En dit is de winnaar! Qufëpel Oh Waarom zou je meegaan naar Taizé in Frankrijk? v uTT} 1 rvi Welk instrument wil jij bespelen? Topartiesten op podium Mindset - Feest van de Lange Nacht KW 'Moergestel-Nieuws zoekt 'n kom maar eens kijken 1 i Voor de 3e keer Sinterklaas helpen PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 OKTOBER 2013 De ‘Lookes’: winnaar van de eerste Moergestelse QuiSpel. In verband met het wisselen van rooster van onze huidige bezorger zijn we met spoed op zoek naar een nieuwe bezorger! Liefst 'n jongen-meisje vanaf plm. 13/14 jaar (alleen of met 'n vriendje). Interesse? Stuur 'n mailtje naar: buro76@planet.nl of bel 513 2268 Het gaat om het gebied: Oisterwijkseweg (ged.), groot en klein bungalowpark, Tilburgseweg, Papenacker I, De Hoefkens en De Sonman. Wil jij klarinet spelen? Of trompet? Of dwarsfluit? Of... je zegt het maar!!! INFORMATIE Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en op Facebook. Op onze website vind je de uitslag en de ant woorden op de vragen. DANKWOORD Als QuiSpelteam willen wij een woord van dank uitbrengen aan iedereen die aan dit dorpsgebeuren heeft meegewerkt, maar met name aan alle deelnemende teams. Samen hebben jullie ervoor gezorgd, dat Moergestel twee ontzettend leuke avonden heeft gehad. En wij als QuiSpelteam: wij beloven jullie, dat we er volgend jaar een nog groter spektakel van zullen maken. Vergeef ons de foutjes; we hebben er van geleerd. Moergestel, bedankt. Richtig Rex in de feesttent begroeten. Zijn show vol supertolle schlagers en heerlijke humor, zorgen keer op keer voor een feest der herkenning, resulterend in een meezing- feest zonder weerga. Of zoals hij zelf zegt; “Ein bisschen Spass muss sein”. DJ Coenio, zal de muzikale omlijsting verzorgen gedu rende de hele avond. Uw E-tickets voor Mindset zijn te bestellen via de website www.mindsetfestival.nl. De entreekaarten voor 't Feest van de Lange Nacht zijn te koop bij Partyboerderij ’t Draaiboompje en de Boerenbond. Kijk ook voor uw E-tickets voor het feest van de lange nacht op onze website: www.feestvandelan- genacht.nl. Aan de feesttent zijn bij het Feest van de Lange Nacht (mits niet uitverkocht) ook nog losse tickets te koop. Toegang voor beide evenementen alleen als je 16 jaar of ouder bent en een ID is verplicht. Dus wacht niet langer, en haal of bestel online alvast je kaarten. En tot ziens op zaterdag 19 oktober a.s. tijdens Mindset, en op zaterdag 26 oktober a.s. bij ’t Feest van de Lange Nacht in de feesttent tegen over ’t Draaiboompje. HET BEGIN De honderden supporters van QuiSpel werden niet teleurgesteld; geen ellenlange verhalen, maar korte impressies van alle teams zorgden, dat het eerste uur voorbij vloog. De zenuwen gierden door de kelen van de leden van de laatste tien teams. En toen... kregen we muziek en werd het afwachten. Teleurgesteld, maar ook met terech te trots haakten de laatste 9 af. En ja.eindelijk werd het winnende team bekendgemaakt: ‘De winnaar is het team De Lookes (ofwel de Familie van De Loo)’. Uit handen van de voor zitter, Carlo van Esch, ontvingen ze de prach tige wisseltrofee en hebben ze de eer de eerste winnaar van QuiSpel Moergestel te zijn. En daarna werd er tot in de late uurtjes feest gevierd; een echt Gèssels dorpsfeest! Kom naar de introductieavond op vrijdag 1 november om 19.30u in Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef 4, Moergestel. Voor vragen: 06 1814 2508. Ruim 600 deelnemers aan of sympathisanten van Moergestels eerste dorpsquiz, Quispel, waren zater dag 12 oktober naar ’t Draaiboompje’ getogen om te horen welk team uiteindelijk had gewonnen. Een overwinning, die niet alleen eeuwige roem zou bren gen, maar ook de unieke wisseltrofee. DE AVOND Heel de avond heerste er een enorme spanning. Ieder team had wel de gedachte;„Meedoen is belangrijker, dan winnen”, maar hoopte toch stiekem, dat zij als hoogste zouden eindigen. De avond werd op humoristische wijze aan elkaar gepraat door Hans Antonis en John van Esch. Guus Hurkmans had gezorgd voor een geweldige,visuele presentatie en Martine Pape had alle uitslagen verzameld en de eind uitslagen berekend. De avond werd muzikaal opgeluisterd door DJ THijs en ’De Bekkers band’. Moergestel TV had in de loop van de week al door een sfeervolle uitzending van de quizavond de mensen geprikkeld om toch zeker dit feest niet te willen missen. De website www.quispelmoergestel.nlgeweldig ontwor pen en onderhouden door Bas Smits, had de laatste nieuwsgierigen over de drempel getrok ken. Natuurlijk had Moergestel Nieuws weer gratis foto’s (van Jessica Verhoeven) en een artikel geplaatst. Heel Moergestel wist, dat deze avond de avond van 2013 zou worden. De ervaring van: Marlou van de Loo. “Ik ging als 17-jarige scholier naar Taizé en ik herinner me nog precies hoe bijzonder deze reis was. Het is een plek waar je helemaal tot rust kan komen, je kan laten inspireren door bijzondere mensen en verhalen van over de hele wereld. Tijdens de diensten kom je in een soort trance en voel je jezelf verbonden met de mensen om je heen; het was een moment om te ontdekken wie ik was en wat ik wilde in mijn leven. Het was fijn om hier gesprekken over te voeren; iedereen heeft een open houding en niemand veroordeelt elkaar. Daarnaast was er een prachtige stilte tuin, waren er leuke workshops en was er ook veel tijd voor gezelligheid! Ik zal die week nooit meer vergeten en ga zeker nog een keer terug naar Taizé!" MTV Wat hebben we toch een geweldig dorp! Ook deze avond was MTV er weer bij. QuiSpel wil graag dank aan hen uitbrengen. Via TV en radio hebben zij de quiz- en de feestavond mede gepromoot! En als je weet, dat iedere minuut uitzending ongeveer een uur knip- en plakwerk kost, kun je alleen maar dankbaar zijn, dat wij in Moergestel zo’n prachtige groep vrijwilligers hebben (al vanaf 1981!). Geweldig bedankt! Wil je een indruk krijgen, hoe de feestavond is verlopen, dan adviseren wij je om donderdag, vrijdag of zaterdag te kijken naar MTV. Na 2 succesvolle jaren gaat de stichting “Oh, kom maar eens kijken” ook dit jaar Sinter klaas weer helpen. Vorig jaar heeft de stich ting bijna 90 kinderen blij kunnen maken met het cadeau dat deze kinderen graag wil den hebben. Ook dit jaar wil de stichting Sinterklaas weer gaan helpen in de hoop dat nog meer kinderen blij gemaakt kunnen worden. De stichting vindt het dan ook belangrijk dat kinderen in de leeftijd van 3 t/m 12 jaar op 5 december toch een goed gevulde schoen krijgen als de omstandigheden thuis dat lastig maken. Wij hopen dat de mensen die het betreft hier ook gebruik van maken. Het belangrijkste is dat de verlanglijstjes bij ons komen. De stichting zal dan gaan zorgen voor cadeautjes zodat die dit jaar, in overleg met de ouders (en wellicht met behulp van de pieten), ook in de schoenen komen van deze kinderen. Binnenkort kunt u zich hiervoor aanmelden via www.ohkommaareenskijken.com Ook kunt u andere mensen aanmelden waar van u vindt dat zij dit nodig hebben. Maar de stichting doet nog meer. Ook de verjaardag is een belangrijk moment voor kinderen zeker als ze nog de lagere- schoolleeftijd hebben. De kinderen waar wij iets voor wil betekenen, groeien op in een gezin waarvoor het financieel niet altijd moge lijk is om ook de verjaardag te vieren voor vriendjes en vriendinnetjes. Dat betekent dan vaak dat deze kinderen ook voor andere ver jaardagen niet uitgenodigd worden. Met behulp van een aantal bedrijven kan de stich ting voor deze kinderen een mooi verjaardags feest organiseren. Lees meer hierover op de website www.ohkommaareenskijken.com Zaterdagen 19 en 26 oktober bij ’t Draaiboompje Mindset het Feest van de Lange Nacht komen er weer aan. Dit evenement bestaat net als vorige jaren niet uit één, maar uit twee avonden top entertainment aan de Oirschotseweg. Op zaterdag 19 oktober staat Mindset op het programma. Dit festival zal vooral in het teken staan van verschillende hardstyle DJ’s. Dit hardstyle feest zal worden gehouden wor den met medewerking van Authentic, Noise cult, Bass Modulators, Atmozfears, Frequen- cerz, Adaro, B-Front en Radical Redemption vs E-Force. Het evenement zal worden gehost door niemand minder dan “MC Nolz”. Een hardstyle event met een werkelijk top pro gramma, waar je bij moet zijn! Het aanvangstijdstip van Mindset is dit jaar gewijzigd ten opzicht van andere jaren. Al vanaf 15.00 uur zal het spektakel losbarsten. Om middernacht (0.00 uur) sluit Mindset 2013. Op zaterdag 26 oktober zal “het Feest van de Lange Nacht” ook dit jaar weer ouder wets gezellig worden. René Schuurmans zal zijn opwachting maken bij één van de bekend ste tentfeesten in onze regio. Bij een optreden van René Schuurmans straalt het plezier er vanaf, en keer op keer weet hij het publiek mee te slepen in zijn energieke en sfeervolle optreden. Zijn enthousiasme en opzwepende repertoire maken hem tot een graag geziene gast op menig festijn, oftewel op ieder knal- feest in Nederland. Óok mogen we dit jaar Muziek maken met jouw leeftijdgenootjes is het leukste dat er is! En zéker binnen de harmonie zoals we die hier in Moergestel een hebben. Je krijgt speciale muzieklessen op jouw favoriete instrument, we hebben gezellige repetities met elkaar, en daarnaast zijn er nog allerlei leuke andere activiteiten zoals o.a. het jaarlijkse kamp, Sinterklaas avond enz. Misschien heb jij wel meegedaan aan het pro ject van (toen nog) Prinses Maxima, genaamd ‘Kinderen maken Muziek’. Je weet ongetwij feld nog hoe leuk dat was! Nou, als je daar bijvoorbeeld aan meegedaan hebt, dan willen we graag met jou in contact komen. We gaan dan samen eens kijken wat jij leuk zou vinden en samen zoeken we een instrument uit waarop jij graag zou leren spe len. Oké? Stuur maar eens ’n mailtje naar: secretaris@julianamoergestel.nl Dan nemen wij contact met je op! Doen hoor!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5