Oproep Moergestel Kreatief Met zijn allen worstenbrood) esbakken is een groeiende trend in familiesfeer VAN WEZEL Welk instrument wil jij bespelen? Rechtstreeks ‘live’ contact met Moergestelnaren in den vreemde tour De beschermengel als sleutelhanger De beschermengelkaart Zo is ie altijd bij je...I Gebomd ERKO STOMERIJ; de vriéndelijkste voor uw kleding! Voor paar honderd mensen gehakt en brooddeeg in Den Boogaard I Dan nemen wij contact met je op! Doen hoor! WieKentKunst 2013 Pater Theo Raijmakers, Poolse’ frietboer Theo Rammen en anderen Of het nu gaat om het Feest van de Lange Nacht, WieKentKunst, Herdenking enz. Je vindt het allemaal in 'Moergestel-Nieuws'! Wil jij klarinet spelen? Of trompet? Of dwarsfluit? Of.je zegt het maar!!! Misschien heb jij wel meegedaan aan het pro ject van (toen nog) Prinses Maxima, genaamd ‘Kinderen maken Muziek’. Je weet ongetwij feld nog hoe leuk dat was! 22.00 22,00 22.00 22.00 Opgeven voor deze expositie kan bij Ed Hurk- mans, tel. 513 1316 en Hans van Brunschot, tel. 513 1300 of via e-mail: info@galeriede- verdieping.nl Muziek maken met jouw leeftijdge nootjes is het leukste wat er is! En zéker binnen de harmonie zoals we die hier in Moergestel een hebben. Je krijgt speciale muzieklessen op jouw favoriete instrument, we hebben gezellige repe tities met elkaar, en daarnaast zijn er nog allerlei leuke andere activiteiten zoals o.a. het jaarlijkse kamp, Sinter klaasavond enz. Bij elke 100IM like geven wij een fles van onze huiswijn cadeau! Leuk om te geven... Leuk om te krijgen Leuk om te hebben Beschermengelkaart Er wonen Moergestelnaren ‘all over the world’. Een tiental (jong en oud) van hen komt zondagmiddag even terug naar huis. Niet letterlijk, maar door middel van skype en telefoon zijn ze ‘live’ in Den Boogaard. Deze ontmoeting speelt zich af rond het grote beeldscherm in Den Boogaard. Op dit beeldscherm zijn te zien door middel van een rechtstreekse verbinding. De uit Moergestel afkomstige journalist Tom Tacken (Brabants Dagblad) heeft een vraaggesprek met hen. Mensen met wie op deze manier contact is zijn onder anderen pater Theo Raijmakers en de Moergestelse ‘frietboer’ Theo Rommen die tegenwoordig in Polen woont. Andere rechtstreekse contacten zijn met Moergestelnaren in landen als Australië, Frankrijk en Canada. Een ‘mysterie guest’ uit Spanje sluit het rijtje af. Dit onderdeel van WieKentKunst 2013 heeft veel voorbe reidingen gekost. Zo moesten goede afspraken worden gemaakt om de soms enorme tijdver schillen te overbruggen. Nou, als je daar bijvoorbeeld aan meegedaan hebt, dan willen we graag met jou in contact komen. We gaan dan samen eens kijken wat jij leuk zou vinden en samen zoeken we een instrument uit waarop jij graag zou leren spe len. Oké? Stuur maar eens ’n mailtje naar: secretaris@julianamoergestel.nl Wat is er mooier dan met anderen het gevoel te delen dat je krijgt nadat je zelf hebt genoten van het creëren van een sfeervol schilderij, een pakkende pentekening, een gloedvol glas- in-loodwerk of een bekoorlijk beeld? Je kunt er natuurlijk voor kiezen om het resultaat van jouw kunstzinnige arbeid voor jezelf te houden, of hooguit voor de naaste familie. Doe je dan niet jezelf en talloze anderen te kort? Want elk jaar weer komen tijdens “Moergestel-Krea- tief” vele kunstliefhebbers naar Galerie de Verdieping om te genieten van de kunstwerken uit uitsluitend Moergestelse ateliers. Denk je eens in hoe het voelt om, met een glaasje in de hand, aan belangstellenden uitleg te geven over jouw werk en de waardering te krijgen die je verdient... Met zijn allen worstenbroodjes bakken, een lekkere familietraditie. Het komt steeds meer voor dat mensen bij elkaar komen om als gezellig tijdverdrijf samen worstenbroodjes te bakken. Met name in de familiesfeer wordt dat gedaan. De deelnemers kunnen een middag gezellig met elkaar buurten en na afloop neemt iedereen een paar zakken met de hartige lekkernijen voor in de diepvries mee naar huis. Omdat het worstenbroodje een ‘universeel’ Bra bantse lekkernij is, heeft WieKentKunst het mogelijk gemaakt dat de Moer gestelnaren ze samen gaan maken en bakken in Den Boogaard. Deelname is gratis. Het smakelijke gebeuren is op zondagmiddag in Den Boogaard. De organisatie zorgt voor gehakt van een in worstenbroodjesgehakt gespecialiseerde slager en voor brooddeeg. Er is voldoende voor een paar honderd deelne mers. Het worstenbrood)esbakken wordt bege leid door de WieKent Bakkers. Het eigenlijke bakken gebeurt in de mobiele oven op het St.- Jansplein zodat de lucht van Moergestel naar worstenbroodjes ruikt. Een WieKentKunst- activiteit om van te watertanden. En wie weet houden Moergestelnaren er wel een eigen wor- stenbroodjesbakken-activiteit in familiesfeer aan over. SPECIAL PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 OKTOBER 2013 1 Diner a la carte Lunchmenu Bijpassende wijnen zijn verkrijgbaar voor 3,95 - 6,50 per glas. Restaurant Redemption Di F’ Lunchmenu zaterdag zondag: 20.00 inclusief koffie en huisgemaakte friandises. Twee gangen 25.00 inclusief Koffie en huisgemaakte friandises (voor de lunch worden de gerechten van de la carte kaart in aangepaste portie geserveerd). •Mb CH 013 5907347 Do Vr Zo ZO Rootven 10, Moergestel, Tel. 513 1889 www.novymoergestel.nl Ik ben cd4i|cl h. Oktober november: vrijdag, zaterdag en zondagavond: Viergangenmenu: A Af? Mo 12.00 22.00 Gesloten Wo 12.00 22.00 12.00 12.00 12.00 12.00 Drie gangen €35,00 Vier gangen 42,50 Vijf gangen 50,00 Zes gangen 62,50

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5