Stadsprins Marcus d’n Urste Sint komt weer naar Moergestel Let op Moergestelse kinderen in groep 6 t/m 8: wie durft? Aphrodite Oisterwijk i Ga je mee naar Taizé in Frankrijk? IR 8 BRILLEN LENZEN 1 I Weekblad voor Moergestel Zaterdag 16 november is het weer zover. 15.00 uur 17.00 uur 13.00 uur Prins Marcus d’n Urste. Uw Gemeente»ieuws op www.oisterwijk.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 en geliefde adjudant. De hofhouding was in ieder geval erg in haar nopjes met deze twee ervaren Pierewaaiers aan het roer. De Piere waaiers staon vanaf afgelopen zaterdag op springe om aan carnaval 2014 te beginnen! Het bestuur, de hofhouding, de eregarde en alle leden van C.V De Pierewaaiers wensen Stadsprins Marcus d’n Urste en zijn adjudant Bert heel veel succes, maar vooral heel veel plezier voor, tijdens en ook nog na carnaval. Geniet ervan! Huidverzorgingsinstituut WOENSDAG 13 NOVEMBER 2013 38e JAARGANG Nr. 1732 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-5131474 enorm goed. Ook de eregarde van De Piere waaiers en de zusterverenigingen De Dors(T)- vlegels en De Durdraaiers bleken zeer tevre den met de nieuwe Stadsprins. Na de nodige ceremoniële plichtplegingen, uitgevoerd door voorzitter Bas Hessels, wet- Prinsenbal C. V. De Pierewaaiers 2013 Afgelopen zaterdag is in een overvolle zaal van café De Brouwer Mark Boogaers onthuld als nieuwe Prins van C.V. De Pierewaaiers en Stadsprins van ’t Piere- waaiersrijk voor carnaval 2014. Na een lange avond, die in het teken stond van live-radio en muziek, was het om elf over elf dan eindelijk zover. Eindelijk voor Mark, maar ook eindelijk voor het in groten getale aanwezige publiek. Dit publiek, dat tijdens de avond werd opgewarmd middels een heus ouderwets hoorspel, een live optreden van Gabor en uiteindelijk een Gèssels journaal, reageerde dan ook erg verrast toen Mark uit een speciaal voor hem gebouwde mega-radio tevoorschijn sprong. Immers, voor velen stond vast dat Joep Visser terug zou keren als Prins. Sint Nicolaas zal zaterdag 16 november met zijn ZWARTE PIETEN per schip in Groningen aankomen. Zoals gebruikelijk zal de Sint direct na aankomst in Nederland doorreizen naar Moergestel. Dit jaar zal Sint Nicolaas in Moergestel om 13.00 uur zijn entree maken per boot vanaf de Reusel. Harmonie Prinses Juliana zal het gezelschap opwachten nabij de Reusel in de Herengoedstraat. We nodigen iedereen van harte uit Sinterklaas te komen verwelkomen tijdens zijn intocht per cabrio door ons Moergestel. Want hoe meer mensen langs de route hoe leuker en gezelliger het is voor de Sint en zijn Pieten. houder Wim Lemmens en collega-Prinsen Eric en Sjaak, mocht Mark bekendmaken hoe hij als Stadsprins door het leven zal gaan. Ook daarmee kwam Mark verrassend uit de hoek. Waar de meeste Prinsen hun eigen naam dragen tijdens hun Prinsschap, kiest Mark voor zijn doopnaam Marcus: Stadsprins Marcus d’n Urste, dus. En als Stadsprins Marcus d’n Urste mocht hij dan ook meteen zijn eerste officiële daad verrichten: het be noemen van zijn adjudant. Wederom een ver rassing, want met oud-hofhoudingslid - en nog steeds oer-Pierewaaier - Bert van Ganze- winkel kwam Prins Marcus met een zeer on verwachte, maar daarom niet minder gewilde Op vrijdag 15 november a.s. organiseert scou ting St. Jan Moergestel een super spannende spooktocht, voor alle kinderen uit Moergestel in groep 6 t/m 8 van de basisschool. De spook tocht start om 19.45 uur bij het Bakseven, aan de Baksevenseweg 1. Verwachte eindtijd is ca 21.00 uur. Dit is je kans om te laten zien dat je niet bang bent, en dat je deze uitdaging aandurft. Het wordt keispannend maar ook keileuk. Dus vraag je vriendjes en vriendinnetjes of ze mee durven en kom op vrijdag 15 novem ber allemaal naar het Bakseven!! Tot dan, het hoofdspook en zijn hulpspoken... Dat de mensen vervolgens wel buitengewoon enthousiast reageerden op de komst van Mark Boogaers als nieuwe Prins van C.V. De Piere waaiers deed de Prinsencommissie, de hof houding, het bestuur en natuurlijk Mark zelf Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 SCHEPENS* TWEEWFeLeRS - i a Ervaringverslag: Vrijdag 1 november was on ze eerste informatieavond. Hierbij waren 12 geïnteresseerden aanwezig. Na een hartelijk welkom hebben we aangegeven waarom het Jongereninspiratie initiatief van de parochie deze reis naar Taizé aanbiedt. Het gaat ons niet om ‘zieltjes te winnen’. Nee, het gaat ons om een ervaring, we bieden een kennismaking aan met een plek van christelijke spiritualiteit. Het op zoek gaan naar zingeving is de uitda ging die je aangaat, waarbij vragen meer aan dacht krijgen dan antwoorden. “En dat is de kracht van Taizé, je moet niks, het gebeurt er gewoon. Je kunt het niet uitleggen, je moet het meegemaakt hebben”. Zoals een van de aanwezige jongeren opmerkte die graag nog eens terug gaat naar Taizé. In het voorjaar van 2012 houden we nog een informatieavond. De route van de intocht dit jaar is als volgt: aankomst vanaf de Reusel ter hoogte van het Hofakkerpad, Herengoedstraat, Voorbrug- straat, Boonhofstraat, Kloosterlaan, Huys- ackerstraat, Kruysackerplein, Kruysacker- straat, Rootven en Raadhuisstraat. Op het voormalige gemeentehuis zal Sinter klaas en zijn gezelschap verwelkomd worden door burgemeester en wethouders. We willen iedereen verzoeken de ruimte bij het bordes vrij te houden voor de allerkleinste kinderen. Aansluitend zullen er in ‘t Draaiboompje een viertal voorstellingen worden gehouden voor de Moergestelse kinderen in de leeftijd van 2 t/m 8 jaar. We hopen u hier te zien en wensen u veel plezier bij een van de voorstellingen. De tijden (en bijbehorende kleur kaartjes) nog even op een rij: ORANJE KAARTJES: zaterdag 16 november GELE KAARTJES: zaterdag 16 november BLAUWE KAARTJES: zondag 17 november GROENE KAARTJES: zondag 17 november15.00 uur. Kaartjes zijn tijdens de Sint Nicolaas enve loppenactie verstrekt door onze collectanten. Mocht u nog niet in het bezit zijn van een kaartje voor één van uw kinderen, neemt u in dat geval contact op met Els van de Loo. mb <r jBr w nieuws 1 oe es PANIS gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Reparatie - Verkoop - Verhuur ■g ri:

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1