Moergestel Kookt: koken eten en bij elkaar op bezoek Qufëpel De kracht van positief opvoeden Heel Gèssel quispelt Proeflessen slagwerk van start In vervolg op de workshops die op De Vonder gegeven zijn hebben afgelopen week de eerste proeflessen ‘slagwerk’ bij de harmonie plaatsgevonden. De eerste kandidaten hebben zich al aangemeld om zich, onder deskundige en spontante leiding van Paul Schepers, te gaan bekwamen in de grote verscheidenheid aan slagwerkinstrumenten. Naast particuliere les (lessen van 20 minuten) wordt aan het eind van dit jaar ook begonnen met een Jeugdslagwerkgroep: samen muziek maken op allerlei slagwerkinstrumenten! Bierproefavond belgische streekbier Ik Drie Moergestelnaren komen met verrassend nieuw evenement OPGROEIEN OPVOEDEN Quispel, MegaMusicNight, Semmy's Rock, Moergestel Kookt, enz. U leest het allemaal in 'Moergestel-Nieuws': weekblad van eigen bodem!!! Nog even... I NIOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 PAGINA 5 van Moergestel Kookt. MM MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM Door kinderen aan te moedigen en positieve aandacht te geven, worden ze gemotiveerd om nieuwe dingen te leren en hun vaardigheden en zelfvertrouwen verder te ontwikkelen. Wilt u kennismaken met de vijf principes van positief opvoeden, suggesties krijgen hoe u positief opvoeden in het dagelijks leven kunt toepassen? En wilt u weten welke voordelen het oplevert voor kinderen en uzelf? Kom naar de bijeenkomst 'Positief Opvoeden, Triple P'. Voor: Ouders, opa's, oma's, gastouders, vrijwilligers, e.a. Wanneer: 9 oktober om 20.00 uur Waar: Den Boogaard, Moergestel Aanmelden en meer informatie, kijk op: www.jeugdengezinoisterwijk.nl Men kan zich voor Moergestel Kookt als volgt opgeven. Telefonisch 06-81889568. E-mail moergestelkookt@gmail.com en Facebook Moergestelkookt. Op deze adres sen kan men ook terecht voor informatie. Voor een proefles kun je je nog steeds aanmelden via: secretaris@julianamoergestel.nl Doe het nu en je kunt meteen aan de slag! Op vrijdag 4 oktober presenteren twee leden van de vereniging “hun” bieren, van “hun” brouwerij. Brouwerij Sint Canarus gelegen in Gottem, ongeveer 20 km onder Gent is een kleine ambachtelijke brouwerij, waar Piet Meirhaege met de nodige Belgische humor de biertjes brouwt en tapt. Zoals Dr. Canarus (Piet) het ook altijd zegt, “kom binnen en zet U”! Vrijdag 4 oktober bent u van harte welkom om mee te komen proeven bij Herberg “De Veerkes”, aanvang 20.15uur, kosten 10,50 voor niet leden. In Café ’t Centrum steken Oisterwijkse klanten tegenover Monique Wolfs ge regeld hun verbazing niet onder stoelen of banken dat er in Moergestel zoveel wordt georganiseerd. Nu is de kasteleinsvrouw samen met Ted Outmaijer en Edgar van Herck zelf initiatiefneemster van een nieuw Moergestels evenement. Op zaterdagavond 26 oktober organiseert dit drietal Moergestel Kookt. Het is een op zichzelf staande activiteit die plaatsvindt als onderdeel van WieKentKunst. Moergestel Kookt is een activiteit die in Moer gestel wel eens in de smaak zou kunnen vallen, letterlijk en figuurlijk. Het is namelijk een bijzondere combinatie van lekker eten en nieu we mensen leren kennen. Al etend ga je bij elkaar op bezoek. Het idee is door Ted Outma ijer in Udenhout op de kop getikt. Daar is het dit jaar voor de derde keer gehouden. Er deden 120 mensen aan mee. Zij en Monique Wolfs en Edgard van Herck verwachten eenzelfde enthousiasme in Moergestel omdat het dorp veel kookliefhebbers telt en mensen graag met elkaar optrekken. Hij is manager Facilitair en Welzijn bij een woonzorgcomplex in Drunen. Ted Outmaijer (overigens de echtgenote van de Moergestelse Sinterklaas) is adjunct-directeur van een basis school in Tilburg-Reeshof. Monique Wolfs is kasteleinse van ‘t Centrum. De drie delen een passie voor koken en met vrienden samen lek ker eten. Dat laatste is een trend. Steeds meer mensen die bij elkaar op bezoek gaan volstaan niet meer met een glaasje bier en een borrel hapje, maar kiezen er voor om de avond in de keuken en aan de eettafel door te brengen. Bij deze trend horen ook kokende vriendenclubs, kookstudio’s, kookcursussen en dergelijke. In deze trend past ook Moergestel Kookt. Moergestelse Families Volgens de drie initiatiefnemers zijn er in Moergestel veel mensen die dit weten te waar deren en dat is de reden dat ze rekenen op een succes. Om de slaagkans extra groot te maken is deze eerste keer aansluiting gezocht bij WieKentKunst. Dit jaarlijks evenement vindt datzelfde weekeinde plaats. Het thema dit jaar is ‘Moergestelse Families’. Dat sluit aan bij Moergestel Kookt. Gezamenlijk eten is een van de belangrijkste familiemomenten in deze hectische tijd. Moergestel Kookt bestaat uit Deelname kost tien euro per persoon. Dit be drag wordt grotendeels besteed aan de wijn. Bij iedereen die meedoet en die dus op zes eters moet rekenen worden twaalf flessen wijn bezorgd; witte en rode wijn worden afgestemd op voor-, hoofd- en nagerecht. De organisato ren garanderen een goed wijntje. Bijkomende kosten zijn de ingrediënten van de gerechten die door de deelnemers zelf moeten worden betaald. “Maar ja, je eet er ook zelf van”, stelt Ted Outmaijer nuchter vast. De initiatiefnemers van Moergestel Kookt, vlnr Ted Outmaijer, Edgard van Herck en Monique Wolfs. lekker koken, lekker eten en genieten en bij elkaar op bezoek gaan. Complete menu’s Elke deelnemer geeft aan of hij een voor-, een na-, of een hoofdgerecht maakt. De organisatie verdeelt de gerechten en stelt aldus complete De deelnemers Ja, wie doet er mee aan zo’n quiz. Uit alle gele dingen, rangen en standen zijn er deelnemers (sorry voor de woordkeuze, maar rangen en standen zijn bij deze quiz helemaal weggeval len). Zelfs in het verzinnen van namen probeert men elkaar af te troeven. Wat denk je van namen als; "De buurman van de man van de vader van de oom van de dochter van ons Laatste week In de volgende uitgave van Moergestel Nieuws krijg je de laatste informatie over de quizavond van 4 oktober o.a. over de plaats van afhalen, het quizboek, de plaats van inleveren en de trofee. En onthoud natuurlijk 12 oktober: de feestavond in ’t Draaiboompje”. Maar je kunt ook alles volgen via www.quispelmoergestel.nl Natuurlijk word je ook via Twitter, Facebook, enz. op de hoogte gehouden van de nieuwste ontwikkelingen. menu’s samen voor groepjes van zes personen. Deze groepjes komen om 19.00 uur bij elkaar voor het hoofdgerecht. Het adres wordt door de organisatie bepaald. Ook de twee volgende adressen voor het hoofd- en het nagerecht worden pas op de avond zelf bekend. Tussen twee gerechten is steeds een kwartier tijd om zich naar het volgende adres te begeven. De organisatie bepleit het gebruik van de fiets. Moergestel Kookt eindigt om 23.00 uur in Café ’t Centrum waar alle deelnemers samen komen om met een toost het nieuwe evenement af te sluiten. Gevarieerd eten Moergestel Kookt werkt als volgt. Je geeft je op; een koppel van twee partners of alleen staand, dat maakt allemaal niet uit. Iedereen kan meedoen. En meedoen betekent dat ieder een of een voorgerecht kookt, of een hoofdge recht of een nagerecht. Deze gerechten zijn steeds voor zes personen. Een deelnemer eet samen met vijf andere personen op een bepaald adres het voorgerecht, gaat naar een ander adres voor het hoofdgerecht en vervolgens naar weer een ander adres voor het nagerecht. Je weet tevoren niet wat er op het menu staat en je eet steeds met andere mensen. “Zo eet je gevarieerd en leer je andere mensen kennen”, aldus Edgard van Herck over de sociale kant velend worden als er tientallen mensen naar jou bellen. Wees echter sportief en geef iedereen het correcte antwoord. Hoe meer je gebeld wordt, hoe meer dat blijkt, dat je een bekende Moergestelnaar bent; en dat is toch ook een hele eer! Quispel wordt door ieders medewerking nog meer een quiz voor en door Moergestel. Wij rekenen op jullie medewerking en sportivi teit. Nog maar negen dagen en de grote dag breekt aan. De spanning in het dorp is nu al te snijden. Niet alleen de meer dan 600 deelnemers houden de bewegingen van de organisatoren in de gaten. Ook de andere inwoners van ons dorp kijken vragend bij elke beweging. Nieuwsgierigheid straalt uit ieders blik. De spanning is nog groter dan vroeger bij een ouderwetse gemeenteraadsverkiezing. Sjaan” (uit deze cryptische omschrijving zijn we nog niet uit) of Witte gei’t of Tafkaz en Hasch en Co. De teamnamen Kwispel en Quistet! spelen wel heel duidelijk in op QuiSpel. We zien gildes, families, sportver enigingen, vriendengroepen en bedrijven die zich in de strijd gaan werpen. Alles bij elkaar 45 teams, die gaan aantonen, dat Moergestel liever een spelletje speelt, dan een hele avond televisie kijken. Sportief Wij doen een beroep op alle inwoners van ons dorp om mee te werken aan het welslagen van de quiz. Diverse mensen zullen waarschijnlijk gebeld worden om informatie te geven, die de deelnemers zelf niet kunnen vinden in gedenk boeken of via Google. Het kan natuurlijk ver-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5