De Moergestel kalender is uit! Deze week zullen de leden van muziekvereniging Prinses Juliana weer langs de deuren gaan voor de verkoop van de traditionele Moergestel kalender. Het "klussenteam van LAC Dienstverlening staat voor u klaar! LAC Dienstverlening bedrijfsdiensten Wintercursussen bij de Krekul Creatief en cultureel centrum 'De Krekul' DANKBETUIGING vervolg Parochieberichten Theo te Wierik msc Ria Willems (secr. Opa Bart en Oma Riet de Kruijf Opa Hans en Oma Dinnette Kerkhof Tante Resy en Tante Inge En de rest van de families Wij zijn heel blij met onze nieuwe kleindochter, petekind en nichtje Jongeren Werk Moergestel 'Moergestel-Nieuws'; alles over alle activiteiten in eigen dorp, het hele jaar door! De Wintercursussen starten half januari. Inschrijven kan vanaf nu op www.krekul.nl Hierbij willen wij iedereen die op ons heeft gestemd in de ’Hart voor Elkaar’-actie heel hartelijk danken! We zijn derde geworden, ’n heel mooi resultaat! LAC Dienstverlening biedt deze diensten voor particulieren aan voor 25,00 per uur inclusief BTW. Binnen Moergestel geen voorrijdkosten! Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Komt u ook niet toe aan die kleine klusjes in en rondom uw huis? Regengoot schoonmaken, klein tuinonderhoud, reinigen van straatwerk en terras, tapijt- of meubelreiniging. Het schilderijtje of andere dingen ophangen of verhangen, zware inboedel verplaatsen, kleine reparaties in uw woning. Namens Stichting Huifbedrijden ’De Vosjes’, FRANS DE LAAT Burgemeester Poortstraat 49, 5066 GE Moergestel lacdienstverlening@gmail.com 06-52841786 komt volledig ten goede aan muziekvereni ging Prinses Juliana. De vastgestelde ver koopprijs bedraagt nog steeds slechts 5,- euro. Hebt u onverhoopt toch geen van onze kalen- derverkopers aan uw deur gezien, dan kunt u vanaf 25 november de kalender kopen bij Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Super markt, Novy van Wezel en Apotheek Moer gestel. Namens Muziekvereniging Prinses Juliana alvast bedankt voor uw steun. Game Event Op zaterdag 30 november organiseren wij een game event naast de games die je altijd al kunt spelen zoals de x-box en de ps3 hebben we Donderdag 21 november: ZWARTE PIETEN-BINGO! Jawel, wij tornen niet aan tradities en houden een heuse Zwarte Pieten-bingo op donderdag 21 november om 14.00 uur in Den Boogaard. Of u lid bent van de Senioren Vereniging Moergestel of niet, dat maakt niet uit. Zorg dat u erbij bent bij onze altijd gezellige bingo, in de Sinterklaastijd. We spelen zes rondes en natuurlijk is er tijdens deze Zwarte Pieten-bingo weer een bijzondere verrassing! Doet u mee? De volgende bingo is de Kerstbingo: don derdag 12 december, zelfde tijd! speciaal voor deze avond 3 game- simulatoren ingehuurd. We starten om 19.00 uur bijdrage deelnemers 2.50 leeftijd vanaf 10+ Activiteiten december In de maand december staan er nog twee acti viteiten meer ingepland zo organiseren we op 21 december een open podium en op 28 decem ber een dance party voor de 16+ jongeren. De eerste nachtvorst is geweest en de sfeervolle dagen rond Sinterklaas en Kerst zijn in aan tocht. Niet lang daarna zitten we alweer in het nieuwe jaar 2014. Vanaf half januari 2014 start weer een mooi aantal Wintercursussen bij De Krekul. Vanaf vandaag is de inschrijving daarvoor geopend. Voor de volwassenen een groot gevarieerd aan bod. Denk aan vilten, glas-in-lood, zilverklei, verschillende fotografie-cursussen, kunst- en cultuurgeschiedenis, tuinontwerp en schrijven, maar ook wijn proeven, portrettekenen en illustreren. Speciaal voor de steeds groter wor dende groep jeugdigen starten in januari de cursussen kantklossen en boetseren. De lengte van de cursussen loopt uiteen van 6 tot 12 cursusdagen, zodat eind april iedereen weer de handen vrij heeft om van het mooie weer te genieten. En er zijn ook nog plekjes vrij bij verschillende cursussen die dit najaar al gestart zijn. Tussen tijds instromen is nog mogelijk, uiteraard met een gereduceerde cursusprijs. Inschrijven voor de Wintercursussen kan tot 24 december via de website www.krekul.nl. Daarna wordt besloten welke cursussen door kunnen gaan, dus geef u op tijd op! Op de site staat ook alle informatie over de cursussen, de docenten en De Krekul. Via info@krekul.nl kunt u gerichte vragen stellen. Na 24 december kunt u blijven inschrij ven op cursussen waar tussentijdse instroom mogelijk is. Wij gedenken Op 28 oktober overleed Sjaak van Herck, echtgenoot van Leen van Herck-van de Wouw. Sjaak kwam met zijn familie tijdens de le We reldoorlog naar Moergestel. Na de oorlog bleef het gezin van Herck aan het Rootven wonen waar ook de familie van de Wouw woonde. In 1957 trouwde hij met Leen en ging het jonge stel in wonen bij Leen's moeder. Na de geboorte van de 2 oudste kinderen werd er verhuisd op het Rootven en na de geboorte van de jongste werd een woning aan het Pater Helmerplein betrokken. Het overlijden van Jack was een zware slag voor het gezin. Vanuit de woning aan de Postelstraat werd en wordt door Leen veel goed werk verricht en Sjaak, een harde werker, droeg hieraan zijn steentje bij. Maar ook was er tijd voor het bijhouden van de tuin, het helpen bij het graven van een graf, voor vissen en vogels en voor zijn grote passie het kaartspel. Sjaak overleed thuis op 88 jarige leeftijd. C. V. de Pierewaaiers presenteert Pieregebrouwel We staon op springe! Nu echt. Want aan het eind van de week is het tijd voor misschien wel het meest veelzij dige feest van C.V. de Pierewaaiers: het Pieregebrouwel. Op 23 november 2013 komt er in Café de Brouwer (de zaal om precies te zijn) een keur aan arties ten langs om duimen én vingers bij af te likken, die van jezelf welteverstaan. Wat is Pieregebrouwel? Ondanks dat dit de tweede keer is en er eerder in deze krant uitleg over is gegeven, vertellen wij graag nog eens wat het Pieregebrouwel inhoudt. Een avond vol carnavalesk enter tainment dat in een sneltreinvaart (nee, geen Italiaanse!) voorbij komt. En, als je niet oppast, aan je neus voorbij gaat. De kaartverkoop gaat namelijk zeer voorspoedig en of er nog kaarten beschikbaar zijn op de avond zelf kunnen wij niet garanderen. Liever het zekere voor het onzekere? Bij Café de Brouwer zijn entreebe wijzen verkrijgbaar a 7,50 per stuk. Wie treden er op? Tot nu toe zijn we heel terughoudend geweest in het bekendmaken van de acts, maar nu we figuurlijk ongeveer voor het altaar staan, is het tijd om een tipje van de sluier op te lichten. De rode draad van de avond is zoals eerder vermeld de nieuwste televisiehit van en door Moergestelnaren. Veel bekende en minder bekende dorpsgenoten zullen op het witte doek verschijnen en deze mensen doen tot en met zaterdag vermoedelijk amper een oog dicht. Wij knijpen wél een oogje toe en lenen weder om het podium uit aan de kastelein van dienst, Jan-Hein de Brouwer. Of hij net als vorig jaar achter de moppentap plaatsneemt is nog niet zeker, maar daar heeft het wel alle schijn van. De volgende artiest die we bekend kunnen maken is de kersverse Prins van de Pierewaa iers: Stadsprins Marcus d’n Urste! Hij neemt een van de muzikale acts voor zijn rekening en Mark kennende zal hij zeker een paar stok ken zoeken om mee te slaan. En daarin zal hij niet de enige zijn, want met of zonder stokken, er gaat veel gedrumd worden tijdens het 2e Pieregebrouwel. Zo, hier houden we het bij. Als je meer wilt weten, koop dan een kaartje, sluit je aan en kom gezellig naar ons Pierewaa- iersfeest. Wie? Hoe? Wat? Waar? Nou vooruit dan, toch nog even een korte samenvatting. C.V. de Pierewaaiers organiseert op zaterdag 23 november 2013 het 2e Pierege brouwel in de zaal van Café de Brouwer. Kaar ten a 7,50 p.s. zijn verkrijgbaar bij laatstge noemde kroeg. De avond begint stipt om 20:00 uur en er zijn 250 tickets in de verkoop gegaan, waarvan nog een klein deel beschikbaar is. Het wordt dus ‘drummen’. Met brouwelende groeten, C.V de Pierewaaiers Ps.s.s.t.: Het gerucht gaat dat de Pierewaaiers zich blootgeven tijdens het 2e Pieregebrouwel. Op 30 oktober overleed Jos de Kort, sinds 2008 weduwnaar van Joke de Kort-van Gestel Jos leerde Joke kennen toen hij boter bracht bij de familie waar Joke werkte. Ze deelden samen vele jaren lief en leed, eerst in de Pos telstraat en later op de Reuselhof. Jos was een eenvoudige, sympathieke mens. Met dank baarheid kijken zijn kinderen en kleinkinderen terug op zijn leven dat lang en goed was, een leven van plichtsbesef en hard werken, van liefde en zorg geven. Jos trad niet op de voor grond maar was er altijd met raad en daad. Hij stond klaar voor zijn kinderen en zijn handen konden alles maken. Na het overlijden van Joke ging hij alleen verder zijn geluk halend uit kleine dingen, een fietstochtje, een bezoekje. De laatste tijd ging zijn gezondheid achteruit en kreeg hij veel zorg en aandacht van zijn kinderen en kleinkinderen. Jos over leed op Park Stanislaus in alle rust op ruim 93 jarige leeftijd. J f Jongerenwerk Moergestel JWM organiseert in de komende periode nog tal van activiteiten voor een diverse doelgroep. Zo zijn we natuur lijk om de week op vrijdag avond open voor de tiener jongens en meiden. Op deze avonden kan men gebruik maken van de diversen faci liteiten die aanwezig zijn o.a. gamen, muziek draaien, film kijken. Noteer de volgende datums in je agenda open vanaf 19.00 tot 23.00 uur, entree gratis. V ri jdaga vondopenstelling 22 november, 6 december en 20 december Disco de mix In samenwerking met woongroep Olivier orga niseren wij op zaterdag 23 november een disco avond voor mensen met en zonder een beper king. Wij zijn open vanaf 20.00 uur entree 2.- Deze avond wordt mede mogelijk gemaakt door familieleden van Olivier en vrijwilligers van JWM. Natuurlijk zijn in deze editie weer diverse mooie foto’s te zien uit het Moergestel van nu en toen. De kalender is samengesteld uit foto’s die werden toegezonden en uit het archief van Moergestel-Nieuws. De foto’s geven o.a. een beeld van activiteiten, vereni gingen en mooie plekjes van weleer uit Moer gestel. Uiteraard komen wij graag bij u langs zodat u de 38e uitgave van deze kalender aan uw verzameling toe kan voegen. De opbrengst ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 NOVEMBER 2013 PAGINA 3 H talac ■■■■■■■■■■■■■■■■BB ■BBBBHBBBBBBBBBBHBBBBBBBBBBBBBBHBBBBBMBBHBBBBBBBBHBBBBBMBB MBBBBBBBBHBBBBBMBBBBBBBBBBBBHBBBBBHBHBBBBBBBBMBBH

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3