In 2014 weer Gildefeest Laat de inbreker in de kou staan Brengt u ook de gezondheid van uw kinderen mee in beeld? Top clinic voor leerlingen Kempenhorst College Benefiet Tonpraot Avond in MadeCenter Tilburg Winterwandeling zondag 29 december 10.00 uur Doorstapwandeling in de Kampina op 28 december 'Moergestel-Nieuws' verschijnt weer op woensdag 8 januari Heeft u kinderen in de leeftijd van 0 tot en met 11 jaar? Dan ontving u mogelijk een uitnodiging voor deel name aan de jeugdenquête 2013 van de GGD Hart voor Brabant. Het gaat om een grootschalig gezondheidson derzoek onder ouders/verzorgers namens de 28 gemeenten in ons werkgebied. De gidsen van Groen Boer en Doen begeleiden de wandelaars in groepen van 15 tot 20 perso nen gedurende de tocht, zij, Dré van Hal en Jeff Denissen, wonen en werken al jaren in deze omgeving, kennen de natuur en cultuur erg goed en vertellen u graag van hun kennis. Ze lopen ook over niet verharde paden, win- terlaarzen wordt aangeraden. Voor verder informatie kunt u terecht op de website www.masomo.eu Goede doel Gilde St. Catharina heeft er voor gekozen om de Stichting “De Zonnebloem” Moergestel financieel te ondersteunen, door een deel van de verwachte opbrengst aan hen te schenken. Deze Stichting zet zich met name in voor de mensen, die het niet zo breed hebben in deze verharde maatschappij. Gilde St. Catharina Wat kunt doen tegen woninginbraken? Wacht niet tot het te laat is, maar doe mee met deze campagne en volg deze tips op: 1. Doe deuren en ramen op slot. Laat de sleutel er niet in zitten. Zorg voor goed hang- en sluitwerk. Er wordt onderweg een pauze van 15 a 30 min. ingelast. De wandeling is op zaterdag 28 december en begint om 10.00 uur. We verzamelen op de parkeerplaats aan het begin van de Annadreef (zijweg van de Kemp- seweg; hier begint ook het verharde fietspad). U bent van harte welkom om met ons mee te genieten hoopt dat particulieren en bedrijven hun ini tiatief zullen ondersteunen. De vereniging Groen Boer en Doen organi seert, wegens eerder succes, een winterwan deling op zondag 29 december. De wandeling is bedoeld voor zowel geoefende als recrea tieve wandelaars, voor familie en vrienden, iedereen die graag met elkaar de Heuke- lomse streek verkent. De wandeling heeft een lengte van ca. 7 km. Er wordt gewandeld in de landelijke omgeving van Laag Heukelom en de Pierenberg (Galge- ven). In dit gebied is een stukje nieuwe natuur aangelegd dat ondermeer wordt bezocht. De wandeling begint en eindigt bij Kinderop vang Tierelier aan de Spoordijk 8 te Heukelom. Wandelaars worden vanaf 10.00 uur ontvangen met koffie/thee en iets lekkers uit de streek en om 10.30 uur wordt gestart met wandelen. Onderweg wordt u “opgewarmd” met iets lek kers en na afloop staat de versgemaakte Heukelomse snert voor u klaar. Goed vol gegeten van de afgelopen kerstdagen? Veel binnen gezeten en lekker lui achteruit gezakt in bank of stoel? Dan is het nu de tijd voor een flinke, gezonde doorstapwandeling door het winterse land- schap van de Kampina samen met IVN Oisterwijk en LNMH uit Haaren. Wij denken aan een wandeling van ongeveer 3 a 4 uur. Natuurlijk wordt er naast het stevige doorstappen ook af en toe stilgestaan en verteld over de flora en fauna van dit prachtige gebied. Vergeet niet om wat proviand mee te nemen. Gemeente Oisterwijk wil het aantal woninginbraken in Oisterwijk en Moergestel terugdringen. Daarom starten wij in de donkere wintermaanden de campagne ‘Laat de inbreker in de kou staan’. In deze periode worden namelijk traditiegetrouw de meeste inbraken gepleegd. Inbrekers zien 's avonds aan onverlichte huizen dat de bewo ners niet thuis zijn. Bovendien zijn er minder mensen op straat, waardoor de sociale controle sterk vermindert. Meer informatie Heeft u nog vragen over deze jeugdenquête? Neem dan contact op met de GGD Jeugdge zondheidszorg, tel. 0900 - 463 64 43, bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 14.00 uur. Of kijk op www.ggdmonitor.nl Inlichtingen Via Moergestel Nieuws en de lokale omroep MTV wordt u op de hoogte gehouden van de ontwikkelingen. Daarnaast kunt u dagelijks via de website www.sintcatharina.nl en op Facebook (www.facebook.com/gildefeest) alle informatie over Gilde St. Catharina en haar Gildefeest volgen. Vrijdag 29 november beleefden de leerlingen van klas ITa van het Kempenhorst College een topmiddag in sportcomplex De Kemmer. Onder leiding van voormalig profbasketbal- ler Henk Pieterse sloten zij hun les sen Talent Ontwikkeling Sport af met een wel heel bijzondere basketbal cli nic. Drie uur lang was de VMBO-TOPm klas volop in beweging op spetterende muziek. Maar ook sprak Pieterse met de leerlingen over pesten, een onderwerp dat al in de mentorlessen was behandeld en waarover de boomlange oud- Oranjespeler uit eigen ervaring kan vertellen. Al met al een leerzame maar vooral leuke afsluiting van de 12 weken durende lessenreeks Talent Ontwikkeling Sport, die onderdeel is van de sinds dit schooljaar vernieuwde VMBO- T leerweg (TOPm T op maat) van Kempen horst College. Vrijdag 20 december Op vrijdagavond 20 december 2013 verzorgt Stichting Masomo (swahili voor onderwijs) in samenwerking met MadeCenter Tilburg een Benefiet Tonpraot Avond met maar liefst zeven topartiesten uit de Brabantse Regio. Deze avond vol humor wordt gebracht door tonpraoters die geheel belangeloos meewerken voor het goede doel, evenals MadeCenter die haar faciliteiten gratis ter beschikking stelt. Rob van Gestel, Peter van der Maas, Ad Ver meulen, Kitty Go ver de, Rob van Eist en Jasper van Gerwen treden deze avond op. Het doel van de avond is het inzamelen van geld voor de bouw van een weeshuis in een van de armste streken van Uganda. Bestuurs leden van Stichting Masomo, Corrie van der Maas en Marcel Berkel hebben jarenlang in Uganda gewoond en gewerkt en goede per soonlijke contacten in het land. De bouw zal zoveel mogelijk plaatsvinden met lokale vak- Vult u de enquête ook in? Alleen ouders die via een steekproef zijn uit gekozen ontvingen een vragenlijst. Ontving u een vragenlijst? Vul deze dan digitaal in: iedere 15e ‘digitale’ invuller ontvangt als dank een cadeaubon van 15 euro! Uw antwoorden verwerken we alleen op groepsniveau, zonder uw naam en adresgegevens. Daar kunt u op vertrouwen. De Gildedag Het gildefeest vindt dus op zondag 18 mei plaats en wordt gehouden op het terrein achter de molen aan De Scheerman. Van daaruit wordt gestart met een optocht, die door het dorp en zoals de traditie vereist langs de kerk voert, om weer te eindigen op het gildeterrein. Van de ruim 50 gilden die worden verwacht zijn er 40 uit de eigen Kring afkomstig. Daar naast wil St. Catharina nog eens 15 tot 20 be vriende gastgilden uitnodigen. Reserveer 18 mei 2014 alvast in uw agenda, want een Gildedag blijft een zeldzaam festijn. Motto Het motto is: “Het Gilde... meer dan een tra ditie!”. Met dit motto wil Gilde St. Catharina benadrukken, dat zij in 2014 nog een actieve en passende rol vervult in de maatschappij. Vanuit het verleden heeft het gilde altijd al een dienstverlenende rol gespeeld; de schut tersgilden werden immers opgericht om de gemeenschap te beschermen tegen kwaadwil lende benden en veroveraars. Daarnaast staan zij klaar voor hun medebroeders en -zusters, wanneer die te maken hebben met tegenslag, ziekte of overlijden. St. Catharina wil verder gaan en aantonen, dat zij in deze participatie maatschappij ook breed-maatschappelijk een grote rol kan en wil vervullen. De Gildedag staat daarom niet enkel in het teken van de verbroedering en de samenhorigheid, maar ook in het teken van ondersteuning van de zwakkeren in onze maatschappij. Veel ouders vulden de jeugdenquête al in. Hoe meer ouders en verzorgers de vragenlijst invul len, hoe completer het beeld van de gezond heid, de leefomgeving en het welzijn van de kinderen in de leeftijd van 0 t/m 11 jaar. Op die manier weten gemeenten ook beter wat nodig is om kinderen zo gezond mogelijk te houden. Denk bijvoorbeeld aan gerichte acties om ouders te ondersteunen bij de opvoeding van hun kind. Of activiteiten om kinderen meer te laten bewegen. Op zondag 18 mei 2014 organiseert Gilde St. Catharina een groots gildefeest. De dag staat in het teken van het motto: “Het Gilde... meer dan een traditie!” Het idee Het idee voor een Gildefeest ontstond uit de achterliggende gedachte, dat St. Catharina in 2002 haar laatste feest heeft gevierd, het 525- jarig bestaan, en dat de stap naar het volgende jubilea toch wel heel erg ver weg ligt (in 2027 het 550-jarig bestaan). Het feestcomité “Gildefeest St. Catharina”, dat de organisatie van het komend gildefeest in handen heeft, heeft zoals goede Gildebroe- ders betracht, er meteen de schouders onder gezet om de dag perfect te laten verlopen. Aan gezien de niet-gildemens het Gilde veelal ziet als een nostalgische, traditionele vereniging is er gezocht naar een passend motto. 2. Laat uw verlichting aan, ook als u er niet bent. Verlichting geeft een bewoonde indruk. Ge bruik een tijdschakelaar en vergeet de buiten lamp niet. 3. Doe nooit zomaar open voor onbekenden. Gebruik raam, deurspion, intercom of kier- standhouder. Bij verdachte situaties belt u 112. Ga dus zelf aan de slag met veilig wonen. Want een goed beveiligde woning én uw oplettende gedrag zorgt voor maximaal 90 procent minder kans op een inbraak. De Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW)-bedrijven die door het hele land zijn gevestigd, helpen u hier graag bij. Kijk voor meer preventietips op http://www.politiekeurmerk.nl/bewoners/ preventietips. Als u iets verdachts ziet bel dan direct 112. Wijkagent Moergestel Ron Oosterwijk Ron.oosterwijk@mw-brabant.politie.nl Doel van deze wandeling is de wandelaars laten genieten van de winterse schoonheid van de omgeving en kennis laten maken met de diverse activiteiten van de vereniging Groen Boer en Doen. Naast deze georganiseerde wan delingen organiseert de vereniging diverse activiteiten bij de acht aangesloten bedrijven. Een frisse neus halen en lekker uitwaaien na de kerstdagen kan door u aan te melden vóór 28 december via welkom@groenboerendoen.nl of via 06 2023 4994, kosten 8,- p.p. te voldoen bij de ontvangst, kinderen t/m 12 jaar gratis. Wat doen wij tegen woninginbraken? Samen met diverse partners, zoals politie en woningcorporaties, werken wij aan een veilige woonomgeving voor de bewoners van Oister wijk en Moergestel. Dat doen we niet alleen tijdens deze campagne. De gemeente zorgt standaard voor goede verlichting in de wijken en we snoeien de struiken. Dit geeft goed zicht op woningen en dat schrikt inbrekers af. Ook hebben wij sinds kort het project Waaks in onze gemeente waarin wij samen met de politie hondenbezitters hebben gevraagd alert te zijn op verdachte situaties tijdens het uitlaten van hun hond. Dit heeft al geleid tot ruim 180 aanmeldingen en meerdere meldingen van verdachte situaties. lieden en materialen. Kosten voor scholing en gezondheidszorg, training van opvangmoe ders en de mogelijkheid om zelf voedsel te verbouwen, zijn onderdeel van dit project. Aanmelding voor de Benefiet Tonpraot Avond kan via info@masomo.eu onder vermelding van naam, telefoonnummer en het aantal per sonen. Na aanmelding ontvangt u een beves tiging met betalingsgegevens. De toegang bedraagt 25 per persoon. Inschrijving is defi nitief na ontvangst van het inschrijvingsbedrag vóór 18 december. ’MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 PAGINA 19 KBI ■■M

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 19