O Qutëpel NIEUW!!! Moergestel Quispelgek 75 jaar Mirlitonfanfare ’De Klomp’ Zondag 8 september 6.30 uur. Donkere wolken jagen over ons slapende dorpje. De regen klettert op de daken. En wij hebben vandaag ons feestje! Hoe moet dat nu? Nog eens gekeken op de weersite van de luchthavens; tot 09.00 uur regen, om 14.00 uur zal de zon schijnen. Verdorie, zou het waar zijn; het is een weersverwachting! Kerstgedicht/verhaal Stichting ’De Helpende Hand’ vraagt hulpgoederen! Bedevaart naar St. Gerardus Wittem Expositie in De Verdieping Komende week bij Huis voor Zingeving Niet Gèssels Gèssels Naam en adres (niet verplicht!) MTV, Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel of in de MTV Kijkerspanelbus bij de Novy. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Niet boeiend Te lang Nu nieuw in Moergestel: B’styled, uw kapster aan huis! Ook zo moe van die hoge kapperskosten? missie@hotmail.com of bezoek onze Face- book-pagina. Muzikale groeten, Stephan, Jeannine en Johan Blaoskapellencommissie Programmaonderdeel Is het programma boeiend?.. Duurt het programma te lang of te kort? Is het programma lokaal, geörienteerd op Moergestel? Eventuele toelichting: Het bestuur van de stichting Vrienden van St. Jan organiseert weer een kerstconcert met de koren Cantate Domino en Crescendo. De volkskerstzang wordt ondersteund door het meezingkoor Agge Mar Weg Bent. Dus op zondag 15 december (13.30 uur) naar de kerk! In dat kader nodigt het bestuur met name de jeugd uit een eigen gemaakt kerstgedicht of kort verhaal in te sturen (naar vriensadvies@ home.nl). Deze worden allemaal in de kerk getoond. Inzenden uiterlijk 20 november. Pastor Theo te Wierik zal er drie uitverkiezen die extra aandacht gaan krijgen. Namens het bestuur, ...Jan Vriens, voorzitter Begeleiders Ieder jaar worden de deelnemende bands door 1 of 2 Moergestelnaren begeleid op hun weg door het dorp. Dit is niet enkel praktisch, maar ook nog eens erg gezellig voor zowel de muzikanten als de begeleiders. Voor de 31e editie van de Muzikaalste Zondag van het Zuiden is de commissie nog op zoek naar men sen die deze taak op zich willen nemen en een van de oudste Blaoskapellenfestivals uit de regio van dichtbij willen beleven. Zie je dit wel zitten of wil je een gratis brochure (lees: e-mailtje)? Mail even naar blaoskapellencom- Tuinpad Boeiend Te kort best te doen, zodat volgend jaar nog meer inwoners gaan deelnemen. Want ongeacht wat er gebeurt, we gaan ook in 2014 weer een QuiSpel organiseren. Informatie Blijf ons volgen op www.quispelmoergestel.nl Je vindt daar alle actuele informatie, die je nodig hebt om een team te informeren en je team voor te bereiden op deze spannende avond. Natuurlijk word je ook via Moergestel Nieuws, Twitter, Facebook, enz. op de hoogte gehouden van de nieuwste ontwikkelingen. Laatste kans Nog niet ingeschreven en toch zin om mee te doen? Schrijf nu nog in: tot uiterlijk zondag 22 sep tember heb je de kans om te genieten van een gezellige quizavond en eeuwige Gèsselse roem te verwerven. Ongelooflijk, maar toch waar; reeds 43 teams hebben zich aangemeld om mee te doen aan de Quizavond van het jaar. Er blijken nog meer liefhebbers te zijn; reden voor ons om de inschrijvingstermijn te verlengen tot en met 22 september. 10 procent Ongeacht de reacties op de quiz, die op 4 okto ber heel Moergestel in ieder geval op zijn kop gaat zetten, is de organisatie nu al overdonderd door de enorme belangstelling voor Quispel. 43 teams, die zich hebben aangemeld! Meer dan wij in onze stoutste dromen hadden ver wacht. 43 teams van rond de 15 personen bete kent ruim 600 inwoners ofwel meer dan 10 van de bevolking van ons dorp, die actief mee doen. Oproep hulpgoederen inzameling voor Roe menië van stichting “de Helpende Hand” Wij zijn voor onze stichting op zoek naar bruikbare schone kleding, beddengoed, keu ken- en badhanddoeken en incontinentie ver band. Inzameladres: Familie Adams, Pr. Beatrix- straat 20, Moergestel of bel even: 513 1757. Agenda Bent u na een warme zomer vol terras ook weer toe aan een ouderwets feest? Zet het ant woord ‘as the who the weather goes’ in uw agenda bij 20 oktober 2013 en hopelijk tot dan. C. V. de Pierewaaiers ontwaakt uit zomerslaap Muzikaalste Zondag van het Zuiden 2013 Toen op woensdag 13 februari 2013 de storm van Prins Joep d’n Urste zijn camavalsdebuut was gaan liggen, konden hij en de overige Pierewaaiers zich weer een aantal maanden verschansen in anonimiteit. Na een lente en zomer van rust, een enkel feestje daar gelaten, zijn de voorbereidingen op het nieuwe camavalsjaar toch alweer in volle gang. De eerste knaller op de agenda van de Pierewaaiers is ook dit najaar weer het Blaoskapellenfestival en wel op zondag 20 oktober 2013. Acht podia “Bonte gezelschappen van allerlei pluimage met een muzikaal gevoel voor gezelligheid.” Zo zijn de deelnemende blaoskapellen wellicht goed te omschrijven. Voor één dag komt de muziek in onze cafés niet uit de luidsprekers, maar uit honderden trompetten, trommels, saxofoons en andere instrumenten. De afge lopen jaren waren steevast ruim 20 kapellen te bewonderen in Café HierNeffe, Herberg De Veerkes, Tapperij Brasserij De Schouw, Café ’t Centrum, Den Boogaard, Café de Brouwer en Café de Klaore. Het heeft er ook dit jaar alle schijn van dat dit de ‘places to be’ zijn. Retrocamaval De Pierewaaiers dragen elke vorm van feest een warm hart toe, maar zijn met hun bijna 55-jarig bestaan nog altijd tot over hun oren verliefd op het ‘oude’ carnaval. Hossen, zingen, sjansen en lallen op de klanken van liedjes over sanseveria’s, bloemetjesgordijnen en keu kendeuren. Gekleed in donkerblauwe kieltjes, fleurige schorten en op ieder hoofd een hoedje of een pet. En dat is precies de manier waarop we dit jaar het Blaoskapellenfestival willen vieren. Meer informatie over ons retrocarna- valsfeest leest u uiteraard in Moergestel Nieuws, maar hier alvast één tip: leg uw dweil- spullen maar vast klaar! Wittem. Een kasteel, een paar cafés, een enkele boerderij, wat huizen en een klooster. Een oase van rust in het dal van de Geul. Een ideale plek voor bezinning en gebed. Hier bouwden paters Redemptoristen hun klooster en sticht ten zij een bedevaartsoord ter ere van St. Gerar dus. Jaarlijks komen duizenden pelgrims hierheen. Uit alle windstreken, uit omliggende landen. Niet alleen op bedevaartzondagen, maar het hele jaar door. Zelden ben je er alleen. De vele brandende kaarsen getuigen daarvan. Ook vanuit Tilburg en omliggende plaatsen gaat elk jaar een bedevaart naar St. Gerardus in Wittem. Dit jaar is dat op zondag 13 oktober a.s. Alle belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven op onderstaand adres. De prijs voor deelname is 20,00 (kinderen basisschool 10,00) Kaartjes zijn verkrijgbaar van 15 t/m 29 sep tember bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8. Moergestel. Op 20, 21 en 22 september exposeert René Husken met schilderijen, fotos en enkele objec ten in de Galerie de Verdieping. René Husken tekent en fotografeert al vele jaren. Daarnaast maakt hij ook graag 'objecten' van voorwerpen die in zijn omgeving voor handen zijn. De laatste jaren is daar ook stap voor stap het schilderen bij gekomen. Aanvan kelijk is Edward Hopper Edward (1882-1967) een belangrijke inspiratiebron. Dat is in de eerste schilderijen goed terug te vinden. Lang zaam maar zeker is hij meer en meer een eigen - iets lossere stijl gaan ontwikkelen. Ruimtelijke indrukken en perspectieven in landschappen, ruimtes en objecten spelen een belangrijke rol in zijn werk. Openingstijden: vrijdag van 19.00-22.00 uur; zaterdag van 13.00-17.00 uur; zondag van 11.00-17.00 uur. Inschrijving Dankzij de medewerking van de drukkerij, die de quizboeken gaat drukken, is het mogelijk om de inschrijvingstermijn nog wat uit te brei den. Heb je dus getwijfeld, dan kun je alsnog aan de slag om een team te vormen. Maar zon dagavond 22 september stoppen we echt met de inschrijvingen. Het ongekend aantal deel nemers dwingt de organisatie om extra haar De mis En dan; om 9.15 uur nemen de leden van Mir litonfanfare ’De Klomp’ plaats op hun wagen; Den Hein. En echt, er vallen nog maar een paar druppels en in de verte verschijnt het eerste blauw aan de hemel. Goed gemutst en vol optimisme rijden ze richting de kerk. Via het overhoop liggende St. Jansplein, schrijden ze samen met pastor Theo ter Wierik, msc, de kerk binnen. Na plaats genomen te hebben op het altaar opent onze pastor, zoals altijd weer goed voor bereid, met een hartelijk welkomstwoordje richting de jubilerende vereniging. Vluchtig even tellenhé, ongeveer vier keer zoveel kerk gangers dan normaal. In een ongedwongen sfeer, met toch ook wel een serieuze ondertoon, afgewisseld door muziek van de jubilarissen, wordt de dienst afgesloten met een dankwoord van voorzitter Jan van Elderen en de zegening van de pastor. De optocht Al musicerend verlaat ’De Klomp’ de kerk, waar ze buiten worden opgewacht door Mirli tonfanfare "De Natuurvrienden” uit Tilburg, Mirlitonfanfare ’Falso Pèro Forte’ uit Malden en het Reuzengilde. Deze laatste wordt muzi kaal ondersteund door het Staporkest ’Welluk’ uit Moergestel, die op centrale plaatsen steeds zorgen voor gezellige, sfeervolle muziek. Ver- meldenswaardig is, dat zij in een mum van tijd maar liefst 17 muzikanten hebben weten te mobiliseren, toen bleek, dat het reguliere begeleidende orkest uit Oisterwijk op het laat ste moment afzegde. Helaas ontbreken op dit moment nog ’De Kikvorschen’ uit Den Bosch. Na het maken van een groepsfoto door diverse fotografen en filmers, met als achtergrond onze prachtige kerk, trekt de optocht door Moergestel. En ongelooflijk, het wordt de eerste optocht in de historie, waar geen echte gaten in zitten (lag natuurlijk ook aan de leng te). En het zonnetje laat zich ook al zien. De lunch Om 08.00 uur starten diverse dames (je kunt ze niet missen) en campinggasten met de voor bereidingen van de gratis lunch. Ruim 600 broodjes worden besmeerd en belegd in af wachting van de gastverenigingen en geno digden. Koffie en thee wordt met tientallen liters klaargezet. De stapels broodjes verdwij nen als sneeuw voor de zon en vormen een stevige ondergrond voor de muzikale middag. Muzikale middag Om half twee start de jubilerende vereniging met de opening van de muzikale middag; "De Op woensdag 25 september is er een lezing bij het Huis voor Zingeving die gaat over de verborgen kant van dementie. Marjo Gijsbers ontmoette in 2007 Mellie Uyldert, een bekend Nederlands auteur. Na een eerste ontmoeting bleek Mellie dement te zijn. Het aantal mensen in Nederland met dementie neemt nog steeds toe. Het is een veelvragende ziekte, zowel voor degene die het overkomt als voor de directe kring van familie, vrienden en verzorgers. In deze lezing neemt Marjo Gijsbers u mee op een ontdekkingsreis naar de verborgen wereld achter dementie. Op zaterdag 28 september is het een landelijke dag 'Alles is liefde'. Het Huis voor Zingeving doet hier graag aan mee en opent haar deuren voor een Open Dag. Altijd al nieuwsgierig geweest naar het Huis voor Zingeving? Kom dan eens langs, de entree is gratis. Wij schenken ook gratis koffie. We hebben een interessant programma voor u samengesteld, met o.a. een huiskamerreading van Jaap Hooijschuur en een vrolijke lezing van Marina Schriek over bum-out en stress! Meer informatie: www.huisvoorzingeving.nl Beide activiteiten zijn in Huize Nieuwenhof. Lezing: 19.30-22.00 uur, kosten: 10 (incl. kof fie). Open Dag: tijd 11.00-16.00 uur. Toegang gra tis. Klompendans”; een staaltje zittend ritmisch bewegen van de bovenste plank. Gesteund door het toestromende publiek geven zij na een viertal liedjes het muzikale stokje over aan "De Kikvorschen”. Ondanks de vermoei ende bustocht brengen deze een show van drie kwartier; je kunt merken, dat ze al vanaf 1930 de Hofkapel van de Stadsprins van Oeteldonk zijn; oefening baart kunst. Ook de muzikanten uit Malden en Tilburg brengen hun show en muziek. Drie volle tenten met publiek genie ten, applaudiseren, zingen mee, genieten. Een heerlijke ontspannende middag met heel veel Moergestelnaren, die gecharmeerd zijn van de sfeer op de feestlocatie. De middag wordt afgesloten met een gezamenlijk optreden van de aanwezig gezelschappen. Moe, maar voldaan verlaten de gasten rond 18.00 uur het feest. Tevreden kijkt de feestcommissie terug op een leuke, muzikale dag. Blij, dat de weergoden ons zo terwille waren of dwing je net als een goede keeper soms dit geluk af? Of krijg je gewoon wat je verdient? Herinnering In het kader van het 75-jarig bestaan heeft een van de leden van De Klomp een historisch overzicht gemaakt, dat de hoofdmoot vormt van het programmaboekje. Verzamelaars van Moergestels Erfgoed zullen dit zeker in hun collectie willen opnemen. Zij kunnen dit voor het geringe bedrag van 2,00 verkrijgen bij Jumbo (beperkte voorraad). Dank Het bestuur van Mirlitonfanfare ’De Klomp’ wil iedereen danken, die heeft meegewerkt aan het slagen van deze middag. Een speciaal woordje van dank gaat uit naar onze adver teerders en sponsors, die het mogelijk hebben gemaakt, dit unieke feest in ons eigen Moer gestel mogelijk te maken. Moergestel bedankt! MTV Kijkerspanel Programma 19 september 2013 Tennisclub Verleden Neutraal Precies goed Neutraal PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2013 Uw kaftfttr- (tonnif twi Baxtti Wilt u ook mooi gelakte nagels die minimaal 3 weken blijft zitten? Ook daarvoor bent u bij B’styled aan het juiste adres. wr m. uw knpstitr aan huis! Etti afspraak maken

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 3