Zorgcoöperatie informatie avond in Den Boogaard i Zoektocht naar het verleden i Zilveren jubilaris bij Cantate Domino Aphrodite i I Oisterwijk I Elkaar. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Uw GemeentenieMiw op www.oisterwijk.nl Inwoners gaan zelf zorg organiseren in Moergestel kelom en vijf uit Oisterwijk. De voorzitter is Hans Jagers uit Oisterwijk. Door te zoeken, op oude land- en kadaster- kaarten, in archieven, op internet sites, via oude prenten, in literatuur en met informatie van verschillende families hebben we gebou wen en situaties in het landschap kunnen re construeren in waarheidsgetrouwe diorama’s. Door deze zoektocht zijn verrassende details naar voren gekomen die nog niet eerder be kend waren. Reden genoeg om deze serie in 8 delen te bekijken. Dit kan vanaf donderdag 19 september op het digitale kanaal 43 van Ziggo. Donderdag en vrijdag vanaf 19.00 tot 04.00 uur en zaterdag van 13.00 tot 04.00 uur. Om de 2 weken zal er een nieuwe aflevering te zien zijn. Hebt u iets gemist? Kijk dan op: www.moer- gesteltv.nl/ietsgemist van dan ook voor iedereen interessant. Om inzicht te krijgen in het doel en de achtergrond van de coöperatie zijn de informatieavonden belegd. Huidverzorgingsinstituut Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 ^p7sizs üsö. SCHEPEN. TWEEWtL Reparatie - Verkoop - Verhuur Beat t De informatieavond wordt gepresenteerd door Wilbert van den Bosch, een landelijk bekend specialist op het gebied van coöpera ties. Hans Jagers licht het initiatief toe van de coöperatie voor Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. Een vertegenwoordiger van de coöperatie Laarbeek vertelt over de praktijk. Laarbeek is een gemeente die zich laat ver gelijken met Oisterwijk. De coöperatie Tot Uw Dienst is daar een groot succes. Aan het eind van de avond is er een forumdiscussie. In dit forum zitten onder andere een huisarts uit Moergestel. Tijdens de informatieavond in Den Bogaard kunnen geïnteresseerden lid Moergestels ‘Verleden’ wordt o.a. in beeld gebracht aan de hand van minutieus gemaakte diorama’s. Moergestel TV start komende donderdag met een unieke serie van acht docu mentaires met als titel “Zoektocht naar het Verleden”. Onderwerp van de docu mentaires zijn locaties die tot de verbeelding spreken omdat er geen foto’s of afbeeldingen van bewaard zijn gebleven. Ook gebouwen die in het verleden beeldbepalend waren voor Moergestel worden op bijzondere wijze in beeld gebracht. Zo worden bijvoorbeeld de watermolens, die zo’n 500 jaar geleden in verschillende vormen aan de Reusel stonden, middels oude prenten, foto’s en diorama’s in beeld gebracht. Kasteel Nieuwenhof, wat reeds in de 14e eeuw bewoond werd door de Heren van Moer gestel en in de 19e eeuw aangekocht is door Mgr. Zwijsen, wordt op dezelfde wijze gevi sualiseerd. Ook het gebied Stokeind of Te Stock, al be noemd in een overdrachtsakte van 1384, wordt belicht en de Loodsen op het Hoog Eigen, die in 1939 gebouwd zijn door het Nederlandse leger, in 1942 uitgebreid door het Duitse leger en in 1944 gebruikt door de geallieerden komen aan de orde. Afgelopen zaterdag heeft het kerkkoor ‘Cantate Domino’ haar feestdag gehad in het kader van haar 175 jarig jubileum. Bij deze feestdag werd ook het jaarlijkse Ceciliafeest betrokken. En tijdens dit Ceciliafeest werd Ineke Geerts gehuldigd vanwege haar 25 jaar lidmaatschap bij het koor. Ineke werd door pastor Theo te Wierik en door de voorzitter van het koor bedankt voor haar inzet gedurende de afgelopen 25 jaar. Voor jongens én meisjes.. Voor jong én oud(er)... De eerste schapen zijn over de dam, wie volgt...? SFWS Gratis proefles Slagwerk Meld je vandaag nog aanll De officiële oprichting van de Coöperatie Zorg Voor Elkaar met van links naar rechts Dré van Hal (Heukelom), Hans Jagers (Oisterwijk) en Hennie van Schooten (Moergestel) en notaris Joep Vrijdag. Bert Stassen ontbreekt op de foto. Na een klein jaar van voorbereidingen is de Coöperatie Zorg Voor Elkaar zover dat het initiatief kan worden voorgesteld aan de inwoners van Moergestel. Dat gebeurt door middel van een informatieavond op woensdagavond 25 september in Den Boogaard. Aanvang 19.30 uur. De coöperatie is onlangs officieel bij de notaris opgericht. De Coöperatie Zorg Voor Elkaar richt zich worden van de nieuwe Coöperatie Zorg Voor op de inwoners van de gemeente Oisterwijk. Het is een 100 procent vrijwilligersinitiatief dat inspeelt op de enorme veranderingen in Eerste projecten de zorg. Omdat iedereen (jong en oud) ooit De nieuwe zorgcoöperatie gaat van start met zorg afhankelijk kan zijn, is de coöperatie drie concrete projecten. In Oisterwijk wordt --J-een door vrijwilligers gerunde vervoersdienst opgezet. Na het opzetten van dit project wordt de vervoersdienst ook in Heukelom en Moer gestel geïntroduceerd. Het eerste project in Moergestel heeft betrekking op aanpassingen De bijeenkomst in Den Boogaard duurt tot aan woningen om langer thuis te kunnen uiterlijk 22.00 uur. De bijeenkomst kan gratis blijven wonen. Zodra dit project in Moergestel worden bijgewoond. Dit is mogelijk door van de grond is getild, wordt het ook in Ois- financiële hulp die de initiatiefnemers is terwijk en Heukelom toegepast. Een stan- geboden. Aan de basis van het initiatief staan daard onderdeel van de nieuwe zorgcoöperatie drie inwoners van Moergestel, een uit Heu- wordt Familiezorg. Dit nieuwe zorgconcept is een initiatief van Hennie van Schooten uit Moergestel. Ze brengt dit al een jaar met suc ces in de praktijk. De werkwijze van Familie zorg past perfect binnen de opzet van Coöpe ratie Zorg Voor Elkaar. Weekblad voor Moergestel oe es WOENSDAG 18 SEPTEMBER 2013 38e JAARGANG Nr. 1724 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 S»cretarls®JultonaMoerge»tel.nl www.julianamoergesfëLnT’ www.beatitslagwerkopleidingen.nl slagwertcopteidlngen Zate rd ag Café De Brouwer Zie pag. 4 Uitgave en redactie: Buro ‘76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterli/k zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterli/k maandag 12.00 uur Voor meer informatie over de slaywerkopleiding en/of aanmelding voor de gratis proefles: II If 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 1