Kerstmarkt in Moergestel UNST 31e Blaoskapellenfestival Rechtstreeks ’live’ contact met Moergestelnaren in den vreemde I DE ZONNEBLOEM Aphrodite -(Wj I ^^zfMzoergestel <***>- Oisterwijk Expositie schilderijen in De Verdieping Sinterklaasactie van de Zonnebloem Weekblad voor Moergestel Zondag 15 december: Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Als u mee wilt doen, neem dan voor 10 no vember contact op met Len Severijns, tel. 513 1984 of Corry van de Loo, tel. 513 1492. Ook voor eventuele vragen kunt u bij hen terecht. Als u tussen 18.00 uur en 19.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. Muzikale groeten, Jeannine, Johan en Stephan Blaoskapellencommissie Beeld uit de Kerstmarkt van 2008. Wij, als CV de Dors(T)vlegels, organiseren op zondag 15 december van 15.00 tot 21.00 uur een kerstmarkt op het St.-Jansplein. Hier op komen diverse kramen waar van allerhande artikelen verkocht kunnen worden. Maar ook promotie of verkoop voor en door verenigin gen kan. Hebben jullie interesse om ook met ene kraam of anderszins op de markt te staan kijk dan op de website voor verdere infor matie. CV de Dorsfljvlegels Website: www.moergestelsejaarmarkt.nl E-mailinfo@moergestelsej aarmarkt.nl qi^bbebhbbhbdbbdbbhrbbihhhbdihhi Huidverzorgingsinstituut WOENSDAG 16 OKTOBER 2013 38e JAARGANG Nr. 1728 I C. V. de Pierewaaiers begint alvast: WieKentKunst 2013 heeft weer bijzondere activiteiten in petto CARNAVAL C.V de Pierewaaiers is een carnavalsvereni ging en dus vieren we zo veel mogelijk car naval! Wij vinden hoempapa de moeder van alle carnavalsmuziek en hebben dat dus ko mende zondag ook hoog in het vaandel. Voor de muziek zorgen de kapellen, voor de orga nisatie staan wij garant, voor de gezelligheid doen we een beroep aan iedereen die van car naval houdt. Kom gezellig meedoen en laat vooral je feestneus (vraag maar aan Mien waar die ligt) en carnavalskleren niet thuis. We vragen onze kapellen hetzelfde te doen en waar mogelijk een extra carnavalskraker in hun repertoire op te nemen. Heb je zin om een van die kapellen door ons dorp te gidsen tijdens hun muzikale kroe gentocht? Meld je dan aan via blaoskapel- lenfestival@hotmail.com! Ook voor meer informatie over het leukste vrijwilligersbaan- tje van Moergestel. Zondag 20 oktober 2013 om 14:00 uur barst de 31e Muzikaalste Zondag van het Zuiden los. Volgens de laatste telling komen 16 kapellen naar Moergestel om er een geweldig feest van te maken. merken dat hij er ook bij hoort. U kunt het pakje natuurlijk ook samen met uw kinderen maken. En wanneer u er een gedichtje of kin dertekening bijvoegt is het helemaal compleet. Het is ook mogelijk dat u iemand kent die in aanmerking komt voor een sinterklaasatten tie. Laat het ons weten. WieKentKunst organiseert in het laat ste weekeinde van oktober het jaarlijkse evenement voor en door Moergestel naren. Het thema dit jaar is ‘Moerges- telse Families’. Een van de bijzondere activiteiten is de mogelijkheid om ‘live’ contact te hebben met Moergestelnaren die voor kortere of langere tijd in het buitenland wonen. Deze ontmoeting speelt zich af rond het grote beeldscherm in Den Boogaard. Op dit beeld scherm is op zondagmiddag 27 oktober een tiental Moergestelnaren (jong en oud) recht streeks te zien die zich in alle delen van de wereld hebben gevestigd. Met hen wordt een ‘live’-verbinding tot stand gebracht met mede werking van de vrijwilligers van MTV en de technicus van Den Boogaard. BINGO Op donderdag 17 oktober spelen we weer onze gezellige maandelijkse bingo in Den Boogaard. We beginnen om 14.00 uur met gratis ’n lekker kopje koffie of thee. Daarna spelen we 6 rondes om onze welbekende leuke prijzen! Bent u geen lid van Senioren Vereniging Moergestel? Geeft niks, u bent tóch van harte welkom om gezellig met ons mee te spelen. Addy en Joke heten u van harte welkom. De bingo voor de maand november is op 21 november 2013. AGENDA Wie de Muzikaalste Zondag van het Zuiden met een bezoek verblijdt, heeft misschien een ochtendje spijt. Wie zich niet laat over halen, heeft een heel jaar de balen. Tot zon dag. De uit Moergestel afkomstige journalist Tom Tacken (Brabants Dagblad) heeft een vraaggesprek met tien Moergestelnaren in den vreemde. Mensen met wie op deze ma nier contact is zijn onder anderen pater Theo Raaijmakers en de Moergestelse ‘frietboer’ Theo Rommen. Andere recht streekse contacten zijn met Moergestel naren in landen als Australië, Frankrijk en Canada. Een ‘mysterie guest’ uit Spanje sluit het rijtje af. In het weekend van 18,19 en 20 oktober expo seert ’n groep schildercursisten in galerie de Verdieping. Kleur is uitgangspunt voor deze cursus. Kleur- beweging en vorm zijn belangrijke elementen. De visuele werkelijkheid d.m.v. objecten of foto’s kan uitgangspunt voor een schilderij zijn. Maar evenzeer het eigen of andermans verhaal, verbeelding en fantasie. Vrijdag 20.00-22.00, zaterdag 13.00-17.00 en zondag 11.00-17.00 uur. Schilders die meedoen zijn Bert van Gastel, Antoinette van der Pas, Mia Rijnen, Elfriede Repriels, Lou van der Pol, Till Hermans, Cora van Diem, Frans Otten, Margret Wolffen Twan van Schijndel. PUBLIEKSPRIJS Sinds een aantal jaar reiken we ook een prijs uit aan de kapel die van het publiek de meeste stemmen krijgt. Het systeem is net zo simpel als het lijkt. Per sms kan iedereen kenbaar maken welke band hij of zij het leukst vindt. De reden hiervoor mag je zelf bepalen, maar we zouden het leuk vinden als vooral het car- navalsgehalte wordt beloond. Ben je helemaal kapot van een geweldige kraker, fleuren de dames in bloemetjesgordijn je ziel op of doen de drummers je hartje sneller slaan? Laat het dan vooral niet na om te stemmen, het kan jezelf ook nog eens een fantastische prijs ople veren. Hoe en wat? Daar kom je aanstaande zondag vanzelf achter. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Het rechtstreekse contact met deze Moerges telnaren gebeurt door middel van skype. Al leen in een paar gevallen is er telefonisch contact. Dit alternatief was nodig voor landen of gebieden waar skype niet werkt. Dit onderdeel van WieKentKunst 2013 heeft veel voorbereidingen gekost. Zo moesten goede afspraken worden gemaakt om de soms enorme tijdverschillen te overbruggen. ■■V Nationale Vereniging Een zieke, eenzame of gehandicapte dorpsgenoot verrassen met Sinterklaas doet de Zonnebloem afd. Moergestel al jaren. Ook dit jaar gaan we dit weer doen onder het motto “Zon in de Schoor steen”. Wij vragen u om een pakje te maken wat door een medewerker van de Zonnebloem in de week van 5 december bezorgd zal worden bij een inwoner uit Moergestel. Het gaat om een aardige attentie, een verrassing, een nuttig cadeautje, dat feestelijk wordt verpakt. Het is beslist niet de bedoeling er een kostbaar geschenk van te maken. Centraal staat: door dit vriendelijke gebaar, de medemens laten Blaoskapellenfestival: altijd feest!!! FEEST Tussen 14:00 en 18:00 uur is het feest in alle deelnemende kroegen, te weten Café Hier- Neffe, Herberg De Veerkes, Café ’t Centrum, Café De Klaore, en Café de Brouwer. Vanuit heel Noord-Brabant en zelfs daarbuiten ko men 200 a 250 muzikanten naar ons dorp om hun kunsten te vertonen en te laten horen. Ze zullen worden begeleid door één of twee Moergestelse gidsen. Om 18:30 uur is het tijd voor de apotheose van de dag. In de zaal van Café de Brouwer wordt het festival afge sloten met een spannende prijsuitreiking, een grandioze finale en een écht carnavals feest. nieuws Reparatie - Verkoop - Verhuur es gemeente be Uitgave en redactie: Buro ‘76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@plonet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur I.i| tv

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1