QOEF! Nogmaals de Toer Mee Audacia- nieuws Ode aan Moergestel door Wies Dijker-Lobach Succesvolle seizoensopening bij Audacia 2013 Peutervoetbal Audacia Excursie mossen .9.30 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Bezinning en toch hoop, want het leven van de ware mens is nooit af De lichamelijke dood is geen einde van de ideeën, om altijd weer te veranderen. Programma zondag 15 september: Audacia 1 - WSJ 114.30 uur Audacia 2 - Desk 412.00 uur Audacia 3 - SVSSS 410.00 uur Tuldania 4 - Audacia 410.00 uur Hilvaria 9 - Audacia 510.00 uur Audacia 6 - Sp. Boys 610.00 uur Jou eens te moeten verlaten lijkt ondenkbaar alleen de naam vernoemen geeft een warm gevoel, een gekoesterde plek, bevolkt door een hechte samenleving in de werkelijke betekenis van het woord Ook verdriet en strijd ligt daar verborgen, maar blijft dierbaar Oud geworden op deze plek geeft rust, en echte innerlijke vrede, opwinden is niet echt meer nodig. Het meest rakende gebeuren speelde zich hier af liefdesband aanhalen, kinderen doen leven en beleven, zin geven aan 't bestaan, een tijd van opbouw en van groei, vriendschapsbanden voor altijd Op de koffiepost bij de familie van Rijzingen konden alle 350 deelnemers aan de Toer Mee terecht voor de eerste stempels en voor een bakske koffie. De foto geeft een beeld van de gezellige drukte. Ondertussen is de totale opbrengst van de sponsoractie voor pater Theo in Bolivia bekend. Vanuit Moergestel is in totaal een bedrag van 5180 euro bijeen ge bracht. Aan de sponsoractie hebben veel bedrijven en particulieren meegedaan, wat resulteerde in een opbrengst van 1850 euro. De collectebus in Park Stanislaus bevatte 87 euro, terwijl Rabobank Hart van Brabant een royale donatie deed van 400 euro. Vanuit Berkel-Enschot is bericht dat de opbrengst daar zeker boven de 1700 euro uit gaat komen, zodat het totaal van alles dichtbij de 7000 euro uit zal komen. Voorwaar een prachtig resultaat, waarvoor de MOV-groep iedereen dankt, die hieraan heeft bijgedragen. (Foto Marlies van Rijzingen) De afgelopen weken is door meerdere ouders belangstelling getoond om hun zoon of dochter in de leeftijd van 3 tot 6 jaar bij Audacia te laten voetballen. Aangezien onze wedstrijdteams vol zitten en kinderen van 5 jaar en jonger te jong zijn om competitievoetbal te gaan spelen willen wij een trainingsgroep starten voor deze kinde ren. Hierdoor kunnen zij al kennis maken met het spelletje. Mocht u interesse hebben om uw zoon/dochter in deze leeftijdscategorie bij Audacia te laten voetballen, neem dan contact op met Paul Denissen (e-mailadres: pauldenissenl03@hot- mail.com). Op zondagochtend 15 september organiseert IVN-afdeling Oisterwijk in samenwerking met LNMH Haaren een gratis excursie met als onderwerp mossen. Onder leiding van IVN-gidsen komt u tot de ontdekking dat mossen niet alleen die verve lende dingen zijn die uw gazon verpesten! Om 10.00 uur vanaf Bezoekerscentrum Na tuurmonumenten, Van Tienhovenlaan Oister wijk. www.ivnoisterwijk.nlwww.lnmh.nl Audacia doet zichzelf tekort in openingswedstrijd De openingswedstrijd tegen SVSOS uit Biest- Houtakker (850 inw.) was meteen één van de vele derby’s die dit seizoen nog gaan volgen. Het door groen omgeven sportcomplex aan het Vossenhol, grenzend aan natuurgebied de Hilver, was het strijdtoneel waar de manschap pen van trainer Frans Tekath vanaf de aftrap het initiatief namen. Reeds in de 8e minuut kopte Ard Burgers net naast. Ivo Bloemen kreeg enkele fraaie kansen en Alex Aarts wist het doel ook niet te vinden. Men deed zichzelf tekort door ruim veldover- wicht niet uit te drukken in doelpunten. Ruststand 0-0. In de 48e minuut werd SOS speler Gijs van de Wiel in het 16 metergebied gevloerd. Penal ty: 1-0. Vanaf dat moment raakte Audacia in verwarring en was SOS de bovenliggende par tij. Na een te forse tackle in de 60e minuut werd Chris van Esch met rood van het veld gestuurd door de wispelturig fluitende scheids rechter. Enkele tellen later knalde SOS met een afstandsschot van ruim 20 meter de bal snoeihard naast keeper Joep Hoffmans 2-0. Nadat Alex Aarts een kwartier voor tijd de 2- 1 maakte kreeg Audacia weer geloof in zichzelf en streed voor wat het waard was. Toen SOS na een fraaie aanval de 3-1 maakte vloeide het geloof weg achter de rietkragen die het complex omarmen. Als apotheose werd ook nog Rick Kocx met rood van het veld gestuurd na een ongelukkige overtreding op een doorgebroken SOS-spe- ler. Uitslagen: SVSOS 1-Audacia 1 3-1; TSV Gu- dok 2-Audacia 2 3-2; Audacia 3-VOAB 5 2- 10; Audacia 4-Sarto 15 2-0; Audacia 5-DESK 8 2-10; Audacia 6 afgelast. ROEF! HANDBAL De trainingen zijn vanaf volgende week in de sporthal. Op dinsdag trainen de B van 19.00-20,00 uur, de senioren van 20.00 tot 21.30 uur Op donderdag trainen de E2 van 17.00 tot 18.00 uur; de El en D van 18.00 tot 19.00 uur en de B van 19.00 tot 20.00 uur. De senioren trainen van 20.00 tot 22.00 uur. Uitslagen: Roef El-Witte Ster El 5-3; RHV Bl-Roef BI 35-10; Tachos D2-Roef Dl 2-30. Programma 14 september: 10.30 uur Elshout El-Roef El 14 september: Recreanten toernooi v.a. 16.00 uur. Zondag 15 september: 10.30 uur Roef Bl-Taxandria BI10.00 10.00 uur Roef E2-GHV El9.30 10.45 uur Roef Dl-Taxandria Dl10.15 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen na de vakantie vrijblijvend mee komen trainen, op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF! KORFBAL SPANNENDE WEDSTRIJD Afgelopen zondag is de eerste wedstrijd voor de veldcompetitie 2013 gespeeld. Deze wed strijd is direct de derby tegen EDN uit Haghorst, waar we in de voorgaande competitie al meerdere keren tegen hebben gespeeld. Ook nu weer een spannende wedstrijd, die wat het veldspel betreft redelijk gelijk opgaand is. Het zijn de gasten, die echter een 0-2 voorsprong nemen. Nog voor de rust weet Anita Timmer mans de stand op 1 - 2 te brengen. Na rust een zelfde spelbeeld, waarbij Roef, via een strafworp de kans krijgt om gelijk te maken. Helaas wordt deze kans niet omgezet in een doelpunt en is het zelfs de tegenstander, die 1 - 3 laat aantekenen. Opnieuw komt Roef! terug door een doelpunt van Geke Denissen. Het is echter alleen EDN dat, ondanks vele kansen aan beide zijden, de korf nog één keer weet te vinden. Eindstand 2-4. Jammer, maar komend weekend is er de kans op revanche als we tegen Spoordonkse Girls spelen. Het ledental van Roef, blijft langzaam groeien en iedereen is van harte welkom dus Wil je een keer meedoen, je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef. Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Programma: Zo 15-9Sp. Girls 2 - Roef! 1 10.30; vertr. 9.30 Dinsdag 10 september 2012 overleed Wies Dijker-Lobach op 94-jarige leeftijd. Haar familie vond bijgaand gedicht dat Wies maakte over Moergestel. Van hen kregen we ook het verzoek dit gedicht te publiceren. We doen dat uiteraard met plezier. Op zondag was het dan onze Jeugddag. Om 11.30 uur begonnen onze jongens van de B en C jeugd aan hun 6x6 toernooi die werd ver zorgd en ondersteund door Mark Janssen en Casper Bergmans. Er werd door elk team spor tief gespeeld en hierdoor kunnen we ook op dit toernooi voor onze junioren met een goed gevoel terugkijken. Om 12.00 uur begonnen de D E en F pupillen aan hun voetbalclinic welke verzorgd werd door Voetbalparty. Vele spelvormen kwamen aan bod zoals zitvoetbal, pannavoetbal met opblaasbare boarding, de stropdas en snelheidsmeter maakte deze dag voor onze jeugd compleet. Er werd dan ook fel gestreden voor iedere meter door de jeugd om toch een zo hoog mo gelijke score binnen te halen. Ook de “nieuw- bakken”pupillen die nu nog alleen trainen streden vol overgave tijdens hun eerste schre den op het voetbalveld wat leuke beelden voor de toeschouwer opleverde. Na deze voetbalparty was het de beurt aan het “DJ Bram om deze zondag en het weekend op een gezellige muzikale manier af te sluiten. Het eerste en tweede elftal mochten ook nog aantreden tijdens deze dag voor hun beker wedstrijd maar konden allebei de punten niet in Moergestel houden. Namens Audacia willen wij als seizoensope- ningscommissie alle vrijwilligers zoals bar- personeel, terreinknechten, scheidsrechters, fotografe, deelnemers toernooi, BBQ hulpjes, keukenpersoneel, bestuur, leiders jeugddag, spelbegeleiders jeugddag, EHBO, diverse artiesten, diverse DJ’s, bevriende elftallen, alle senioren- en jeugdleden,Voetbalparty en allen die we vergeten zijn, allemaal heel hartelijk danken voor het welslagen van dit grandioze seizoensopeningsweekend 2013. Indien het komende seizoen net zo succesvol wordt voor de meeste teams als het afgelopen weekend dan zullen we vele kampioenschap pen kunnen vieren binnen de vereniging! Nogmaals bedankt en tot volgend jaar, Seizoensopeningscommissie Audacia 2013, Gerard, Bert, Comé, Thijs, Berry, Sander en Ad Beste sportvrienden, In het weekend van 23-24 en 25 augustus jl. heeft ons traditionele seizoensopeningsweek end weer plaatsgevonden. Achteraf gezien kunnen we terugkijken op een zeer succesvol weekend Op vrijdagavond trapten onze lagere senioren af tegen bevriende elftallen uit de regio. Tevens stond er een reüniewedstrijd op het programma tussen het “oude” 4e van voorgaande jaren tegen het succesvolle elftal van D’n Draai waaruit het “oude” 4e is ontstaan. Deze wed strijd was een zeer groot succes. Vele oude cracks trokken hun schoenen nog eenmaal aan en maakten er onderling een leuke wed strijd van. Ook de publieke belangstelling voor deze wedstrijd was zeer groot. Na deze wedstrijden hadden we een geweldige feestavond in de kantine! Het feest duurde tot in de late uurtjes! Op zaterdag tijdens de BBQ was het gelukkig droog. We hadden voor deze dag vele nieuwe teams uit het land gecontracteerd om het deel nemersveld compleet te maken. Dit jaar zijn we met 21 teams aan het toernooi begonnen. Best VooruitBonaireJong Brabant en ODC gingen in de kruisfinales met elkaar de strijd aan om zich tot winnaar te kronen van dit prestigieuze toernooi. Best Vooruit werd uit eindelijk de verdiende winnaar. Ruim 370 mensen! deden mee aan de BBQ en door (toch nog) het mooie weer werd het dit jaar ook weer een succes! Buiten in de tent werd het alsmaar gezelliger en toen Brabants Soundmix Duo hun num mers ten gehore brachten werd de sfeer almaar beter. Tegen de klok van 22.34 uur was het dan de beurt aan de prijsuitreiking door onze voor zitter Joep Visser. Diverse prijzen werden hier uitgedeeld aan Adrie van de Wouw (speler van het toernooi; de Wouwkes), Dennis Schelle- kens (keeper van het toernooi; ODC), De Wouwkes (sportiviteitprijs) en aan Best Vooruit (kampioen Vriendentoernooi). Na de prijsuitreiking ging het feest verder waarbij DJ Bram de sfeer er nog goed inhield. PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 SEPTEMBER 2013

Weekblad Moergestels Nieuws | 2013 | | pagina 7