Brabant Uitvaart '/Tl A Het kan ook anders... informatie Laat het zorgen maar aan ons over W 00 OD 00 Parochie St. Jans Onthoofding Monuta Tom van Dijk Protestantse gemeente Oisterwijk Een persoonlijk afscheid is wenselijk. Er kan veel meer dan u denkt. Dag en nacht bereikbaar. BLOEMSIERKUNST info@brabantuitvaart.nl www.brabantuitvaart.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Openingstijden: ma. en di. alleen op afspraak wo. t/m vr. van 10.00-12.00 en 15.00-18.00 uur za. 10.00-14.00 uur Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Omdat ieder mens bijzonder is en een uniek afscheid verdient. Dat is MonutaTom van Dijk, voor Moergestel en omstreken. MTV Radio 'PfiRoewe $T. 0900 332 22 22 Meld een overlijden gratis op 0800 - 22 000 66 Margriet van den Boogaard 06 - 20 49 32 87 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 NOVEMBER 2013 PAGINA 2 Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) Ook als u niet of elders verzekerd bent. Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Kijk voor meer informatie op www.monutatomvandijk.nl. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 14 november vanaf 19.00 uur: - Impressie: Prins verkiezing Dorst- vlegels en Pierewaaiers; - Die Naemloose Speelers; - Zoektocht naar het verleden. We beginnen de uitzending met voor onze jongste kijkers een speciale Sinterldaas-uitzending. Nieuwe zitbanken op het kerkhof geplaatst Op het feest van Allerheiligen gingen veel kerkbezoekers mee naar het kerkhof. We heb ben gebeden bij het monumentje; we hebben een bloemstuk gelegd en vervolgens de graven gezegend. Ondertussen liepen we zingend naar de overdekte absouteplaats. Daar vertelde de pastor dat de paus en iedere bisschop ‘bezit neemt van de zetel’. Onze pastor vond dat hij dan wel bezit mocht gaan nemen van de prachtige banken die geschonken zijn door de Vrienden van St. Jan en geplaatst werden door onze trouwe kerkhofjploeg o.l.v. Bart de Laat en Daan van Ee. De pastor nodigde Daan van Ee, Jan Vriens van de Vrienden en Niels van de Ven, onze voorzitter, uit om met hem ‘bezit te gaan nemen’ van deze banken! Bart had intussen al ‘bezit genomen’ van een andere bank. Er werd dank gebracht aan alle helpers maar vooral ook aan alle kleine en grote gevers aan de Vrienden van St. Jan want zonder hen was dit allemaal niet mogelijk! De volgende gift is de nieuwe verlichting op de kroon luchters in de kerk. De echte kaarsen gaan verdwijnen maar daar staat tegenover dat de luchters straks veel vaker kunnen ‘branden’. p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 Op vrijdag 15 november vanaf 19.00 uur en zaterdag 16 november vanaf 13.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekij ken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 17 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van Comé Schoenmaker. De techniek is in handen van Martijn van de Wouw. 013 5132774, "'''xx voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochienioergestel.nl H Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. 33e ZONDAG DOOR HET JAAR 16 - 23 november 2013 De steun bij iedere uitvaart. Natuurlijk wordt gezorgd voor een zo goed mogelijke nabootsing van het echte kaars licht. Koffiedrinken op zondagmorgen na de H. Mis Meermalen is het verzoek gekomen om, zoals tijdens de zomervakantie, op zondagmorgen gezamenlijk koffie te drinken in het PC. Nu komt er zondags een klein groepje, soms een wat grotere groep. Gewoonlijk zijn het ook vrijwilligers. Het zou fijn zijn als we voortaan iedereen kunnen uitnodigen. Dat willen we graag doen maar.dan moet er wel een groep vrijwilligers komen die dit gaat oppakken. En graag niet alleen de dames! Het kan ook niet zo zijn dat Jan van Zon of enkele dames iedere zondag dit dienstwerk moeten doen. We vragen minimaal 10 personen die willen meehelpen. Dan is iemand één keer in de 4 a 5 weken aan de beurt. Geef uw naam a.u.b. door aan Ria Willems, secretariaat@paro- chiemoergestel.nl gaan. Het is één van die weinige mogelijk heden dat we een klein stukje van ons chris telijk geloof kunnen doorgeven. Natuurlijk hopen we ook dat ouders met hun kinderen naar de dienst op zondag om 10.00 uur komen. Ook daar ligt het een beetje aan dat de energie wat opgeraakt is bij de werkgroepleden 24 November begint H. Mis om 10.30 uur! Op het feest van Christus Koning is ook de slotviering b.g.v. het 175 jarig bestaan van ons gemengd koor Cantate Domino. Deze viering begint om 10.30 uur!! De pastores Herman van den Broek en Theo te Wierik gaan voor. Ook de gildes zijn aanwezig Denk mee met paus Franciscus Wie heeft het ooit kunnen vermoeden dat de paus aan alle parochianen in de vele parochies over de hele wereld vraagt hoe zij denken over een aantal belangrijke zaken binnen de R.K. Kerk en binnen onze christelijke tra ditie. Toch doet onze paus deze oproep! En daar willen zeker heel veel gelovige mensen gebruik van maken. www.Katholiek.nl wil de Nederlandse RK Kerk ondersteunen. Daarom heeft men alle vragen online gezet. Het is mogelijk de vragen tot en met 31 december a.s. in te vullen. Daarna verzamelt Katholiek.nl de resultaten om deze aan Rome aan te bieden. De enquête is geen referendum, noch een petitie, men wil in alle zorgvuldig heid de uitkomsten verzamelen. Iedere invul ler kan eenmaal mee doen. De vragenlijst kan niet anoniem worden ingevuld. Zie: www.katholiek.nl/aankondiging/pauselijke- enquete-over-het-gezin-online/ Wij gedenken Op 22 oktober overleed Anneke van Door- maal-van de Wouw op de leeftijd van 83 jaar na een periode van ziek zijn, in haar eigen woning, ruim een jaar na het overlijden van haar man Jack met wie ze meer dan vijftig jaren getrouwd was. Ze was een vrouw met een eigen mening die zich niet snel van de wijs liet brengen. Je wist precies wat je aan haar had want ze had het hart op de tong. Ze hield haar kinderen graag voor wat waardevol was in het leven, maar gaf ieder toch de kans om een eigen weg te gaan. Ze was oma en zelfs overgrootmoeder, het middelpunt van de familie. Daarom zal ze erg gemist worden, maar allen die van haar hielden zullen troost putten uit de gedachte dat zij, weer verenigd met haar man, een veilig heenkomen heeft gevonden bij de Vader. Op 26 oktober overleed Henk van lersel, echtgenoot van Anneke van Heel. Henk werd geboren aan de Tilburgseweg in een gezin met 7 kinderen. Hij ging al vroeg aan het werk, eerst op het klooster en later bij Avang en DAF. In 1961 trouwde hij met Anneke van Heel en samen kregen ze 7 kinderen. De dood van de oudste zoon zo’n 8 jaar geleden was een zware slag. Henk was een eenvoudig mens, een borreltje, een rokertje en een grapje op zijn tijd waren voor hem voldoende om intens van het leven te kunnen genieten. Na zijn pensionering bleef hij graag bezig, hij legde graag een kaartje en genoot van de kleinkinderen. Henk was niet zo’n prater, toen eind van deze zomer bij hem een ernstige ziekte werd geconstateerd verwerkte hij dat in zichzelf. Henk overleed in het Elisabeth ziekenhuis op 83 jarige leeftijd. Zaterdag 16 november, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Kees van den Boogaard e.v. Maria van Dijk; verj. Ria Oerlemans-Brans; jgt. Geert Boo- gaers en overl. fam. Boogaers en Rooijakkers. Zondag 17 november, 10.00 uur: H. Mis mmv gemengd koor. Er is een kinderwoord dienst. Verj. An toon en Miet van Zon-van de Wouw en zoon Peter; jgt. Sjef Roosen; families van de Wouw, Wolfs en van Elderen; Sjan van de Wouw-Pijnenburg, zoon Marcel en schoon dochters Evelien en Marie-José. Kapel park Stanislaus Zaterdag 16 november 17.30 uur: H. Mis met samenzang. Verj. Jans van Dijk-de Beer; jgt. Denis Kete laars en Henrica van Breda, overl. kinderen en Janus van Breda. Woensdag 20 november 19.00 uur: Woord en Communiedienst. Parochieagenda Maandag 18 november 15.30 en 17.45 uur: Eerste H. Communie les 3 groep 1 en 2. Dinsdag 19 november 9.30 uur: Werkgroep Ziekenpastoraat. Woensdag 20 november 20.00 uur: Alle werk groepen die te maken hebben met de kerst vieringen. Donderdag 21 november 10.30-12.00 uur: Bijbelochtend. Voorbereiding op de Advent en het Kerst feest Alle betrokken vrijwilligers m/v hebben een uitnodiging ontvangen voor woensdag 20 november om 20.00 uur in het parochiecen trum. We gaan dan overleggen over, met name, de kerstdagen i.v.m. versiering, kerst stal etc. Bijbelochtend Donderdag 21 november is iedereen weer van harte welkom voor de volgende Bijbeloch tend van 10.30 uur tot 12.00 uur in het paro chiecentrum. Het gaat wederom over de ver halen van na Pasen. Werkgroep Kinderwoorddienst De werkgroep komt dinsdag 3 december om 20.00 uur bijeen in het parochiecentrum. We hebben nieuwe energie nodig en deze hopen we opnieuw bij elkaar te vinden want deze woorddiensten willen we graag laten door- 17 november 2013, ds. Wil van Egmond. Er is deze zondag crèche en kinderneven- dienst. Een mooi spiegelverhaal (Uit: Openingen rond geloof, hoop en liefde van de Protestantse Kerk in Nederland) Een man en zijn zoon lopen in het bos. Plotseling struikelt de jongen en omdat hij een schetpe pijn voelt, roept hij ‘Aahh!’ Verrast hoort hij een stem vanuit de bergen die ‘Aahh!’roept. Nieuwsgierig roept hij: ‘Wie ben jj?’Het antwoord dat hij terugkrijgt is: ‘Wie ben jij?’ Hij wordt kwaad en roept: ‘Je bent een lafaard.’ Waarop de stem antwoordt: ‘Je bent een lafaard.’ Daarop kijkt de jongen naar zijn vader en vraagt: ‘Wat gebeurt hier?’ De man antwoordt: ‘Zoon, let op!’ En hij roept vervolgens: ‘Ik bewonder jou!’ De stem antwoordt: ‘Ik bewonder jou!’ De vader roept: ‘Jij bent prachtig!’En de stem antwoordt: ‘Jij bent prachtig!’ De jongen begrijpt nog steeds niet wat er aan de hand is. Daarop legt de vader uit: ‘De mensen noemen dit “echo”, maar in feite is dit “het leven”. Het leven geeft je altijd terug wat jij erin brengt. Het leven is een spiegel van je handelingen. Als je meer liefde wilt, geef dan meer liefde. Wil je meer vriendelijkheid, geef dan meer vrien delijkheid. Als je begrip en respect wenst, geef dan begrip en respect. Wil je dat mensen geduldig met je omgaan, geef hen dan geduld. Deze natuurwet gaat op voor elk aspect van ons leven.’ Het leven geeft je altijd terug wat jij erin brengt. Het is geen toeval, maar een spiegel van jouw handelen. De brieven voor Amnesty International liggen klaar in de Voorhof om te versturen. De brief gaat naar de ambassade van de VS en is een verzoek om vrijlating van Jacqueline Monta nez die sinds haar 15e al 20 jaar vast zit van wege een misdrijf dat ze toen beging. Er is geen rekening gehouden met haar minder jarigheid en Amnesty International pleit voor een herziening van haar vonnis. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep ’’Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur .513 1424 ..513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2