Q0EF! hr h'. k, Audacia- meuws Maxim uitzendbureau verlengt sponsoring ”De Vennen” Mooie prijzen voor Judovereniging St. Jan De schop van Kees van Dijk op expositie WieKentKunst Ml door Jim van Gestel. 2-0. Een verdiende overwinning op de club waar de opa (Louis van Gompel) van aanvoerder Koen Schollen in het verre verleden grote suc cessen mee behaalde. Uitslagen: Audacia 1-Zigo 1 2-0; Audacia 2- Desk 4 3-4; Jong Brabant 4-Audacia 3 3-4; Audacia 4-Taxandria 5 0-3; Audacia 5-RKWO 6 1-10; Beerse Boys 13-Audacia 6 5-1 Programma zondag 27 oktober: Spoordonkse Boys 1 - Audacia 1 Bavel 2 - Audacia 2 Audacia 3 - Sarto 9 Audacia 4 - Riel 4 Audacia 5 - de Bocht ‘80 RKDSV 5 - Audacia 6 ...Aanw. 13.15 Vertrek 13.15 Vertrek 13.15 ...Aanw. 11.45 Vertrek 11.30 ...Aanw. 11.45 ...Vertrek 9.00 .Vertrek 10.15 Aanw. 8.15 .Vertrek 10.15 14.30 uur 12.00 uur 10.00 uur 10.30 uur 10.00 uur 11.00 uur Het ledental van Roef! blijft langzaam groeien en iedereen is van harte welkom dus. Wil je een keer meedoen, je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! AUDACIA JEUGD Zaterdag 26 oktober Audacia Al - Internos A2... VOAB B2 - Audacia BI Sarto B4 - Audacia B2 Audacia Cl - VOAB C2 SC ’t Zand C5 - Audacia C2 Audacia C4 - Baardwijk C2 Jong Brabant Dl - Audacia Dl..Vertrek 8.30 Audacia El - Jong Brabant El ...Aanw. 10.15 Audacia E2 - SVSSS E3Aanw. 8.15 Jong Brabant E5 - Audacia E3...Vertrek 9.45 Baardwijk E3 - Audacia E4 NOAD F1 - Audacia F1 Audacia F2 - Sarto F5 Taxandria F4 - Audacia F3. Audacia F4 - VCB F2Aanw. 9.30 Audacia F5 - NOAD F4Aanw. 10.15 Kijk voor wijzigingen in het programma regel matig op de site van Audacia. Vervolg Kees van Dijk, beroepsgrafdelver van Moergestel wagens met zand weg te rijden. Logisch, want straks komt er een kist in het gat en blijft er zand over. Zou je denken, maar voor Kees van Dijk is het een van de mirakelen dat hij niet drie kruiwagens zand wegrijdt en toch blijft er niets over. Het kleine bergje zand dat boven het maaiveld uitsteekt daargelaten. “Gek hè?”, maar hij denkt zelf dat het een kwestie is van ‘goed aanstampen’. Een boekje vol Moergestelse familieverhalen De schop waarmee Kees van Dijk graven delft is aanstaande zaterdag en zondag te zien op een tentoonstelling van WieKentKunst. Deze expositie van voorwerpen van Moer- gestelnaren is ingericht in galerie De Verdieping. Het verhaal van Kees van Dijk is een van de verhalen die staan in een boekje vol Moergestelse familieverhalen. Het boekje is een uitgave van WieKentKunst. De stichting geeft elk jaar een boekje uit over het thema. Het boekje is te koop in Den Boogaard tijdens WieKentKunst en daarna bij Novy en de VVV Het door Paul Spapens geschreven boekje is mooi uitgegeven en er staan mooie foto’s in. Door middel van de verhalen maakt de lezer kennis met interessante Moergestelnaren. Ze vertellen hun familieverhalen aan de hand van een voorwerp. In het geval van Kees van Dijk is dat de schop waarmee hij op het kerkhof van Moergestel graven delft. De overhandiging van het nieuwe sponsorcontract. Al zeven jaar wordt de wedstrijdschaatsploeg van “De Vennen” gesponsord door Maxim uitzendbureau. Op vrijdagavond 18 oktober werd deze sponsoring met een jaar verlengd. In het bijzijn van Maxim-medewerkers van de vestigingen in Oisterwijk en Tilburg werd het nieuwe sponsorcontract ondertekend door Liesbeth Verhoeven, officemanager van Maxim Oisterwijk, en Mathieu Bruurs, bestuurslid van Schaatsclub “De Vennen”. Veel bedrijven worden momenteel hard getrof fen door de economische crisis. Dit is ook goed merkbaar in de uitzendbranche. Schaats club “De Vennen” is daarom bijzonder blij dat Maxim uitzendbureau bereid is om de sponsoring van de wedstrijdschaatsers met een jaar te verlengen. Dankzij deze sponsoring is het voor “De Vennen” namelijk mogelijk om de trainingsfaciliteiten op het huidige hoge niveau te handhaven en, ondanks stijgende kosten en teruglopende steun van de overheid, voor de leden betaalbaar te houden. Voor Maxim-directeur Henk van Keulen zijn de prestaties van de vooral jeugdige sporters en de positieve uitstraling van de schaatssport in het algemeen en van Schaatsclub “De Ven nen” in het bijzonder de belangrijkste redenen om door te gaan met de sponsoring. De jaren- judoka’s. Wij willen graag alle 5 van harte feli citeren met hun prestaties en hopen dat er de volgende keer nog meer judoka’s meedoen! Lijkt het jou ook leuk om bij Judovereniging St. Jan Moergestel te komen judoën, dan mag je gerust eens komen kijken en als je wilt zelfs meedoen (dit geldt voor zowel jong als oud). De trainingstijden zijn als volgt op zowel woensdag als donderdag avond van half 7 tot half 8 kinderen van 5 jaar t/m 10 jaar en van half 8 tot half 9 ben je vanaf 10 jaar en ouder welkom. lange sponsoring heeft intussen tot mooie suc cessen geleid. Binnen de “Maxim-De Vennen- wedstrijdploeg” werden namelijk afgelopen jaren twee schaatsers opgeleid die zich kunnen meten met de nationale top. Thomas van Dijk was afgelopen seizoen op de 500 meter de snel ste B-Junior van het land tijdens het Neder lands Kampioenschap Allround en Dai Dai Ntab heeft de overstap gemaakt naar een lan delijke commerciële schaatsploeg. Tijdens de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen, op 12 oktober in Deventer, verbeterde Dai Dai met zijn tijd van 36.69 het Clubrecord op de 500 meter. Met deze tijd kwalificeerde hij zich bovendien voor deelname aan het Nederlands Afstandskampioenschap voor Senioren, dat op vrijdag 25 oktober in Heerenveen zal wor den gehouden. afstandschoten bij DDW en wordt het 3-5. Geke doet wat terug maar de gasten scoren ook 4-6. De thuisploeg heeft veerkracht en via Kim en Anita wordt de stand weer gelijk getrokken tot 6-6. Opnieuw neemt echter DDW de voorsprong 6-7. Met nog vijf minuten te spelen een prachtige aanval afgerond door Aniek Denissen, gevolgd door een afstandschot van zeer ver door Anita, wat voor de eerste keer deze wedstrijd de voorspong voor Roef! oplevert. Met de 8-7 op het scorebord breekt de rust aan. Na rust blijft het gelijk op gaan, maar vooral aanvallend verloopt het bij Roef! minder. De tegenstander profiteert en weet twee keer te scoren en een 8-9.voorsprong te nemen. Het doelpunt van Cille brengt de stand in de 20ste minuut op 9-9. Dan weet DDW binnen enkele minuten drie keer te scoren, wat feitelijk beslissend is in de wedstrijd. De 10-12 van Geke (haar vierde!) geeft de thuis ploeg enige hoop, maar ondanks goede kansen blijft deze stand tot vlak voor tijd staan. In de laatste minuten weten zowel DDW als Roef., via Anita, nog eenmaal te scoren, waarmee de eindstand op 11 -13 komt. Een prachtige wed strijd, die eigenlijk een gelijkspel verdiende. Hiermee is de veldcompetitie afgelopen en starten we op 17-11 met de eerste wedstrijd in de zaal. Een overledene heeft de garantie dat hij twintig jaar blijft liggen. Daarna kan het grafrecht steeds met tien jaar worden verlengd. Bij een familiegraf worden de stoffelijke resten onder in het graf begraven als er een nieuwe ter aarde bestelling is. Komt op een plek een ‘vreemd’ iemand te liggen, dan worden de resten uit het oude graf in een knekelput gegooid. Deze ligt rechts achter op het kerkhof. Een oud kruis markeert de plek. Zichtbaar is een afge sloten deksel. De knekelput is drie betonnen putringen diep, door Kees van Dijk aangelegd. “Af en toe kiep ik nog wel eens wat resten in.” Dat brengt hem op verhalen over wat hij wel eens in graven aan treft, zoals botten in kunst stof pyjama’s die daardoor niet zijn vergaan. “Ik haal de botten er met een riek uit.” Of stoffelijke overschotten die zijn ‘verzeept’. Dat zijn de mindere klusjes van de grafdelver, die zegt dat hij verder met de dood goed overweg kan. Roulettespel eindigt in 2-0 zege tegen Zigo Nadat de pupillen van de week, de tweeling Finn en Owen Habraken, de wedstrijd hadden geopend met een fraai doelpunt kon het echte spel beginnen. Zigo was vooraf favoriet, gezien hun reeds vertoonde prestaties en de "zegen" die ze vanaf de Heikant in Tilburg meekregen van Peerke Donders. In de 28e minuut werd een zuiver doelpunt van Audacia afgekeurd maar het had toen al 2 of 3-0 kunnen staan als de kansen benut waren en de Zigo keeper soms met katachtige reddingen niet in de weg stond. Zigo kreeg slechts één prachtige kans vlak voor rust en dit was te danken aan het prima verdedigings werk van Sjosh Op 't Hoog, Bram Swinkels, Koen Schollen en Maarten van Nuenen. Rust 0-0. Na de rust kwamen 2 verse aanvalskrachten in het veld voor Lars van Amersfoort en Remco Op 't Hoogt.w. Roger Op 't Hoog en jongeling Jim van Gestel. In de 62 minuut wist Stijn Heslenfeld de bal die doodviel na een corner tussen alles en iedereen door te tikken 1-0. Over en weer bleef het een roulettespel, de wedstrijd van de gemiste kansen. Even nadat Chris van Esch was ingevallen voor Maarten van Nuenen wist hij een strakke voorzet te geven die prachtig tegendraads werd ingekopt Op 26 april 1994 werd hij in de keuken van villa Dennenhoef door een onbekende dader vermoord. Een jaar eerder was hij voor ander half miljoen gulden eigenaar geworden van ‘de Villa van Brizi’. Kees van Dijk is slechts kort bij hem in dienst geweest. Het kwam er in feite op neer dat hij hem alle bijzonderheden van het huis leerde, zoals de werking van het zwembad, het alarm en dergelijke. “Hij was een wantrouwige man. Als ik met mijn auto kwam, liet hij me eerst door de poort binnen. Dan moest ik stoppen totdat de poort achter mij dicht was en dan mocht ik doorrijden. In een laatje in de garage bewaarde hij geld. Daar betaalde hij me uit.” Marktkramen In die tijd was Kees van Dijk samen met Marjan met wie hij in 1974 was getrouwd begonnen met het organiseren van een jaar markt. Een kramenzetter uit Tilburg zag dat hij van aanpakken wist en vroeg of hij hem kon helpen. Hij bood een paar partytentjes te koop aan. Hij nam ze over en ging ze zelf zetten. Zo ontstond 25 jaar geleden Van Dijk Verhuur. De gemeente Moergestel stopte met het zelf organiseren van de markt en verkocht de veertig gemeentelijke marktkramen aan Kees van Dijk. Hij laste zelf nieuwe partytenten in elkaar en nam een Tilburgs bedrijf over. Zo werd hij eigenaar van een hele hoop kramen en tenten en een paar auto’s en had hij ineens personeel in dienst. Zijn bedrijf heeft nu vijf honderd kramen en honderd tenten op voor raad. Ieder weekeinde worden gemiddeld vier honderd tot vijfhonderd kramen weggezet. Ze staan op braderieën en dergelijke, want de weekmarkten lopen hard terug. Van een markt met ooit veertig kramen in Moergestel is nog maar weinig over. Kees van Dijk prijst zich gelukkig dat hij zich tijdig in partytenten is gaan specialiseren. Zijn enige dochter Linda en schoonzoon Sjak zijn nu ‘in het bedrijf aan het groeien’. ‘Goed aanstampen’ In dezelfde periode waarin hij zijn kramen- en tentenverhuurbedrijf opbouwde, werd hij ook grafdelver. Over drie jaar doet hij dit werk al drieëntwintig jaar. Hij herinnert zich hoe hem bij zijn eerste graf, toen hij het nog moest leren, werd geadviseerd om eerst drie krui- ‘Ik doe het nog steeds gèère’ Omdat hij zo vaak op de begraafplaats is te vinden, kent hij het leven er op zijn duimpje. Dat veel mensen dagelijks een graf komen bezoeken. Dat hij moet zorgen dat het graf anderhalf uur na de ter aarde bestelling keurig in orde is omdat dat de eerste mensen na de koffietafel een kijkje komen nemen. Dat ‘échte Moergestelnaren’ het liefste op het oude gedeel te liggen omdat ze zich daar in de buurt weten van familie, vrienden en kennissen. Dat hij tranen in de ogen krijgt van kindergraven, die overigens niet geruimd worden. Dat hij soms mensen op het kerkhof ziet die er anders nooit komen. Dan voelt hij aan dat ‘dieje mens er niet lang meer zal zijn’. “Mijn werk als graf delver is uit nood geboren. Na al die jaren, steeds als ik weer op het kerkhof ben, besef ik dat ik het nog steeds gèère doe.” ROEF! HANDBAL Zaterdag 26 oktober: DB 10.00 uur PSV 2-Roef9.00 El 10.25 uur Wh. Demons El-Roef E1...9.30 HS 19.00 uur Wh.Demons 5-Roef Zondag 27 oktober: Dl 12.00 uur United Breda 1-Roef 111.00 DS 13.50 uur HVM-Roef12.40 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is mag vrijblijvend mee komen trainen op don derdagavond in de sporthal. Voor meer infor matie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF KORFBAL KORFBAL ZOALS HET MOET ZIJN De thuiswedstrijd tegen DDW heeft alles wat je van een korfbal wedstrijd mag verwachten. Veel doelpunten (totaal 24), spanning, prachtige afstandschoten en mooie aanvallen. Het zijn de gasten die de 0-1 voorsprong nemen. Na de gelijkmaker van Geke Denissen komen de gasten goed op stoom en twee afstandschoten betekenen 1-3. Roef! zet aan en komt via opnieuw Geke en Cille op 3-3. Er is dan pas een kwartier gespeeld. Opnieuw vallen de Zondag 20 oktober was er een judotoernooi in Oisterwijk dat georganiseerd werd door de judoclub Team Coolen. Daar namen 5 deel nemers aan mee namens Judovereniging St. Jan Moergestel. Al deze 5 judoka’s hebben een prijs mee naar huis genomen. De resultaten zijn als volgt: Johan Horrevorts en Martijn Vriens hebben beide de 3e plaats behaald, Marijn van Laerhoven, David de Lange en Jan de Laat hebben alle 3 de 2e plaats behaald. Het was een leuk toernooi met veel spannende wedstrijden waar hard gewerkt is door onze een 'il MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 OKTOBER 2013 PAGINA 9 Mi WMMMMMMMWMMMMMMMMMMHMMMMMMMWMMMMMMMMH

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 9