Gezondheidsmarkt in Medisch Centrum J"Pe ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Voorlichtingsbijeenkomst Reuma en Werk - Van Edin vertolkt De Driekante Steek GUO zoekt nog steeds steun herdenkingsproject WOI Hoppenbrouwers zonnepanelen A5 exposeert in Oude Kerkje BON hen die zich hier definitief vestigden in plaats van terug te keren. Bij honderden Oisterwij- kers stroomt nu om die reden Vlaams bloed We nodigen iedereen die belangstelling heeft voor gezondheid uit om op 3 november een kijkje te komen nemen op onze markt. Namens de gezondheidsmarkt-commissie Paul Scheijmans Medisch Centrum Moergestel, Raadhuisstraat 32, 5066 AP Moergestel door de aderen. Alleen daarom al mag de Eerste Wereldoorlog geen 'Vergeten Oorlog' zijn. Niet voor niets bedoelen Vlamingen de Eerste Wereldoorlog als ze spreken van 'd'n Grooten Oorlog'. Eén bezoek aan de Westhoek en je begrijpt waarom." Wij vragen u om u vooraf aan te melden voor de bijeenkomst. Dit kan tot uiterlijk don derdag 7 november door een email te sturen aan Octavia Rietveld (email: o.rietveld@reu- matilburg.nl) of door telefonisch met haar contact op te nemen via nummer 06-45258735 (bij voorkeur na 18.00 uur). Gezellige draaiorgelmuziek Alles is gratis verhaal dat belangwekkende kunstenaars aan het werk heeft gezet. In een bewerking van Jace van de Ven vertelt, zingt en speelt het Van Edin gezelschap met vitaliteit deze luchtige en vrolijke geschie denis, die mede door haar pleidooi voor tole rantie en begrip voor elkaar nog steeds van deze tijd is. Cisca Boerman verteller; Herma Timmer zang; Eddie Franken gitaar; Theo van der Loo viool. Zondag 3 november 14.30 uur in de Protes tantse Kerk, Kerkstraat 64 te Oisterwijk. Entree: 7,50. Tijdens deze bijeenkomst zal dr. Edwin Boe- zeman (onderzoeker Coronel Instituut voor Arbeid en Gezondheid, AMC Amsterdam) vertellen over onderzoeken naar Reuma en Werk waaruit naar voren komt hoe het hebben van reuma invloed heeft op het doen van werk en welke mogelijkheden er volgens wetenschappers zijn om reuma en werk beter samen te laten gaan. Daarnaast maken we ook graag de vragen, ideeën en suggesties van de deelnemers over reuma en werk be- Meer informatie over GUO, haar concerten en theaterproject 'D'n Grooten Oorlog, van Westhoek tot in Oisterwijk' op www.guo.inois- terwijk.nl In het weekend van 2 en 3 november 2013 exposeert A5 in het Oude Kerkje in Middel- beers. A5 bestaat uit 5 (oud) studenten van de oplei ding Vrije grafiek van de academie in Aren donk. De meeste van deze groep zijn ook op andere disciplines werkzaam. De diversiteit in werk en karakters is een verbinding, bron van in spiratie en de basis van een mooie vriend- spreekbaar. De deskundigen van MEE regio Tilburg en het UWV werkplein zijn speciaal aanwezig om alle vragen te beantwoorden. Aan het einde van de bijeenkomst hebben we zo meer inzicht in hoe reuma en werk met elkaar te combineren zijn. Wat zijn de gevolgen van mijn ziekte voor mijn werk? Hoe maak ik mijn ziekte en de beperkingen die ik daarvan ondervind, bespreekbaar? Wat zijn mogelijk heden om reuma en het doen van werk samen te laten gaan? De RPV Tilburg e.o. organiseert samen met MEE regio Tilburg, het UWV werkplein en het Coronel Instituut voor Arbeid en Gezond heid een bijeenkomst over Reuma en Werk om te praten over deze, en andere, vragen. Immers, werken en reuma kunnen heel goed samen gaan maar het combineren hiervan vraagt vaak wel om aanpassing en kennis. Ook is het belangrijk om goed geïnformeerd te zijn over de mogelijkheden die er zijn en over wat u zelf kunt doen. Op zondag 3 november wordt er in het Medisch Centrum Moergestel een gezond heidsmarkt georganiseerd van 13.00 tot 17.00 uur voor alle inwoners van Moer gestel en voor belangstellenden van daar buiten. Het thema van de dag is: Preventie en lifestyle. Wat is er allemaal te zien: Een gezellige markt met informatie over gezondheid en voorkomen van ziektes voor jong en oud Uitslag fotowedstrijd voor kinderen met als thema: Gezond en toch lekker Chef-kok Ton van Oudheusden maakt kleine gezonde hapjes om te proeven Speakers-corner met sprekers over sport en gezondheid Ballonnenartiest voor de kinderen Wanneer: donderdag 14 november 2013 Hoe laat: 19.30 uur - 21.30 uur Waar: Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg (ruim te: Elisabeth van Thuringenkamer, nabij per- soneelsrestaurant tegenover röntgenafdeling zone 72) Let op: op het parkeerterrein van het zie kenhuis geldt betaald parkeren. Daily Nails: Gellak behandeling 20,00 3 november 13.00-17.00 UUT en het verwijderen van gellak 3,50. Meer informatie: www.dailynails.nl De driekante steek is een van de beroemdste werken uit de Spaanse literatuur, geschreven door P.A. de Alarcon (1833-1891). Een oude magistraat probeert de aantrekke lijke plaatselijke molenaarsvrouw te verleiden. De levenslustige, nuchtere, humorvolle Fras- I quita weet dit uitstekend te hanteren. Een I verhaal vol humor, ironie en Andalusische folklore, waarin De Alarcon een goed beeld geeft van de locale corruptie. Het verhaal werd door Manuwel de Falla op I verzoek van Sergei Diaghilev de oprichter I van het Ballets Russes op muziek gezet: El Sombrero de Tres Picos. De première vond in 1919 in Londen plaats. Massine tekende voor de choreografie en j Picasso voor de costumering. Kortom een De stichting achter concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk zoekt nog steeds steun voor theaterproject 'D'n Grooten Oorlog, van Westhoek tot in Oisterwijk'. Hierin herdenkt GUO 100 jaar na datum de opvang van 1500 Belgische oorlogs- vluchtelingen in 4000 zielen tellend Oisterwijk bij het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog in 1914. Dit theaterproject vindt plaats op paaszaterdag 19 april volgend jaar in Tiliander. Willem Vermandere verzorgt met ensemble een WOI- concert. De West-Vlaamse kleinkunstenaar woont in de Westhoek, brandhaard van de Eerste Wereldoorlog. Voorts zijn er lezingen van Tom Tacken en Henk van der Linden en een expositie, ingericht door Anton van Dorp en Noud Smits van Heemkundekring De Kleine Meijerij. Vlaams bloed Creusen is blij dat GUO de Eerste Wereld- schap. Naast grafisch werk is er ook ruimtelijk oorlog in Oisterwijk op de kaart krijgt. "De en typografisch werk te zien, schilderijen en opvang van 1500 Belgische oorlogsvluchte- beeldhouwwerk completeren de groepsexpo- lingen had 100 jaar geleden enorm impact sitie. op die 4000 Oisterwijkers. De gruwelen uit Op zaterdag 2 november wordt, om 14.00 de Tweede Wereldoorlog hebben dat verdron- uur, de expositie feestelijk geopend, onder gen, maar niet bij mij als nazaat van één van muzikale begeleiding van Sanne Bogers en Lowie Seuntjens. U bent van harte welkom om hun werk te zien, onder het genot van ‘n hapje en drankje. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. I A* PAGINA 10 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 OKTOBER 2013 ■Ml kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Uw ’Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. Woonplaats Telefoon Onderstaand gedeelte ook invullen Naam [_Straat Computerservice Moergestel t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 IT IS OUR BUSINESS Voor al uw computerproblemen Reparatie - Onderhoud - Verkoop Pastoor Muskenshof 2 - 5066 GM Moergestel E-mail: info@j-pc.nl - Tel: 06 51 57 53 51 www.j-pc.nl Wil jij dat zwarte piet bij jou op bliksem bezoek komt om de cadeautjes te brengen, bel dan 06-45838981 of mail naar snefpie- ten@de-durdraaiers.nl en hij komt op een afgesproken tijd bij je langs. www.kidsroom43.nl voor hippe en coole kinderkleding! Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Zoekertjes' UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. TJ krijgt wat u vroeg. Medische pedicure! Kom langs voor al uw voetproblemen. Gespecialiseerd in dia- betische, reumatische en spastische voe ten. Vergoedingen zijn mogelijk. Bel: 06- 13951265 Wendy van de Wouw, Heukelom. Interieurverzorgster is nog op zoek naar enkele uurtjes huishoudelijk werk. Tijden en dagen in overleg. Tel. 513 2078 of 06 48 26 54 85. Dagelijks verse scharreleieren bij Van de Wouw, Masperstraat 2, Moergestel. 10 Eieren voor 1,20. 7 Dagen per week geo pend (zelfbediening). www.ligtvoetshoes.nl Onbespoten moesappels en vers appel sap. Heuvelstraat 6a, Moergestel. Van Riel Bandenservice Julianastraat 45B, Diessen. Uw adres voor alle auto-, motor- en scooterbanden. Dagelijks geo pend van 09.00-12.00 en 13.00-18.00 uur, 's avonds ook op afspraak. Bel 06-10652034. Als het voor u al belangrijk mocht zijn: Moergestel-Nieuws verschijnt niet in week 52 van 2013 en week 1 van 2014. Woensdag 18 december verschijnt de kerstkrant; de eerste krant van het nieuwe jaar komt op woensdag 8 januari 2014. Restauratie van antieke en eigentijdse meubelen. Charles van den Breekel, Scnee- persdijk 70, Oisterwijk, 013-5284329 of 06- 10802178. INTERESSE? BEZOEK ONZE INFORMATIEBIJEENKOMST www.hoppenbrouwerselektrotechniek.nl 0135117227

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 10