Brabant Uitvaart nfarmatie Het kan ook anders... Monuta Tom van Dijk Protestantse gemeente Oisterwijk Komende week bij het Huis voor Zingeving Parochie St. Jans Onthoofding W 00 Theo te Wierik msc Ria Willems (seen) Een persoonlijk afscheid is wenselijk. Er kan veel meer dan u denkt. Dag en nacht bereikbaar. info@brabantuitvaart.nl www.brabantuitvaart.nl MTV - Jaar van het Geloof Uit de mail van Hans van Brunschot: ‘Al met al levert Het Jaar van het Geloof steeds weer interessante uitzendingen op. Het zou mooi Ouderavond i.v.m. het H. Vormsel Het komende jaar wordt het H. Vormsel weer vóór de zomervakantie toegediend omdat na enkele jaren is gebleken dat het ons niet lukt om deze leeftijdsgroep vast te houden na het H. Vormsel. De ouderavond is op woensdag 13 november om 20.00 uur in het parochie centrum. Natuurlijk zijn ook de ouders welkom van wie hun zoon of dochter op een andere school zit dan in Moergestel. Even aanmelden of je komt wordt op prijs gesteld: Helma Heumen: heumen@ 12move.nl 3 november 2013, ds. Hester Radstake Er is deze zondag creche, kinderneven- dienst en jeugdkerk Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Kerstkrant Leden van de werkgroepen! Denken jullie nog aan copy voor de Kerstkrant? Na 15 november kunnen we niets meer aannemen i.v.m. het opmaken van de krant. Stuur berich ten, foto’s etc. naar ons secretariaat: secreta- riaat@parochiemoergestel.nl ALLERHEILIGEN - ALLERZIELEN 2-9 november 2013 den. We vragen een kleine tegemoetkoming in de onkosten, deze kunt u voldoen op de filmavond. De andere filmavonden zijn op 13 december (The Way, Pelgrimstocht naar Santiago) en 17 januari 2014 (Le gamin au vélo). Omdat het aantal plaatsen beperkt is vragen we u om u even aan te melden bij het secretariaat (513 2774 of secretariaat@paro- chiemoergestel.nl) Meld een overlijden gratis op 0800 - 22 000 66 Margriet van den Boogaard 06 - 20 49 32 87 Omdat ieder mens bijzonder is en een uniek afscheid verdient. Dat is Monuta Tom van Dijk, voor Moergestel en omstreken. zijn als we via het kijkerspanel (digitaal op www.moertgesteltv.nl of via de briefjes bij Jumbo, Novy, Korenmaaier en Boerenbond) meer feedback zouden krijgen van de paro chianen’. Mogen wij u vragen om te reageren op het verzoek van Hans? We mogen blij zijn met MTV, vanwege de bereidheid van hun vrij willigers die altijd bereid zijn om de parochie te helpen met publiciteit. MTV blijft uitzen dingen verzorging in het kader van de cate chese van de parochie. We hebben nog enkele thema’s staan voor de komende tijd. Daarom: laten we ook van onze kant zien dat we blij zijn met MTV en vul daarom het kijkerspanel in a.u.b. ZATERDAG 2 november, Allerzielen, 19.00 uur: Gebedsdienst in de parochiekerk m.m.v. gemengd koor en de avondwake- groep. In deze dienst gedenken we al onze overle denen, maar speciaal hen van wie we in het afgelopen jaar afscheid hebben genomen. Jan van de Ven, e.v. Cor Rijnen; Cornelis en Maria de Kort-van Haaren en zoon Kees; Wilhelmus en Wilhelmina Rijnen-Kuijpers. 1 November: 19.30 uur Informatieavond i.v.m. de Taizéreis in Huize Nieuwenhof (Tegenover Park Stanislaus) Belangstellenden tussen 18-30 jaar zijn wel kom. Natuurlijk rekenen we ook op de jon geren die zich hebben opgegeven voor de reis. Ook jongeren van buiten Moergestel zijn welkom. De avond duurt tot 21.00 uur. De reis wordt gehouden van 29 april tot en met 4 mei 2014. Het bericht staat ook op face book: https://www.facebook.com/taizemoer- gestel of kijk op www.taize.nl en naar de uit zendingen van MTV. Opgave kan bij j.ket- ven@planet.nl ZONDAG 3 november, 10.00 uur: Allerhei ligen, 10.00 uur: H. Mis met samenzang. In deze viering sluiten we ook het Jaar van het Geloof af. Er is een kinderwoorddienst. Na de H. Mis gaan we naar het kerkhof om de graven te zegenen en om de nieuwe zit banken te bewonderen die daar zijn geplaatst met hulp van de Vrienden van St. Jan en de kerkhofploeg. Verj. Johanna van Oirschot-van Velthoven e.v. Kees van Oirschot; Frans van de Wouw en zoon Adrie; jgt. Riek van Spreeuwel e.v. Piet Vermeulen; verj. Kees op ’t Hoog e.v. Lies van Cuyck; jgt. Cornelia Pijnenburg e.v. Adrianus Wolfs, zoon Piet, schoonzoon Jan en kleinzoon Eric. AGENDA 31 oktober 20.00 uur: Chassidische verhalen door Nico ter Linden met zang en muziek door Lija Hirsch en Getru Pasveer 2 november 13.30: Open kerk voor iedereen 1-9 november: week van de dialoog, zie: www.metgezelinzingeving.com 3 november 14.30: De driekante steek - ver- telconcert door het Van Edin gezelschap, entree 7,50 Wijziging programma: De lezing van Leo Fijen over Leven met de dood is verschoven naar vrijdag 22 november en op 30 oktober is er nu een stiltecirkel door Saskia Basten. Hierin gaan we op zoek naar innerlijke rust door iets wat juist het tegenovergestelde lijkt, namelijk door drums, dans, chaos... en de vijf ritmes. Op woensdag 6 november is er een lezing door Astrid Marx met als titel Van secretaresse tot sjamaan. Astrid Marx is een analytisch inge stelde vrouw met een conventionele secreta- ressebaan. Dan overlijdt plotseling haar man en als een week later haar zwangerschap eindigt in een miskraam en vervolgens ook haar the rapeut overlijdt, vraagt ze zich af wat ze met haar leven moet en wie ze is. Van 15-17 novem ber zijn er Bezinningsdagen met Jan Daem en Karin Seegers: Samen op weg van wonde naar verwondering. Elk mensenleven kent wonden die geheeld willen worden. Door een spirituele benadering van deze wonden kunnen zij een bron gaan vormen om opnieuw uit te groeien tot verwondering. Praktische informatie: De lezing en stiltecirkel zijn in Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef 4 in Moergestel. De kosten voor deze beide activi teiten zijn resp.: €10 en €25 (incl. koffie en thee). De bezinningsdagen zijn in Brecht (B). Meer informatie: www.huisvoorzingeving.nl MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Op donderdag 30 oktober start MTV de uitzending om 19.00 uur met: - +Tijd met "Zon in de Schoorsteen"; - Herdenking bevrijding Moergestel; - "Langs het tuin pad"; - Hart voor Elkaar; - Toneel "Die Naemloose Speelers"; - Zoektocht naar het verleden (watermolen Moergestel). Op vrijdag 1 en zaterdag 2 november vanaf 13.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 3 november kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presen tatie is in handen van Ron Hermus. De techniek is in handen van John Steijger. Deze zondag gedenken wij de mensen uit onze gemeente die het afgelopen jaar gestor ven zijn. We noemen hun namen, steken kaarsen voor hen aan en leggen een bloem in de doopvont. Op deze manier willen we bij hen stilstaan en benadrukken dat wij ze nooit vergeten en dat God ze geborgen heeft in zijn hand. Zijn hand die niet loslaat wat Hij ooit begonnen is. Het is goed om met elkaar als gemeente hen te gedenken. Om samen om hen heen te staan die leven met het gemis van wie dit jaar - of langer geleden - gestorven is. Op de uitnodiging aan de fami lieleden van de gestorvenen stuurden we het gedicht mee van Hanna Lam ‘De mensen van voorbij’. Filmavond Fransiscus van Assisi Op vrijdagavond 8 november is de eerste filmavond in de filmzaal van De Verdieping aan de Industrieweg. De film over Franciscus van Assisië begint om 19.30 uur maar een half uur van tevoren wordt er een inleiding gegeven op de film in de ruimte naast de filmzaal. Met de beheerder van de filmzaal is gezocht naar een betere projectiemethode zodat de ondertiteling beter gelezen kan wor- Agenda: Vrijdag 1 november 19.30 uur: Informatie avond i.v.m. de Taizéreis. Maandag 4 november, 10.00 uur: Bestuur Cantate Domino; 19.00 uur: overleg tussen Lydia Verhagen van het MST Mensen in beeld houden en werkgroep Hartkracht 7. Dinsdag 5 november, 19.00 uur: werkgroep Kerkversiering. Woensdag 6 november, 19.30 uur: Dekenale MOV-overleg. Vrijdag 8 november, 19.00 uur: Filmavond in het kader van de parochiecatechese.(Zie elders onder de parochieberichten). Vormseldienst 25 oktober We willen onze koster, acoliet en misdienaars, secretariaat, de bloemsiergroep en zanggroep Inspiration van harte bedanken voor de prach tige en indrukwekkende vormselviering op vrijdag jl. Zelfs onze 21 vormelingen zongen 3 liederen enthousiast mee, staande bij de leden van de zanggroep o.l.v. Petra Moors. De vormelingen hebben echt het gevoel mee gekregen dat ze gedragen worden door de parochiegemeenschap. Jaarlijks trekken duizenden jongeren uit de hele wereld naar Frankrijk naar hét klooster in Taizé. Wat zoeken zij daar? Een jongere antwoordt: “Je moet daar niks. In Taizé wordt geen geloof uitgedragen, er wordt geen mening verkondigd, er wordt geen oplossing geboden, maar je wordt geholpen om vanuit jezelf naar de kern, naar de vragen van jouw bestaan te zoeken”. Ons aanbod: Een plek van inspiratie, rust en stilte. De wereld draait door, “maar even zon der mij”. Even tijd nemen voor jezelf. Een paar dagen meeleven in het ritme van de broeders van Taizé. Wij gedenken Op 3 oktober overleed Jules van Dijck, echt genoot van Madzy Heitzer. Jules werd geboren in Nijmegen waar hij opgroeide en studeerde. Hij trouwde met Madzy in 1964 en na zijn benoeming als hoogleraar aan de Universiteit van Tilburg verhuisde hij met zijn gezin naar Moergestel. Jules was een innemende en char mante mens, maar ook iemand die graag de discussie opzocht en scherpe opmerkingen uitlokte. Hij was een echte intellectueel, nooit oppervlakkig, een harde werker en actief op zijn vakgebied, iemand met hart voor zijn studenten. Voor zijn gezin en familie was hij zorgzaam en attent. Jules overleed onverwacht op 76 jarige leeftijd. Herdenking oorlog en bevrijding zondag 27 oktober, 12.00 uur Dank aan u allen, vanuit onze parochie, die hebben meegewerkt om de herdenking weder om tot een zin vol gebeuren te maken. Kapel park Stanislaus Vrijdag 1 november 11.00 uur: H. Mis van wege het feest van Allerheiligen. Zaterdag 2 november 17.30 uur H. Mis van wege de gedachtenis van Allerzielen. We gedenken speciaal hen van wie wij in het afgelopen jaar afscheid hebben genomen. Woensdag 6 november 19.00 uur Woord- en Communieviering. f 1 PRROCMf Ui STJfiNfOWM 0900 332 22 22 PAGINA 2 1 ■■■■■■■■■I ■■■■■■■Ml Ook als u niet of elders verzekerd bent. Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Kijk voor meer informatie op www.monutatomvandijk.nl. .513 1424 „513 1204 p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: into0moergesteltv.nl t: (013) 5131316 De steun bij iedere uitvaart. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 OKTOBER 2013 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parodiiemoergestel.nl I Misintenties 14 dagen I voor afroepweekend opgeven. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep ’’Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457: Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 2