I K *3 r Werkgroep Kerkversiering Sint Janszangertjes De Kerkhofploeg PAGINA 15 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 de 6 Het keurig verzorgde kerkhof. De nieuwe banken onder de overkapping. Parochiekoor ‘Cantate Domino’ bestaat, zoals u niet zal zijn ontgaan, 175 jaar. We zijn gemotiveerd om de zang in de Liturgie te handhaven. Levende muziek in de liturgie is niet te vervangen door mechanische vanwege de heel andere uitstraling. We willen een viering verzorgen, waarin teksten, liederen en gebeden op elkaar zijn afgestemd, zodat die een geheel vormen. leder heeft zijn eigen gedeelte van het kerkhof wat hij onderhoudt. Dit onderhoud bestaat uit schoffelen van het onkruid, het harken van de bladeren, gaten vullen die veroorzaakt worden door hevige regenval of konijnen, het snoeien van de bomen en struiken en de haag rondom het kerkhof. Wekelijks komen we bij elkaar op donderdag ochtend. Na de arbeid wordt er koffie gedronken in het parochiecentrum, wat nagepraat en nieuws uitgewisseld. Het knippen van de haag rond het kerkhof wordt jaarlijks in juli/augustus gepland. Dit gebeurt op één dag. Het knipsel wordt verzameld en door een bedrijf opgehaald voor de verwerking tot medicijnen tegen kanker. Dit jaar was de opbrengst 1.310 kg. Rond Allerzielen krijgt het kerkhof een extra beurt, zodat het er piekfijn uitziet als zovelen het kerkhof bezoeken om het graf van hun dierbaren te versieren met bloemen. De laatste jaren is ook een aantal voorzieningen op het kerkhof gerealiseerd, zoals een overkapping, een douche en toiletvoorziening (verplicht volgens de Arbo-wet). Een columbarium voor urnen, een nieuwe tuin voor snijbloemen en verharding van het hoofdpad naar de overkapping. Ook zijn alle bomen rondom de berging gerooid en is het perceel daaromheen 2 meter diep omgezet. De grond moet voor gebruik een aantal jaren bezinken. dag gaan fietsen en hebben er een gezellige dag van gemaakt. Dankbare mensen complimenteren ons vaak: ‘Wat ziet het er toch weer netjes uit”. Dat geeft ons heel veel voldoening om door te gaan. Wij zijn 8 gezellige meiden in de basisschoolleeftijd die samen de Sint Janszangertjes vormen. Wij zingen heel diverse liederen; van kerk- tot pop- en musicalmuziek. Misschien ken je Nick en Simon, The Muppets, Guus Meeuwis, Mary Poppins, Kinderen voor Kinderen, Jan Smit of Mamma Mia wel? Zij zitten allemaal in onze liedmap. Met speciale gelegenheden, zoals Sinterklaas en Carnaval, hebben we een repetitie in stijl. Dat is altijd erg gezellig. Ook hebben we al twee jaar meegedaan aan Moergestel Zingt. We mogen dan op het St. Jansplein op Heel belangrijk is voor ons de onderlinge sfeer en de gezelligheid in de groep. Na de repetities op maandag avond borrelen we ook regelmatig na en aan het einde van het seizoen sluiten we altijd af met een uitstapje. De repetities zijn op maandag van 20.00 tot 22.00 uur. Meer weten? Onze website: www.zanqqroepinspiration.nl of stuur een e-mail naar info@zanqqroepinspiration.nl Wij nemen contact met je op. Komen luisteren of meezingen tijdens een repetitieavond is ook mogelijk. Loop gerust eens binnen op maandagavond in het parochiecentrum. -1- een podium zingen! Aan het einde van het schooljaar Gemengd Koor Cantate Domino hebben we een uitstapje. Afgelopen jaar mochten we zelfs in het parochiecentrum logeren, dat was superleuk! Dit jaar gaan we oefenen voor een echte musical. Hier hebben we allemaal erg veel zin in en vinden het natuurlijk ook erg spannend. Zanggroep Inspiration Zingen is leuk! Samen zingen is nog leuker! Zanggroep Inspiration is een koor uit Moergestel, bestaande uit ongeveer 25 enthousiastelingen. We hebben allemaal ongelooflijk veel plezier in zingen, daarnaast is er de ambitie om echt mooie, inspirerende muziek te laten horen. Met dirigente Petra Moors wordt gewerkt aan een afwisselend repertoire, met prachtige nummers in o.a. Hebreeuws, Afrikaans, Russisch en Engels, maar ook Nederlandse liedjes. We worden begeleid door Dila Zalialdinova op piano. De Kerk Onderhouds Ploeg (KOP) De werkgroep is op 29 mei 2007 opgericht door Kees Schoenmakers om de hoge rekeningen m.b.t. bouwkundige zaken, loodgieterswerk, elektra en schilderwerk te verminderen. Een 6-tal vrijwilligers met bouwkundige achtergrond is toen bereid gevonden om zo nu en dan wat klussen in en om de parochiegebouwen te verrichten. Naast de drie vaste timmerlieden (Frans van Rooii Toon Ronken en Peter Hoffmans) kunnen we een beroep doen voor elektra op Ad Wolfs en Leo Bogaars, en loodgieter Jan van Gisbergen. Mooi zou het zijn als we zo nu en dan ook eens op een schilder konden rekenen, dus heb je zin en tijd dan ben je altijd welkom. Wij zijn gewoonlijk iedere maandagochtend aanwezig en nemen de kleinere klussen in en om de parochiegebouwen en de Mariakapel onder handen. Zo zijn de afgelopen 7 jaar verschillende werkzaam heden geheel of gedeeltelijk afgerond: het vervangen van kapotte verlichting is een doorlopende activiteit, houtworm verwijderen uit het kerkmeubilair, de lelijke grijze muur van de dagkapel is vervangen door de kloostermoppen van de oude kerkmuur, een lekkage in de kelder opgelost en tevens de stoep bij de achterdeur van de sacristie vernieuwd, de zolder van de sacristie opgeruimd en ingericht als werkplaatsje, licht aangebracht boven de loopbrug van de gewelven en het priesterkoor, de voorste rijen kerkbanken vervangen door stoelen, in het parochiecentrum de vlizotrap vernieuwd en een nieuwe laminaatvloer in "het Honk” gelegd, aanlichting van het St. Caeciliaraam, de console van het Ermelindisbeeld buiten gemaakt, en diverse hand- en spandiensten verleend aan andere werkgroepen, onderhouden van de houten beelden en de kruiswegstaties (met advies van Jaap Drubbel), jaarlijks de zolders in de toren schoonmaken en meer. We gaan ervan uit dat er werk voor ons blijft. Namens de KOP, Peter Hoffmans. Iedereen in Moergestel weet dat er vrijwilligers werkzaam zijn op het parochiekerkhof. Onze groep bestaat momenteel uit 8 personen: W. de Kruijf, H. van Cuyk, C. Buiks, A. Adams, B. de Laat, P. van lersel, J. Berkelmans en K. van Elderen. We hebben afscheid genomen van H. Derksen en P. Ketelaars, medeoprichters van de kerkhofploeg in 1995. Ze gaan het wat rustiger aandoen na zoveel jaren. Opvolging is geen probleem. Een teken dat de kerkhofploeg aanspreekt. De sfeer onder elkaar is geweldig. Het koor krijgt veel waardering, zeker bij bijzondere vieringen als uitvaarten en jubilea, maar ook voor de weekendvieringen. Dat geeft de koorleden veel voldoening. Het kerkkoor heeft ook een sociale functie: je blijft zolang mogelijk koorlid. Je steunt elkaar als medekoorlid. Het kerkkoor zingt regelmatig in het weekend, maar heeft ook af en toe een vrij weekend De gemiddelde leeftijd loopt aardig op: helpt u daar iets aan te doen? U komt in een koor met een veelzijdig en modern repertoire. Het kerkkoor wil graag met het huidige enthousiasme doorgaan. Daarom vragen we mensen die een betrok kenheid bij de kerk en de muziek in de Liturgie hebben mee te komen zingen in het koor. Daarvoor bent u van harte welkom op een repetitie. Het gezamenlijke deel van dames en heren is op donderdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Voor informatie neemt contact op met Ton van der Dussen (voorzitter) tel. 013 5132207, e-mail ton.jeti&home.nl Per jaar zingen we ongeveer tien keer in de kerk waaronder ook de Kerst-, Paas- en communievieringen. Het is heel gaaf om in zo’n grote en volle kerk te mogen zingen. De repetitie wordt gegeven door Esmé Theeuwes, zij kan echt heel mooi zingen en is daar naast ook erg aardig. We leren veel van haar en we hebben gezellige repetities Sint Janszangertjes en optredens. We zijn maar met een klein clubje en zouden het erg fijn vinden als we ons koor wat groter kunnen maken door met nog meer meiden en/of jongens te gaan zingen. Dus lijkt het je leuk om met ons te komen zingen? Kom dan op dinsdag van 17.00 -18.00 uur naar het parochiecentrum en doe gezellig met ons mee! Inspiration verzorgt iedere maand een thema-viering in de kerk van parochie St. Jans Onthoofding. Daarnaast zijn er optredens o.a. in het St. Elisabethziekenhuis, bij Moergestel Zingt, de openluchtmis bij de Mariakapel en in het natuurtheater. Zanggroep Inspiration wil inspireren, maar zelf ook geïnspireerd worden. Daarom zijn we in aanloop naar het 10 jarig jubileum op bezoek geweest bij de St. Egidiusgemeenschap in Antwerpen. Een groep van ongeveer 1000 vrijwilligers zet zich in voor de armen in de stad Antwerpen. Onze zanggroep heeft in oktober meegeholpen met de bediening van de dak- en thuislozen in de stad en een bezoek gebracht aan een groep senioren. De kerk in Kerstsfeer Onze werkgroep bestaat uit acht leden. Wij zorgen er bij toerbeurt voor, dat er iedere week een passende bloemver- siering in de kerk staat. Bij speciale gelegenheden, zoals huwelijken, jubilea en begrafenissen, kunnen we op ver zoek onze versieringen aanpassen aan uw persoonlijke wensen. Omdat ons budget zeer beperkt is vragen we dan wel de kosten hiervan voor eigen rekening te nemen. Wil men liever zelf de versiering doen, dan kan dit natuurlijk ook. Als We zijn echter niet altijd met het werk bezig. We zijn een u contact met ons opneemt, dan staan we met raad en daad voor u klaar. Met Pasen en Kerstmis pakken we het groots aan. Weken van te voren zijn we al bezig om ideeën uit te werken om de kerk sfeervol aan te kleden. De complimenten en fijne reacties die we hierna krijgen zorgen ervoor, dat we met plezier en enthousiasme er elke keer opnieuw iets moois van proberen te maken. Kinderclub “de Schaapskooi” Sinds een paar jaar bestaat de kinderclub "de Schaapskooi" en wij komen ongeveer eens in weken bij elkaar. De volgende activiteiten zijn gepland. Woensdag 18 december van 14.30 - 16.00 uur Kerstverhaal vertellen en kerststalletjes maken. Maandag 6 januari vanaf 15.30 uur: Het verhaal van Driekoningen. We gaan sterren en lampionnen maken, waarna de collectebussen uitgereikt worden voor het Driekoningenzingen. Alle kinderen zijn van harte welkom in het parochiecentrum. Verdere informatie zie elders in Moergestel Nieuws. Pastor Theo, Dorris en Tonnie 2004 INSPIRATION 2014

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 15