VAN ALPHEN Gemeente past doorsteken St. Jansplein Scoutingloterij niet aan yalt Hoofdprijs €2,50 Aphrodite in Moergestel Iht BRILLEN LENZEN T Oisterwijk NZE SERVICE Ondanks advies Veilig Verkeer Nederland Hoofdprijs JS I! - II Gratis vervangend vervoer I Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Uw Gemeenten ieuws op www.oisterwijk.nl Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De eerste schapen zijn over de dam, wie volgt...? Zie pagina 5 maakt dat van deze doorsteken door voet gangers veelvuldig gebruik wordt gemaakt’. En verder: ‘Doordat ter plaatse van de door steken een trottoirband aanwezig is, zijn deze doorsteken niet geschikt voor rolstoelgebrui kers en voetgangers met rollator. Zij worden dus gedwongen om te rijden of te lopen naar de centrale oversteekplaats. Voor met name deze verkeersdeelnemers is dat een onge wenste situatie’. Het WN heeft contact gezocht met de ge meente, maar, zo stelt het rapport: ‘De weg- beheerder - de gemeente dus - stelt zich op Huidverzorgingsinstituut De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 AUTOSCHADES Het AB heeft nu ook de zgn. ‘doorsteken’ vanaf de Raadhuisstraat naar het St. Jansplein en omgekeerd bij de gemeente aangekaart maar zonder resultaat. AB heeft toen wederom WN ingeschakeld om naar de situatie aldaar te kijken. Naast de beide oversteekplaatsen (in het mid den van het plein en nabij de Kloosterlaan) zijn op het plein diverse doorsteken aange bracht die bij de voetganger de indruk wekken op die plekken het plein te kunnen verlaten of te benaderen. ‘Diverse observaties’, aldus het rapport van WN, ‘hebben duidelijk ge- Daarnaast zijn er natuurlijk nog vele andere prijzen te winnen. Maar daarvoor moet je wel een lot hebben. Jaarlijks vindt de Nationale Scoutingloterij plaats. De opbrengst van de lotenverkoop gaat naar de Scoutinggroepen, Scouting Nederland en het Scouting Nederland Fonds. Met de opbrengst kunnen Scoutinggroepen bijvoorbeeld het onderhoud van hun clubhuis betalen. De loten kosten 2,50 waarvan 1,50 naar de groep toe gaat. Scouting Moergestel zal op 28 september tus sen 10 en 13 uur door het dorp trekken om huis aan huis deze loten aan te bieden. Met de aanschaf van een lot maakt u kans op een van de vele prijzen, misschien wel de auto. Namens Scouting Moergestel alvast bedankt. FOCWA Korting op uw eigen risico tot 135 euro Gratis haal-en brengservice Direct en vriendelijk geholpen; ook zónder afspraak Gratis offerte/geschat schadebedrag, ook aan huis Een van de personen die graag gebruik zou maken van de doorsteken is de tegenover het plein wonende Daniëlle Kordalski. Ook bewoners van ‘Olivier’ (zoals o.a. Patrick van de Plas) zouden niet meer om hoeven rijden als de doorsteken eenvoudigweg werden aangepast. Daniëlle krijgt hier, bij een van de doorsteken, het rapport zoals uitgebracht door WN overhandigd van Ruud van de Ven. Het AB (Algemeen Belang) heeft zich de afgelopen periode al ’n paar keer sterk gemaakt voor verkeersproblemen die in ons dorp ontstonden en daarbij WN (Veilig Verkeer Nederland) ingeschakeld en gevraagd om advies. Zo heeft zij de verkeersplannen rondom de brede school ter discussie gesteld, hetgeen resulteerde doorsteken blijft de gemeente bij ham- stand- in een geheel andere aanpak en onlangs het fietspad ter hoogte van de Lage punt dat deze daar niet voor bedoeld zijn en Braken. Nadat hier verschillende valpartijen hebben plaatsgevonden is, op is dus simpelweg niet bereid om bij de door- Dit zou zomaar de kunnen gebeuren als op 10 december dit jaar de trekking plaatsvindt van de Nationale Scouting loterij. De hoofdprijs van deze loterij is namelijk een Fiat Panda. het standpunt dat de doorsteken niet zijn aangebracht voor voetgangers die willen over steken maar dat zij slechts de functie hebben voor in- en uitstappende autopassagiers die bij het plein worden opgehaald of afgezet’. Door de aanwezigheid van de trottoirband zou dit nog worden benadrukt. Hoewel in de praktijk blijkt dat voetgangers veelvuldig dankbaar gebruik maken van de in een geheel andere aanpak en onlangs het fietspad ter hoogte van de Lage punt dat deze daar niet voor bedoeld zijn advies van WN, deze situatie aangepast. steken de trottoirbanden te verlagen. Dat zou immers de gewenste oplossing zijn. Het AB laat het er echter niet bij zitten en blijft volharden in een veilige oplossing voor de rolstoelgebruikers en voetgangers met een rollator. Voor het volledige rapport van Veilig Ver keer Nederland zie de website van Alge meen Belang. -- HÖOFDPRM nieuws Weekblad voor Moergestel 1 Reparatie - Verkoop Verhuur oe PAN IS Ml IFi» WW».»» WOENSDAG 25 SEPTEMBER 2013 38e JAARGANG Nr. 1725 Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 www.vanalphenautoschades.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 v 0, gemeente f Uitgave en redactie: Buro ‘76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mailtot uiterli/k zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur xitidi JSSO Wij zijn een Schodegaront totoolherstelbedrijf en vertrovwensreporateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmeo (wanneer dit niet te verhalen is bij een tegenpartij) r i RU

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1