SPOT overgedragen aan Oisterwijk 800 Plus Gezondheidsmarkt in Medisch Centrum Waarom zou je meegaan naar Taizé in Frankrijk? Feest van de Lange Nacht WINTERTIJD Mirlitonfanfare De Klomp in Park Stanislaus DE ZONNEBLOEM Dankbetuiging Lekker lang dwalen op de Kampina V'T'// FRANS JO VAN DE WOUW-VAN DE VEN Moergestel, oktober 2013 Bedankt voor alle felicitaties, bloemen en kaarten! We hebben een hele leuke dag gehad. 3 november 13.00-17.00 uur In onderling overleg hebben beide stichtings besturen vastgesteld dat de doelstellingen van SPOT nauw aansluiten bij die van Oisterwijk 800 Plus. Door de krachten te bundelen kun nen de doelstellingen beter worden bereikt. Via SPOT hoopt de Stichting Oisterwijk 800 Plus met name het bedrijfsleven beter te kun nen bereiken. We nodigen iedereen die belangstelling heeft voor gezondheid uit om op 3 november een kijkje te komen nemen op onze markt. Namens de gezondheidsmarkt-commissie Paul Scheijmans Medisch Centrum Moergestel, Raadhuisstraat 32, 5066 AR Moergestel Gezellige draaiorgelmuziek Alles is gratis Op zondag 27 oktober treedt de Mirlitonfanfare De Klomp op in Park Stanislaus van 15.00- 16.15 uur. De entree is gratis. Voor 2,50 kunt u vóór, tijdens of na het optreden genieten van een kopje koffie of thee met een vers gebakken wafel, eventueel met slagroom. Weet u dat u aan meer activiteiten in Park Stanislaus kunt meedoen? Zo is er bijvoorbeeld iedere donderdag om 10.30 uur sjoelclub in het restaurant van Park Stanislaus. Let u voortaan op de berichten over Park Sta nislaus in Moergestel Nieuws. De activiteiten waaraan u kunt deelnemen, zullen voortaan in deze krant worden vermeld. U bent van harte welkom. In de nacht van zaterdag op zondag a.s. gaat de klok 'n uurtje terug... Op zaterdag 26 oktober organiseert Natuurmo numenten een lange dwaalwandeling over de Kampina. Dit prachtige heidegebied, tussen Oisterwijk en Boxtel, is bij uitstek een natuur gebied waar je lekker kunt dwalen. De Natuur monumenten excursieleiders laten je dan ook de mooiste plekjes zien. Vertrek om 10.00 uur en het duurt tot 16.30 uur. Deze excursie kost leden van Natuurmonumenten 4,- en niet- leden betalen 7,-. Let op, denk er wel zelf aan een lunchpakket mee te nemen! Voor reservering en informatie over de plaats van vertrek moet je bellen met Bezoekerscentrum Oisterwijk, 013-523 18 00. De entreetickets voor 't Feest van de Lange Nacht zijn in voorverkoop a 10,00 te koop bij Partyboerderij ’t Draaiboompje en de Boe renbond. Kijk voor uw E-tickets en verdere info op onze website: www.feestvandelange- nacht.nl. Aan de feesttent zijn, op de avond zelf, de kaarten a 15,00 te koop. Toegang alleen als je 16 jaar of ouder bent en een ID is verplicht. Aanvang 20.00 uur. Dus wacht niet langer, en haal of bestel online alvast je kaarten. En tot ziens op zaterdag 26 oktober a.s. bij ’t Feest van de Lange Nacht! De besturen van de Stichting SPOT en Oisterwijk 800 Plus bespreken het samengaan van de twee organisaties. Vlnr Paul Spapens (800), Mart Zweerts (SPOT), John Cornelissen (SPOT), Carel Brands (800) en Erik van Leemput (SPOT). Foto Danielle Boer. De Stichting SPOT is overgedragen aan de Stichting Oisterwijk 800 Plus. De formaliteiten zijn onlangs door de twee besturen van beide stichtingen afge handeld. Oisterwijk 800 Plus denkt met de toevoeging van SPOT de doelen beter te kunnen bereiken. SPOT heeft te kennen gegeven dat de Stichting Oisterwijk 800 Plus de beste belangenbehartiger is van deze stichting die is opgericht voor de gezamenlijke promotie van Oisterwijk, Moergestel en Heu- kelom. Claartje en Maud vertellen: “Toen wij voor het eerst hoorden over Taizé leek het ons wel een plek waar je tot rust kon komen. Aangezien we beiden in ons eindexa- menjaar zitten, is wat rust best wel fijn. Taizé is eigenlijk een grote groep mensen die een week samen leven. Je gaat samen drie keer per dag naar de kerk, doet corvee en hebt bijeen komsten om met elkaar te praten. Maar het gaat eigenlijk niet zozeer over wat je de hele dag doet. Het geeft je tijd om na te denken. Door de open sfeer die er hangt, deel je je gedachtes ook sneller. Daardoor kregen we in de loop van de week een sterkere band met elkaar. Het is een bijzondere week die je mee zou moeten maken.” Kom naar de introduc- tieavond op vrijdag 1 november om 19.30u in Huize N ieuwenhof Kloosterdreef 4 Moergestel. Voor vragen: 06 1814 2508. www.facebook.com/taizemoergestel Kom naar de introductieavond op vrijdag 1 november om 19.30u in Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef 4, Moergestel. Voor vragen: 06 1814 2508. SPOT is een afkorting van Stichting Promotie Oisterwijk in de Toekomst. De stichting is in 2007 opgericht nadat twee jaar eerder het toe ristisch beleidsplan voor de gemeente Oister wijk was vastgesteld. De gemeente werkt nu overigens aan een nieuw beleidsplan. Het doel van SPOT is steeds geweest het profileren van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom als aan trekkelijke plaatsen om in te wonen, werken, verblijven en recreëren. Een nieuwe gezamen lijke slogan werd gelanceerd: Oisterwijk, Parel in ’t Groen. De organisatie is er weer in geslaagd om dit jaar diverse top artiesten naar de feesttent aan de Oirschotseweg te krijgen. Op zaterdagavond zullen René Schuurmans (zie foto), feest DJ Ruud en Dj Coenio hun opwachting maken bij één van de bekendste tentfeesten in onze Brabantse regio. Je hebt partyhits en partyhits! René Schuurmans heeft er veel op zijn naam staan. Hits als ‘Laat de zon in je hart’ zijn afkomstig zijn van de sympathieke Brabantse zanger. Veel van zijn repertoire wordt werkelijk grijs gedraaid op regionale zenders, in de horeca en DJ's op evenementen. Inmiddels De Stichting Oisterwijk 800 Plus is de voort zetting van de Stichting Oisterwijk 800. Deze stichting heeft met veel succes de viering van acht eeuwen stadsrechten in Oisterwijk, Moer gestel en Heukelom in 2012 gecoördineerd. 800 wil zich in blijven zetten voor de oor spronkelijke doelstellingen: de samenwerking bevorderen tussen de inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom en deze drie gemeen schappen extra impulsen tegen. Dat doet de stichting door het ondersteunen van initia tieven vanuit de bevolking en door eigen ini tiatieven. Aan de oorspronkelijke naam is ‘Plus’ toegevoegd als afbakening tussen 2012 en de periode daarna. Sinterklaasactie Zonnebloem Een zieke, eenzame of gehandicapte dorpsgenoot verrassen met Sinterklaas doet de Zonnebloem afd. Moergestel ai jaren. Ook dit jaar gaan we dit weer doen onder ‘t motto “Zon in de Schoor steen”. Wij vragen u om een pakje te maken wat door een medewerker van de Zonnebloem in de week van 5 december bezorgd zal worden bij een inwoner uit Moergestel. Het gaat om een aardige attentie, een verrassing, een nuttig cadeautje, dat feestelijk wordt verpakt. Het is beslist niet de bedoeling er een kostbaar geschenk van te maken. Centraal staat: door dit vriendelijke gebaar, de medemens laten merken dat hij er ook bij hoort. U kunt het pakje natuurlijk ook samen met uw kinderen maken. En wanneer u er een gedichtje of kin dertekening bijvoegt is het helemaal compleet. Het is ook mogelijk dat u iemand kent die in aanmerking komt voor een sinterklaasatten tie. Laat het ons weten. Als u mee wilt doen, neem dan voor 10 no vember contact op met Len Severijns, tel. 513 1984 of Corry van de Loo, tel. 513 1492. Ook voor eventuele vragen kunt u bij hen terecht. Als u tussen 18.00 uur en 19.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. Zaterdag 26 oktober: In de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 oktober a.s. wordt de klok weer ‘n uur terug gezet. Dit begin van de wintertijd vormt voor Carnavalsvereniging De Durdraaiers andermaal de aanleiding om ’t Feest van de Lange Nacht te vieren. Dit evenement, dat ook wel bekend staat als De Bierfeesten, zal ook dit jaar opnieuw garant staan voor ouderwetse gezelligheid. mag René Schuurmans zich al weer vijf jaar rekenen tot de best geboekte artiesten in Nederland. Zijn live optredens en repertoire zijn steevast een absolute garantie voor feest! Richtig Rex, vernoemd naar de legendarische Schlagerzanger Rex Gildo, brengt originele Duitse Schlagers ten gehore. Alle bekende Schlagers zullen in een wervelend optreden de revue passeren. Zijn show vol supertolle schlagers, heerlijke humor, zorgt keer op keer voor een feest der herkenning, resulterend in een meezingfeest zonder weerga. DJ Coenio wordt gekenmerkt als een DJ zoals een DJ hoort te zijn. Door zijn jarenlange ervaring en het gebruik van diverse muziek stijlen is DJ Coenio een op en top allround dj. Door de brede verzameling van de hits van toen en nu is Coenio van alle markten thuis. Op zondag 3 november wordt er in het Medisch Centrum Moergestel een gezond heidsmarkt georganiseerd van 13.00 tot 17.00 uur voor alle inwoners van Moer gestel en voor belangstellenden van daar buiten. Het thema van de dag is: Preventie en lifestyle. Wat is er allemaal te zien: Een gezellige markt met informatie over gezondheid en voorkomen van ziektes voor jong en oud Uitslag fotowedstrijd voor kinderen met als thema: Gezond en toch lekker Chef-kok Ton van Oudheusden maakt kleine gezonde hapjes om te proeven Speakers-corner met sprekers over sport en gezondheid Ballonnenartiest voor de kinderen PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 OKTOBER 2013 Nationale Vereniging

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3