0E Qufëpel 4 oktober: Moergestel Quispeldag! VAN ALPHEN Bockenwagen staat klaar Filmavonden in de Verdieping Aphrodite ONZE SERVICE Oisterwijk Tot zondag. Gratis vervangend vervoer Gratis haal- en brengservice FOCWA Uw Gemeenten ieuws op www.oisterwijk.nl Huidverzorgingsinstituut Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis Direct en vriendelijk geholpen; ook zónder afspraak 1 de onkosten. Die kunt U op de filmavond zelf voldoen. Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 8 nov. 2013; “Fransiscus van Assisi” Vrijdag 13 december 2013; “The way. Pel grimstocht naar Santiago” Vrijdag 17 januari 2014: “Le gamin au vélo”. De film begint dus om 19.30 uur; de inleiding om 19.00 uur. Opgave bij het Parochiesecretariaat: Telefoon 513 2774 of e-mail secretariaat@pa rochiemoergestel.nl N.B. In de parochiekolom wordt er t.z.t. ook aandacht aan besteed. Tel. (013) 542 17 55 de zes dezelfde. Maar we houden het nog even spannend wat er gewonnen kan worden. Het is in ieder geval zeer de moeite waard om op de rittenkaart de gevraagde gegevens zo volledig mogelijk in te vullen. Stel dat je prijs hebt, dan kan de organisatie je ook op de hoogte stellen. REUZ DUBBELBOCK Naast het winnen van de prijs en de onmis kenbare gezelligheid gaat het voor de lief hebbers vooral ook om het proeven van de vele verschillende bockbiertjes. Dat er dit jaar weer een lokaal bockbier van de dorps- brouwerij Reuzenbieren bij zit, te degusteren bij Herberg De Veerkes, is mogelijk een extra stimulans om deel te nemen. Hoe dan ook reden genoeg om er op 13 oktober weer bij te zijn. Biertjes, hapjes en veel sfeer in de kroegen en natuurlijk in de Bockenwagen. Vereniging Bierproeven Moergestel en de horeca rekenen op je. AUTOSCHADES si tuis 1880 -J De ’Dicteetor’ Klaar voor de start... Eindelijk het is zover! 4 oktober 2013; de dag die in Moergestel de geschiedenis zal ingaan als de Quispeldag, terwijl de rest van de wereld bezig is met Wereld dierendag! Zou het vanavond droog blijven? Zenuwachtig vliegen de laatste mailtjes tussen de organisatoren over en weer. Klopt alles? Is de foyer in Den Boogaard zo ingericht, dat we alle 49 teams goed kunnen ontvangen? Werken de microfoons? het eerste team bij het inlevercentrum „Den Boogaard”. Om exact 23.28 uur wordt het laatste quizboek ingeleverd. Gelukkig nie mand hoeven te diskwalificeren! En nu terug naar het werkadres, lekker een hapje eten en een drankje pakken en nababbelen en dan afwachten tot zaterdag 12 oktober. MTV Wil je al vast een indruk hebben hoe de qui- zavond is verlopen, dan adviseren wij je om donderdag, vrijdag of zaterdag te kijken naar onze lokale Tv-zender. Digitaal via kanaal 43! Zie verder in Moergestel Nieuws op pagina 2 bij de rubriek Moergestel TV. Feestavond Zaterdag 12 oktober om 20.30 uur starten we met de feestavond in café ‘”t Draaiboompje”. We verwachten echt heel veel mensen, dus zorg dat je op tijd bent, zodat je een goed plaatsje hebt. We hopen, dat alle deelnemers en hun supporters aanwezig zullen zijn. We gaan die avond niet de antwoorden op de quizvragen geven. We gaan wel op een leuke, onderhoudende manier alle teams voor het voetlicht brengen. We doen dit in willekeurige volgorde. Alleen de laatste tien worden tot het eind bewaard. En de winnaar bewaren we tot het allerlaatst. Zij mogen dan de schit terende wisseltrofee in ontvangst nemen. Dus zorg dat je er vanaf het begin bij bent!De definitieve uitslag wordt 13 oktober op de website geplaatst. Om nog meer fleur te geven aan het geheel verzorgt deze avond een DJ het begin van de avond en treedt vanaf 21.30 uur live de "Bek- kersband” op. Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl en op Facebook. Op onze website vind je ook de geheime opdracht, dat moeilijke dictee. Deelnemers Ook binnen de teams beginnen de zenuwen op te spelen. Hebben we alle bestaande docu mentatie over Moergestel bij de hand? Zullen we toch maar met twee man de opdrachten buitenshuis gaan doen? Hebben we een lijstje met alle ex-prinsen van Pierewaaiers, Dur- draaiers en Dorstvlegels, want er zitten ver schillende fanatieke Carnavalsvierders in de organisatie? Wat is het beroep van die Quis- pelaars, want misschien vragen ze dat wel? Even opa bellen of hij ons wil helpen met vragen over vroeger! O, ik wou dat het begon! Vrijdagavond 4 oktober Om 19.00 uur staan alle afgevaardigden van de teams al te trappelen om hun quizboek te ontvangen. Verdorie, gaan ze daar op hun gemak alles nog eens uit staan te leggen. Eindelijkom 19.15 uur krijgen we ons boek. Nou, nou, dat is een pil! Maar liefst 65 pagi na’s. Dat wordt zwoegen! Ruim 800 mensen kunnen aan de gang en dan hebben we het nog niet over de hulplijnen. O, ja en niet vergeten; om 21.00 uur moet er iemand terugkomen voor de geheime op dracht. Wie zullen we daar naar toesturen, want met die aanwijzing "het is een spek in een hooiberg kan ik ook niets beginnen? Ook een stomme fout: wie schrijft er nu spell met een t? Zal wel een typefoutje zijn of zouden ze er iets mee bedoelen? Geheime opdracht Hadden we nu toch maar „Marieke” gestuurd, want die is echt wel goed in taal. Krijgen we daar een dictee voorgeschoteld, dat barst van de trema’s. Wel zeer inventief om zo’n wan gedrocht van een literair artikeltje in elkaar te flansen! Hoe zit dat nou; moet prestigieuze met een s of met een z en moet dictionaire met éen of twee n-nen en wat is trouwens een pugilist? Blij, dat ik dat monnikenwerk erop heb zitten: kan ik tenminste de rest van het team helpen. Het quispelen Dat woord verdient inderdaad wel een plaats in het Woordenboek der Nederlandse Taal, Wat een opdrachten; leuk, moeilijk, makke lijk, weet ik wel, even opzoeken, Google dat eens!. Iedereen is 100 geconcentreerd bezig. De voorraden eten en drinken worden niet aangesproken. Geen tijd man, ik moet dit eerst uitzoeken. Wat is dit leuk, maar het kost wel kruim! Inleveren Uitgeput, maar voldaan staat om 23.05 uur Zondag 13 oktober: Er is niks leuker dan je rondje doen door Moergestel in een volle huifkar met lotgenoten die ook voor het volgende bockbiertje op sjouw gaan. Even samen zingen uit volle borst net zo lang tot de Bockenwagen gearriveerd is bij de volgende kastelein die zijn bockbiertje met een bijpassend hapje al klaar heeft staan. De stemming zit er altijd goed in onder de deelnemers aan het jaarlijkse Bockspringen. Dat zal zondag 13 oktober zeker ook weer het geval zijn. Dus zorg dat u er bij bent. De Bockenwagen is al opgetuigd en staat op die dag vanaf 14.30 uur klaar. Vorig jaar gingen meer dan 400 deelnemers op deze manier op stap. Ook nu rekenen we weer op minstens zo veel Bockbier liefheb bers. Voor de horeca Moergestel is dat geen probleem. Ze hebben met zijn allen zo'n 1750 liter bockbier ingeslagen. In twee cafés van de negen zijn er twee biertjes te verkrijgen. Daar moet je dus kiezen. In de andere zeven is er steeds 1 bockbier. Voor 17,50 euro proef je negen bockbiertjes en krijg je negen hapjes in negen verschillende Moergestelse cafés. PRIJS En dan is er ook nog iets te winnen. Als je je "rittenkaart" die je in je eerste cafe koopt in elk te bezoeken cafe laat aftekenen nadat je je bockbiertje besteld hebt en je volle kaart bij het laatste cafe afgeeft, maak je kans op 1 van de 6 prijzen. Er worden uit alle ingele verde kaarten 6 namen getrokken. De trek king vindt in de week na het bockspringen plaats. De deelnemers die uit de hoge hoed komen, krijgen zo spoedig mogelijk bericht dat ze prijs hebben. Elke prijs is voor elk van Al een aantal jaren organiseert de pastoraatsgroep van de parochie een aantal filmavonden in de filmzaal van “de Verdieping” aan de Industrieweg. Gezien de grote belangstelling ervoor, wordt dit project weer voortgezet in de komende wintermaanden. Er staan drie films op het programma. Films rondom een thema dat het bespreken en bekij ken waard is. We hebben weer voor de vrij dagavond gekozen. De film zelf begint om 19.30 uur, maar een half uur van te voren wordt een inleiding gegeven op die film, in de ruimte naast de filmzaal. Met de beheerder van de filmzaal is gezocht naar een betere projectiemethode, zodat ook de ondertiteling beter gelezen kan worden. Omdat de ruimte in de filmzaal beperkt is, is het zeer aan te raden zich tijdig op te geven voor de films. Dat kan bij het parochiesecre tariaat. Wij vragen een kleine tegemoetkoming voor Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 Korting op uw eigen risico tot 135 euro 1 -aboTheoter «tl nieuws Weekblad voor Moergestel S) Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterli/k maandag 12.00 WOENSDAG 9 OKTOBER 2013 38e JAARGANG Nr. 1727 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 3. gemeente O Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn een Schedegarant totoalherstelbedrijf en vertrouwensreparateur voor Inlerpolis/Centraal Beheer Achmea SCHEPENSf TWEEWfELERS Reparatie - Verkoop - Verhuur (wanneer dit niet te verhalen is bij een tegenpartij) uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1