’I MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 PAGINA 16 in is neem dan contact op met Rien parochie als voor ons allemaal. Wat betekent dit voor laatste zondag van augustus en Kerststal Parochiekerk Moergestel op steunen in de werkgroep, ben je welkom. Werkgroep gezinsviering. Voor contact: Judith van Dal judith vandal(g)home. nl in op voor parochie MOV voor Door zoeken naar mogelijkheden hoe we in deze zaken van tijd de essentie maar bovenal de waarde van Ceulemans, Burg. Maeijerstraat 15, tel: Iedereen ongeacht geloofsovertuiging kan een beroep doen op ondersteuning van Elkaar Nabij. Als iemand overlijdt is hij of zij niet weg uit de gedachten en uit het hart. De dood hoort bij het leven, maar het gaat meestal gepaard met pijn en verdriet. Het verlies van een persoon is een afscheid in de letterlijke zin van het woord. Je ‘afscheiden’ van iemand aan wie je gehecht bent, is het loslaten van de dingen die je gewoon was met deze geliefde persoon te doen. Rouwen is een langzaam aanvaarden van de vele veranderingen die zich voordoen vanuit deze verlieservaring. In september 2010 werd gestart met een verplichte training. De vrijwilligers onder schrijven de visie van de stuurgroep en richten zich, zoals in de overige plaatselijke groepen, op individuele begeleiding, gespreksgroepen en ondersteuning Onze vrijwilligers zijn: Christien van Esch, Corrie Laurenssen, Hennie van Schooten, Sjef van de Meijdenberg, Annemie van de Wouw en Petra van Nuenen. Indien men ondersteuning wenst kan men contact opnemen met Petra van Nuenen, telefoon 013-5133676 of met pastor Theo te Wierik msc. - j lezen voor of vertellen daarover, waarna er kinderen in groep 4 aangemeld voor de een soort kringgesprek op gang komt. Voorbereiding Eerste H. Communie Vroeger was het (nagenoeg) alle werden, dat kinderen rond hun 7de Communie deden en rond hun 12de Acolieten en misdienaars Momenteel zijn er 7 acolieten misdienaars (5 meisjes en 3 jongens). nodig die ons willen ondersteunen, speciaal het voor de steun aan pater Belangstellenden kunnen zich melden op het parochie raadplegen. parochiecentrum. Gezinsviering Zo’n 6 keer per jaar vindt er een gezinsviering plaats in de kerk. Met z’n vijfjes en pastor Theo, zetten we de vieringen in elkaar. Hiervoor komen we bij elkaar om het thema te bepalen en daarna een mooie viering samen te stellen. De vieringen zijn vooral bedoeld voor kinderen van de basisschoolleeftijd en hun families. Ook ieder ander is van harte welkom. Het taalgebruik en de teksten die we gebruiken in de vieringen zijn aangepast aan het niveau van de kinderen. Bij iedere viering worden zoveel mogelijk kinderen betrokken door het lezen van teksten en helpen bij de collecte en broodstengeltjes uitdelen. Elke gezinsviering heeft een thema. Behalve bij de vaste kerst- en paasviering willen we een boodschap koppelen aan het thema; bijvoorbeeld samen delen, geduldig wach ten, iedereen heeft een missie, groot zijn in kleine dingen. Bij een gezinsviering zingt het kinderkoor de Sint Janszangertjes. 24 december om 17.00 uur is er de gezinskerstviering. In de vier weken voorafgaand aan kerstmis (de adventstijd) zijn de kinderen op de basisschool bezig geweest met een kerstproject. De afsluiting Werkgroep Vormsel van dit project nemen we mee Themavieringen Inspiration De werkgroep bestaat uit 5 personen. Dit zijn leden van zanggroep Inspiration. We maken zo’n 10 keer per jaar een themaviering. Aan de hand van een thema proberen we begrijpende en mooie teksten bij elkaar te brengen. Teksten die ook later best nog eens gelezen kunnen worden. De laatste jaren wordt er met kerstavond één boekje in elkaar gezet, waarvoor wij de teksten aanleveren. De liederen van Cantate Domino en van Inspiration worden er daarna bijgevoegd. In januari 2014 bestaat Inspiration 10 jaar. Dit vieren wij in de kerk op zaterdag 25 januari 2014 met een feestelijke themaviering “Inspiratie”. Op zondagmiddag 23 maart 2014 geven wij een concert met Inspiration in Den Boogaard. Kerst bij de Werkgroep Ziekenpastoraat De laatste bijeenkomst van het jaar voor onze Werkgroep (10 leden) verloopt altijd een beetje hectisch. Iedereen is thuis druk bezig met de kerst en dan komt er nog een vergadering. De kerstattenties voor zieken staan klaar, die vergezeld gaan van een nemen we onze mee om ze de komende dagen in Moergestel en omgeving bij de wat papa’s en mensen thuis te brengen. De Werkgroep Ziekenpastoraat wenst u allen een Vredig Kerstfeest en een gezond 2014. Elkaar Nabij De vrijwilligers uit Moergestel sloten zich De ToerMee sponsorfietstocht op de Advent We gaan met de kinderen Kerst- delen we het^gewijde Brood, luisteren naar vanuit onze parochie aan bij Elkaar Nabij. i voor de stalletjes maken waarbij we het kerstverhaal de lezingen, spreken onze voorbeden uit en straatkinderen van pater Theo Raaijmakers vertellen en er zal een gezinsviering zijn op zijn we bij elkaar om samen ons geloof te Kerstavond in onze parochiekerk. We sluiten beleven en te versterken. We zingen samen de periode af met een activiteit rondom het en luisteren naar een overweging. Het is een eigen vorm van geloofsviering, die niet in de Afscheid nemen is met zachte vingers wat voorbij is dichtdoen en verpakken g in goede gedachten ter herinnering. Afscheid nemen is verwijlen bij een brok leven Verschillende weken heeft er een oproep en stilstaan op de pieken van pijn en vreugde. gestaan in Moergestel Nieuws voor nieuwe misdienaars. Dit helaas zonder resultaat, maar we blijven toch proberen. I is en blijft. De voornaamste activiteiten zijn: - De Vastenactie in 2014 is opnieuw voor ons? Wie mag en kan Hij in het leven van speciale gelegenheden Afscheid nemen is met dankbare handen Dg weemoedig meedragen misdienaars hebben het afgelopen jaar een alles wat waard is niet te vergeten. extra instructie gehad. Zij mogen dan ook in de Het afgelopen jaar is gewerkt met een nieuw meer gaan doen tijdens de vieringen. Het kerstviering. We hopen op een volle kerk, project “In vuur en vlam’’. Gestart is met een leukste daarbij vinden zij wel het wierook, voor grote en kleine kinderen samen met ouderavond en er was in april een speciale Juist doordat er meerdere taken zijn voor de o.l.v. broeder Richard van r Kapucijn, in Tilburg in wereld, middel diverse ons geloof kunnen uitdragen. 0135131813 of met een van de mensen van activiteiten. Binnenkort vieren we het feest van Kerstmis, de Kinderwoorddienst. Door het jaar heen vragen we aandacht voor Tijdens de Adventsperiode bereiden we ons onze medemensen in de Derde Wereld, voor op de komst van Jezus. We zijn Woord- en Communiediensten Bovendien willen we bevorderen dat de onderweg naar de kerststal, waar we in de Onze parochie komt niet alleen missionaire geest in onze parochie levendig Kerstnacht vieren dat Jezus geboren wordt geloofsgemeenschap bij elkaar tijdens de Eucharistievieringen van het weekend, of bij i zoals uitvaarten, maar ook in vieringen waarin het Woord van het eigen vastenproject voor 'Hand in Hand' alledag voor ons zijn, ook nu in deze tijd? maar ook in vieringen waarin het Woord van in Ghana. De parochie ondersteunt daar het Om meer inhoud te geven aan deze vragen het evangelie en het delen van het Brood centrum voor gehandicapte kinderen met de organiseren we tijdens de Advent- en centraal staan. In deze vieringen wordt het bouw van enkele woningen. Kersttijd een familiedag rondom het thema eucharistisch gebed niet uitgesproken, maar De kinderwoorddienst gaan. Mensen maken hun eigen keuzes. Er Elke zondag is er een Kinderwoorddienst is sprake van een keuzecultuur waarbinnen tijdens de Eucharistieviering om 10.00 uur. de mensen zelf de waarde van het geloof We 9aan met de kinderen aan het begin van ontdekken en dit persoonlijk gaan beleven, de mis naar het parochiecentrum. Daar Het is wel van alle tijden dat mensen maken we kennis met elkaar en daarna gaan zoekende zijn naar antwoorden op we tiet hebben over het evangelie van die levensvragen, ook binnen het katholieke zondag. We leggen uit wat het betekent, geloof. In Moergestel wordt 70% van de lozen voor of vertellen daarover, waarna er Afscheid nemen is moeizaam de draden losmaken en uit het spinrag der belevenissen loskomen hun ouders, opa’s, oma’s en familie, ouderavond o.l.v. broeder Richard van misdienaars is het leuk om de pastor mee te en achterlaten en niet kunnen vergeten. Kinderen of ouders die graag een bijdrage Grinsven, Kapucijn, in Tilburg in het helpen. willen leveren aan de kerstviering met lezen Kapucijnenklooster. De kinderen hoeven zo niet de hele tijd stil te bietrich Bonhoeffer of de collecte kunnen dat ons laten weten. De vormelingen zijn tijdens 6 bijeenkomsten zitten in de kerk. Wie meldt zich?? Vooral ook als je ons wilt komen onder- in het parochiecentrum voorbereid op het vormsel. Met de vormelingen zijn wij op woensdag 5 juni op pelgrimstocht gegaan naar Vessem. Op zaterdagavond 28 septem ber was er een speciale thematische viering met Zanggroep Inspiration. Op 25 oktober vanzelfsprekend dat 2013 is het Heilig Vormsel toegediend aan pasgeborenen gedoopt 21 vormelingen. Wij hopen dat ze wat J" jaar de belangrijke bagage meegekregen hebben jaar het voor hun verdere levensweg. Inmiddels zijn Heilig Vormsel ontvingen. Het geloof was de voorbereidingen met de nieuwe groep een vast onderdeel van het leven en de vormelingen gestart. Op zaterdagavond 28 catechese en het godsdienstonderwijs juni 2014 om 19.00 uur komt bisschop vonden voornamelijk plaats op school. De Hurkmans weer naar Moergestel om het keuze om bij de kerk te horen werd voor ons Heilig Vormsel toe te dienen, gemaakt. In onze tijd is het allang niet meer zo, dat cultuur en christelijk geloof hand in hand ons door zijn kerstoverweging in kerstsfeer. We zijn met enkele enthousiaste We praten over deze overweging en komen Werkgroep binnen onze parochie een uitgebreide medewerkers. Toch zouden we het fijn tot de conclusie, dat we met Kerstmis mogen staat basiscatechese aanbieden rondom het vinden als wat meer mensen met ons mee jubelen omdat Christus geboren is. Missie moment van de Eerste Communie, niet zouden gaan doen. Dan is iedereen niet zo Na deze overweging Ontwikkelings alleen voor de communicanten zelf, maar snel aan de beurt. We werken altijd met 2 kerstattenties -werk én voor het hele gezin. Tijdens deze mensen per dienst. Vrede. Ze is voorbereidingen staan we uiteraard ook stil Dus.... zoeken we nog onze bij de christelijke feesten die gevierd worden mama's of ook oma’s en opa’s. het in onze samenleving. Ze zijn welkom en het is echt niet moeilijk. venster op de Steeds opnieuw proberen we samen te Wilt u wat meer weten over de gang van Namens de Werkgroep, Lia van der Zanden De werkgroep Lectoren Lector zijn is voor iedereen die in het openbaar in de kerk durft te spreken toegankelijk. De coördinator maakt een rooster voor de lectoren. De lector reikt ook mee communie uit. Namens de leden van de werkgroep Lectoren wens ik u allen Fijne Kerstdagen en alle goeds voor het jaar 2014. Theresia van de Sande, coördinator. in Bolivia. - Stimulering van het Driekoningenzingen. De Werkgroep MOV zoekt nieuw fris bloed, feest van Driekoningen. eigen vorm van geloofsviering, die niet in de Er zijn dringend twee nieuwe vrijwilligers Voor verdere informatie over de inhoud van plaats komt van een eucharistieviering. I communieproject en de verdere De woord- en communiediensten zijn extra Theo, voorbereidingen kunt u de website van de gelegenheden om als geloofsgemeenschap bij elkaar te komen, omdat, door een tekort aan priesters, er minder heilige missen gevierd kunnen worden. In onze parochiekerk en in de kapel van Park Stanislaus gebruiken we meestal hetzelfde boekje met gebeden en liederen, zodat de aanwezigen actief kunnen deelnemen aan de viering. In Park Stanislaus wordt in de oktobermaand soms een rozenkransviering gehouden. De ervaringen met en de reacties op de woord- en communiediensten zijn in het algemeen positief, maar de werkgroep streeft ernaar door aanpassingen en aanvullingen het niveau van de vieringen zo hoog mogelijk te houden. Voor op- of aanmerkingen houden wij ons graag aanbevolen. De werkgroep bestaat uit Corry Kastelijn, Jeanne Ketelaars, Will Pellis, Ton van der Dussen en Ben Dobbelaer. Werkgroep MOV Eerste Heilige Communie. Daaruit maken wij Er zijn volop boeken om iets op te zoeken en kerstkaart met wens. De lijst met de namen De eerste activiteit in 2014 is het op dat het geloof leeft in onze ook materialen aanwezig. Aan het eind van van mensen die we gaan bezoeken wordt Driekoningenzingen op maandag 6 geloofsgemeenschap! het gesprek kunnen de kinderen een nog eens doorgenomen en dan is er tijd voor januari. De opbrengst hiervan is bestemd Om vervolgens de waarde van het geloof tekening maken over het thema. bezinning. We luisteren naar kerstmuziek en voor het werk van pater Theo Raaijmakers. verder te kunnen ontdekken, is het Het gaat er gezellig en leuk aan toe en de komen tot rust. Pastor Theo te Wierik brengt Laten we deze mooie traditie levend houden, noodzakelijk om kennis te hebben van de meesten doen het heel graag. Zie ook: kinderclub De Schaapskooi aspecten ervan. Dat is de reden waarom wij We zijn met enkele onze parochie een aanbieden rondom

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 16