Waarom zou je meegaan naar Taizé in Frankrijk? Doorsteken St. Jansplein worden tóch verlaagd! Muzikaalste Zondag van het Zuiden Het Blaoskapellenfestival en goed weer gaan al jaren hand in hand en dat was ook afgelopen zondag niet anders. Het verleidde aardig wat mensen om op de fiets naar Moergestel af te zakken, maar ook per auto en per bus kwamen muzi kanten naar het oktoberfeest van C.V. de Pierewaaiers. Henk van lersel Schoenendoosactie “Actie4kids”: Van mij... voor jou... Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Annie van lersel - van Heel Mantelzorgsaloons Oisterwijk met het thema Dementie C. V. de Pierewaaiers komt op stoom MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 OKTOBER 2013 PAGINA 3 Moergestel, 23 november 1929 f Tilburg, 26 oktober 2013 52 jaar gehuwd met Twee zgn. ‘doorsteken’ op het St. Jansplein, waarover we onlangs berichtten, worden nu tóch verlaagd. Hoewel de doorsteken eigenlijk niet bedoeld waren als oversteekplaats, worden ze nu toch aangepast omdat er veelvuldig gebruik van werd gemaakt. Het verlagen gebeurt op twee plaatsen waar ook niet geparkeerd kan worden, want anders zou je er met rollator of scootmobiel nóg geen gebruik van kunnen maken... De andere doorsteken worden weer dicht gemaakt. Bedroefd, maar ook dankbaar dat hem verder pijn bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat na een kortstondige ziekte is overleden Korenstraat 1B 5066 VA Moergestel Wij nodigen u uit voor de uitvaartdienst op vrijdag 1 november om 14.00 uur in de parochiekerk St. Jans Onthoofding in Moergestel. Daarna begeleiden we hem naar zijn laatste rustplaats op het kerkhof aan de Bosstraat. Op donderdag om 19.00 uur zal in voornoemde kerk een avondwake worden gehouden ter nagedachtenis aan hem. Aansluitend kunt u afscheid nemen van Henk in het Rouwcentrum Moergestel, Industrieweg 16B in Moergestel. Nico t 2005 Camilla, Yoran Sjannie en René Diana en Jeroen, Michel Henny en Anne-Marie Kristel en Ilja Susan en Jeroen Mayson Ik heb het leven liefgehad, u allen evenzeer. Graag had ik hier nog wat vertoefd, helaas dat mocht niet meer. Wanneer er iemand aan mij denkt, dan zonder veel verdriet. Bedenk het leven is maar kort, dus is mijn wens, geniet. Geniet van iedere nieuwe dag, die u om niet gegeven. Maar kijk in dank wel eens omhoog, al is het maar voor even. Geert Mariëtte en Anton Marvin, Britt René en Carola Rick, Jom Antoinette Lisa, Wendy meer info www.actie4kids.org De bedoeling is dat kinderen (volwassenen mogen ook meedoen!) een schoenendoos ver sieren én vullen met allerlei bruikbare en leuke spullen, voor een kind ergens anders op de wereld. De schoenendozen worden uitgedeeld aan kinderen in weeshuizen, in ziekenhuizen, in sloppenwijken en voormalige oorlogsge bieden. Doe ook mee en maak van een schoenendoos een mooi cadeau van jezelf voor een ander! De schoenendozen kunnen ingeleverd worden tijdens de gezinsviering van zondag 10 novem ber om 10 uur in de kerk. Per schoenendoos wordt een bijdrage gevraagd van 5 euro voor transport- en organisatiekosten. Het geld kan in een envelop gedaan worden en met een elastiek vastgemaakt op de schoenendoos. De Actiefolders waarin precies staat wat de bedoeling is, zijn verkrijgbaar bij basisschool de Vonder (op het gedenktafeltje bij de ingang van de school), in de kerk, bij slagerij Ketelaars en bij Dorris Rijnen (06 23101515). Daarom, als je de kans krijgt ga een keertje mee om eens te kijken wat jij ervan vindt”. Voor vragen: 06 1814 2508. www.facebook.com/taizemoergestel Kom naar de introductie- avond op vrijdag 1 november om 19.30u in Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef 4, Moergestel. Op maandag 2 december: welke veranderingen ondergaat een persoon met dementie? en hoe ga ik daar mee om? De bijeenkomsten zijn in het Gerard Horvers- huis, Kerkstraat 48a, Oisterwijk van 13.30 tot 15.00 uur. Welkom zijn partners en familie van naasten met dementie. Is de diagnose nog niet gesteld en wilt u wel informatie, u bent welkom. De middagen staan onder leiding van de dementieconsulent van Thebe en de mantelzorgconsulent van Contourdetwern. Aanmelden is niet nodig. De toegang is gra tis. In het voorjaar van 2014 worden mantelzorg- saloons met het thema dementie gehouden in Den Boogaard. Meer informatie volgt. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met Liesbeth Lautenshutz, mantelzorg consulent 06-83693001 of via de mail; lies- bethlautenschutz@contourdetwern.nl Vergeet dementie, onthoud mens. Een fijne gelegenheid om elkaar te ontmoeten, ervaringen uit te wisselen en elkaar tips en handvatten te bieden. Het thema voor de komende mantelzorgsaloons is dementie. Op maandag 18 november zijn de onderwer pen: De diagnose is gesteld en wat dan? Wat kun je verwachten? Hoe ziet het ziekteproces eruit? Wegens het grote succes van vorig jaar en de enthousiaste deelname van veel kinderen, doen we dit jaar als parochie weer mee met de lan delijke schoenendoosactie “Actie4kids”. Deze schoenendoosactie wordt jaarlijks georgani seerd door stichting de Samaritaan. Zie voor goed uit. De komende weken staan bol van leuke activiteiten zoals het Prinsenbal (volgt Prins Joep d’n Urste zichzelf op?) en het Piere- gebrouwel. Goede redenen om een feestje mee te komen vieren in Café de Brouwer, maar het allerleukste is natuurlijk om zelf mee te doen. Vraag maar aan een van de vrijwilligers van het Blaoskapellenfestival. Pieregeblèr En meedoen kan op 15 februari 2014 met het Pieregeblèr. Elk jaar presenteren verschillende Moergestelse groepen hun eigen (Gèsselse) carnavalslied. Ieder op zijn eigen manier, maar samen zorgen ze ervoor dat carnaval kan wor den gevierd met bedjes uit het Pierewaaiersrijk. Er wordt gestreden om de hoofdprijs, maar een eigen carnavalskraker voelt sowieso als een overwinning. Wie al zeker weet dat ie mee wil doen kan zich nu al opgeven, maar ook als je twijfelt is het de moeite waard om contact op te nemen met de Pieregeblèrcommissie. Zij kunnen precies uitleggen wat het inhoudt om een liedje te maken, tips geven en je over de streep trekken. Daarnaast brengen ze je desgewenst in contact met een ervaren deel nemer die als coach kan meedenken. Stuur bij interesse even een mailtje naar pierege- bler@hotmail.com of zoek C.V de Pierewaaiers op via Facebook. Namens de commissie willen wij alle deelne mers, vrijwilligers, bezoekers en sponsors har telijk bedanken voor de Muzikaalste Zondag van het Zuiden 2013. Tot de volgende keer. Een feest komt vanzelf, met Prins Joep en zijn Raad van Elf. Met muzikale groet, De Blaoskapellencommisste Jeannine, Johan en Stephan De uitslag: MUZIKALITEIT 1. De Böllekes - Oisterwijk; 2. Kaaj Gaaaf - Tilburg; 3. d’Eigeweskus - Langeweg PRESENTATIE 1. De Böllekes - Oisterwijk PUBLIEKSPRIJS 1. Efkus Weg - Oisterwijk; 2. Zosjaaltjes - Cromvoirt; 3. d’Eigeweskus - Langeweg. Begeleiders Een wijziging in het programma op het aller laatste moment bewees al snel dat ook de bege leiders goud waard zijn voor het festival en de organisatie. Een kapel die niet aanwezig was en wel op het speelschema stond en een kapel die wel kwam spelen maar dan weer op het programma ontbrak. Het zorgde wellicht voor wat verwarring, maar dankzij de inzet van de begeleiders was het nooit een probleem. We zijn blij dat er weer zo veel mensen op pad wilden met een van de 16 deelnemende bands om met hun een heel muzikale en gezellige dag te beleven. Kei gaaf. De mannen en vrouwen van Kaaj Gaaaf uit Tilburg hadden gehoor gegeven aan het ver zoek van de commissie om meer klassieke car navalskrakers in het repertoire te bouwen. Het leverde ze een mooie tweede plaats op voor de Muzikaliteitsprijs. Niet voor de eerste en waar schijnlijk ook niet voor de laatste keer gingen De Böllekes aan de haal met de hoofdprijs. Het hosgehalte is bij die jongens altijd gega randeerd en mede daardoor gingen ze ook met de Presentatieprijs aan de haal. Publieksprijs Er kon ook weer worden gestemd. Iedereen mocht zijn voorkeur voor een deelnemer uit spreken en via een sms’je kon er worden gestemd op de ‘Publiekslieveling’ van de dag. Efkus Weg won de prijs. Als een stel smurfen was deze groep uit Oisterwijk naar hier geko men en dat viel zeker op tussen de vele don kerblauwe kieltjes. Alle kleuren van de regen boog vulden de deelnemende cafees. Van 14:00 tot 18:00 uur sierden bij’tjes, muzikanten met bijzondere instrumenten zoals een tuinslang met trechter en andere bonte verschijningen ons dorp. Daarna verzamelde iedereen zich in de residentie van de Pierewaaiers. De Böllekes mocht als dubbele winnaar het finale optreden verzorgen en maakte daar een mooi feest van. Prinsenbal Het Blaoskapellenfestival heeft de carnavals stemming al goed aangewakkerd en dat komt Stefan vertelt: “Ik ben niet gelovig en kon me ook niet voor stellen wat ik daar zou aan treffen. Na veel twijfelen had ik aangemeld. Drie keer per dag naar de kerk zag ik niet zo zitten maar ik zou het daar wel bekijken. Het aparte is dat nu ik er geweest ben juist die drie keer per dag in die kerk mij het meest aangesproken hebben. De laatste dagen ging ik zelfs extra vroeg voor het begin van de viering naar de kerk. Je zit daar op de grond en al snel had ik mijn eigen plekje in de kerk gevonden. Het was zo rust gevend en het gaf me een enorm gevoel van samen zijn. Samen zingen en samen stil zijn! Met bijna 1000 jongeren in de kerk was het wel 8 minuten helemaal stil. Die stilte heeft iets met me gedaan het voelde heel krachtig., ik heb er geen woorden voor.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3