Mysterie opgelost? MTV Stokeind viert 40 jarig bestaan Muziekvereniging Prinses Juliana speelt Schlagers! contour twern vrijwilligers gezocht Frans van Velthoven 3e Viering i.v.m. 175 jaar bestaan kerkkoor “Cantate Domino” Noud Smits Elektrotechnisch Bureau Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Bier, Bratwurst, Schnapps en veel bekende Duitse meezingers. Het zijn de ingrediënten van het Oktoberfest dat Muziekvereniging Prinses Juliana zaterdag 5 oktober aanstaande organiseert. De muziekvereniging opent de avond. Hierna volgt skileraar Robbie Slee die Den Boogaard volledig op zijn kop zal zetten. Diverse artiesten zullen nog volgen en ondertussen wordt er schnapps geschonken door heuse Tiroler Madchen. Waan je een avond in Duitsland en neem plaats aan de lange tafels gevuld met pullen bier! Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar bij Den Boogaard, Novy van Wezel en In den Korenmaaier. Of via internet op www.tiliander.com Het begon allemaal in 1973 met 2 onver lichte gravelbanen, een houten keetje als kleedkamer en 174 leden. Nu 40 jaar later is het uitgegroeid tot een complex met 7 all weather banen, een mooi pavil joen en 630 leden. Alle reden dus om dit te vieren! De feestelijke dag begon met een lekkere lunch, waarna iedereen met enthousi asme deelnam aan de tennisclinic. Op de 7 tennisbanen werden diverse tech nieken nog eens geoefend. Tijdens een demonstratiepartij van zeer goede spe lers kon iedereen nog wat extra inspiratie opdoen. De dag werd afgesloten met een heerlijk diner en een spetterend feest. Moergestel TV zendt deze week een item over het jubileum van MTV Stok eind uit. Er wordt onder andere terug geblikt met Ton de Zwart, voorzitter van de club toen deze werd opgericht in 1973. Kijken dus! Vraagtekens rond St. Jansplein De vele passanten over de Raadhuisstraat en het St. Jansplein fronsen de wenk brauwen en doen allerlei veronderstellingen, die betrekking hebben op de enorme bouwput. Achter het geplaatste hekwerk vinden dan de uitwisselingen plaats, ideeën, die variëren van een zwembad tot een ondergrondse parkeergarage. Als de werkelijke toedracht bekend wordt, dan vindt de een dit een goede zaak de ander vindt het pure geldverspilling. Wat is er gaande? volgens weer naar de omliggende grond afge voerd. De gemeente Oisterwijk heeft - na zich te laten oriënteren voor wat betreft de archeolo gische bodemvondsten - contact opgenomen met een archeoloog van RAAP en met de heemkundekring. In goede samenwerking is de locatie in kaart gebracht, zijn boringen ver richt en heeft de archeoloog met zijn gps de bodem afgestruind. In de jaren ’60 - bij de aanleg van het St. Jansplein - is de grond danig verstoord geweest met als gevolg, dat het resultaat zich beperkt tot een aangetroffen bakstenen put met een doorsnee van circa 1 meter en een totale diepte van 2.17 meter. Het gebied rond de kerk is vanouds het gebied waar de eerste bewoning werd aangetroffen en op de cultuurhistorische waardenkaart staat dit gebied dan ook aangemerkt als van “hoge cultuurhistorische waarde”. En dan die put, die parmantig overeind staat en die op verzoek van de heemkundekring door de gemeente opgenomen wordt in de infiltratiekelder. De put is een beerput en gold vroeger als een gezamenlijk toilet voor een aantal bewoners aan het Kerkpad. Eén van de Gratis: Dag van de Senioren Vrijdag 4 oktober 19.30-22.30 uur In vervolg op afgelopen jaren, vieren we dit jaar de Dag van de Senioren voor leden van SVM op vrijdag 4 oktober 2013. U kunt gezellig een avondje uit zonder kosten. Niet-leden zijn welkom tegen betaling van 7,50. Om 19.30 uur is de ontvangst in den Boogaard met koffie of thee en u ontvangt een paar consumptie- bonnen. Vergeet niet uw genummerde toe gangskaart mee te brengen, want die kan nog een verrassing opleveren! Het programma van de avond: De Drie Donken Blaaskapel uit Den Dungen opent door gedurende een uur hun gezellige muziek ten gehore te brengen. Daarna vertelt Cees Prinsen Brabantse ver halen en toont voorwerpen, op een humoris tische wijze, herkenbaar in onze herinnering onder de titel “De Meidenkist”. Tot slot een tweede optreden van de Drie Donken Blaas kapel. Om 23.30 uur sluiten we de avond af. Er zijn maximaal 200 plaatsen beschikbaar. U kunt de gratis toegangskaarten afhalen bij Toos van Gooi, de Hoefkens 45 of Jan Geerts, Past, van den Boogaardstraat 21. Zolang ze beschikbaar zijn. Voor verdere vragen of informatie neem contact op met Toos van Gooi tel. 513 6170 of Jan Geerts tel. 513 1833. Van harte uitgenodigd op 4 oktober: een avond gratis uit voor leden van SVM. gehele terrein tot ongeveer 1 meter onder het maaiveld was weggehaald, kwamen enkele funderingen en putten tevoorschijn. Enkele muurrestanten met kalkmortel, daterend uit de 19e eeuw, zijn gehandhaafd. Als de put schoon is, worden de drains gelegd, de keerwanden geplaatst en kan de infiltra tiekelder verder “aangekleed” worden. Voor geïnteresseerden is het aan te bevelen even op internet de site te bekijken van Waterblock. Enals alles ondergronds zijn uitvoering heeft gekregen, dan wordt het plein opnieuw bestraat, zodat het weer zijn oude glorie en functie terugkrijgt. en Het regenwater, dat in een bepaald jaargetijde soms vooral “met bakken uit de hemel” valt en neerkomt op verharde oppervlakten, zoals wegen, parkeerplaatsen, trottoirs en daken van gebouwen, wordt tot nu toe afgevoerd naar de riolering. Het doel van de gemeente Oisterwijk is om zoveel mogelijk regenwater in de bodem terug te brengen. Daarom wordt de oppervlakte van het St. Jansplein afgekoppeld van de rio lering en dat heeft de volgende voordelen: Minder (vuil)wateroverlast op straat; minder overstort van de riolering op het oppervlakte water; minder verdroging van de natuurlijke gronden; verbetering van de werking van de rioolwaterzuiveringsinstallaties. Reden genoeg voor het gemeentebestuur om te kiezen voor de aanleg van een infiltratie kelder onder de parkeerplaats op het St. Jansplein. Deze grote betonnen kelder heeft een oppervlakte van 916,81 m2, een inhoud van 802,21 m3 en de berging per m2 is berekend op 0,875 m3. Niet alleen het water van het St. Jansplein maar ook het regenwater van meer dere straten binnen het centrum wordt naar deze infiltratiekelder geleid. Door de lekke (infiltrerende) wanden wordt het water ver- voormalige bewoners van het Kerkpad kan zich deze onhygiënische toestand nog goed herinneren en haalt de daarbij toen gebezigde naam tevoorschijn: de plonsplee, daarbij onge twijfeld verwijzend naar het geluidseffect van de “afgedaalde fecaliën”. De archeoloog dateert de put uit de 18e - 19e eeuw en dergelijke putten kwamen vroeger veelvuldig voor in dorps- en stadscontexten. In de grote stad kwam dan de zogenoemde “Boldootkar” de put leeg maken en in het dorp was de “stront- schepper” het attribuut waarmee de kelder geleegd werd en waarbij de inhoud als mest zijn doorvoer vond naar de akkers. Nadat de bovenste opgebrachte laag over het Na 2 mooie vieringen hebben we vele zangers en zangeressen gevraagd om samen met ons een 3e mooie viering te verzorgen. En naar verwachting zal er op zondag 29 september in de viering van 10.00 uur een projectkoor staan van ong. 70 personen. Dit projectkoor wordt gevormd door Het Norbertuskoor uit Tilburg, een 5-tal zange ressen van ons eigen koor Inspiration, een 12- tal zangers en zangeressen van de Petrus Parochie uit Oisterwijk, 4 personen uit Haaren, enkele personen uit Oisterwijk en ons eigen koor ‘Cantate Domino’. Het koor staat onder leiding van de dirigent Arjan van Baest van het Norbertuskoor, Evert v. Merode aan de piano en Ruud Verbunt de organist, Ruud is tevens de dirigent/organist van ‘Cantate Domino’. Het wordt een thematische viering met veel moderne muziek en volkszang. We zijn blij dat voor dit idee zoveel weerklank is en we samen zo’n groot koor kunnen vormen. Na de viering wordt iedereen achter in de kerk uitgenodigd voor een kop koffie of thee. We nodigen U van harte uit om samen met dit projectkoor een mooie viering te beleven. Op zondag 24 november 2013 om 10.30 uur, sluit “Cantate Domino” haar jubileumjaar af met een feestelijke viering, met medewerking van de gilden en de voorgangers pastor Herman van den Broek en onze eigen pastor Theo te Wierik smc. gevolgd door een receptie in Den Boogaard. In de maand oktober volgt hier nog meer informatie over. Op zaterdag 14 september heeft tennisvereniging MTV Stokeind haar 40 jarig bestaan gevierd. Vele leden, van jong tot oud vierde het jubileum mee. Ook waren oud-leden en oud-tennistrainers aanwezig en werden leden die al sinds dag 1 lid zijn, gehuldigd. Alle vrijwilligers van de club werden door voorzitter Mare Geerts in het zonnetje gezet. MBBh PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2013 mogimix Schoolstraat 7, 5066 EC Moergestel T. 013 - 513 12 45 E. info@fransvanvelthoven.nl www.fransvanvelthoven.nl FLEXIBILITEIT SERVICE KWALITEIT Miele AMSUN SONOS' r»« wiitaii mnu Houd jij van scrabble of ander spel? En heb jij woensdagavond tijd Een me vrouw heeft in april haar man verloren. Ze heeft beginnende dementie waardoor haar tijdsbesef achteruit gaat. Scrabble spelen gaat nog prima. Wil jij haar verblijden met een wekelijks bezoek? Belangstelling? Vraag naar Jacqueline van den Acker. Het vertrouwde adres voor. Audio apparatuur Video apparatuur Witgoed Elektrotechnische installaties Domotica Beveiliging Telecom 06 239 606 35 013 528 40 80 U kunt bellen van maandag t/m donderdag van 9.00 tot 13.00 uur info.oisterwijk@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl ^(ESPRESSO. PHILIPS ten» simplicity Natuurmens Heer met beginnende dementie houdt van natuur, fietsen, wandelen. Daarnaast gro te interesse voor landbouw(machines). Trek jij er een middag per week met mijn heer op uit? H BOSCH JBOS^ er is geen betere Whirlpool 3 1 - i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 5