Cantate Domino sluit jubileumjaar in stijl af Welk instrument wil jij bespelen? Aphrodite Oisterwijk Komende periode bij het Huis voor Zingeving I Weekblad voor Moergestel l Bestuursleden Kees van Dijk, (voorzitter) Ton van der Dussen en Jan van Zon. Uw Gemeentenieuw's op www.oisterwijk.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Wil jij klarinet spelen? Of trompet? Of dwarsfluit? Of drummen? Of... je zegt het maar!!! Bij de harmonie kan het! Huidverzorgingsinstituut WOENSDAG 20 NOVEMBER 2013 38e JAARGANG Nr. 1733 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 -JRS “Het is een stel oude mensen dat ouderwetse liederen zingt. Dat beeld hebben veel mensen van ‘ons’.” In het parochiehuis zitten bestuursleden Ton van der Dussen, Kees van Dijk en Jan van Zon aan de koffie om te vertellen over het 175-jarig bestaan van gemengd koor ‘Cantate Domino’. Op zondag 24 november wordt het jubile umjaar afgesloten met een plechtige viering om 10.30 uur in de parochiekerk van St. Jans Onthoofding. Aansluitend is er een receptie voor alle belangstellenden in Den Boogaard. Hoewel Jan van Zon pas vijf jaar lid is van ‘Cantate Domino’, heeft hij ervaring genoeg. “Eerst zong ik bij het operettekoor, maar toen dat ophield, ben ik hier begonnen. We repe- Kerkkoor ‘Cantate Domino’ teren elke donderdagavond twee uur: één uur alleen met de mannen en één uur samen met de dames. Verder zingen we twee keer per maand bij vieringen in de kerk. Het geeft de mannen veel voldoening als ze ‘goed’ gezongen hebben. “Met Allerzielen zongen we als slotlied ‘Steal Away’, een lied uit de slaventijd. En hoewel het eigenlijk minder passend is op zo’n dag, kregen we na afloop een groot applaus,” vertelt Kees ont roerd. “We zingen het eigenlijk alleen bij speciale gelegenheden. Je moet het niet kapot zingen,” meent Ton. Alle leden zingen op vrijwillige basis: waar je vroeger van meneer pastoor nog een boete van 5 cent kreeg als je een keer verhinderd was, is er in de huidige tijd veel meer vrij heid.” Naast de twee vieringen per maand worden we regelmatig gevraagd voor brui loften, uitvaarten en jubilea. Soms is er een heel korte voorbereidingstijd en dan zijn we niet altijd compleet,” legt Jan uit. hoorden ze wel in de rijen voor en achter me.gniffelt hij. Toch zou hij zelf nooit op het idee gekomen zijn om zich aan te mel den. “Mensen moeten bereid zijn om samen te zingen, te ondersteunen. Bij het inleven in de muziek helpt betrokkenheid bij de kerk,” verduidelijkt Ton. “We hebben een breed repertoire: van Gregoriaans tot moderne lie deren van tekstdichter Huub Oosterhuis. We zingen dus ook hedendaagse liederen, bena drukt hij nog maar eens. “Nieuwe leden krijgen meteen een dikke map mee naar huis,” grapt Ton, die zelf 38 jaar zingt bij het koor. "Vroeger repeteerden we boven, met dikke jassen aan, bij het orgel. Koud! Later belandden we in de sacristie en bij Stanislaus. Sinds 1991 hebben wij onze stek in het parochiehuis. Lekker warm en koffie erbij, dat scheelt ook.“ Het koor zag het levenslicht in 1838. Pastoor Van Dooren had hier de hand in. “Oorspron kelijk was het een mannenkoor,” vertelt Jan. “Pas in de jaren ’60 kregen vrouwen meer aandacht van het concilie. De pastoor was in die tijd bij een vergadering van de Boerin- nenbond en dat bezoek leverde het eerste, vrouwelijke koorlid op: de toen 16-jarige Bertha Smits. Er ontstond een vrouwenkoor, maar al vrij snel werden de twee koren samen gevoegd,” vult voorzitter Ton aan. Momenteel zijn er meer vrouwelijke dan mannelijke koorleden. Nieuwe leden zijn zeer welkom, zeker in verband met de ver deling van de vier partijen sopraan- alt- tenor-bas). En goed om te weten: er wordt niet altijd vierstemmig gezongen. Veel lie deren zijn eenstemmig, zodat de kerkgangers makkelijk mee kunnen zingen. Kees: ”Ik kan niet zingen, zeggen mensen vaak. En hij spreekt uit ervaring: toen hij vierentwintig jaar geleden werd opgebeld met het verzoek te komen zingen bij het koor, was hij stom verbaasd. Zingen, ik?” Glimlachend vertelt hij over zijn ‘ontdekking’. "Ik zong altijd uitbundig mee als ik in de kerk zat, en ja, dat Het pad van je hart Kring voor Zingeving met Sander Videler Iedereen heeft een diepe, bezielende wens die de rode raad is in je leven. Wanneer we deze diepe wens in onszelf ontdekken, gaan we op weg naar onze bestemming. De vier avonden van de Kring voor Zingeving worden begeleid door Sander Videler, Jungiaans ana lytisch therapeut en schrijver. Het sprookje van de dood lezing door Marie-Claire Verbruggen Het sprookje van de dood is een inspirerend verhaal over een Zieltje dat voor de allereerste keer de reis naar de Aarde gaat maken. Hoe wordt een leven op Aarde ervaren door de ogen van een ziel en hoe ervaart een ziel het sterven, oftewel de terugkeer naar Huis. De kring voor Zingeving is van 19:30 tot ca. 22:00 uur in B&B Den Heijkant, Heikant 8 in Moergestel. 25,- per avond (met inschrij ving). De lezing is van 20:00 tot ca. 22:00 uur in Huize Nieuwenhof. 10,- p.p. Muziek maken met jouw leeftijdgenootjes is het leukste dat er is! En zéker binnen de har monie zoals we die hier in Moergestel een hebben. Je krijgt speciale muzieklessen op jouw favoriete instrument, we hebben gezel lige repetities met elkaar, en daarnaast zijn er nog allerlei leuke andere activiteiten zoals o.a. het jaarlijkse kamp, Sinterklaasavond enz. Misschien heb jij wel meegedaan aan het pro ject van (toen nog) Prinses Maxima, genaamd ‘Kinderen maken Muziek’. Je weet ongetwij feld nog hoe leuk dat was! Nou, als je daar bijvoorbeeld aan meegedaan hebt, dan willen we graag met jou in contact komen. We gaan dan samen eens kijken wat jij leuk zou vinden en samen zoeken we een instrument uit waarop jij graag zou leren spe len. Oké? Stuur maar eens ’n mailtje naar: secretaris @julianamoergestel.nl Dan nemen wij con tact met je op! Doen hoor! Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 SCHEPENS}'^ TWEEWIELERS nieuws oe es gemeente Reparatie - Verkoop - Verhuur Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur 7.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1