in 'Den Boogaard De Zeeuwse Vishandel Café <£e Brouwer E Zaterdag 8 februari 2014 20.00 uur I 1 KERSTMIS 2013: ’WE STAON OP SPRINGE!’ EEN HART DAT GEEFT, ONTVANGT een "Hartverwamend" 2014 toegewenst! Vuurwerk prima, maar dan wel veilig! Wij staan iedere donderdag van 10.00-17.00 uur bij de Jumbo Rootven 38, in Moergestel We wensen iedereen fijne feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar! - 9 wensen u onder het motto: i Café De Brouwer, voor al uw feesten en partijen! 'Moergestel-Nieuws' verschijnt weer op 8 januari. We danken u voor het vertrouwen in het afgelopen jaar en zullen u ook het komende jaar weer graag van dienst zijn! Prettige Feestdagen, een Voorspoedig Nieuwjaar en een carnavalesk 2014 toe. Tevens willen wij u uitnodigen met ons te komen proosten op het nieuwe jaar tijdens de tradionele nieuwjaarsreceptie op 1 januari vanaf 17.00 uur, in Café De Brouwer, Rootven 11 te Moergestel. Toegangskaarten a 10,- euro (incl. 'n kopje koffie) zijn vanaf 18 januari verkrijgbaar bij Novy Van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Supermarkt en Den Boogaard. Belangrijke data: 15 februari: 19e editie Pieregeblèr 28 febr. t/m 4 mrt: Carnaval In oktober: Blaoskapellenfestival 22 november: Pieregebrouwel Ambachtsweg 6 - 4691 SC Tholen Tel. 0166-604084 06-14494400 2e Kerstdag v.a. 18.00 uur geopend en HAPPY HOUR met prijsuitreiking BROOMOO-CUP! ir o: st ir P; h B zi u E O! d z< b: E v; B te o: B O] zi meer vanaf met een lichte straf, maar kunnen zelfs een gevangenisstraf en dus een strafblad krijgen. De Task Force is een samenwerking tussen Consument en Veiligheid, het Open baar Ministerie en de politie. Jongeren die zorgen voor vuurwerkoverlast of daarmee schade veroorzaken komen doorgaans bij bureau Halt terecht. Om verdere straf te voor komen moeten zij afgesproken werkzaamhe den doen en de eventuele schade herstellen of vergoeden. Ook de opslag van dit verboden vuurwerk levert enorme veiligheidsrisico’s op. Daarom worden illegale handel, illegaal vervoer én illegale opslag van verboden vuurwerk hard aangepakt door politie en justitie. Illegale handel melden Het milieuteam van de politie doet recher cheonderzoek naar illegale handel in vuur werk. Daarbij hebben we uw hulp hard nodig. Als u weet waar illegaal vuurwerk is opgesla gen of wordt doorverkocht, kunt u dit door geven via de anonieme tiplijn 0800 7000. Heeft u overlast van vuurwerk, bel dan met de lokale politie via nummer 0900 8844. Legaal Legaal vuurwerk met een maximum van 25 kilo mag door iedereen vanaf 16 jaar op zater dag 28, maandag 30 en dinsdag 31 december worden gekocht bij de erkende vuurwerk- handelaren. Goedgekeurd vuurwerk is altijd voorzien van: een lont, een Nederlandse gebruiksaanwijzing, het opschrift ‘Bestemd voor particulier gebruik’, een CÉ keurmerk en een aanduiding van de netto explosieve massa (NEM). Het afsteken van vuurwerk is toegestaan op 31 december vanaf 10.00 tot 1 januari 02.00 uur. In de buurt van bijvoorbeeld ziekenhuis, bejaardencentrum of dierenasiel is het niet toegestaan om vuurwerk af te steken. Yoga Centrum Moergestel At I MEDISCH CENTRUM www. yoga moer geste In I Vuurwerk tijdens de jaarwisseling is een traditie. Leuk, mooi, spannend en spectaculair al dat sier- en taalmateriaal. Maar het brengt ook de nodige risico’s met zich mee. Risico’s voor uzelf, uw familie, uw vrienden én uw huisdieren. Elk jaar gebeuren er ongelukken met vuurwerk waarbij vooral jonge mensen gewond raken. Letsel Ook rond de jaarwisseling 2012-2013 zijn ca. 810 personen gewond geraakt, een stijging van 20% ten opzichte van de jaarwisseling ervoor. Het ging met name om oog- en hand- letsels, verwondingen in het gelaat en brand wonden. Bij veel ongevallen met vuurwerk is er sprake van verboden consumenten vuur werk of zelfgemaakte projectielen, die zorgen voor de meeste ernstige letsels. Veel vuur- werkbommenmakers gebruiken internet als podium en 'inspireren’ zo anderen om ook dergelijke gevaarlijke en bovendien strafbare feiten, te plegen. Risico en gevaar Illegaal vuurwerk heeft meestal een veel zwaardere lading dan is toegestaan en ook ontbreekt vaak de gebruiksaanwijzing. De explosiekracht is zo groot dat dit gemakkelijk beschadigingen aan gehoor of longen kan veroorzaken. Ook is niet altijd duidelijk hoe of waar u het moet aansteken. Soms zitten er twee lonten aan en welke moet u dan gebrui ken? Wist u trouwens dat een lont van pro fessioneel vuurwerk veel sneller brandt dan de normale lonten? En de zogenaamde strij kers hebben al helemaal geen lont. De grote verrassing is dus wanneer die strijker precies knalt. Ondeskundig gebruik leidt tot ernstige ongevallen. Hoge prioriteit De politie spoort delicten met vuurwerk met hoge prioriteit op. Daarom is een speciale Task Force ingesteld die vuurwerkbommen- makers opspoort (ook via internet), hen het podium ontneemt en waarschuwt voor de hogere strafeis van het Openbaar Ministerie. Kijk voor meer informatie op www.taskfor- ceovb.nl Strenge straffen Het Openbaar Ministerie eist hoge straffen voor iedereen die stunt met zwaar professio neel (illegaal) vuurwerk of zelf vuurwerk- bommen maakt. Overtreders komen er niet ’ll 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 PAGINA 22 witlij i JBOOX 1 o te K d. ei ir. zi ir A ei h- g< o1 fe h

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 22