Q^erst shöwdagen 2013 Will Pellis nformatie w aal w Uitvaartverzorging Protestantse gemeente Oisterwijk (013)5131504 STYLING Met een familiebericht Dankbetuiging buro76@planet.nl www.bloemengroenstyling.nl in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: Sjaak van Herck Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: MTV Radio 0900 332 22 22 Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. 'A Zie ook: www.porochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen -11 voor afroepweekend opgeven. PAGINA 2 r Moergestel, oktober 2013 Op maandag 28 oktober is na een kort ziekbed mijn man, (schoon)vader en opa overleden. Wij zijn dankbaar voor de vele blijken van medeleven die we mochten ontvangen. Graag willen we de volgende mensen extra bedanken: dokter P. Terwindt, medewerkers Thuiszorg, Pastor Theo te Wierik en uitvaartverzorging Will Pellis. Agenda 10 november 14.30: gitaarconcert door Enno Voorhorst, entree 15,- 12 november 19.30: kerkenraadsvergadering ..513 1424 ..513 1204 Kerstkrant 2013 Er zijn al verschillende groepen die een artikel De tijd van gezelligheid en warmte is al een tijdje aangebroken vanwege de herfst, maar wij zijn alweer druk in de weer voor de kerst. Op vrijdag 15 en zaterdag 16 november openen wij onze deuren voor het eerst in kerstsfeer. U kunt op deze dagen genieten van al het moois in de winkel onder het genot van een drankje en ideeën opdoen voor u thuis, op kantoor, als relatiegeschenk of voor 5 decembercadeaus. Tevens geven wij u dit weekend als blijk van waardering bij iedere 5,00 euro i.p.v. 15,00 een stempel op onze stempelkaart. Graag tot ziens op een van deze showdagen! p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 LEEN VAN HERCK-VAN DE WOUW Kinderen en kleinkinderen 10 november 2013, ds. Rik Radstake Er is deze zondag creche, kinderneven- dienst en jeugdkerk Op deze zondag worden er twee kinderen gedoopt, Elze Marijne, dochter van Robert en Eveline Nieuwenhuijse-Nijman en Jochem Hendrik, zoon van Coen en Hester van den Brom-Radstake. De opa van Jochem zal de doopdienst doen. De Heilige Doop is één van de twee sacra menten in de Protestantse Kerk (naast het Heilige Avondmaal) en vindt plaats midden in de gemeente. Doopouders en gemeente belijden hun geloof en zowel de gemeenschap als de ouders beloven de kinderen op te doen groeien in het geloof. Geloofsopvoeding is iets van de ouders én iets van de kerkelijke gemeenschap. Bij de doop krijgen de kinderen de zegen van God mee. Een teken van ver bondenheid, een teken van Gods liefde en trouw voor de mensen. Een mooi nieuw dooplied in het nieuwe lied boek is Lied 359: (op de melodie van oze- wiezewoze, tekst van Erik Idema) Leven is gegeven door het water, nu gaat er ver boven ons geloven steeds een naam met ons mee. 32e ZONDAG DOOR ‘T JAAR - C JAAR 9-16 november 2013 Zaterdag 9 november, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Overt ouders Smits-Mutsaers, Jo en Leen Smits; le jgt. Jan van Velthoven; Harrie Mut- saers en Miet Mutsaers-van Doormalen. Zondag 10 november, 10.00 uur: H. Mis waarin de communicanten van 2014 zich aan de parochie voorstellen. Het kinderkoor verzorgt de zang. Overt ouders van Gils-Ketelaars, dochter Jo en schoonzoon Frits, zoon Anton en schoon dochter Rietje; verj. Ries van Haaren e.v. Sisca v.den Biggelaar; jgt. Sjefen Anneke de Laat-van Esch en kinderen; mgd. Piet Hoe ven e.v. Truus Bruurs; Jan Horrevorts en echtgenote Anna van Dijk en Nout Hor revorts; jgt. ouders Aarden-van de Ven en schoonzoon Huub; Kees en Sjaan van de Loo-Swinkels, zonen Geert, Leo en Kees, schoondochter Nettie en schoonzoon Jan; verj. Hein Bruurs e.v. Ria Bruurs-Kools; verj. Geert Bierkens e.v. Cor Rijnen; fam. Mulders- van Roovert; verj. Tijntje Vriens e.v. Carel van der Velden. Kapel park Stanislaus Zaterdag 9 november 17.30 uur: H. Mis mmv seniorenkoor ECHO Mgd. Cato Rijnen e.v. Jan van den Boogaart; verj. Hein Roozen e.v. Riet de Jong; namens SVM: Gerrit van ’t Klooster, Cees Schelle- kens. Woensdag 13 november 19.00 uur: H. Mis. Agenda Vrijdag 8 nov. 19.00: Filmavond in De Verdie ping Dinsdag 12 nov. 18.30: De vormelingen ko men de foto’s halen. We praten nog even na. Woensdag 13 nov. 20.00 uur: Ouderavond voor de vormelingen die op 28 juni 2014 hun H. Vormsel ontvangen. Deze ouderavond is zonder de vormelingen. Donderdag 14 nov.: 14.30 Pastoraatsgroep. www.moergesteltv.nl of via de briefjes bij Jumbo, Novy, Korenmaaier en Boerenbond) meer feedback zouden krijgen van de paro chianen’. Reageer a.u.b. op het verzoek van Hans! We mogen blij zijn met de vrijwilligers van MTV vanwege hun bereidheid om de parochie steeds te helpen met publiciteit. Filmavond Fransiscus van Assisi Op vrijdagavond 8 november is de eerste filmavond in de filmzaal van De Verdieping aan de Industrieweg. De film over Franciscus van Assisië begint om 19.30 uur maar een half uur van tevoren wordt er een inleiding gegeven op de film in de ruimte naast de filmzaal. We vragen een kleine tegemoetko ming in de onkosten te voldoen op de film avond. De andere filmavonden zijn op 13 december (The Way, Pelgrimstocht naar San tiago) en 17 januari 2014 (Le gamin au vélo). Omdat het aantal plaatsen beperkt is vragen we u om u even aan te melden bij het secre tariaat (513 2774 of secretariaat@parochie- moergestel.nl) Ouderavond i.v.m. het H. Vormsel Het komende jaar wordt het H. Vormsel weer vóór de zomervakantie toegediend omdat na enkele jaren is gebleken dat het ons niet lukt om deze leeftijdsgroep vast te houden na het H. Vormsel. De ouderavond (zonder de vor melingen) is op woensdag 13 november om 20.00 uur in het parochiecentrum. Natuurlijk zijn ook de ouders welkom van wie hun zoon of dochter op een andere school zit dan in Moergestel. Even aanmelden of je komt wordt op prijs gesteld: Helma Heumen: heumen@ 12move.nl Wij gedenken Op 13 oktober overleed te Tilburg Cees Schellekens. Cees werd geboren in Riel en bleef eigenlijk heel zijn leven een beetje een “Rielenaar”. Vijf en vijftig jaar geleden trouw de hij met Leonie Overling en samen kregen zij zes kinderen, reden om een wat groter huis te zoeken. Ze vonden het hier in Moer gestel. Cees werkte in de textielindustrie als technicus en moest naar ander werk uitzien door de malaise in de textiel. Hij was een secure man, waardoor hij fouten snel opmerk te. Daardoor stelde hij ook hoge eisen aan zijn kinderen. Zeven jaar geleden kreeg hij een ongeluk toen hij van de kerk naar huis ging. Dat maakte verzorging buitenshuis noodzakelijk. Hij vond die verzorging ver schillende jaren op de Duinsberg. Daar is hij op achtentachtig jarige leeftijd in vrede gestor ven. (H.v.d.B.) Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) hebben ingeleverd. Helaas kunnen we na 15 november niets meer aannemen. Dus..secre- tariaat@parochiemoergestel.nl Wereldfamiliedag Op zondag 27 oktober sprak onze paus, in Rome, over het christelijk gezin. “Echte vreugde komt niet uit materiële objecten of dat alles zo goed lijkt te gaan”, preekte de paus. “Echte vreugde ontstaat uit de diepe eendracht tussen personen. Wij allen voelen dat in ons hart. Het laat ons de schoonheid van het samenzijn ervaren en van de weder zijdse steun op onze levenswandel.” Francis cus zei dat de basis van deze vreugde ligt in Gods aanwezigheid in het gezin. “Als Gods liefde ontbreekt, dan verliest het gezin zijn eendracht, egocentrisme breekt dan door en de vreugde verdwijnt.” Duizenden katholieke gezinnen uit alle delen van de wereld waren dit weekend naar Rome gekomen voor een speciale bedevaart in het kader van het Jaar van het Geloof. Na de ontmoeting met al die gezinnen zei de paus: “Ik heb zoveel kinderen gezien, zoveel grootouders. Ik heb de pijn gevoeld van fami lies die leven in omstandigheden van oorlog en armoede. Ik heb geluisterd naar de jonge ren die onder moeilijke omstandigheden wil len trouwen. Dus, laten we ons zelf deze vraag stellen: hoe is het mogelijk om in deze tijd binnen het gezin de vreugde van het geloof te beleven?” De paus zei daarop dat wie op God vertrouwt alles zonder angst kan ver duren. Christenen zijn ondanks moeilijkhe den niet bang om verantwoordelijkheid te nemen: “Zij onttrekken zich niet aan de op dracht om een gezin te vormen en kinderen op de wereld te zetten.” Kinderkoor St. Janszangertjes Miranda Spanjers mailde ons: ...”Na ruim 3 jaar in het bestuur te hebben gezeten van de St. Janszangertjes vond ik het tijd om ermee te stoppen.... Sandra Denissen gaat mijn taken ovememen als nieuw bestuurslid. Zij zal ook de contactpersoon zijn”. We heb ben Miranda bedankt voor haar grote inzet voor ons koortje. Natuurlijk blijven nieuwe leden welkom en zeker met het oog op het Kerstfeest en de communievieringen. Het koortje oefent iedere dinsdag van 17.00 uur tot 18.00 uur in het parochiecentrum. Je mag altijd binnenlopen en meezingen. MTV - Jaar van het Geloof Uit de mail van Hans van Brunschot: ‘Al met al levert Het Jaar van het Geloof steeds weer interessante uitzendingen op. Het zou mooi zijn als we via het kijkerspanel (digitaal op Dopen is geloven dat een herder je verder bewaren zal en sparen zo gaat God met jou mee. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 7 november vanaf 19.00 uur een nieuwe uitzending met hierin: - Wie- KentKunst: een impressie; - Reünie Scouting; - Prinsverkiezing Dorstvlegels (o.v.); - Moergestel Sportief: derby Auda- cia-Taxandria. Op vrijdag 8 november vanaf 19.00 uur en zaterdag 9 november vanaf 13.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! Op zondag 10 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van Martin Laurenssen. De techniek is in handen van Joris Lau renssen. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013- 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457: Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00-17.30 uur MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 NOVEMBER 2013 'PftROCME $T- JfMONTWOV/rt; Schoolstr. 3, 5066 EC Moergestel 013-513 36 12

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2