Hoofdrol voor Moergestel in sprookjesboek De Vogelverleiders Gezien in Gèssel... ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Hoppenbrouwers zonnepanelen IH 15% BTW voordeel! Mooie tuinen.nl ^vhg Oévogelverleiders ygruHeukètorr □J art* <- BON 11 :li S T Y L I N G Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Profiteer nu: het door hem verzonnen sprookje tegen zijn zoontje Sem. Het bestuur van de Stichting Oisterwijk 800 besloot om het in boekvorm uit te geven. Jan Smeets werd bereid gevonden om het idee om te zetten in een professioneel geschreven sprookje. De Vlaamse kunstenaar Gie Swolfs maakte de 35 aquarellen. Het sprookjesboek De Vogelverleiders van Heukelom speelt in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Het vertelt het verhaal van een meisje dat met succes de strijd aanbindt tegen een man die de inwoners van Heukelom in bevroren vogelverschrikkers heeft veran derd. Door vogels te verleiden om te zingen en vrolijk te zijn ontdooien de Heukelommers en heeft het sprookje een happy end. Het sprookjesboek telt tachtig pagina’s, is in full color uitgevoerd en kost 14,95 euro. Het is te koop bij Novy in Moergestel.De op brengst komt ten goede aan jeugdprojecten in Oisterwijk en Landen. Woensdag 2 oktober van 16.30 uur tot 17.30 uur signeren de schrij ver en de maker van de aquarellen het sprook jesboek in boekhandel Oisterwijk. De origi nele aquarellen zijn te zien op een tentoon stelling in de bibliotheek van Oisterwijk. Op woensdag 2 oktober om 14.00 uur wordt in het raadhuis op De Lind in Oisterwijk het sprookjesboek De Vogelverleiders van Heukelom gepresenteerd. Dit unieke boek speelt in Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Het is te koop pend van 09.00-12.00 en J3 0^0-^ 8 00 uur, 's bij Novy. Het sprookjesboek maakt deel uit van een groter cultureel project met i. een tentoonstelling en een schrijfwedstrijd voor de basisschooljeugd. Betty Nagel uit Moergestel maakte een beeldje van de Vogelverleider als wisseltro- De cover van het sprookjesboek. Het sprookjesboek, de expositie en de schrijf wedstrijd zijn een gezamenlijk cultureel pro ject van de Stichting Oisterwijk 800 Plus en inwoners van de Vlaamse vriendschapsge- meente Landen. De tekst is geschreven door Jan Smeets (NL), de aquarellen zijn gemaakt door Gie Swolfs (B). Oisterwijk 800 Plus is de voortzetting van de Stichting Oisterwijk 800. Met Moergestelnaar Paul Spapens als voorzitter blijft de stichting zich inzetten voor de samenwerking tussen de inwoners van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Het sprookjesboek is daar een wel heel bij zonder voorbeeld van. Het Oisterwijks-Vlaamse culturele project rond het sprookjesboek is voortgekomen uit de viering van Oisterwijk 800. Vorig jaar vier den Oisterwijk, Moergestel en Heukelom acht eeuwen stadsrechten. Een van de 131 door de inwoners georganiseerde evenemen ten waren vijfhonderd Vogelverleiders in een weiland in Heukelom. Dit succesvolle eve nement inspireerde Kees van Dongen tot een sprookje over de Vogelverleiders. Kees van Dongen was een van de bestuurders van de Stichting Oisterwijk 800. Hij vertelde - Speltip 8 Haai je fiets uit de stalling, trek Betty Nagel uit Moergestel maakt wisseltrofee voor schrijfwedstrijd fijne schoenen aan, tank je auto vol. Je weet nooit of je ergens heen moet. Kijk ook op: www.Quispelmoergestel.nl De kledingcontainer bij de Roozendries aan de Pr. Margrietstraat zoals die er l afgelopen weekend bij lag. Diverse omwonenden hebben daarover al hun beklag gedaan bij de gemeente om de eigenaar van de container te sommeren de rommel j op te ruimen. ‘*w-. - A ff I L C MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 PAGINA 6 tijd inZet je Kijk ook op w www.bloemengroenstyling.nl kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! Woonplaats Telefoon Van Riel Bandenservice Julianastraat 45B, Diessen. Uw adres voor alle auto-, motor- en scooterbanden. Dagelijks geo- I avonds ook op afspraak. Bel 06-10652034. Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 Geldig t/m febr. 2014 op geleverde arbeid voor alle tuinwerkzaamheden VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. INTERESSE? BEZOEK ONZE INFORMATIEBIJEENKOMST www.hoppenbrouwerselektrotechniek.nl 0135117227 Problemen met uw computer9 Ik wil u graag helpen! Bel 06-43544612 voor een afspraak. Voor jong en oud! Dagelijks verse scharreleieren bij Van de Wouw, Masperstraat 2, Moergestel. 10 Eieren voor 1,20. 7 Dagen per week geo pend (zelfbediening). Speltip 7 Laatkomers verliezen. Haal op tijd je boek op en, belangrijker, lever het op tijd in! Zet je horloge nu gelijk met teletekst. Jjk ook op www.Quispelmoergestel.nl Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl Zoekertjes' UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... I I-- I I I--- I I- I I I- I I-- I I I I I-- I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Straat www.ligtvoetshoes.nl Gevonden op 13 september: een porte- monnaie in het kapelletje aan de Oisterwijk- seweg. Reacties: buro76@planet.nl Tijdelijke woonruimte gezocht voor ca. 6 maanden i.v.m. renovatie. Tel. 06-53467980. Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Schoolstr. 3. 5066 EC Moergestel OI3-5I3 36 I2 jr rrs jA*tMfS (kWMi 4 »v:, OM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 6