De Moergestel kalender is uit! QOEF! Kerstmarkt in Moergestel Het "klussenteam van LAC Dienstverlening staat voor u klaar! LAC Dienstverlening bed rijfsd iensten Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel Algemeen bestuur krijgt nieuwe voorzitter Zondag 15 december It Dankbetuiging Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl UXC Dienstverlening biedt deze diensten voor particulieren aan voor 25,00 per uur inclusief BTW. Binnen Moergestel geen voorrijd kosten! Komt u ook niet toe aan die kleine klusjes in en rondom uw huis? Regengoot schoonmaken, klein tuinonderhoud, reinigen van straatwerk en terras, tapijt- of meubelreiniging. Het schilderijtje of andere dingen ophangen of verhangen, zware inboedel verplaatsen, kleine reparaties in uw woning. Anneke van Doormaal-van de Wouw C. V. de Pierewaaiers presenteert Pieregebrouwel Burgemeester Poortstraat 49, 5066 GE Moergestel lacdienstverlening@gmail.com 06-52841786 Cursus tekenen bij Senioren Vereniging Moergestel Donderdag 21 november: ZWARTE PIETEN-BINGO! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 NOVEMBER 2013 PAGINA 3 aesw FAMILIE VAN DOORMAAL Moergestel, november 2013 Langs deze weg danken wij iedereen die op welke wijze dan ook zijn medeleven heeft betoond bij het overlijden van ons mam, oma en superoma Tegenkandidaten kunnen tot 5 dagen voor deze bijeenkomst een mail sturen naar Henk Rijnen secretarisroef@gmail.com Dames en heren, jongens en meisjes, boeren, burgers, buitenlui en alle andere nieuwsgierigen. Komt op 23 november 2013 allen naar hét spektakel van het jaar en het grootste circus onder de vlag van C.V. de Pierewaaiers: het Pie regebrouwel! 'n Speciaal woord van dank aan Will Pellis uitvaartverzorging, Pastor van den Broek en Gilde St. Joris voor het waardige afscheid. Dit is een enorme steun voor ons om dit grote verlies te verwerken. Dinsdag 19 november Thema: Diagnostiek tot Dementie Gast Ralf Vingerhoets Klinisch Geriater komt volledig ten goede aan muziekvereni ging Prinses Juliana. De vastgestelde ver koopprijs bedraagt nog steeds slechts 5,- euro. Hebt u onverhoopt toch geen van onze kalen- derverkopers aan uw deur gezien, dan kunt u vanaf 25 november de kalender kopen bij Slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Super markt, Novy van Wezel en Apotheek Moer gestel. Namens Muziekvereniging Prinses Juliana alvast bedankt voor uw steun. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■i Deze en volgende week zullen de leden van muziekvereniging Prinses Juliana weer langs de deuren gaan voor de verkoop van de traditionele Moergestel kalender. talac missen, dan moet je erbij zijn. Is dit nieuw? Nee zeker niet, maar zo heel oud nu ook weer niet. Na een succesvolle eerste editie, ongeveer een jaar geleden, is het tijd voor de twee keer: de bevestiging. Verschillende artiesten staan al een tijdje op springen om hun kunsten te vertonen aan een zeer exclusief publiek. Ex clusief? Jazeker! De zaal van Café de Brouwer, die ook deze editie de speellocatie van dienst zal zijn, biedt plaats aan slechts 250 bezoekers. Het Pieregebrouwel vindt per jaar slechts een maal plaats en vorig jaar waren de beschikbare kaarten al van tevoren uitverkocht. Misschien ligt dat ook wel aan de prijs van 7,50 per kaartje, een schijntje van een cent. Wie? Hoe? Wat? Waar? Even een korte samenvatting, omdat wij begrij pen dat bovenstaande tekst voor aardig wat onrust zal hebben gezorgd. C.V de Pierewaaiers organiseert op zaterdag 23 november 2013 het 2e Pieregebrouwel in de zaal van Café de Brouwer. Kaarten a 7,50 zijn verkrijgbaar bij laatstgenoemde kroeg. Ren dus snel naar de Brouwer. Is ie dicht? Dan is het nog woens dag en kun je nog een hele nacht nadenken hoe je zo’n felbegeerd kaartje te pakken krijgt. Prins Marcus, Adju Bert en de Raad zijn erbij, jij toch ook?! Met verrassende groeten, C.V de Pierewaaiers In maart 2012 heeft Jan Vermeulen, de voor zitter van het algemeen bestuur, aangegeven dat hij wilde stoppen. Sinds kort zijn we er in geslaagd een opvolger voor Jan te vinden. In de tussenliggende periode, tot een nieuwe voorzitter is gevonden, was Jan bereid om als ad interim deze functie te blijven vervullen. Uiteindelijk zijn het bijna 12 jaar geworden dat Jan met heel veel inzet en enthousiasme sturing heeft gegeven aan onze sportvereniging. Op woensdag 11 december is er om 20:00 uur een buitengewone algemene ledenvergadering in het clubgebouw van ons sportpark waarbij Joep Vrenken als kandidaat voor het voorzit terschap wordt voorgedragen. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie jong en oud, fami lie, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellende. De gasten praten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de mogelijkheden voor hulp en dienst verlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer,lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar betekenen, zij herkennen wat de ander mee maakt, en wat dit voor hem of haar betekend. Op deze avond zijn ook de deskundigen zoals Dementieconsulent en het GGz aanwezig waar u terecht kunt met uw vragen. Graag heten we u allen van harte welkom. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00- 22.00 In De Coppele, Prunusstraat 69 Oister- wijk, vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk Tel: 528 4571 Of e-mail j.verberk@ziggo.nl en op Google Alzheimercafé Oisterwijk-Moergestel. Wat is Pieregebrouwel? Pieregebrouwel staat garant voor een avond vol vertier van zeer verschillend pluimage. Een vast item is de zogeheten ‘Brouwelaar’. Een brouwelaar heeft ongeveer hetzelfde recept als een sauwelaar, maar giet er dan een eigen zinnig sausje over en walla! Acts worden hier uiteraard niet verklapt, maar ook de 2e versie van het jongste evenement van de Pierewaaiers zal bol staan van grappige, vermakende, muzi kale en vooral heel verrassende optredens. De rode draad van de avond wordt de première van de allernieuwste televisiehit uit Moer gestel.Waarvan ook de titel nog in nevelen blijft gehuld, maar de opvolger van ‘Hoe gast vrij is Moergestel’ zal niet stilletjes ons huisje voorbij rijden. Als je niks van dit alles wilt In een persoonlijk gesprek met Jan Vermeulen is Joep geïnformeerd over het wel en wee van onze sportvereniging, de uitdaging die er ligt in deze functie en de optie om toe te treden tot de roef! familie. En gelukkig, werd na enkele dagen duidelijk dat Joep veel ambities heeft om deze functie op zich te nemen. Joep is woonachtig in Moergestel, hij heeft een fysi- otherapiepraktijk in Tilburg en hij heeft een atelier in Moergestel waar hij actief is als beeld houwer. Hij heeft een ruime interesse in sport in zijn algemeenheid en beschouwt het als een uitdaging om inspirerend te mogen zijn in het hoofdbestuur van een vereniging waar meerdere sporten worden beoefend. In deze lezing geeft Ralf Vingerhoets u inzicht in hoe een diagnose wordt gesteld, en welke onderzoeksmethode er zijn. Een goede diagno se is belangrijk om bepaalde ziekten, die de- mentiesymptomen veroorzaken maar behan delbaar zijn, te onderkennen en te behandelen. Indien het om dementie gaat is het belangrijk te weten aan welke vorm van dementie de patiënt lijdt. Een diagnose in een vroeg stadium is van kapitaal belang voor de behandeling en de verzorging van de patiënt. Hoewel er tot nu toe nog geen therapie bestaat die dementie geneest, kan een aangepaste medische en psy chosociale behandeling het lijden van de pa tiënt (en zijn mantelzorger) verlichten. In januari 2014 start SVM een cursus tekenen, ook voor beginners, onder leiding van een docent tekenen. U gaat kennis maken met de basisregels voor het vak en daarnaast laat docent Ruud u diverse materialen en technie ken gebruiken en krijgt u informatie over kunststromingen. In beginsel hoeft u geen materiaal mee te brengen. Daar wordt voor gezorgd. Na overleg schaft u voor uzelf de juiste materialen aan. Een eerste reeks lessen vindt plaats in het voorjaar (januari - april) en een tweede in het najaar (september - november). De lessen worden in den Boogaard gegeven op donderdag ofwel van 9.00-12.00 uur ofwel van 13.30-16.30 uur met een pauze. De keuze van de meerderheid van de inschrij vingen wordt bepalend voor het dagdeel. De groepsgrootte wordt maximaal 8 tot 10 perso nen. De kosten gaan ongeveer 5,00 per les bedragen en worden per periode betaald aan SVM. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de docent Ruud Pluijms tel. 822 6459 of Jan Geerts 513 1833. U kunt zich aanmelden onder vermelding van uw adresgegevens bij het secretariaat van SVM, De Hoefkens 45,5066 BX Moergestel, tel. 513 6170, vóór 15 december. Natuurlijk zijn in deze editie weer diverse mooie foto’s te zien uit het Moergestel van nu en toen. De kalender is samengesteld uit foto’s die werden toegezonden en uit het archief van Moergestel-Nieuws. De foto’s geven o.a. een beeld van activiteiten, vereni gingen en mooie plekjes van weleer uit Moergestel. Uiteraard komen wij graag bij u langs zodat u de 38e uitgave van deze kalender aan uw verzameling toe kan voegen. De opbrengst Wekelijks worden de rubrieken van Moergestel Nieuws gevuld met de berichten uit de afde lingen van onze vereniging. Deze berichten betreffen vooral de wedstrijdprogramma’s en de uitslagen van de gespeelde wedstrijden van de teams van de verschillende sporten.S.V Roef! is een omni-sportvereniging waar meer dere sporten worden beoefend. De organisatie van deze sporten wordt verzorgd door de com missies van de verschillende afdelingen en dit gebeurt in goed overleg met elkaar en met het algemeen bestuur van de vereniging. De afde lingen zijn honkbal, softbal en beeball, handbal, korfbal en jeu de boules. Jawel, wij tornen niet aan tradities en houden een heuse Zwarte Pieten-bingo op donderdag 21 november om 14.00 uur in Den Boogaard. Of u lid bent van de Senioren Vereniging Moergestel of niet, dat maakt niet uit. Zorg dat u erbij bent bij onze altijd gezellige bingo, in de Sinterklaastijd. We spelen zes rondes en natuurlijk is er tijdens deze Zwarte Pieten-bingo weer een bijzondere verrassing! Doet u mee? Op zondag 15 december organiseert CV de Dors(T)vlegels een kerstmarkt op het St. Jansplein. Het belooft een gezelige kerstmarkt te worden in de Charles Dickens sfeer, met verlichte kra men, een kerstman met slee en diverse artiesten die voor een heuse kerstsfeer zorgen. De verkoopwaar op de markt is vrij maar het meeste zal op kerstgebeuren aankomen. Op de markt staat ook een tent waarin u een hapje en een drankje kunt nuttigen. Er is ook een kraam met winterse versnape ringen zoals: warme chocomelk, broodje worst en erwtensoep, dus aan de inwendige mens is ruim gedacht. Maar ook voor de kleinere bezoe kers zal er vertier zijn. Voor deze markt zijn nog kramen te huur voor particulieren, verenigingen en bedrijven die zich willen presenteren/promoten op deze dag. De kraamhuur op de markt bedraagt 30,00 incl. boven- en achterzeil en verlichting. Dus echt een reden om de markt te bezoeken voor de gezellige sfeer en om al in de kerst stemming te komen. De markt is geopend van 15.00 uur tot 21.00 uur. Voor meer informatie en kraamhuur kunt u kijken op www.moergestelsejaarmarkt.nl of mailen met info@moergestelsejaarmarkt.nl. Organisatie Kerstmarkt Moergestel CV de Dors(T)vlegels

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3