Kerstmis 2013 Parochie St. Jans Onthoofding Kerstfeest 2013 Diensten tijdens de Kerstdagen en de Jaarwisseling 2013 - 2014 de kerststal in en hij koos, als zoon van een schatrijke lakenkoopman, het leven Kapel Park Stanislaus: Activiteiten in de parochie Pastor Theo te Wierik msc De nieuwe parochie Oisterwijk: Haaren, Oisterwijk, Moergestel Mede namens het parochiebestuur en de pastoraatsgroep, wens ik u en jullie een Zalig Kerstfeest en een gezegend 2014. We werden in maart verrast met de keuze van de nieuwe paus die de naam Franciscus aannam. Deze naam was nog nooit eerder gekozen door zijn voorgangers. Degenen die de levensgeschiedenis van Franciscus van Assisië kennen, wisten dat de keuze van deze naam een belofte in zich droeg. In de voorbije maanden zijn we daarin niet teleurgesteld. Het gaat niet meer over conservatief of progressief en niet alleen over regel- en wetgeving in onze Kerk. Onze paus weet ons van binnen te raken met zijn nieuwe stijl van leiding geven. Ook hij praat het misbruik in de Kerk op geen enkele manier goed en ook het bankgebeuren en nog vele andere kwesties ‘met een luchtje’, zullen door hem aangepakt worden. Met alle respect voor zijn voorgangers, mogen we nu toch vooral zeggen dat we een paus hebben die de gevoelens van vele christenen, over heel de wereld, wil verstaan en daar nieuwe woorden aan probeert te geven en vervolgens probeert veranderingen te bewerkstelligen. Hij wil dit niet alleen doen, maar (vooral) samen met 8 collega bisschoppen (kardinalen) uit alle delen van de wereld. En hij vraagt zelfs alle katholieken over de hele wereld, in de diverse parochies, hoe zij denken over belangrijke thema’s als: de vrouw in de Kerk, relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht, mensen die gescheiden zijn en opnieuw willen huwen, abortus, euthanasie enz. We gaan over enkele dagen de geboorte van Jezus vieren. Onze gedachten gaan terug naar Bethlehem: naar Maria en Jozef die ver van huis hun kind kregen. Een bijzonder kind die, als jongeman, zou laten zien dat ook Hij een diep geloof in zijn en onze God had. Die ons liet zien én ervaren dat God, zoals zijn moeder het voor zijn geboorte al zong, begaan is met kleine mensen; met geschonden en gebroken mensen; met mensen die er voortdurend onderdoor moeten in de samenleving. Zo begreep Franciscus van Assisië dat ook rond 1200. Hij voerde de traditie van van de armen. Met hen wilde hij zich vereenzelvigen. Onze paus doet niet anders. Hij wilde niet wonen in het pauselijk paleis, maar koos de eenvoud van enkele kamers in het gastenverblijf van de bisschoppen. Ook Hij wil onder en tussen de mensen zijn in eenvoud en hartelijkheid zoals Jezus hem en ons daarin is voorgegaan. En we hebben het onlangs kunnen zien: zelfs kinderen mogen op zijn zetel plaatsnemen! Een Kind wordt ons geboren. Een Zoon wordt ons geschonken. Zo zingen en bidden we in de komende dagen. Aan alles is te merken dat God ons niet moe is en ook ons niet vergeten is. Deze geboorte houdt opnieuw een belofte in. Durven we daar op te hopen en vooral daar ook een vervolg aan te geven? Zaterdag 28 december: 19.00 uur: H. Mis met samenzang Zondag 29 december: 10.00 uur: H. Mis met samenzang Oudjaar, dinsdag 31 december: 19.00 uur: Woord- en gebedsdienst m.m.v. gemengd koor Cantate Domino Nieuwjaarsdag, Woensdag 1 januari: 10.00 uur: H. Mis met samenzang. Na de H. Mis Nieuwjaarsreceptie in het parochiecentrum voor alle parochianen. Driekoningen, weekend 4, 5 en maandag 6 januari. Driekoningenzingen: zie laatste blad en Moergestel Nieuws. Weekend 4e zondag in de Advent: zaterdag 21 december: 17.30 uur H. Mis met boeteviering. Kerstavond: dinsdag 24 december: 18.30 uur: H. Mis m.m.v. het Moergestels Gregoriaans Koor. Zaterdag 28 december: 17.30 uur: H. Mis met samenzang Woensdag 31 december, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Parochiekerk Weekend 4e zondag in de Advent: Zaterdag 21 december 19.00 uur: H. Mis met boeteviering. Zondag 22 december 10.00 uur: H. Mis met boeteviering. Kerstavond, dinsdag 24 december: 17.00 uur: Gezinsviering m.m.v. de St. Janszangertjes. Het thema is “Geboren in de stal”. Aan deze Kerstviering zijn catecheseprojecten op school vooraf gegaan die aansluiten bij deze viering. 20.30 uur: Kerstavondviering H. Mis m.m.v. gemengd koor Cantate Domino. 22.15 uur: Kerstavondviering H. Mis. m.m.v. Zanggroep Inspiration. Eerste Kerstdag, woensdag 25 december: 10.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor Cantate Domino. Tweede Kerstdag, donderdag 26 december (Feestdag van de H. Stefanus): 10.00 uur: H. Mis m.m.v. Saxofoonkwartet 'For 4 Saxes' Van tijd tot tijd doen we u bericht vanuit het overleg over de vorming van de nieuwe parochie. Regelmatig komen vertegenwoordigers van de vijf betrokken parochies bij elkaar. Begin december is de initiatiefgroep nieuwe parochie weer bijeen geweest. Vanuit dat overleg wordt u geïnformeerd over de stand van zaken. Het was erg lastig in de tijdsplanning om verslag in deze kerstkrant op te weekend in huis te nemen. Maar de jongen is een driftkikker en beseft nauwelijks dat nemen. In Moergestel Nieuws treft u de berichtgeving vanuit dat overleg aan en uiteraard wordt er in de diensten in de kerk melding van gemaakt. PAGINA 13 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 DECEMBER 2013 I Bijbelochtenden in het parochiecentrum Ook dit werkjaar zijn er Bijbelochtenden waarin het gaat over de jonge Kerk na Pinksteren. Het gaat voor een belangrijk deel over de apostelen die de wereld intrekken, met speciale aandacht voor de ‘missie' apostel Paulus! Iedereen is van harte welkom! De eerstvolgende bijeenkomst is op donderdag 16 januari van 10.30 uur tot 12.00 uur. Samantha echt om hem geeft. Cyrille weet die liefde echter niet te herkennen, en steeds loopt hij bij haar weg. Tel. 013-5132774 www.parochiemoergestel.nl Een paar dagen meeleven in het ritme van Taizé. Ga je mee? Jaarlijks trekken duizenden jongeren uit de hele wereld naar Frankrijk naar hét klooster in Taizé. Wat zoeken zij daar? Een jongere antwoordt: “Je moet daar niks. In Taizé wordt geen geloof uitgedragen, er wordt geen mening verkondigd, er wordt geen oplossing geboden, maar je wordt geholpen om vanuit jezelf naar de kern, naar de vragen van jouw bestaan te zoeken”. Vertrek: dinsdag 29 april, terug zondag 4 mei 2014. Kosten 150,-, vervoer per bus. Ben je tussen de 18 en 30 jaar? Dan ben je van harte welkom... waar je ook woont! Ons aanbod: Een plek van inspiratie, rust en stilte. De wereld draait door, “maar even zonder mij". Even tijd nemen voor jezelf. Een paar dagen meeleven in het ritme van de broeders van Taizé. Kijk ook op: https://www.facebook.com/taizemoerqestel en www.taize.fr/nl Heb je vragen? Stel ze gerust of wil je je aanmelden? Jeanne Ketelaars mailadres: j,ketven@planet.nl of bel sms 06 1814 2508 Zegt het voort, weet datje, met je vrienden, welkom bent. Je bent hiervoor uitgenodigd door Jongereninspiratie Moergestel Jeanne Ketelaars, Ben Dobbelaer en Theo te Wierik Catechese i.s.m. school en parochie Op dit moment zijn basisschool De Vonder en de parochie enkele weken met elkaar onderweg naar het Kerstfeest. Tijdens de Advent (4 weken voor het Kerstfeest) is er onderling een adventsproject samengesteld dat in de groepen wordt gegeven door de leerkrachten én Dorris Rijnen, Jeanne Ketelaars, Ben Dobbelaar en pastor Theo te Wierik vanuit de parochie. De Werkgroep Gezinsviering heeft, aansluitend aan deze vier weken, een inspirerende Kerstavondviering samengesteld. Kom met uw gezin naar deze viering op Kerstavond, 24 december, om 17.00 uur in de kerk. In de vastentijd (Veertigdagentijd) gaan school en parochie wederom samenwerken. Filmavond op vrijdag 17 januari 2014: “Le gamin au vélo” (De jongen op de fiets) De Verdieping: om 19.00 uur inleiding; om 19.30 start de film. Deze Frans-Belgische film uit 2011 van de gebroeders Dardenne vertelt het verhaal van een jongen, Cyrille, opgegroeid in armoede en door ouders in de steek gelaten, die maar één ding wil: zijn vader terugvinden. Zijn vader heeft hem in een kindertehuis geplaatst. Hij mag af en toe weg en ontmoet dan de kapster, Samantha, die bereid is hem in het

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 13