Semmy’s Rock: 7.000,- h, Waarom zou je meegaan naar Taizé? Succesvolle formule bij Huis voor Zingeving: Bezinningsdagen Gezellig eerste Oktoberfest Herfstwandeling Hallo allemaal! Jongereninspiratie Moergestel Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen LET OP, METEEN DOEN! Ben jij tussen 1963 en 2013 lid geweest van scouting in Moergestel? Vergeet dan niet je aan te melden voor de reünie op 26 oktober a.s. Dat kan heel makkelijk via www.scoutingmoergestel.nl. Meteen doen! ontspanning sloeg erg goed aan bij de deelne mers en ook de schoonheid van de locatie in Gent levert daar een rijke bijdrage aan. Uit reacties van deelnemers is dan ook naar voren gekomen dat zij thuis kwamen met een voor raad rust en vrede in het hart, met een blije geest in een ontspannen lichaam. Verschillende deelnemers vonden deze bezinningsdagen echt een aanrader voor anderen. Op zaterdag 12 oktober organiseert Natuurmo numenten een tweede paddenstoelen wande ling voor kinderen. Deze mooie wandeling in alle kleuren en maten en met de vreemdste namen. Vanmiddag ga je met een spiegeltje in de hand op ontdekkingstocht, want.een paddenstoel is aan de onderkant vaak het mooiste. Heksenkringen en elfenbankjes lijken wel in een sprookje thuis te horen. Wist je dat een heksenkring uit paddenstoelen bestaat? En dat een elfenbankje een paddenstoel is die als een klein bankje tegen een boom groeit? Wie weet zit er een elfje op jou te wachten op het elfenbankje op de boom. Enniet van de dropzwammen smullen hoor! Ga jij ook mee op zoek naar Kabouter Spille been? We zullen paddenstoelen vinden in alle soorten en maten: groot, klein, eetbaar of giftig. Heb je zin om mee te gaan op deze speurtocht. Meld je dan snel aan. en paardjes niet alledaagse dingen. “Crossing boarders” is wel mijn belangrijkste inzicht geworden. Door met jongeren uit andere landen, wereld wijd in gesprek te zijn liet mij inzien hoe beperkt mijn beeldvorming soms is. Om com pleter te kunnen zijn bijv, in mijn sociale leven moet ik bereid zijn ‘grenzen over te steken’ en al dan niet deze te verleggen. De rust van Taizé maakte dat ik dit echt zo kon ervaren. Meer informatie https://www.facebook.com/tai- zemoergestel Semmy’s Rock, zoals dat afgelopen zaterdag werd gehouden in de Oisterwijkse Leerfabriek kende een prachtige opbrengst van liefst 7.000,-. Het geld kan uitstekend worden gebruikt voor onderzoek. Zaterdag vond de derde editie plaats; de twee vorige edities werden gehouden in ‘Den Boogaard’. Ervaringsverhalen Jaarlijks trekken duizenden jongeren uit de hele wereld naar Frankrijk naar de commu niteit van Taizé. Waarom? Het is een plek van inspiratie, rust en stilte. Een paar dagen mee leven in het ritme van de broeders van Taizé. Waarom zou je dat doen? Ervaringsverhalen van jongeren die er geweest zijn. Eveline schrijft: Taizé is een ervaring, je moet het meemaken. Ik kan het bijna niet omschrij ven. Leek het eerst overleven, het werd al snel beleven. Je praat hier heel gemakkelijk over GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 10 oktober a.s. een muzi kale middag in Park Stanislaus met medewer king van het seniorenkoor ‘Echo’, dat al vele jaren bij verschillende gelegenheden haar bij dragen heeft geleverd. Helaas zal dit koor per 1 januari 2014 haar zangactiviteiten stoppen. Wij zijn blij dat ze nog één keer bij ‘Geef Elkaar De Hand’ willen zingen, en wij nodigen u allen uit om te komen luisteren. Bent u alleen, eenzaam of moeilijk ter been, u bent welkom. Laat ons weten of u gehaald wilt wor den. Neem daarvoor contact op met Corry de Jong tel. 513 3295. Graag tot donderdag 10 oktober a.s. Jacqueline - Corry - Corry - Gina en Ricky Wy zijn Stichting Huifbedrijden De Vosjes. Met een groep vrijwilligers rijden wij met gehandicapte cliënten in door pony’s voortgetrokken zgn. ‘huifbedden’. Wij doen mee met het project van Rabobank: ‘Hart voor Elkaar’. Wij vragen u om op ons project te stemmen zodat wij onze wagens goed kunnen onderhouden en zodoende kunnen blijven rijden. Bij voorbaat zeer hartelijk dank! Namens de Stichting Huifbedrijden ‘De Vosjes’, Frans de Laat, Moergestel Ca naar: www.rabobank.nl/hartvanbrabant en stem op ons! Gelukkig is er binnenkort een nieuwe moge- nadH ÊTlStOel GH lijkheid om mee te gaan op een Bezinningsreis, want van 15 t/m 17 november zijn er weer bezinningsdagen, dit keer met het thema 'Samen op weg van wonde naar verwondering'. Elk mensenleven kent wonden die geheeld vindt plaats in de Oisterwijkse bossen. De willen worden. Door een spirituele benadering van deze wonden kunnen zij een bron gaan vormen omi Stilte en meditatie zijn hierbij belangrijke fac- ten; niet-leden betalen 7,50 Reserveren bij bezoekerscentrum in Oisterwijk, 523 18 00 of via www.natuurmonumenten.nl/agenda Heksenkringen en elfenbankjes Ze zijn er weer! De herfst staat weer te trap pelen om te beginnen en de paddenstoelen schieten weer uit de grond. Je komt ze tegen Al vanaf de start van het Huis voor Zingeving staan Jan Daem en Karin Seegers op het programma van het Huis voor Zingeving met hun Bezinnings dagen. Zij hebben deze intussen al ver schillende keren georganiseerd. Zo was er afgelopen zomer de succesvolle va- kantie-bezinning: Zomer-zon-reis naar je ziel met een groep van elf deelne mers. Deze Zomer-zon-reis naar je ziel bleek te bestaan uit mooie ontmoetingenverrassende gesprekken, tranen en een lach. Het concept van bezinning gecombineerd met vakantie- Afgelopen zaterdag was voor de eerste keer een ‘Oktoberfest’ in Den Boogaard, georganiseerd door de harmonie. Het had wat drukker mogen zijn, maar de sfeer en de gezelligheid waren er niet minder om. Alles was aanwezig: aanstekelijke Beierse muziek, schnapps, bratwurst en uiteraard de pullen bier. Samen met de harmonie soleerde de 12-jarige Niels Rutten op zijn trombone in het nummer ‘De acrobaat’. Van grote klasse! En de slag- werkgroep presenteerde zich zeer verrassend voor de eerste keer onder leiding van hun nieuwe instructeur Paul Schepers. Kortom: een gezellig avond die zeker vervolg verdient! Op de foto: Niels Rutten speelt ‘De acrobaat’. Foto: Femke de Laat start is om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. De kosten voor deze excursie bedra- uit te groeien tot verwondering, gen 4,50 voor leden van Natuurmonumen- toren om te komen tot dat wat wezenlijk is, tot de kern van ons Zijn. Daarom nemen Jan en Karin de deelnemers maar naar de prachtige Abdij O.L.V. van Nazareth in Brecht (B) waar de stilte tot het levensritme behoort. Meer informatie en inschrijvingen: www.huis- voorzingeving.nl r mJ I PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 OKTOBER 2013 I’;

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5