Qufëpel Frans en Jo van de Wouw-van de Ven: briljanten bruidspaar! Strijd brandt los! Aphrodite I V ’Oktoberfest’ Muziekvereniging Prinses Juliana Oisterwijk i a.s. Zaterdag in Den Boogaard M.O. Uw Gemeentenieum op www.oisterwijk.nl Hofakker maakt zich op voor bijzonder feest te lossen. Ze hebben zwijgplicht en zullen eventueel vernomen oplossingen niet door vertellen. We rekenen op jullie gastvrijheid! Uiterlijk 23.30 uur dient het quizboek, zo goed mogelijk ingevuld, te worden ingeleverd. En dan? Dan gaat de organisatie alles nakijken en laten ze jullie een hele week in spanning! Maar gelukkig: op zaterdag 12 oktober om 20.30 beginnen we met het bekend maken van de uitslagen. Dit vindt plaats in ’t Draai- boompje’. Zorg, dat je met je hele team op tijd bent! Alle teams komen in willekeurige volgorde aan bod en in beeld! De inleverplaats is bij ’Den Boogaard’, weder om in de foyer. Te laat inleveren betekent onherroepelijk diskwalificatie (we houden de teleteksttijd aan!) Neem geen risico! Zorg, dat je op tijd bent! Feestavond De bedoeling van deze avond is, dat het echt Huidverzorgingsinstituut SCHEPEN TWEEWIi i. Door het tonen van deze n je later jouw kinderen en ivertuigen van je Gèsselse FEEST Zaterdag 5 oktober wordt het feest gevierd. Samen met hun kinderen, zes klein- en vijf achterkleinkinderen zal het ongetwijfeld een gezellig feest worden. We wensen Jo en Frans dat ook graag van harte toe en feliciteren hen alvast met deze bijzondere mijlpaal. Nog veel fijne jaren sa men! 1 TV-opnamen Tijdens de quizavond zal een opnameploeg van MTV door ons dorp trekken en bij diverse deelnemende teams aanbellen met het verzoek een korte impressie te mogen maken van de wijze hoe jullie de opdrachten proberen op Frans enjo van de Wouw-van de Ven: 65 jaar samen... Tot de wel héél zeldzame bruiloften hoort de briljanten bruiloft: 65 jaar getrouwd! Zaterdag 5 oktober vieren Frans en Jo van de Wouw-van de Ven, woonachtig op Hofakker 16, dat heuglijke feit. Na een ’verkeringstijd’ van 8 jaar gaven ze elkaar, eveneens op 5 oktober, in 1948 het ja-woord in onze parochiekerk. We hebben in hun knusse woning gezellig gekletst over hun 65-jarige samenzijn, maar ‘niet alles hoeft in de krant’. FRANS VAN DE WOUW Op 15 april 1922 is Frans geboren op de Broekzijde. Het gezin Van de Wouw telde 6 kinderen: 4 jongens en 2 meisjes. Vader ver diende de kost met het werk in de bouw. Frans ging uiteraard hier naar school en hij heeft nog 1 jaar in het gebouw aan de School straat gezeten totdat de nieuwe school in de Bosstraat in gebruik werd genomen. Als 14-jarige verlaat hij het onderwijs en gaat hij aan de slag bij Avang Schoenfabrieken. Nadat hij daar 46 jaar in dienst is geweest wordt Frans afgekeurd en moet hij stoppen met werken. We schrijven dan 1982. een feestavond wordt voor alle deelnemers. We hopen dan ook, dat alle deelnemers en hun supporters aanwezig zullen zijn. We gaan die avond niet de antwoorden op de quizvra- gen geven. We gaan wel op een leuke, onder houdende manier alle teams voor het voetlicht brengen en hun totaalstand vertellen. We doen dit in willekeurige volgorde. Alleen de winnaar bewaren we voor het laatst. Dus zorg dat je er vanaf het begin bij bent!! Daarnaast treedt deze avond de ’Bekkersband’ op om nog meer fleur te geven aan het geheel. Nadere informatie volgt. Trofee Het winnende team ontvangt natuurlijk de eeuwige roem, maar roem is vergankelijk. Het QuiSpel-team heeft daarom een tastbare herinnering ontworpen. Deze is gratis ver en gratis Quizboek Voordat je het quizboek ontvangt, wordt er dus nog het e.e.a. uitgelegd en verteld. Er wordt ook doorgegeven waar de geheime loca tie is en hoe laat de afgevaardigde van het team daar aanwezig moet zijn. Het reglement wordt nog even doorgenomen en daarna ontvang je het quizboek. Ga daar mee naar je team. Let op bij het wegrijden en bij de opdrachten buitenshuis. Die paar seconden tijdwinst zullen echt niet leiden naar de eeuwige Gèsselse roem. JO VAN DE VEN Jo ziet het levenslicht op 13 november 1923 op het adres Kerkstraat 4 (naast de huidige apotheek). Het gezin Van de Ven bestond uit 5 kinderen: 3 jongens en 2 meisjes. Vader werkte bij de steenoven en later aan de ge meente. Jo gaat hier in het dorp naar school en als ze 14 jaar gaat ze eveneens werken bij Van Gils. Dat blijft ze doen tot aan het mo ment van ‘de trouw’. Het was niet anders gebruikelijk in die tijd. Zodra meisjes trouw den bleven ze thuis en wachtte het werk in het gezin. Bij Jo was dat dus niet anders. Nog een paar nachtjes slapen en het is zover: de eerste Moergestelse Quizavond start. Spannend voor de honderden deelnemers; spannend voor de organisatoren. Er zijn maar liefst 48 teams gefor meerd! Quispel: het leeft in Moergestel. Er kwam zelfs al een voorstel om het woord op te laten nemen in het Woordenboek der Nederlandse Taal. We zetten nog even de puntjes op de i! Wanneer en waar? Vrijdagavond 4 oktober om uiterlijk 19.00 uur wordt een afgevaardigde van ieder team (het hoeft niet perse de teamleider te zijn) verwacht bij ’Den Boogaard’. Meld je daar in de foyer. Je moet dan ook meteen het inschrijfgeld 10,-) contant ge past betalen. Je ontvangt na betaling nog ver dere instructies. Zorg wel dat je op tijd bent; dus om 19.00 uur. We beginnen stipt op tijd! KENNISMAKING Natuurlijk kenden Jo en Frans elkaar al wel. Ze gingen vaak met ’n groep van wel 25 jon gelui op stap en zochten ze vertier in zowel Moergestel als de dorpen eromheen. Het was echter tijdens een middag schaatsen op het Putven dat de vonk tussen de twee oversloeg. Dat was in de winter van 1940. Op 4 oktober 1948 beloven ze elkaar eeuwige trouw op het gemeentehuis ten overstaan van Piet de Rouw, ’n Dag later vond de kerkelijke inzegening plaats door pastoor Van den Boo gaard. Gefeest wordt er bij Jo thuis: Rootven 18. Het prille echtpaar gaat wonen op Oirschotse- weg 27 om korte tijd later te verhuizen naar Korenstraat 17. De derde verhuizing binnen 1 jaar leidt hen naar de Nieuwstraat (huidige Burg. Bardoelstraat). Later verhuizen ze naar het Pater Helmerplein en in 1988 nemen ze hun in trek in de huidige woning aan de Hof akker. Ze wonen er al vanaf het begin dat de huisjes er stonden. Jo en Frans zijn nog goed gezond. Frans wordt nog steeds goedgekeurd voor z’n rij bewijs. De tochtjes die ze maken gaan niet zo ver. Als ze kinderen en kleinkinderen kun nen bezoeken vinden ze het prima. Ze zijn allemaal op redelijk korte afstand woonachtig, dus dat is nog prima te doen. Ook de bood schappen doen ze samen (‘ik kan toch slecht alles in huis gaan halen met m’n rollatorke’, zegt Jo.en verder wandelen ze van tijd tot tijd graag. De avonden brengen ze veelal door met tv-kijken of ’n bezoekje aan de kinde ren. Bier, Bratwurst, Schnapps en veel be kende Duitse meezingers. Het zijn de ingrediënten van het Oktoberfest dat Muziekvereniging Prinses Juliana za terdag 5 oktober organiseert. De muziekvereniging opent de avond. Hierna volgt skileraar Robbie Slee die Den Boogaard volledig op zijn kop zal zetten. Diverse arties ten zullen nog volgen en ondertussen wordt er schnapps geschonken door heuse Tiroler Madchen. Waan je een avond in Duitsland en neem plaats aan de lange tafels gevuld met pullen bier! Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar bij Den Boogaard, Novy van Wezel en In den Ko renmaaier. Of via internet op www.den- boogaard.com Informatie winnen!’ nieuws Weekblad voor Moergestel •4 es oe O »tie - Verkoop - Verhuur WOENSDAG 2 OKTOBER 2013 38e JAARGANG Nr. 1726 gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl In leveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-5131474

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1