VAN ALPHENl AUTOSCHADES sinds 18S0 Moergestel herdenkt op zondag 27 oktober 2013 WieKentKunst gaat over Moergestelse families Aphrodite ONZE SERVIC BRILLEN LENZEN Oisterwijk FOC&A vindt u op de pagina's 5, 6 en De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Uw Gemeenteniewws op www.oisterwijk.nl Moergestelse Families vertelt het verhaal van Moergestelnaren in heden en verleden. Iemand die zeker naar WieKentKunst komt kijken is pastoor Janssen (op de foto gespeeld door Ron Hermus). Het bouwen van een nieuwe kerk was zijn grootste verdienste. Hij was er fel op tegen dat jongens en meisjes in Oisterwijk en Tilburg gingen dansen. WieKentKunst vindt dit jaar aanstaande weekeinde plaats. De opening is vrij dagavond 25 oktober. Ook op zaterdag is er van alles te doen. Het hoogtepunt valt zoals gebruikelijk op zondag Tl oktober. Het thema van WieKentKunst 2013 is Moergestelse Families. Dit onderwerp wordt weer op veel verschillende en altijd verrassend creatieve manieren uitgewerkt. WieKentKunst is voor en door Moergestelnaren. Andere locaties waar WieKentKunst zich afspeelt zijn de bibliotheek, galerie De Ver- Huidverzorgingsinstituut De voorstellingen op de begraafplaats belo ven iets bijzonders te worden, net als de twee wandelingen door het dorp. Tijdens de ene wandeling wordt op zes verschillende plaatsen een verhaal over Moergestel verteld. De andere wandeling voert langs borden met straatnamen van Moergestelnaren. Denk als voorbeeld aan de burgemeesters- straatnamen. In galerie De Verdieping is een interessante expositie van historische familiefoto’s en van voorwerpen. Deze voor werpen vertellen de verhalen van Moer gestelse families. De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 Gratis vervangend vervoer Tel. (013) 542 17 55 Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 SCHEPEN TWEEWh Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis Gratis haal- en brengservice Direct en vriendelijk geholpen; ook zónder afspraak Met de thema’s zoekt WieKentKunst altijd aansluiting bij wat er in Moergestel leeft. Moergestelse Families zou je een typisch WieKentKunst-onderwerp kunnen noemen. Het biedt de mogelijkheid tot veel leuke acti viteiten waaraan iedereen plezier kan beleven. Het volledige programma vindt u op de pagi na’s 5, 6 en 7 van deze MoergestelNieuws. Deze pagina's zijn uitneembaar. dieping en het kerkhof! Op de begraafplaats worden door Moergestelse toneelspelers be roemde mensen uit het verleden van Moer gestel tot leven gewekt. Denk aan pastoor Van den Boogaard. De zondagse kerkdienst om 10.00 uur heeft als thema ‘Grote Familie’. Veteranen brengen een eerbetoon aan hun generaal. aangeboden en een gastles gegeven op de basis scholen. De hoop lijkt ons dan ook gerecht vaardigd om ervan uit te gaan, dat de ouders van de jeugd in gezamenlijkheid met hun kin- Korting op uw eigen risico tot 135 euro Alles over WieKentKunst Moergestelse families het toelaat - ieder jaar present te zullen zijn. De veteranen brengen hun familieleden mee, vrouw, kinderen en kleinkinderen. Op deze manier wordt de kleinzoon, bijgestaan door zijn opa, geleerd wat dankbaarheid is, dank baarheid om een volk te bevrijden van de tirannie, die gedurende vijf jaar ons land teis terde. De verworven vrijheden waren tijdens de bezetting door de Nazi’s ons ontnomen en de gruwelen die door de volgelingen van Hitler begaan zijn, hadden diepe wonden geslagen en erger nog, ontelbare slachtsoffers geëist. Afgelopen weken hebben wij stil gestaan bij de onmenselijke handelingen tijdens de Holocaust. Er is over de Holocaust een lesbrief Ieder jaar op de laatste zondag in oktober, zo dicht mogelijk bij de echte bevrij dingsdag, wordt in Moergestel het feit herdacht, dat Moergestel op 25 oktober 1944 door de 15e Schotse Divisie bevrijd werd. Dit jaar dus twee dagen later en wel op Tl oktober, de dag dat in 1944 Tilburg bevrijd werd. De herdenking in Moergestel vindt plaats op twee locaties: om 12.00 uur in de parochiekerk en rond de klok van 12.30 uur nabij het monument van generaal Barber, de toenmalige commandant van de 15e Schotse Divisie. Er is destijds bewust gekozen voor de herden king van de bevrijding bij het monument van Barber. In Oisterwijk wordt - zo is de afspraak - een grote plaats ingeruimd voor de 4e mei voor de Dodenherdenking, waarbij ook twee locaties in het geding zijn, te weten de Joan- neskerk op De Lind en het monument aan de Gemullehoekenweg en in Moergestel vindt dus de herdenking van de bevrijding plaats. Op bijgaande foto zien we, dat de veteranen uit Engeland met bussen worden aangereden om in Moergestel een eerbetoon te brengen aan hun generaal. Het gehele jaar door hebben zij voor de overtocht geld opzij gelegd en ons toevertrouwd, dat zij - zolang de gezondheid deren stilstaan bij beknotting van de vrijheden en hoe het uiteindelijk is om weer te kunnen leven in een vrij land. De Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrij ding is zich nu al aan het opmaken voor de herdenking van de 70e verjaardag van de bevrij ding, welke Moergestel groots gaat vieren op zondag 26 oktober 2014. Daarbij zal niet alleen een grote rol zijn weggelegd voor de festivi teiten voor onze jeugd, maar ook de ouderen zullen een zodanig programma aangeboden krijgen, dat dit breed gedragen wordt door onze gemeenschap. De leden van de Werkgroep hopen, dat de belangstelling een opsteker mag zijn voor de viering en dat eenieder mag genieten van de melancholieke klanken van de doedel zakspelers, die bij hun binnenkomst in de kerk steeds weer een gevoelige snaar raken van al degenen die getuige zijn van deze pre sentatie en die met hun muziek bij het monu ment tot een afronding komen om vervolgens in Den Boogaard met allen die deel uitge maakt hebben van deze viering een geza menlijk kopje koffie te gebruiken en met elkaar ervaringen uit te wisselen. Een programma dat speciaal voor kinderen is opgezet is het maken van familiewapens. Een specialist helpt ze daarbij. Ze kunnen zondag middag in Den Boogaard aan de slag. Dit is trouwens ook interessant voor volwassenen. In de brede school is een tentoonstelling van familiewapens ingericht. Ook in Den Boogaard kunnen zondagmiddag worstenbroodjes wor den gemaakt. Omdat op Tl oktober de bevrij ding van Moergestel wordt herdacht wordt ter plekke buiten bij Den Boogaard in een mobiele oven ‘oorlogsbrood’ gebakken. Komend weekeinde jaarlijks dorpsevenement voor en door Moergestelnaren Het is voor het zestiende jaar op een rij dat WieKentKunst wordt gehouden. In die tijd is het een begrip geworden. Het dorpsevene ment is er voor klein en groot en alles is ook dit jaar weer gratis toegankelijk. Dat laatste verdient extra aandacht omdat het voor de vrijwilligers van WieKentKunst steeds moei- lijker wordt om het evenement te kunnen financieren. nieuws Weekblad voor Moergestel 1 es oe RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur WOENSDAG 23 OKTOBER 2013 38e JAARGANG Nr. 1729 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn een Schodegoront totaolherstelbedrijf en vertrouwensreparateur voor Inlerpolis/Cenfraal Beheer Athmeo Reparatie - Verkoop Verhuur gemeente I (wanneet dit niet te verhalen is bij een tegenpartij) n n

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1