Peter van de Wouw nieuwe voorzitter Moergestel Fietsdorp Vier generaties familie Donders Betty Nagel stelt in België Vogelverleider voor GAAT U NAAR VOOR UW DRUK- EN PRINTWERK FAMILIEDRUKWERK FOLDERS POSTERS LEAFLETS BRIEFPAPIER KERSTKAARTEN ENVELOPPEN VISITEKAARTJES Komende periode bij het Huis voor Zingeving mm Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen penningmeester, secretaris en voorzitter. Samen met Corné Schoenmaker zette hij de radio op van MTV. Peter van de Wouw is nog steeds actief betrokken bij deze Moergestelse omroep. Hoogachtend, Trees Verhoeven Voormalig lid van de Dorpsraad Grootste fietsfeest van Nederland terug naar de oorsprong Peter van de Wouw is de nieuwe voorzitter van de Stichting Moergestel Fietsdorp. De in 1951 geboren Moergestelnaar volgt Jan Vriens op. Peter van de Wouw was eerder betrokken bij allerlei andere verenigingen. Hij heeft een rijk vrijwil- ligersverleden. Als medewerker van het sportbedrijf van de gemeente Oisterwijk is hij medewerker horeca van sportcentrum De Leye in Oisterwijk. Ook deze week meldden zich weer vier generaties. Op de foto staand vader Rick (29) geboren en getogen in Moergestel en sinds 2005 woonachtig in Tilburg. Zittend links opa Henk Donders 55) woon achtig aan de Eysenbrand 20 in Moergestel. Zittend rechts overgroot vader Martinus Donders (84) woonachtig in Dongen met op schoot Flynn geboren 20 juli in Tilburg. De kracht van gedachten Workshop door Marja Ruijterman Onze hersens zitten vol met een hoop negatieve gedachten. Marja Ruijter man heeft ooit geleerd hoe ze die gedachten om kan zetten in gedach ten waar ze wel wat aan heeft. En dat - is makkelijker dan je denkt! Woensdag 13 november van 19:30 tot ca. 22:00 uur in Huize Nieuwen hof. Kosten: 25,- per persoon (inch koffie/thee). Little Grandmother Pleïade Theater voor Zingeving. Dit is een unieke kans om deze bij zondere vrouw in een kleine setting te horen spreken. Please know that this lecture will be in English. Her powerful message emphasizes how to shift individual and planetary con sciousness, how to live in the heart in right relationship with Mother Earth, and to remember who we are. Zaterdag 23 november van 20:00u tot ca. 22:00u in Tiliander, Oisterwijk. Kaarten bestellen via www.tiliander. com. Kosten: 15,- per persoon Grote belangstelling voor presentatie sprookjesboek bij Zuiderburen De Moergestelse kunstenares Betty Nagel heeft afgelopen zaterdag 9 november in de Belgische plaats Landen de door haar gemaakte Vogelverleider voorgesteld. Ze was in Landen ter gelegenheid van de presentatie in België van het sprook jesboek ‘De Vogelverleiders van Heukelom’. Deze wedstrijd wordt komend jaar voortaan ook gehouden in België. De Vogelverleider van Betty Nagel is de wis seltrofee die kinderen kunnen winnen. In de loop van de tijd heeft Moergestel Fiets dorp zich ontwikkeld tot het grootste fietsfeest van Nederland. Moergestel is het hart van dit evenement, dat vertakkingen heeft in Oister wijk en Heukelom. Fietsdorp werd op initiatief van Paul Spapens opgericht om de Moerges telse samenleving extra kracht te geven door het fietstoerisme naar het dorp te ontwikkelen. Dankzij Guus Moonen die drie jaar achter elkaar 10.000 kilometer fietste werd Moergestel Fietsdorp een internationaal bekend evene ment. Dit gebeurde onder voorzitterschap van Jan Vriens. werpen. Het niet up-to-date houden van de Dorpsraadsite op zich was al een teken aan de wand van non-activiteit. Dat ik nu wordt weggestuurd, omdat ik te actief ben zegt alles over de rest van dit bestuur. De strategie blijkt nu te zijn volgens de voorzitter, dat alleen door burgers en verenigingen aange dragen problemen en ideeën welkom zijn en beoordeeld worden. Dit is echter al eerder mislukt, omdat die verenigingsbesturen lie ver de kortste weg volgen richting de instan ties. Ik ben echter van mening, dat je als Dorps raad zaken moet oppakken, die niet door de politiek kunnen of worden opgepakt. De Dorpsraad was bedoeld om de leefbaarheid te versterken en niet om weer een extra bestuurslaag richting gemeentebestuur te vormen, maar een orgaan dat zaken signa leert, maar ook actief oppakt en geen door geefloket. Ik wil bij deze duidelijk maken dat ik niet bij de pakken ga neerzitten, maar me actief blijf inzetten voor de leefbaarheid van Moergestel. Onder voorzitterschap van diens opvolger Pe ter van de Wouw keert Moergestel Fietsdorp terug naar de oorsprong. Dat wil zeggen dat Moergestel Fietsdorp zich net als in de eerste jaren uitsluitend gaat richten op bijzondere fietsevenementen en op wandeltochten. Vol gend jaar worden ruim vijf fietsevenementen en drie wandeltochten georganiseerd, steeds in samenwerking met andere organisaties in Moergestel, in de gemeente Oisterwijk en ove rig Brabant en Vlaanderen. De redenen voor deze keuze zijn tweeërlei. Het blijkt steeds moeilijker voldoende vrijwilligers te vinden. Er is steeds minder geld beschikbaar. Het bestuur verwacht onder voorzitterschap van Peter van de Wouw na verloop van tijd weer nieuwe wegen in te kunnen slaan. Een Landense amateur-filmclub gaat van het sprookjesboek een speelfilm maken. De op brengst van het sprookjesboek is voor goede (kinder)doelen in Landen en de gemeente Oisterwijk. d CROON HeeRBeeK De presentatie van zowel de Vogelverleider van Betty Nagel als het sprookjesboek De Vogelverleiders van Heukelom gebeurde onder grote belangstelling. Tussen inwoners van de gemeenten Oisterwijk en Landen is een innige relatie ontstaan sinds de viering van Oisterwijk 800. Inwoners hebben samen al meerdere pro jecten opgezet. Het sprookjesboek, dat er is gekomen onder auspiciën van de Stichting Oisterwijk 800 Plus, is daar een voorbeeld van. Een maand geleden werd het sprookjes boek ook gepresenteerd in Oisterwijk. Toen werd tevens de prijswinnaar bekend gemaakt van de schrijfwedstrijd door kinderen. Als onderdeel van de presentatie van het sprookjesboek in Landen is daar in het ge meentehuis een tentoonstelling geopend van foto’s van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Ook is er de toeristische fietsroute tussen Oisterwijk en Landen nog eens onder de aan dacht gebracht. Meerdere nieuwe initiatieven tussen de inwoners van Oisterwijk en Landen staan op stapel. Zo gaat de Oisterwijkse stich ting Goed Wonen adviseren bij een soortgelijk project (het eerste in België) in Landen. GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 14 november a.s. een muzi kale middag in Park Stanislaus met medewer king van het seniorenkoor Echo uit Moergestel, dat al vele jaren bij verschillende gelegenheden hun bijdragen heeft geleverd. Helaas zal dit koor per 1 januari 2014 haar zangactiviteiten stoppen. We zijn blij dat ze nog een keer bij Geef Elkaar De Hand willen zingen, en wij nodigen u allen uit om te komen luisteren. Bent u alleen, een zaam of moeilijk ter been, u bent welkom. Laat ons weten of u gehaald wilt worden. Neem daarvoor contact op met Corry de Jong tel. 513 3295. Graag tot donderdag 14 november a.s. Jacqueline, Corry, Corry, Gina en Ricky. Tot donderdagmiddag 14 november a.s. Peter van de Wouw heeft een g;root netwerk in Moergestel en ook in Oisterwijk en Heuke lom kent hij veel mensen. Hij kwam met zijn 16 jaar in de jeugdraad van carnavalsvereniging De Pierewaaiers. Van deze vereniging was hij Betreft uitstoten uit Dorpsraad Beste medeburgers. Vorige week is mij door een lid van het bestuur van de Dorpsraad medegedeeld dat ik niet meer welkom ben in het bestuur van de Dorpsraad. Ik zou daar niet meer inpassen gezien mijn actieve manier van handelen. Tijdens mijn aanwezigheid bij een bijeen komst over glasvezel in de drie kernen, bij Mie Pieters, heeft de rest van het bestuur besloten mij te royeren. Deze beslissing werd mij de volgende dag door Aard Mul ders, de voorzitter van de Dorpsraad mede gedeeld. Dit zijn in het kort de feiten. Afgelopen zondag is de voorzitter bij MTV radio te gast geweest en toen werd ook dui delijk aan de hand van vragen van Ron Hermus, de dienstdoende presentator, dat de Dorpsraad volgens hun website sinds 2012 niets gepresteerd had. Dat ik mij in dat laatste jaar heb ingespannen voor de bewegwijzering, de verkeersbrigadiers, het OV oplaadpunt en behoud van de zwem- functie in Moergestel voor kinderen. Dit allemaal staat er niet op vermeld op die site en ook niet de realisering van deze 4 onder- Peter van de IVouw is de nieuwe voorzitter van de Stichting Moergestel Fietsdorp. Foto: Paul Spapens. Over zijn keuze om voorzitter te worden zegt Peter van de Wouw: “Ik heb altijd grote bewon dering gehad voor Moergestel Fietsdorp. Dit evenement beschouw ik als een boom die ooit is geplant en die wortel is geschoten in Moer gestel. Ik wil er mee voor zorgen dat de boom verder kan groeien. Als evenement is Fietsdorp zeer waardevol voor Moergestel. Ik wil er aan bijdragen dat het in stand blijft en zich verder ontwikkelt.” PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 NOVEMBER 2013 Den Heuvel 20, 5688 EM Oirschot T 0499 57 12 78 info@decroon.nl ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■i FSC www.fsc.org FSC* C016391 Hat laumiMk voor vwantvwxMti boabehaar SINDS 1904

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5