Dit lijkt een voorbode voor de 2de helft. EDN start overweldigend en loopt binnen enkele minuten uit naar 6-9.^ Roef, blijft goed partij geven maar niets wil er lukken. Bij de tegenstander wel zodat in de 8ste minuut na rust de score al 6-12 is. Daarna weer scores om en om, waarbij namens de thuisploeg Anita Timmermans, Moniek Jans en Marlijn van Esch weten te scoren. De eind stand komt hiermee uit op 9-15. Conclusie is dat een gelijk opgaande wedstrijd in tien minu ten verloren is gegaan. Jammer. Programma 22 dec.: Eyckelkorf 1 - Roef 1 aanv. 11.15; 10.00 uur Ben je na het lezen van deze rubriek nieuws gierig geworden? Lijkt korfbal jou een leuke sport? Iedereen is van harte welkom dus... Wil je een keer meedoen, je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Audacia doet wat het moet doen Waar Audacia in de tweede periode goede zaken doet, heeft men in de wedstrijd tegen laagvlieger SVG uit Tilburg deze lijn verder kunnen doorzetten. In een grijzige atmosfeer, waar de ferm aanwezige scheidsrechter de opvallendste man van het veld was, heeft Audacia een 2-0 zege weten te behalen. Met een slap en ongeconcentreerd begin was de toon van de wedstrijd gezet en leken de gedachten al in kerstsferen.. Waar het van bei der kanten niet erg hartverwarmend was, zorg de het onrustige spel toch voor een open duel. Ondanks de geringe gebeurtenissen in de le helft was het de scheidsrechter die de meeste aandacht naar zich toe trok met enkele opval lende beslissingen. In de tweede helft liet Audacia meer van zich spreken, wat leidde tot enkele grote kansen. Dit zorgde ervoor dat Jim van Gestel, na een slimme steekpass van Alex Aarts, in de 58e minuut werd weggestuurd, waarna hij met een behendige beweging de keeper passeerde: 1-0. Deze openingsgoal deed de wedstrijd zichtbaar goed, waarna het spelbeeld voor de 2de helft enigszins kantelde in het voordeel van Audacia. Met de ingevallen Lars van Amelsfort voor Jan van de Pas, was het deze die met zijn extra AUDACIA JEUGD Zaterdag 21 december Audacia Al - Viola AlAanw. 13.15 Audacia C2 - WSC C3Aanw. 10.30 Audacia Dl - Wilhelmina Dl ....Aanw. 10.30 Audacia El - Sarto ElAanw. 10.15 Audacia E2 - RKTW E2Aanw. 8.15 SVSSS E4 - Audacia E3Vertrek 8.00 Spoord. Boys F2 - Audacia F3 ...Vertrek 9.30 Audacia F4 - Spoord.Boys F3Aanw. 9.30 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia ROEF! HANDBAL Woensdag 18 december: Dames recreanten 21.30 uur Avanti-Roef Donderdag 19 december: Heren recreanten 21.30 uur Roef-United Breda Zaterdag 21 december Bekerwedstrijd HS 21.00 uur De Beuk-Roef Zaterdag 28 december: Oliebollen eten en bingo voor alle kinderen van de basisschool. 5 januari 2014: DB 11.00 uur Avanti-Roef Dl 11.00 uur Desk-Roef E2 13.10 uur Dongen 1-Roef 2 HS 13.10 uur EMM-Roef Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is mag vrijblijvend mee komen trainen op don derdagavond in de sporthal. Voor meer infor matie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF KORFBAL TEGENSTANDER EFFECTIEVER Normaal gesproken worden de gescoorde doel punten in een korfbalwedstrijd gelijk over de power in de 71e minuut een voorzet gaf bij de 2de paal waar Chris van Esch vervolgens zijn plicht deed: 2-0. Met nog een enkele kans over en weer, was het Audacia die de controle over de wedstrijd behield. Ondanks de 8 gegeven gele kaarten, was het vreemd genoeg een sportieve wedstrijd, waarmee Audacia een nette 4de plaats heeft weten te bemachtigen voor het begin van de winterstop. Uitslagen: Audacia 1-SVG 1 2-0; Desk 4- Audacia 2 2-3; SVSSS4-Audacia 3 0-4; Audacia 4-Tuldania 4 5-1; Audacia 5-Hilvaria 9 7-1; Spoor donkse Boys 6-Audacia 61-3 Een eerder bezoek van enkele ouderen van de Catharinenberg aan de Oisterwijkse ijsbaan is zo goed bevallen, dat de organisatie van de Oisterwijkse Oldtimerrit, samen met de Oisterwijkse ijsbaan, een dagje organiseert voor alle ouderen in heel Oisterwijk. De keuze is simpel: meedoen of thuis blijven. Kosten nog moeite worden gespaard om een heel groot probleem, heel ‘simpel’ op te lossen. Verschillende vrijwilligers nemen op 30 decem ber de moeite om ouderen op te halen en weer thuis te brengen voor een bezoekje aan het winterse dorpsfeest, de Oisterwijkse ijsbaan. Genieten van de sfeer, warmte in het ijsbaan café en kijken naar de sportieve dartelende jeugd. PAGINA 25* ■nan I Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 2013

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 25