Winnaressen Brabant Rally BRADERIE NIEUW!!! R Week van de Dementie Algemene Ouderenzalving The Mixx in Vincent van Gogh Den Boogaard Lezing over Vincent van Gogh op dinsdag DE KLEINE MEIJERIJ Themaviering “Uitdragen” met Inspiration Komende week bij Huis voor Zingeving PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 Oranjestraat IA Middelbeers Tel. 013-5142182 info@drukkerijcyaan.nl 1 I Moergestel Kalender 2014: mail uw foto's uiterlijk a.s. zaterdag naar buro76@planet.nl (zie pagina 7) 'v/y/v/ Nu nieuw in Moergestel: B’styled, uw kapster aan huis! Ook zo moe van die hoge kapperskosten? Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen örietpapier enveloppen printwerk qeboortel' i posters spandoeke briefpapier enveloppe printwerk geboorteka Zondag 29 september op Park Stanislaus Wilt u ook mooi gelakte nagels die minimaal 3 weken blijft zitten? Ook daarvoor bent u bij B’styled aan het juiste adres. Voor al uw kopieer- en printwerk (zwart of kleur) Kijk voor de diverse mogelijkheden op onze website www.drukkerij-cyaan.nl U bent welkom van 11.00-16.00 uur. Ook dit jaar weer verschillende creatieve duizendpoten, voetmassage, Wereldwinkel, kortom voor elk wat wils! Maar natuurlijk ook een loterij waar U altijd een prijsje aan overhoudt. Entree: 2,- inclusief koffie/ thee/ ranja (opbrengst komt ten goede aan een grote activiteit voor de bewoners). Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... De jaarlijks terugkerende Intergroep Brabant Rally is dit jaar voor de 6e keer georganiseerd door Moergestelnaar Frank Boute. Het is een ludieke rally door het Brabantse landschap onder het motto van ‘de kledij van de deelnemers moet bij de auto horen’. De rit werd dit jaar gewonnen door Marjolein Post, Sussane Fuhrmann, Barbel Fuhrmann en Inge van Spaendonck. De meisjes reden een witte Mercedes 300 D en waren, zoals je ziet, gekleed als Beierse meisjes. Heemkundekring Zaterdag 28 september 19.00 uur Op zaterdagmiddag is er voor de vormelingen eerst een bijeenkomst in het parochiecentrum. Daarna gaan ze gezamenlijk eten. Om 19.00 uur is er een themaviering in de kerk met Inspiration, waarbij de vormelingen nauw betrokken worden. Naast de vormelingen en hun familie hopen we dat er veel parochianen deze dienst bijwo nen. Juist om de vormelingen uit te dragen dat wij ze als parochiegemeenschap een warm hart toedragen. Bagage voor onderweg Stop wat humor in je rugzak. Neem wat optimisme mee. En wat reisgenoten zoeken, dat is ook geen gek idee! Weten welke kant je op wilt. En op weg gaan met een doel. Ook al is dat doel niet simpel, het geeft toch een goed gevoel. Durf eens naar de weg te vragen, stuur mis schien een beetje bij. Laat je af en toe verrassen door die gekke maatschappij. Grote struikelblokken neem je met een beet je durf en moed. Als je liefde weet te geven wordt het leven kinderspel. Vul je rugzak dus met liefde. Wie die uit deelt komt er wel! Werkgroep Themaviering Inspiration 21 t/m 21 september: Op vrijdag 27 september wordt in Park Sta nislaus aandacht geschonken aan de week van dementie. Op deze dag wordt voor de deelne mers van onze dagvoorziening een speciale verwendag georganiseerd en wordt u in de gelegenheid gesteld om een kijkje te komen nemen. Zo kunnen mensen die dementie heb ben, of hun direct betrokkenen, zich oriënte ren. U bent welkom op Park Stanislaus in onze dagvoorziening op vrijdag 27 september tussen 10.45-12.OOu en 14.45u-17.00u. Graag tot ziens! Medewerkers Dagvoorziening Moergestel 1 oktober in Gastenbosch In vervolg op de middagexcursie die gehouden werd op 15 juli 2012 naar het Vincentre in Nuenen en het bezoek en rondleiding van vrijwilligers van dit centrum zal Peter van Overbruggen een lezing verzorgen over Vin cent van Gogh. Het wordt dan een verhaal over Van Gogh in Nuenen, aangevuld met de relaties/overeen- komsten tussen Nuenen-Helvoirt wat Van Gogh betreft. We ontdekken hoe Vincent van Gogh leefde en schilderde in Nuenen. We ervaren en bele ven de dingen zoals hij ze ook beleefde. Verder vertelt hij over het ontstaan van de “Aardap peleters”, het beroemdste schilderij van Van Gogh, aangevuld met de muzikaliteit van Vincent. De lezing op dinsdag 1 oktober begint om 20.00 uur in de Berkenzaal van Gemeen schapshuis Gastenbosch aan de Kastanje- laan in Helvoirt. Toegang gratis. Iedereen is welkom. MANTELZORGNIEUWS Eenzaamheid onder mantelzorgers In de week tegen eenzaamheid van 26 sep tember tot 5 oktober wordt aandacht ge vraagd voor de toenemende eenzaamheid in ons land. Het steunpunt mantelzorg Ois- terwijk vraagt in deze campagneweek uw aandacht voor de mantelzorgers. Gevoelens van eenzaamheid kunnen iedereen treffen, ook mantelzorgers. Toch verwacht je dat niet direct: door het zorgen is een man- telzorger toch betrokken bij een ander? Er zijn verschillende redenen waarom gevoelens van eenzaamheid zich juist bij mantelzorgers voordoen, zoals de gebondenheid aan huis, de veranderende relaties door de verleende zorg, het onbegrip van de omgeving en de onzichtbaarheid van de eigen wensen en behoeften van de mantelzorger. - Meneer de Vries (74) zorgt voor zijn vrouw, die na een delirium kampt met gedragsveran deringen. Had zij voorheen de touwtjes in handen, nu is zij van hem afhankelijk gewor den. Het contact met zijn vrouw is niet meer zo goed als het was. Hij heeft bovendien het gevoel alle beslissingen alleen te moeten maken. Ook merkt hij dat anderen zijn situatie maar moeilijk kunnen begrijpen. Soms vraagt iemand wel hoe het met zijn vrouw gaat, maar bijna niemand vraagt hoe het nu met hem gaat-. Eenzaamheid is niet altijd gemakkelijk te her kennen. Als naaste, familielid of buur van iemand die zich eenzaam voelt, kun je een zaamheid van anderen zomaar over het hoofd zien. Bij mantelzorgers is dat niet anders. Veel mantelzorgers zullen al geholpen zijn wanneer zij gezien en gehoord worden door familie, vrienden, collega’s, buren en (vrijwil lige) hulpverleners. De mogelijkheid om iets te ondernemen buiten de zorgsituatie kan helpen om gevoelens van eenzaamheid te verminderen. Mantelzorgon- dersteuning en het inzetten van een vrijwilliger vanuit de informele zorg kunnen hierbij onder steunen. Ook het contact met andere mantel zorgers kan u helpen in de dagelijkse zorg voor uw naaste. Bron: Expertisecentrum Man telzorg. Het Steunpunt Mantelzorg Oisterwijk kan u informeren over de mogelijkheden van onder steuning, ontmoeting en informatie. Ook kan de consulent mantelzorg u begeleiden bij fami- liegesprekken om samen de zorg binnen de familie te regelen. Wanneer u zich registreert als mantelzorger, dan kunnen we u uitnodigen voor de the mabijeenkomsten, de mantelzorgsaloons en de Dag van de Mantelzorg op 9 november a.s. De bijeenkomsten zijn gratis en u ont vangt een paar keer per jaar onze mantel- zorgkrant. Laat van u horen, “u staat er niet alleen voor”. Hartelijke groet, Liesbeth Lautenschutz, con sulent mantelzorg/familiezorg Contourdetwem Oisterwijk, tel: 06-83693001, liesbethlauten- schutz@contourdetwern.nl Op maandag 7 oktober a.s.’s-avonds om 19.00 uur vindt er in Park Stanislaus een algemene Ouderenzalving plaats. Pastor Theo te Wierik zal voorgaan in de Eucharistieviering, tijdens die Eucharistieviering zal de algemene Oude renzalving plaats vinden. Een algemene Ou derenzalving is een gezamenlijke viering die - zo is uit de afgelopen jaren gebleken - door velen op prijs wordt gesteld. Natuurlijke is ook de directe familie welkom bij deze viering. Als u al eens eerder de Ouderenzalving hebt ontvangen kunt u dit jaar weer deelnemen aan de algemene Ouderenzalving. U dient wel voor eigen vervoer te zorgen. Als u wilt deel nemen aan deze gezamenlijke Ouderenzalving kunt u het formulier dat vanaf a.s. weekend achter in de kerk ligt invullen en voor zaterdag 5 oktober afgeven op het parochiecentrum. Het parochiecentrum is iedere werkdag van 10.00 t/m 12.00 uur geopend. Ter informatie: de Ouderenzalving is het zelfde als de Ziekenzalving, wij hebben het woord veranderd. Met vriendelijke groet, de Werkgroep Ziekenpastoraat Op zaterdag 28 september open het Huis voor Zingeving van 11.00 tot 16.00 haar deuren voor een Open Dag. Altijd al nieuwsgierig geweest naar het Huis voor Zingeving? Kom dan eens langs, de entree is gratis. U krijgt van ons ook nog een kopje koffie of thee. We hebben een mooi programma voor u samen gesteld, met onder andere een huiskamerrea- ding van Jaap Hooijschuur en een vrolijke lezing van Marina Schriek over burn-out en stress! Op maandag 30 september organiseren we van 20.00 tot 22.00 een thema-café. Tijdens het thema-café staat elke maand een ander thema centraal. Het thema voor de maand september is: Eenzaam of alleen? Wat is de diepere spi rituele bedoeling van alleen zijn en betekent dit ook dat we eenzaam zijn? Doel van de avond is een open gesprek over het thema. Kosten: 2,50 (incl. 1 consumptie). Op woensdag 2 oktober is er van 20.00 tot 22.00 een lezing over Maria door Kirsten Notten. Kirsten vertelt graag en smakelijk verhalen. Deze avond zullen Maria wonder verhalen en haar eigen persoonlijke verhalen elkaar afwisselen met mooie beelden van kunst werken en opmerkelijke filmpjes met Maria- performances. Kosten: 10 (incl. koffie en thee). De Open Dag en de lezing zijn in Huize Nieu wenhof. Het thema-café vindt plaats van 20.00 tot 22.00 uur in het café in Tiliander. Meer informatie: www.huisvoorzingeving.nl Op zondag 29 september 2013 speelt dansorkest The Mixx met leadzanger John Desmares in de foyer van Den Boogaard. The Mixx is gespe cialiseerd in muziek uit de jaren zestig en zeventig. Deze middag is gratis toegankelijk, start om 15.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Kom gezellig langs en geniet van de muziek! ‘De muziekmiddag’ met The Mixx vindt plaats op zondag 29 september in Den Boogaard. Aanvang: 15.00 uur. Entree is gratis. Voor meer informatie kijk op www.denboogaard of bel met 521 7220. Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 ■■■I hipster vitn 5extd hw u. uw kapster aan huif! Sen afspraak maken t 5stifleii^autk\ik tvm

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3